Jump to content

HP IPAQ hw6515


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ Μπάμπη για την ενημέρωση!Αύριο θα το αγοράσω και μόλις περάσω το Destinator PN Θα πω τις εντυπώσεις μου στο forum. Ελπίζω να κάνω την καλύτερη επιλογή!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ Μπάμπη για την ενημέρωση!Αύριο θα το αγοράσω και μόλις περάσω το Destinator PN Θα πω τις εντυπώσεις μου στο forum. Ελπίζω να κάνω την καλύτερη επιλογή!:)

 

ΑΝ θες το PN θα ζητησεις απο την NGI την ειδικη εκδοση , αλλιως μηγαινε για το 6.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Επιτέλους αγόρασα το 6915 πριν 3 ημέρες!Είναι πολύ καλό, όμως αντιμετωπίζω ακόμα τα δύο προβλήματα που έχουν όσοι το αγοράζουν...

1ο : Destinator 6: Δεν δείχνει τα κάτω κουμπιά στην πλοήγηση. Κατέβασα το patch για Destinator 6, μετέφερα το αρχείο Destinator.inf εκεί που λένε οι οδηγίες, αλλά μου βγάζει μετά ένα πρόβλημα και δεν μπορεί να ανοίξει το destinator.Το πρόβλημα γράφει:"Unknown standard bitmap code is found: MAIN_SCREE_DATA_DAY_RIGHT" Εχει κάποιος κάποια λύση για αυτό??Μήπως χρειάζεται και τίποτε άλλο που δεν το γράφουν οι οδηγίες??

2ο : Ελληνικό Πληκτρολόγιο: Κατέβασα 2-3 (ΑΕΚ,POCKETKEYS), τα έκανα εγκατάσταση, αλλά τίποτα...Ελληνικά δεν μπόρεσα να γράψω..Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος??

THNX

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχα παρατήσει για 3-4 μήνες το 6515 στην άκρη, προσπάθησα να το συνδέσω με ένα bluetooth motorola HF-850 (νομίζω αυτό το μοντέλο) hands-free που είναι μόνιμα εγκατεστημένο στο αυτοκίνητο..

Δεν γίνεται να συνδεθεί...... δεν το βλέπει!!!

Μήπως πρέπει να κάνω κάποια αναβάθμιση στη version του 6515 ??

 

Τελικά ο φίλος του forum ''parislan'' μου έδωσε τη λύση με pm και είναι όλα οκ..

Τον ευχαριστώ για αυτό .

Είναι πράξεις που τιμούν τα μέλη αυτού του forum.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Μια και ξανάπιασα το 6515 στα χέρια μου: υπάρχει πρόγραμμα φωνητικής κλήσης ?

Είχα καλομάθει με το Nokia και δεν μου αρέσει τώρα..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να ξαναανεβάσει το patch για το destinator για οθόνες 240χ240?

 

Ψάξε λίγο. Είναι στην προηγούμενη σελίδα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1695982#post1695982

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδιά έχω το 6515 και συμβόλαιο tim

 

απο την αρχή που το πήρα δεν είχε gprs σύνδεση . τώρα κάτι έκανα και δεν έχει ούτε mms αλλά ούτε sms και εννοείτε καθόλου gprs.

 

κάποια βοήθεια απο κάποιον με 65** και tim

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Νέος στο foroum και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Εχω και εγώ το HP6515. έχω σπασμένα και το destinator 6 και το destinator PN αλλά δεν μπορώ να τρέξω κανένα σωστά. Πήρα την NGI και μου είπε οτι το πρόγραμμα που είναι συμβατό ειναι το PN.

Σήμερα το έβαλα αλλά έχω τα εξής προβλήματα¨

1. Μου λέει οτι δεν βρίσκει το GPS

2. Στον χάρτη στην οθόνη δεν μου βγάζει στην δεξιά μεριά τα κουμπιά που κάνεις ζουμ, το κουμπί my home και κάτω δεχιά του GPS.

 

Mπορεί κάποιος να μου πει εάν πρέπει να κάνω κάποιο setting μήπως και μπορέσω και το δουλέψω?

