Jump to content

10η Εντολή (Alpha)


iasonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεισοδιάρα! Από τα καλύτερα ever. Ειδικά, στο τέλος με τον Χατζησάββα και την κόρη του 19 χρόνια μετά... :cry:

 

Ναι πραγματικα πολυ καλο επισοδιο και δεν το περιμενα να μην την σκοτωσει!:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επεισοδιάρα! Από τα καλύτερα ever. Ειδικά, στο τέλος με τον Χατζησάββα και την κόρη του 19 χρόνια μετά... :cry:

 

Οντως φοβερο επεισοδιο και πολυ καλες ερμηνειες ειδικα απο τον Χατζησαββα και την Παπαδοπουλου (η οποια με επεισε απολυτα ως psycho γκομενα :shock: - να το σκεφτει κι ο Παπακαλια και να της γυρισει τον χαρακτηρα σε psycho μπας και αποκτησει ενδιαφερον το Δυο Μερες Μονο :p )

 

Το τελος με στενοχωρησε...δεν μ’αρεσει να νικανε οι κακοι.

 

Η κοπελια που εκανε την κορη 19 χρονια μετα παντως, ασχετο, αλλά εχω βαρεθει να την βλεπω. Εκτος του οτι παιζει στο 99,9% των επεισοδιων της 10ης εντολης παιζει και σ’αυτο στο Μεγκα με τον Μπεζο. :down:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Η Κογεβίνα; Όντως παίζει σε πάρα πολλά επεισόδια. Όπως κι ο Χατζησάββας ομως. Και η άλλη που έκανε την κόρη του (η οποία παρεπιμπτόντως μου τη δίνει στα νεύρα). Και καμιά 10αριά άλλοι επίσης :p
Link to comment
Share on other sites

Η Κογεβίνα; Όντως παίζει σε πάρα πολλά επεισόδια. Όπως κι ο Χατζησάββας ομως. Και η άλλη που έκανε την κόρη του (η οποία παρεπιμπτόντως μου τη δίνει στα νεύρα). Και καμιά 10αριά άλλοι επίσης :p

 

η..κορη=Ελενη Αποστολοπουλου:)

 

η Κογιεβινα,δεν μου πολυ αρεσει,αλλα αισθανομαι οτι με τον καιρο θα παει καλα!Κανει 2 σειρες και θεατρο φετος!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι εγω βλέπω φανατικά την 10η εντολή απο τότε που ήταν κόκκινος κύκλος ακόμα.

Αυτό που ήθελα να προσθέσω λοιπόν είναι ότι η Στεφανίδου είχε στην εκπομπή της μια γυναίκα που έλεγε την ιστορία της και ήταν μια απο αυτές που είχε δείξει στην 10η εντολή.Είχε πολύ μεγάλη διαφορά με την πραγματικότητα.

Ήταν το επεισόδιο που ο πατέρας σκοτώνει τον φονιά του γιού του μέσα στο λεωφορείο που τον μεταφέρει στις φυλακές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ZIPPO LOVERS!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το επεισόδιο που ο πατέρας σκοτώνει τον φονιά του γιού του μέσα στο λεωφορείο που τον μεταφέρει στις φυλακές.

 

Ωραίο επεισόδιο! Με ακόμα καλύτερο φινάλε! :devil:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο επεισόδιο! Με ακόμα καλύτερο φινάλε! :devil:

 

Το θυμάμαι! Τι πατάτα ήταν αυτή... Όσο το σκέφτομαι λέω "Πόσο χαμηλά έχει ξεπέσει αυτός που κάπτε έγραφε την ανατομία ενός εγκλήματος;". Αίσχος ήταν...

 

Αυτό με το πήδημ@ στα φέρετρα ήταν καλό μπορώ να πω όπως κι αυτό που έδειξε την περασμένη εβδομάδα.

 

Ήθελαν να μου βάλουν τον Παπακαλιάτη απέναντι απ'τον Κοκκινόπουλο... Να δει τι θα πάρει ο Χριστοφοράκος!

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι! Τι πατάτα ήταν αυτή... Όσο το σκέφτομαι λέω "Πόσο χαμηλά έχει ξεπέσει αυτός που κάπτε έγραφε την ανατομία ενός εγκλήματος;". Αίσχος ήταν...

 

Αυτό με το πήδημ@ στα φέρετρα ήταν καλό μπορώ να πω όπως κι αυτό που έδειξε την περασμένη εβδομάδα.

