Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι στις φωτό του nervous έχει 3 σκληρούς δίσκους με διαφορετικα μεγέθη...

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...

 

Μωρό μου....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι στις φωτό του nervous έχει 3 σκληρούς δίσκους με διαφορετικα μεγέθη...

 

Λογικα η εταιρια θα εχει βγαλει και αλλες χωρητικοτητες.:O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να εννοούσε αυτό ο asymvivastos αλλά ούτε θσχύει βέβαια και κάτι τέτοιο. Το Ν91 έχει στάνταρ 4GB σκληρό . Απλά η εταιρία απο την οποία προμηθεύτηκε τον σκληρό του, κατασκευάζει και άλλες χωρητικότητες.

 

Λογικά θα δούμε και άλλα series 60 της σειράς Ν αλλά με διαορετικές χωρητικότητες. Ίσως δούμε και φθηνότερη έκδοση του Ν91 (με τελίως διαφορετική υλοποίηση βέβαια) με μικρότερης χωρητικότητας σκληρό. Αν και σκληρός κάτω των 2GB δε βλέπω λόγω ύπαρξης.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση...

 

Το Ν91 θα μπορεί να ηχογραφήσει απο το ενσωματωμένο ραδιόφωνο;

Αν όχι μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να κάνει αυτήν την δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση...

 

Το Ν91 θα μπορεί να ηχογραφήσει απο το ενσωματωμένο ραδιόφωνο;

Αν όχι μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να κάνει αυτήν την δουλειά;

ηχογραφει σε mp3 και aac, στερεο ;)

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε ποτε επιτελους θα μας το στειλουν κι εδω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κανένα καινούργιο νέο όσο αναφορά την κυκλοφορία του Ν91 έχουμε...?:confused:
Link to comment
Share on other sites

ελεος δλδ....για φεβρουαριο το κοβω.αφου δεν ακουγεται τιποτα ακομη...

τοσο δυσκολο ειναι να το κυκλοφορισουν?εδω καποια κινητα που ανακοινωθηκαν μετα το ν91 εχουν ηδη ερθει στην αγορα.

ελπιζω να αξιζει τουλαχιστον οταν ερθει....

Link to comment
Share on other sites

re paidia edw kai ena minima pou ilaw me to tmima anabathmisewn toz germanou mou lene oti stis epomenes deka meres diladi 01/01-10/01 tha to parw to kinito!exei erthei mou eipe h kopela alla den exei bgei akoma sthn agora logo twn hmerwn!Den kserw an ixsyei alla den exoun logo na mou lene papades!

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia edw kai ena minima pou ilaw me to tmima anabathmisewn toz germanou mou lene oti stis epomenes deka meres diladi 01/01-10/01 tha to parw to kinito!exei erthei mou eipe h kopela alla den exei bgei akoma sthn agora logo twn hmerwn!Den kserw an ixsyei alla den exoun logo na mou lene papades!

και σε αλλους γιατι δεν το εχουν πει που φανταζομαι ολο και καποιος θα ρωτησε; οχι οτι λες ψεμματα, αλλα μπορει αυτοι να μην ξερουν. εκτος αυτου, δεν εχουμε ακουσει τιποτα και απο εξωτερικο αν δεν κανω λαθος, που μεχρι τωρα ποτε δεν ηρθε πρωτο εδω ενα κινητο.

σου εχουν πει και τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα άμα είχε έρθει και απλά δεν το βγάζανε λόγο των ημερών θα το ξέραμε...Απλά μπορεί να σου το είπαν μόνο και μόνο για να περιμένεις αυτούς να το παραλάβουν για να σου το πουλήσουν...Αυτός είναι ένας λόγος για να σου λένε παπάδες...Εγώ το περιμένω πως και πως μιας και το κινητό μου τα έχει φτήσει εντελώς και είμαι σε περιόδο αναζήτησης για να πάρω καινούριο...Το μόνο που μου τραβάει την προσοχή, είναι αυτό μιας και δεν μπορώ να ζήσω χωρίς μουσική, αλλα και σαν φανατικός της Nokia...Οπότε επειδή την ψάχνω συνέχεια με το εν λόγω τηλέφωνο σου λέω ότι στον γερμανό είναι παπατζήδες, τουλάχιστον εκει πέρα που σου το είπαν γιατί έδω φαίρονται τέλεια!!! :)

 

k tha antexei??? einai 3g ara tha kollaei k isos pathei tipota to portaki k ola ayta.....

