Jump to content

My card 3 σε 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mast τελικά τι ισχύει για την επανάκληση(callback) σε κινητό;

me apla logia leme oti apo ton katalogo ths kartas pou milaei se olo ton kosmo gia klhseis apo stathero afaireis 0,16 gia kathe klhsh pou kaneis apo kinhto.ennoeitai oti me tous xronous pou exei h karta oi opoioi einai exairetikoi den milas 200 lepta agglia an pareis apo to kinhto sou.an milhseis 120 exeis provlhma?poso xrewnesai apo to kinhto sou an milhseis 120 lepta agglia?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:!:

Και παλι τη βρισκω πολυ συμφερουσα!

h etairia exei dwsei megalh varythta stis kartes prepaid.h yphresia pou tha anakoinwthei thn allh evdomada tha einai prwtognwrh gia thn ellhnikh agora.ennoeitai oti den tha uparxei karta sthn ellhnikh agora pou tha diathetei sto koino auth thn uphresia.thn yphresia auth mexri telos maiou tha exei h XRONOKARTA RENATA

Link to comment
Share on other sites

:!:

h etairia exei dwsei megalh varythta stis kartes prepaid.h yphresia pou tha anakoinwthei thn allh evdomada tha einai prwtognwrh gia thn ellhnikh agora.ennoeitai oti den tha uparxei karta sthn ellhnikh agora pou tha diathetei sto koino auth thn uphresia.thn yphresia auth mexri telos maiou tha exei h XRONOKARTA RENATA

 

Για ποια υπηρεσια μιλας? Για αυτο που καλεις απο κινητο? Τα 0.16 ειναι με ΦΠΑ? Σου εχω στειλει και μερικα PM :worry:

Link to comment
Share on other sites

Για ποια υπηρεσια μιλας? Για αυτο που καλεις απο κινητο? Τα 0.16 ειναι με ΦΠΑ? Σου εχω στειλει και μερικα PM :worry:

H YPHRESIA DEN EXEI ANAKOINWTHEI AKOMA,EINAI STO TELEUTAIO STADIO DOKIMWN,EINAI KATI PRWTOGNWRO GIA PREPAID KARTES. 0,16 SYN ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

H YPHRESIA DEN EXEI ANAKOINWTHEI AKOMA,EINAI STO TELEUTAIO STADIO DOKIMWN,EINAI KATI PRWTOGNWRO GIA PREPAID KARTES. 0,16 SYN ΦΠΑ.

 

Στην υπολοιπη χωρα ποτε να περιμενουμε τις καρτες? (Κρητη-Θεσσαλονικη?)

Link to comment
Share on other sites

Nrg είδες τι σου έλεγα;

 

Λοιπόν έχουμε για Αγγλία ας πούμε:

 

0,03/λεπτό + 0,19=0,22/λεπτό από κινητό. Οπότε με την κάρτα των 6 Ε μιλάς 27 λεπτά και όχι 120. Mast σωστά;

 

 

Η τιμή είναι καλή δε λέω.

 

Mast πόση διάρκεια χρήσης έχει η κάρτα αφότου ενεργοποιηθεί;

Link to comment
Share on other sites

Nrg είδες τι σου έλεγα;

 

Λοιπόν έχουμε για Αγγλία ας πούμε:

 

0,03/λεπτό + 0,19=0,22/λεπτό από κινητό. Οπότε με την κάρτα των 6 Ε μιλάς 27 λεπτά και όχι 120. Mast σωστά;

 

 

Η τιμή είναι καλή δε λέω.

 

Mast πόση διάρκεια χρήσης έχει η κάρτα αφότου ενεργοποιηθεί;

 

Οχι δεν καταλαβες! 0.19 Ευρω ανα κληση οχι ανα λεπτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Nrg είδες τι σου έλεγα;

 

Λοιπόν έχουμε για Αγγλία ας πούμε:

 

0,03/λεπτό + 0,19=0,22/λεπτό από κινητό. Οπότε με την κάρτα των 6 Ε μιλάς 27 λεπτά και όχι 120. Mast σωστά;

 

 

Η τιμή είναι καλή δε λέω.

 

Mast πόση διάρκεια χρήσης έχει η κάρτα αφότου ενεργοποιηθεί;

ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο NRG ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ ΑΜΕΣΩΣ. Η ΚΑΡΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΧΡΗΣΗΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ 18 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο NRG ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ ΑΜΕΣΩΣ. Η ΚΑΡΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΧΡΗΣΗΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ 18 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ.

 

Φιλε μου καλε καλε μου φιλε, απαντησε μου που μπορουμε να τη βρουμε σε θεσ/νικη ρεθυμνο ηρακλειο σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κυκλοφόρησε η my Card

Πρόκειται για την μοναδική κάρτα στην Ελλάδα όπου δίνει στον χρήστη τη δυνατότητα να μιλάει απο σταθερό από κινητό αλλά είναι και Internet ΚΑΡΤΑ

Οι χρόνοι της κάρτας είναι αξιοθαύμαστοι.