 

Ήθελαν να μου βάλουν τον Παπακαλιάτη απέναντι απ'τον Κοκκινόπουλο... Να δει τι θα πάρει ο Χριστοφοράκος!

Κάτσε ρε συ Aeikinite...

 

Εγώ το βρήκα εξαιρετικό φινάλε. Τι έπρεπε δηλαδή να κάνει ο πατέρας μετά από όσα έκανε στο γιο του;; Εντάξει, μπορεί να μην ήταν "αγαπησιάρικο" και μέσα στη συγχώρεση, αλλά από πότε είναι έτσι και η πραγματική ζωή για να είναι η τηλεόραση;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ωραίο ήταν και το χτεσινό.

 

καλό αλλα αρκετα τετριμένο.. Καταλάβαινες πως θα καταλήξουν τα πράγματα..

Πάντως η σειρα αποκτά ολο και περισσότερη τηλεθέαση!

Link to comment
Share on other sites

τετριμενο??γιατι?εχει δειξει παλι αναλογο επεισοδιο?

δε θυμαμαι να εχω δει κατι αντιστοιχο...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Oμολογουμενως η συγκεκριμενη αστυνομικη σειρα του Π.Κοκκινοπουλου ,η οποια προβαλλεται τα τελευταια 3 χρονια απο την τηλεοραση του ALPHA,να μην εχει αποδωσει-αποδιδει τα τεραστια νουμερα τηλεθεασης τα οποια εχει κανει η κωμικη σειρα ''Το καφέ της Χαράς'' ή το φετινο ''Στο Παρά Πέντε'',παρόλ΄αυτα η ''10η εντολή'',βαση των μετρησεων που γινονται,αποδιδει αρκετα υψηλα νουμερα τηλεθεασης,φτάνοντας κάθε Τετάρτη βράδυ περίπου τους 650.000 τηλεθεατές, -(επί των ανοικτών δεκτών),έναντι περίπου 2.300.000 τηλεθεατών,του ''Στο Παρά Πέντε''.

 

Υπηρξαν και καποια επεισοδια-,(10η εντολή),-τα οποια εφτασαν τους 800.000 τηλεθεατές.

 

Μολονοτι,αυτα τα 3 χρονια που προβαλλεται η σειρα,βλεπουμε -ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ-, ως βασικό θέμα -ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ-,το θεμα ''ΑΠΙΣΤΙΑ=ΦΟΝΟΣ'',-(σε σκοτωνω γιατι με απατησες ή γιατι σε θελω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ δικόν-ή μου),παρολ' αυτα καθε επεισοδιο-(κατα την γνωμη μου παντα)-,εχει κατι ξεχωριστο,πρωτοτυπο,την δικη του ''μαγεία'',και ας μοιαζουν -σχεδόν όλα-, μεταξυ τους.

 

Συμφωνειτε με τα παραπανω? Ποια ειναι η δικη σας αποψη? :cool:

 

Παρακολουθησατε το χθεσινοβραδυνο επεισοδιο ? Συγκλονιστικό... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

P.S. Τα νουμερα των παραπανω τηλεθεασεων,προκυπτουν απο την δημοσιευση τους,σε εφημεριδες και περιοδικα .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

 

Μήπως θυμάται κανείς τον τίλο εκείνου του επεισοδίου που έπαιζε η Μπαζάκα την κακιά πεθερά που δεν ήθελε με τίποτα την νύφη της και σε κάποια φάση της καίει και ένα μέρος του προσώπου της;;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι τα περισσοτερα επεισοδια ειναι με απατησες σε σκοτωνω ,νομιζω πως καθενα εχει χωριστο θεμα αλλιως δεν θα εκανε επιτυχια η σειρα.Το αγαπημενο μου επεισοδιο λεγοταν τo σπιτι κι ηταν αυtο με την μητερα που δηλητηριασε τους γειτονες της με γλυκα την ημερα του αραβωννα του γιου τους.Νομιζω οτι ενα θετικο της σειρας ειναι οτι δεν κρινει τους χαρακτηρες ουτε στο παραμικρο.Αφηνει στο θεατη την δυνατοτητα να κρινει .Ενα επεισοδιο ακομη που μου αρεσε πολυ ειναι εκεινο με την μητερα που σκοτωσε την babysitter.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

 

Μήπως θυμάται κανείς τον τίλο εκείνου του επεισοδίου που έπαιζε η Μπαζάκα την κακιά πεθερά που δεν ήθελε με τίποτα την νύφη της και σε κάποια φάση της καίει και ένα μέρος του προσώπου της;;;

