Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το όλο concept του πληκτρολογίου μου φέρνει στο μυαλό 7650, ένα απο τα καλύτερα πληκτρολόγια που έχω χρησιμοποιήσειο ποτέ. Τα πλήκτρα βέβια φαίνονται κάπως μικρότερα σε μέγεθος απο αυτά του 7650. Ο Όγκος τους μου φέρνει σε 8910. Ελπίζω η χρηστικότητά τους να πλησιάζει αυτών του 7650, τα οποία ήταν σχεδόν αφής.

μπορεί να έχει μικρά αριθμητικά πλήκτρα αλλα είναι ξεχωριστά μεταξύ τους .κάτι που θα το κάνει πολύ βολικό στο γράψιμο sms .

ορισμένοι μπορεί να ξαναθυμηθούν το τυφλό σύστημα ,άλλοι να το ανακαλύψουν τώρα.

 

όσο για το εξωτερικό ηχείο ,εκεί μην περιμένετε πολλά ,άλλωστε το λέει και στο review ,δεν πρόκειται για κάτι ιδιαίτερο χωρίς βεβαια να είναι άχρηστο! typical nokia speeker σαν αυτό του 6630 .είμαι σίγουρος ότι το "απλό" k750 θα έχει πολύ ανώτερο ηχείο

 

ο wm player είναι κάτι 100% 8ετικό .

θα υποστηρίζει και wma κάτι που εμενα μου λύνει τα χερια! επίσης λένε ότι ηχογραφεί πολύ καλά. +του ενσωματωμένου eq (επιτέλους!!)

ΑΝ έχει πολύ δυνατή αναπαραγωγή ήχου .

ΑΝ ηχογραφεί τέλεια ,καλύτερα και από s100 που φτανει τα 44.1khz ,16 bit ,stereo (172 kb/s) και εχει και compressor ! :) ...τότε θα το σκεφτώ και ίσος το πάρω.

 

κάτι άλλο ...για πρώτη φορα βλέπω ρύθμιση wb στην κάμερα ,αυτό κι αν είναι θετικό .όλα τα καμεροκινητά της nokia μέχρι στιγμής είχαν εντελώς λάθος auto wb με εξαίρεση λίγο το 3650 (το οποιο για μένα είναι το καλύτερο καμεροκινητό της nokia ειδικα την εποχή που βγηκε! ...μετα αρχισε να παιρνει την κατω βολτα κι ας ανεβεναν τα megapixels)

 

 

τέλος ,η κλασική nokia έβαλε και πάλι το χεράκι της να αφαιρέσει την μπροστινή κάμερα από το μοντέλο .

με αυτό το κόστος ,τι ήταν ρε γαμώτο??? είναι τρελό αυτή να συνεχίζει να βγάζει 3g χωρίς video call ...πραγματικά είναι έλλειψη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

xeroyme an grafei video se analisi 352x228 san ta n70 k n90 ?

 

Συμφωνα με τα specifications που εχουν αναφερθει στην 1η σελιδα ,οχι :(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=866314#post866314

http://www.nokia.com/BaseProject/Sites/NOKIA_MAIN_18022/CDA/Categories/AboutNokia/Press/PressEvents/DestinationMultimedia/_Content/_Static_Files/nokia_n91_data_sheet.pdf

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

superfot σε παρακαλω πολυ προσεχε τις εκφρασεις που χρησιμοποιεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

HI GUYS....

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ N91 ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ....

ΕΦΟΣΟΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ 6680 ΑΡΑ ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟΥ Ν91....ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΨΑΧΝΑ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ ΜΕ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΗΧΕΙΟ (ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥ Ν91).

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ πάντως όχι, και ούτε και πρόκειται να στείλω.

 

Κάτι δεν παέι καλά, δε μπορεί ένα ακυκλοφόρητο μοντέλο όχι μόνο να το έχει, αλλά και να το ξεκινάει από τα 250 ευρώ χωρίς καν επιθυμητή τιμή.

Από την άλλη ο (η) χρήστης έχει θετικές αξιολογήσεις, αυτό όμως δεν μου είναι αρκετό για να ασχοληθώ.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

ego tou esteila ki epeisis xtipisa kai tin prosfora... ante na doume ti tha mou apantisei... an apantisei... siga min einai alitheia...

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

ego tou esteila ki epeisis xtipisa kai tin prosfora... ante na doume ti tha mou apantisei... an apantisei... siga min einai alitheia...

 

Σου απαντησε φιλε BMW_E36 ?

Δεν ξερω αν ειναι αληθεια ,παντως

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ego tou esteila ki epeisis xtipisa kai tin prosfora... ante na doume ti tha mou apantisei... an apantisei... siga min einai alitheia...

 

Λοιπον παιδια η ολη κατασταση με το συγκεκριμενο Ν91 μαλλον δεν πρεπει να αληθευει, και αν κρινω απο τη φωνη η κοπελιτσα παιζει προφανως.