 

Γιατί φίλε μου ότι είναι 3G σημαίνει ότι είναι και κολλημένο???Δε νομίζω...τουλάχιστον το συγκεκριμένο έχει καλό επεξεργαστή και αρκετό χώρο αποθήκευσης,γιατί έχει παρατηρηθεί το ινόμενο ότι όταν γεμίσεις την μνήμη και τον αποθηκευτικό χώρο ενός τηφώνου ζορίζεται και κολάει...πέρα απο τον επεξεργαστή έχει και τεράστιο αποθηκευτικό χώρο και σε σκληρό δίσκο ο οποίος έχει μεγαλύτερες ταχήτητες ανάγνωσης απο την κάρτες μνήμης που είχαμε μέχρι σήμερα...Ο καιρός θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον συντομα θα ερθει το κινητο.Το Πλαισιο το εβαλε ηδη στους τιμοκαταλογους του οτι αναμενεται συντομα.Θα υπολογιζα τελη Γεναρη με αρχες Φλεβαρη.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

εδω η vodafone τον σεπτεμβριο το ειχε μαζι με τα αλλα 2 N και ακομη να ερθει.αλλα αυτο μαλλον οφειλεται στην καθυστερηση που ειπε η νοκια οτι θα εχει,γιαυτο κ δεν ηρθε τοτε.

στον καινουργιο καταλογο απο το πλαισιο το ειδες?

 

 

 

EDIT:Μολις πηρα τηλ στο τηλ εξυπηρετησης πελατων νοκια και μου ειπαν πως εχει ερθει ηδη το προτοτυπο σε αυτους,δεν εχουν καμοια πληροφορια για το ποτε ακριβως θα κυκλοφορησει αλλα κατα την κριση αυτου που μου μιλησε το αργοτερο σε ενα μηνα θα ειναι σε διαθεσιμοτητα.τωρα οτι λενε τα καταστηματα εμενα μου φαινονται μπουρδες μετα απο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ωραία νέα...Τώρα μπορώ να πιστέψω ότι όντως το κινητό έφτασε :D
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σ'αυτες τις φωτο εχω προσεξει οτι πανω δεξια δεν υπαρχει μια "τρυπουλα", πιθανον το φωτοκυτταρο ενω σε αλλες υπαρχει :wacko:
Link to comment
Share on other sites

απο 600-750 το περισσοτερο.ετσι τουλαχιστον ακουγεται.

παντως αν φτασει 750 θα ειναι το ακριβοτερο series 60 που εχει βγει η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

750 ευρώ είναι απλά υπερβολικά για ένα τέτοιο τηλέφωνο. 550-600 τα αξίζει. 750 με τίποτα.Το Ν70 έχει 500 ευρώ. Δηλαδή wi-fi και δίσκος(ο οποίος αν αναλογιστεί κάποιος ότι το Ν70 μπορεί μέσω κάρτας μνήμης να φτάσει σε υψηλά επίπεδα αποθηκευτικού χώρου δεν είναι και τίποτα σπουδαίο), 250 ευρώ!?!? Όχι ρε Nokia..
Link to comment
Share on other sites

4GB αποθηκευτικό δεν μπορεί να φτάσει το Ν70 σε καμί απολύτως περίπτωση. Αν μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο, θα χρειαζόμασταν τουλάχιστον 300ευρώ για μία τέτοιοα κάρτα.

 

Οι καινοτομίες του Ν91 δεν περιορίζονται μόνο στο wi-fi και στον σκληρό. Έχει symbian 9 με τα άπειρα πλεονεκτήματα που αυτό συνεπάγεται, mp3 με equalizer, μίκτη, ενίσχυση μπάσων (επιλογές που δεν έχουμε ξαναδεί σε κανένα κινητό παρά μόνο σε πολύ ακριβά gadget), usb mass storage, και φυσικά τον νέο browser που στηρίζεται στο linux. Βέβαια θα έχει κατώτερη κάμερα.

 

Είναι μεν το πιο ακριβό series 60 μεχρί σήμερα αλλά τα τεχνικά του χαρακτηριστικά νομίζω δικαιολογούν μία τιμή άνω των 700 ευρώ. Μακάρι βέβαια να μην τα ξεπεράσει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...