Διακρίνω Αγγλια 200 λεπτά.

Καναδάς 200 λεπτά-Ολλανδία 200 λεπτά.

Αλλά & σε δύσκολους προορισμούς δεν τα πηγαίνει άσχημα όπως ΑΙΓΥΠΤΟ 60 λεπτά-ΑΛΒΑΝΙΑ 56 λεπτά-ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 100 λεπτά ΣΟΦΙΑ.

ΕΥΡΩΠΗ 120 ΛΕΠΤΑ.ΚΙΝΑ 160 ΛΕΠΤΑ

Το περίεργο της κάρτας όμως είναι ότι μιλάει ΕΛΛΑΔΑ 150 ΛΕΠΤΑ.

ΑΣΤΙΚΟ-ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΟ

Το site τής κάρτας είναι http://www.masterfon.com

thn kratw hdh sta xeria mou, mou thn proteinan filoi pou exoun psaxtei arketa..eimai polu ikanopoihmenh. thn xrhsimopoihsa mono apo to kinhto! einai twn 3euro! me thn syndesh internet thelw na dw ti ginetai kai an uparxei megaluterh apo 3 euro!

Link to comment
Share on other sites

Οριστε? :confused: Αυτο αποκλειεται να συμβαινει, τοτε δεν θα υπηρχε το 807 γιατι κανεις δεν θα το χρησιμοποιουσε.

 

Δεν γνωρίζω αν όντως συμβαίνει ή όχι, πάντως όταν τηλεφώνησα την Τρίτη στην εταιρία (1η φορά) στις 16:30' ήταν μια κοπέλα η οποία απάντησε στις ερωτήσεις που της έθεσα, μεταξύ των οποίων ήταν κι αυτή σχετικά με τις κλήσεις από κινητό.Μου είπε ότι το 807 είναι για κλήσεις από σταθερό και ότι για κλήσεις από κινητό κανεις μια αναπάντητη χωρίς απόκρυψη στην εταιρία και σε καλούν αυτοί.Όταν την ρώτησα για την διάρκεια της κάρτας για κλήσεις από κινητό, μου είπε ότι είναι η ίδια όπως όταν καλείς από σταθερό... :!: Τέλος, μου πρότεινε να τηλεφωνήσω την επόμενη μέρα από πρωί έως μεσημέρι, όπου θα μπορούσα να μιλήσω με έναν κύριο πιο αρμόδιο και πιο ενημερωμένο. :wacko:

Τηλεφώνησα λοιπόν εχθές νωρίς το μεσημέρι, αλλά ο υπάλληλος που μου μίλησε είπε ότι η χρέωση γίνεται ανά 1' και ότι όταν καλείς από κινητό, είτε αν η κλήση τερματίζει σε σταθερό είτε σε κινητό, η τιμή χρέωσης είναι η ίδια και ότι είναι αυτή που στον τιμοκατάλογο στο πεδίο "mobile".

Άρα αν είναι έτσι, τότε κατά την γνώμη μου, συμφέρει για χρήση από το κινητό, κυρίως για κάποιες χώρες εξωτερικού (π.χ. Αίγυπτος, Ηπα, Κίνα κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Στο site που αναφέρει ο mast, υπάρχει ένα τηλέφωνο της εταιρίας που διαθέτει την κάρτα και επίσης υπάρχει [url=http://www.masterfon.com/pricing/mycard.ht

Για να μην το ζαλιζουμε το θεμα .

Στην masterfon δεν σου ειπαν ετσι.

Δεν ξερω τι σκοπιμοτητα υπαρχει.

Η εταιρεια ειναι μαζι με την acn & την phone home αυτη που εχει τιμοκαταλογο στο site.

ΜΟΝΟ .

ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΙ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ? ΞΕΡΕΙΣ?

η δουλειά που γινεται ειναι πολύ σοβαρη & ειναι για το συμφέρων ολων.

Οποιος καταλαβε καταλαβε

 

Στην masterfon έτσι μου είπαν, όπως ακριβώς γράφω και στην 1η σελίδα και λίγο παραπάνω. :!:

Δεν έχω καμία σκοπιμότητα, αν αναφέρεσαι σε εμένα.Απλά, ζητάω συνέπεια και ακρίβεια στην ενημέρωση σε οτιδήποτε αφορά τον τρόπο χρήσης της κάρτας και τις ακριβείς χρεώσεις της... :!:

Link to comment
Share on other sites

thn kratw hdh sta xeria mou, mou thn proteinan filoi pou exoun psaxtei arketa..eimai polu ikanopoihmenh. thn xrhsimopoihsa mono apo to kinhto! einai twn 3euro! me thn syndesh internet thelw na dw ti ginetai kai an uparxei megaluterh apo 3 euro!

Ειναι & στα 6 ευρώ.

Στην πισω οψη της καρτας στο κατω μερος θα δεις http://www.masterfon.com

Μπες και κοιταξε τις οδηγιες και ουι σε ενδιαφερει για την καρτα.

Απο που την πηρες?

Δεν ειχαν & 6 ευρω ?