 

Ειμαι κατα 90% σίγουρος,πως λεγότανε ''Μαινάδες''. Όχι ομως σιγουρος 100%.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι τα περισσοτερα επεισοδια ειναι ''με απάτησες,σε σκοτώνω'',νομιζω πως καθενα εχει χωριστο θεμα,αλλιως δεν θα εκανε επιτυχια η σειρα.Το αγαπημένο μου επεισόδιο λεγότανε ''Τo σπίτι'' κι ηταν αυτο με την μητερα που δηλητηριασε τους γειτονες της με γλυκα,την ημερα του αραβωννα του γιου τους. Νομιζω οτι ενα θετικο της σειρας ειναι οτι δεν κρινει τους χαρακτηρες ουτε στο παραμικρο.Αφηνει στο θεατη την δυνατοτητα να κρινει .Ενα επεισοδιο ακομη που μου αρεσε πολυ ειναι εκεινο με την μητερα που σκοτωσε την babysitter.

 

Ελαχιστα,για να ειμαστε ειλικρινεις,ειναι τα επεισοδια εκείνα τα οποία εχουν ως βασικο θεμα κάτι διαφορετικό,- (π.χ. ναρκωτικά,ομοφυλοφιλία,παιδεραστία κ.α.)

 

Τα περισσοτερα,οπως ανεφερα παραπανω,ανηκουν στο πλαισιο ''ΑΠΙΣΤΙΑ=ΦΟΝΟΣ'', δυστυχώς...

 

Το πρωτο επεισοδιο που αναφερεις,το ειχα παρακολουθησει.Αρκετα καλο,η γνωμη μου,οχι ομως ΦΟΒΕΡΟ.

 

Το δευτερο,ομως οχι.Το εχασα.Μηπως θυμασαι να μου πεις τα (3) πρώτα ονόματα των πρωταγωνιστών ?

Link to comment
Share on other sites

 

Ειμαι κατα 90% σίγουρος,πως λεγότανε ''Μαινάδες''. Όχι ομως σιγουρος 100%.

Τhanks, αλλά τελικά δεν είναι αυτό! Το "Μαινάδες" είναι αυτό που η Μπαζάκα προσπαθεί να χωρίσει τον πολύ μικρό αδερφό της από την κατα πολύ μεγαλύτερή του Καραμπέτη!

 

Κανείς άλλος;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τhanks, αλλά τελικά δεν είναι αυτό! Το "Μαινάδες" είναι αυτό που η Μπαζάκα προσπαθεί να χωρίσει τον πολύ μικρό αδερφό της από την κατα πολύ μεγαλύτερή του Καραμπέτη!

 

Εχεις δίκιο.

Το επεισοδιο που αναφερεις,δεν ετυχε να το παρακολουθησω,δυστυχως... :(

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό επεισόδιο ήταν "ο έκπτωτος" που ο καθηγητής είχε κλέψει την εργασία του φοιτητή και την είχε εκδώσει με άλλο όνομα.

και το τέλος ακόμα καλύτερο, μπαίνει στο αμφιθέατρο και όποιον πάρει ο χάρος!!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα φάει τον τόπο για τον τίτλο!!!!

 

Thanks πολύ danton!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?

επειδη εκεινη την ωρα κατι αλλο θα εκανα και δε προσεχα και πολυ

στο περασμενο επεισοδιο τον ηθοποιο που τα ειχε με την φιλη της πρωταγωνιστριας ποιος τον σκοτωσε?ο πρωην η ο κολλητος?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό επεισόδιο ήταν "ο έκπτωτος" που ο καθηγητής είχε κλέψει την εργασία του φοιτητή και την είχε εκδώσει με άλλο όνομα.

και το τέλος ακόμα καλύτερο, μπαίνει στο αμφιθέατρο και όποιον πάρει ο χάρος!!

 

Πριν δω αυτο το επεισοδιο θεωρουσα τον Καραμιχο απλα εναν καλο ηθοποιο. Βλεποντας το επεισοδιο ειχα κυριολεκτικα ανατριχιασει απο την ερμηνεια του. Απιστευτος ηθοποιος! :)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

To σημερινο ηταν το καλυτερο επεισοδιο της σειρας με διαφορα,ωραια ιστορια με καταπληκτικες ερμηνιες.Αν κι θα προτιμουσα να μην τον ειχαν πιασει τον μικρο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...