Τελικά το Destinator 6 μπορεί να δουλέψει στο 6515.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera. exo k ego to 6515 kai ithela merikes prirofories. Exo spasmeno to destinator 6 kai to PN. Den mu paizei omos kanena apo ta dyo to men dest6 exei provlima me tin othoni kai to pn mou vgazei oti den vriskei to gps.

ithela na sas rotiso ta exis:

1. Xreiazomai kapoia rithmisi gia to GPS?

2. Eida sto foroum oti yparxei patch gia na trexei to dest 6. ginetai na trexo to DEst 6?

3. Paratirisa mesa sto menou tou Desp PN oti se merikes epiloges mou kovei ta grammata(den xorane)

 

An mporeite na me voithete euxaristo

 

παιδιά έχω το 6515 και συμβόλαιο tim

 

απο την αρχή που το πήρα δεν είχε gprs σύνδεση . τώρα κάτι έκανα και δεν έχει ούτε mms αλλά ούτε sms και εννοείτε καθόλου gprs.

 

κάποια βοήθεια απο κάποιον με 65** και tim

Link to comment
Share on other sites

Το PN εχει ειδικη εκδοση για 6515-6915 και ο λογος ειναι το square screen. Αν το εχεις νομιμο μιλας με NGI να σου δωσει την εκδοση για square screen.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να μαι ξανά.

 

κάθε φορά που κλείνει το τηλ. όταν ανοίγει δεν έχει υπηρεσίες sms και gprs.

 

μάλλον χάνει τις ρυθμίσεις και εν τω μεταξύ πηγαίνοντας να τις ανιχνεύση ξανά μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η καρτα sim

 

"Unrecognized sim

Do you want to configure the GPRS/GSM settings?"

 

το προβλημα συνεχίζει λοιπόν και με τις Gprs και Mms ρυθμίσεις καθότι μετα χάνει και αυτές.

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νέο μέλος στην παρέα σας! Απειρος με την χρήση των pda αγόρασα το hw 6515 και σαν πρωτη ερώτηση ήθελα να πω το εξης. Στις προδιαγραφές που είδα στις ιστοσελίδες και στα μυνηματά σας,αναφέρεται μνήμη συνολική 128 MB(64Mb rom και 64sdram)και 56 Mb διαθέσιμη στον χρήστη. Πως μορώ να τα δώ όλα αυτά? Εγώ όταν πατάω στην memory μου λέει τα παρακάτω:

Total main memory: 57.78 Mb

ενώ από κάτω στα storage μου λέει

Allocated: 23.76

In use: 7.64

free: 16.12

και στα program 34.02,16.54,17.48 αντίστοιχα.

Μήπως το δικό μου έχει λιγότερη μνήμη???!!

οπότε την πάτησα!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νέο μέλος στην παρέα σας! Απειρος με την χρήση των pda αγόρασα το hw 6515 και σαν πρωτη ερώτηση ήθελα να πω το εξης. Στις προδιαγραφές που είδα στις ιστοσελίδες και στα μυνηματά σας,αναφέρεται μνήμη συνολική 128 MB(64Mb rom και 64sdram)και 56 Mb διαθέσιμη στον χρήστη. Πως μορώ να τα δώ όλα αυτά? Εγώ όταν πατάω στην memory μου λέει τα παρακάτω:

Total main memory: 57.78 Mb

ενώ από κάτω στα storage μου λέει

Allocated: 23.76

In use: 7.64

free: 16.12

και στα program 34.02,16.54,17.48 αντίστοιχα.

Μήπως το δικό μου έχει λιγότερη μνήμη???!!

οπότε την πάτησα!

 

Μια χαρα εισαι, απλα ενα μερος της μνημης ειναι για αποθηκευση αρχειων

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

geia sas!

mipws ginetai na anevasete ksana ayta ta arxeiakia pou xreiazomaste gia na paiksoume to destinator se 240x240?

kserete an to destinator pn trexei sto Fujitsu Siemens LOOX T830?

 

eyxaristw para poly! :)

ουδείς ήξερε πρίν μάθει...
Link to comment
Share on other sites

edw eisai file mou..kai ego shmera to epsaxna..einai h pio nea eksodh kai exw valei ena readme mesa me odhgia..an den sou kanei ayth h ekdosh pm me...
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

edw eisai file mou..kai ego shmera to epsaxna..einai h pio nea eksodh kai exw valei ena readme mesa me odhgia..an den sou kanei ayth h ekdosh pm me...

 

eisai arxontas k megali kardia odigon man

eyxaristw para ma para poly

ουδείς ήξερε πρίν μάθει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
edw eisai file mou..kai ego shmera to epsaxna..einai h pio nea eksodh kai exw valei ena readme mesa me odhgia..an den sou kanei ayth h ekdosh pm me...

 

MΠΡΑΒΟ-ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ Νάσαι πάντα κλά φίλε μου.

Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...