Στελνω μηνυμα εχθες αμεσως μετα το ανοιγμα της αγγελιας και μου απαντα οτι το τηλεφωνο το δινει 450, μετα απο τηλ συνομιλια που ειχαμε κλεινω για αμεση αγορα το τηλεφωνο το οποιο δεν ειχε στα χερια της αλλα θα το ειχε την Τεταρτη απο Γερμανια οπως μου ειπε...

Τελικα μου στελνει μηνυμα και μου λεει οτι επειδη ειχε πολλες προσφορες τελικα θα το δωσει σε αυτον που θα κανει τη μεγαλυτερη προσφορα!!!! σωστο δεν λεω αλλα τι το δινεις και μετα το μετανιωνεις, αυτο δεν δεν δειχνει σοβαρο ατομο ουτε ατομο που γνωριζει τι θελει ακριβως διοτι τι λες 450 και μετα λες 750 και μετα δε ξερω εγω τι... :mad: οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ... ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολα μουφες παιδια.Αν πας στο ebay σου βγαζει ενα καρο κινητα σειρας Ν προς πωληση και ενω εστελνα επιτηδες email ,μολις τους ζητουσα να μου στειλουν μια photo του κουτιου που περιεχει το κινητο,μου λεγανε οτι δεν μπορουσανε γιατι δεν ειχαν φωτογραφικη!!!! παρολα αυτα πουλουσανε κινητα!!!

Ολες αυτες οι αγγελιες ειναι απο σπασμενες σελιδες του ebay,γι'αυτο κιολας οταν πατουσες να δεις τι αλλο πουλαει ο συγκεκριμενος χρηστης σου εβγαζει απο εσωρουχα μεχρι κουκουναρια!!!

Περαν αυτου,ολοι θελανε western union και τιποτε αλλο,και ολοι δινανε email εκτος ebay.Υπαρχουν ακομα και τωρα αγγελιες.Πηγαινετε να γελασετε!!!

 

Αλλοι πουλανε λιστες αναμονης!!!! Ελεος!!!!

NOKIA FOREVER...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σε ένα άρθρο -τεχνολογικού περιεχομένου- στην εφημερίδα "Τα Νέα" έγραφε ξεκάθαρα ότι το Nokia n90 θα βρίσκετε στις προθήκες των καταστημάτων σε 2 (!!!) εβδομάδες. Μπορεί να αληθεύει μια τέτοια πληροφορία;

 

Σας ευχαριστώ θερμά.

 

Υ.Γ.: Θέλω να πιστεύω ότι "ανακρίβειες" τέτοιου είδους συνήθως δεν δημοσιεύονται γιατί τα συγκεκριμένα άρθρα είναι υπό επίβλεψη της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σε ένα άρθρο -τεχνολογικού περιεχομένου- στην εφημερίδα "Τα Νέα" έγραφε ξεκάθαρα ότι το Nokia n90 θα βρίσκετε στις προθήκες των καταστημάτων σε 2 (!!!) εβδομάδες. Μπορεί να αληθεύει μια τέτοια πληροφορία;

 

Σας ευχαριστώ θερμά.

 

Υ.Γ.: Θέλω να πιστεύω ότι "ανακρίβειες" τέτοιου είδους συνήθως δεν δημοσιεύονται γιατί τα συγκεκριμένα άρθρα είναι υπό επίβλεψη της Nokia.

Αληθεύει. Το N90 θα είναι στις προθήκες των καταστημάτων πριν τις 20 Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δες παραπανω...τα παιδια λενε οτι θα ερθει σε 2 εβδομαδες...κατι δεν θα ξερουν?

 

Τα παιδια παραπανω αναφερουν για το N90.Μαλλον θα μπερδεψαν τα threads. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως ε?φτου κι εγω χαρικα...καλο σεπτεμβριο ε? :shifty:

 

 

Αν εννοείς για το Ν91 τότε καλό Νοέμβριο-Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

πως δουλευει το 3g αφου εχει μια καμερα?εχω την ιδια απορια και για ολα τα αλλα κινητα που κυκλοφορουν και εχουν μονο μια?πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις σε τι τιμη θα κυκλοφορησει?
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

πως δουλευει το 3g αφου εχει μια καμερα?εχω την ιδια απορια και για ολα τα αλλα κινητα που κυκλοφορουν και εχουν μονο μια?πως γινεται?

Το γεγονός οτι ένα τηλέφωνο είναι 3G είναι άσχετο με το πόσες κάμερες έχει! :)

Το 3G είναι τηλεπικοινωνιακό πρότυπο, μια εφαρμογή του 3G είναι και η βιντεοκλήση. Δεν αποκλείεται λοιπόν να έχεις ένα 3G κινητό που να μην έχει καν βιντεοκλήση! Πάντως τα 3G κινητα που κυκλοφορούν με μια κάμερα+βιντεοκλήση είτε περιστρέφουν την κάμερα τους για να "σκοπεύουν" τον κάτοχο είτε... δείχνουν στον συνομιλούντα όχι τον συνομιλητή του αλλα το τι βλέπει αυτός! Βλακεία ε; ;)

 

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...