Link to comment
Share on other sites

 

Στην masterfon έτσι μου είπαν, όπως ακριβώς γράφω και στην 1η σελίδα και λίγο παραπάνω. :!:

Δεν έχω καμία σκοπιμότητα, αν αναφέρεσαι σε εμένα.Απλά, ζητάω συνέπεια και ακρίβεια στην ενημέρωση σε οτιδήποτε αφορά τον τρόπο χρήσης της κάρτας και τις ακριβείς χρεώσεις της... :!:

Αν εισαι απο γυρω περιοχη Ζωγραφου μπες στο site να πας σε Μεσογειων η στα αν. ιλισια να παρεις την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

:)

3 διαφορετικες γνωμες για 1 θεμα, οχι και τοσο επαγγελματικο θα ελεγα..

Συμφωνω.

Σε λιγο ξεκινα τηλεοπτική οποτε θα την βρεις μετα σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

:)

Συμφωνω.

Σε λιγο ξεκινα τηλεοπτική οποτε θα την βρεις μετα σιγουρα.

A μην ξεχασω να σας πω οτι απο σημερα το κεντρο της αθηνας εχει τις καρτες.

H Σερρες ολος ο νομος-η δραμα-η καβαλα ολος ο νομός

Ξανθη -αλεξανδρουπολη-αυριο-Δευτερα ολος ο νομος.

Αθηνα για περιοχες- Αμπελοκοιπων-ΓΟΥΔΙ-Ιλισσια-Ζωγραφου.

κοιταξτε στο site με τα σημεια πωλησης που εχουν προμηθευτει τις καρτες.

Διευθυνση και τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Στην masterfon έτσι μου είπαν, όπως ακριβώς γράφω και στην 1η σελίδα και λίγο παραπάνω. :!:

Δεν έχω καμία σκοπιμότητα, αν αναφέρεσαι σε εμένα.Απλά, ζητάω συνέπεια και ακρίβεια στην ενημέρωση σε οτιδήποτε αφορά τον τρόπο χρήσης της κάρτας και τις ακριβείς χρεώσεις της... :!:

Πες μας λοιπον με ποια καρτα μιλας και πες και τις χρεωσεις της.

Γιατι αν υπαρχει ανθρωπος σε τηλ. κεντρο με χιλιαδες κλησεις ανα ημερα να μπορει να σου απαντησει για τους χρονους τις καρτας ειδικα αν μιλας απο το κινητο σου μεσω της καρτας.

ΝΑ ΕΠΑΙΝΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ.

ΑΓΓΛΙΑ-ΚΑΝΑΔΑΣ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ να μιλας σχεδον αστικη κληση<γιατι ειναι & το κοστος του 807..>ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ και θα υπαρχει και συνεχεια...

Λιγοτερο απο οταν μιλας ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΠΟΛΗ.

Στο λεω γιατι & εγω απο εκει διπλα σου ειμαι.

Φιλικα mast

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά τι γίνεται με την συγκεκριμένη κάρτα, είναι προς διάθεση και σε άλλες περιοχές εκτός Αθήνας; Είχα στείλει πριν από 3 βδομάδες περίπου mail στη συγκεκριμένη εταιρία σχετικά με τη διαθεσιμότητα της κάρτας και αλλού εκτός Αθηνών, αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση!!!
Link to comment
Share on other sites

nai,etsi einai,gia klhseis apo kinhto einai 0,16cent ana klhsh.

 

 

Τελικά mast den είναι 0,16 ανά κλήση, με επανάκληση απο κινητό, αλλά περισσότερο. Δοκίμασα μια κάρτα και μου βγήκε πολύ περισσότερο όπως το φοβόμουνα. Χρεώνεται κάθε λεπτό εξτρα. Οπότε για Αγγλία δε δίνει 120 που μας έλεγες αλλά πολύ λιγότερα.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά mast den είναι 0,16 ανά κλήση, με επανάκληση απο κινητό, αλλά περισσότερο. Δοκίμασα μια κάρτα και μου βγήκε πολύ περισσότερο όπως το φοβόμουνα. Χρεώνεται κάθε λεπτό εξτρα. Οπότε για Αγγλία δε δίνει 120 που μας έλεγες αλλά πολύ λιγότερα.....

κΑΛΈ ΜΟΥ φίλε τα 120 λεπτά ειναι υποθετικά.

Απο το κινητό σου πήρες Αγγλία.

Με 6 ευρώ πόσο τελικά μίλησες.

Δεν σε συμφέρει σε σχέση με τα καρτοκινητά.

Με αντίστοιχο χρόνο 6 ευρώ απο το κινητό σου πόσο θα μίλαγες.

Εκεί θα πρέπει να εστιάσουμε.

:)

Link to comment
Share on other sites

anexarthta an symferei h oxi apo kartokinhto ayth h karta,pou to pisteyw oti einai etsi, nomizw oti o ka8enas mas exei to dikaiwma na xerei epakrivws ti xrewseis exei ya na borei na kanei tous ypologismous tou.

milame ya autonohta pragmata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...