Jump to content

Αυτονομία και ταχύτητα έως 350


tasarasx6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλα τα παιδιά. Σκέφτομαι να αλλάξω την συσκευή μου (Lenovo k3 note) μιας και πλέον με έχει κουράσει.

 

1) Χρηματικό ποσό. 350€

2) Μέγεθος οθόνης :Έως 5.5 ίντσες

3) Από Ελλάδα ή και Ευρώπη καθώς ζω εξωτερικό και σε μια εβδομάδα φεύγω από Ελλάδα.

4) Χρειάζομαι την 800αρα.

5) Θέλω να είναι dual.

6) Το Ελληνικό μενού δεν είναι θέμα. Τα φλασαρισματα θα ήθελα να τα αποφύγω.

7) Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από οθόνη ήχο. Να είναι απλά μια μέση κατάσταση.

8) Βασικότερα για την χρήση που το θέλω είναι η ταχύτητα και η αυτονομία. Μετά η κάμερα και τέλος το gaming.

9) Lenovo K3 Note

 

Έτεινα προς το xiaomi a1 mi αλλά το υψηλό sar με απέτρεψε. Γενικά με ενδιαφέρει το χαμηλό sar. Μια συσκευή που μου αρέσει αρκετά είναι το huawei p10 αλλά θα ήθελα να βρω αν γίνεται κάτι πιο φθηνό. Ωστόσο αν αξίζει τα παραπάνω λεφτά ίσως το σκεφτώ.

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

Huawei P9 η Huawei honor 8

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μεταξύ αυτών των δύο δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Τα 4gb ram του Honor είναι σημαντικά κατά την γνώμη αλλά το άλλο μαρεσει πιο πολύ εμφανισιακά (προτιμώ αλουμίνιο από γυαλί), έχει πιο καλή κάμερα και έχω ακούσει ότι έχει πιο καλή οθόνη. Αν το p9 είχε 4gb ram θα το επέλεγα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

u ultra 320e το θεωρώ απίστευτα vfm. Eίναι 5,7 βέβαια αλλά θεωρώ ότι αξίζει η υπέρβαση σε σχέση με το τι προσφέρει.
Link to comment
Share on other sites

u ultra 320e το θεωρώ απίστευτα vfm. Eίναι 5,7 βέβαια αλλά θεωρώ ότι αξίζει η υπέρβαση σε σχέση με το τι προσφέρει.

 

Εκτός από το θέμα των ιντσών είναι και η τιμή. Το dual κοστιζει 380 όποτε είναι πολύ κοντά στο p10 που μου αρέσει. Επίσης αν είναι να ανέβω στις ίντσες νομίζω πως μια καλή επιλογή είναι και το xiaomi mi5s plus.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το θέμα των ιντσών είναι και η τιμή. Το dual κοστιζει 380 όποτε είναι πολύ κοντά στο p10 που μου αρέσει. Επίσης αν είναι να ανέβω στις ίντσες νομίζω πως μια καλή επιλογή είναι και το xiaomi mi5s plus.

 

Δεν έχει 800αρα που θες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 800αρα που θες.

 

Έχεις δίκιο. Το είδα μετά. Η μόνη μου επιλογή μάλλον είναι το P9 αλλά δεν γνωρίζω αν θα είμαι ικανοποιημένος από τα 3gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το θέμα των ιντσών είναι και η τιμή. Το dual κοστιζει 380 όποτε είναι πολύ κοντά στο p10 που μου αρέσει. Επίσης αν είναι να ανέβω στις ίντσες νομίζω πως μια καλή επιλογή είναι και το xiaomi mi5s plus.

 

 

Έχεις δίκιο για το 2καρτο! Λάθος μου!

 

*το p10 είναι εκπληκτικό πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Το honor 8 θα σε καλυψει πληρως γιαυτα που ζητας. Αν κανεις την υπερβαση και βρεις p10 ~390 ειναι αψογο τηλεφωνο σε ολα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας. Μαλλον θα περιμένω να δω πως θα εξελιχτούν οι τιμές. Αλλιώς ίσως καταλήξω στο honor 8.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 4 με snapdragon, δίκαρτο από ευρωπαική αποθήκη στη μισή τιμή του μπάτζετ σου?

https://www.geekbuying.com/item/Offical-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Black-380342.html

Link to comment
Share on other sites

Μικρή υπέρβαση είναι το p10 και πιστεύω αξίζει. Και honor 8 και p9 είναι πολύ καλές επιλογές.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την υπέρβαση και πήγα για το p10. Ελπίζω να μην το μετανιώσω. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...