Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαζι μιλάμε, χωρια καταλαβαίνουμε μου φαίνεται :protest:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

To N70 δεν έχει απο τις δικές του ρυθμίσεις keypad lock με χρονοδιακόπτη, έτσι δεν είναι; Θα χρειαστώ επιπλέον εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Auto sumvainei mallon epeidi exeis polles egkatestimenes efarmoges k polles apo autes "trexoun" sunexeia!Patwntas to pliktro tou menu paratetamena sou emfanizei poies efarmoges einai anoixtes.

Dokimase na diagrapseis kapoies efarmoges pou den xrisimopoieis h kane suxna reboot wste na min gemizei h ram tou kinitou!

Οι μόνες εφαρμογές ποθ να μένουν για λίγο ανοιχτές είναι οι επαφές και ο μητρώο, καμμία άλλη.Χθες του έκανα 6 επανεκινήσεις μήπως και φτιάξει και συνέχισε το πρόβλημα. Σήμερα του έκανα ένα hard reset αλλά τίποτα... Μάλλον θα το πάω για αναβάθμιση....

Link to comment
Share on other sites

Osa hard reset k na tou kaneis, akomi k anavathmisi, mallon tha parameinei to provlima an den sviseis apo tin memory card kapoies efarmoges!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

To N70 δεν έχει απο τις δικές του ρυθμίσεις keypad lock με χρονοδιακόπτη, έτσι δεν είναι; Θα χρειαστώ επιπλέον εφαρμογή;

 

Ναι δεν έχει, ψάξε ένα πρόγραμμα που λέγεται autolock για symbian, δουλεύει άψογα.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχει, ψάξε ένα πρόγραμμα που λέγεται autolock για symbian, δουλεύει άψογα.

 

Γ.

OK, το έβαλα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα. Είμαι νέος κάτοχος του N 70 και έχω κάποιες απορίες, τις οποίες προφανώς τις έχετε συζητήσει απείρως, αλλά 300 σελίδες για να διαβάσω, είναι too much για μένα. Ξεκινάω με τις εξής:

1.Ποιά κάρτα μνήμης μου προτείνετε?

2.Ποιές εφαρμογές να εγκαταστήσω στο κινητό μου κι αν γίνεται να είναι full

αυτές που θα μου προτείνετε και όχι trial.

3.Πού μπορώ να βρώ N-Gage παιχνίδια για το N 70?

4.Ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware του κινητού, καθώς είναι VL το δικό μου και πρέπει να ξεφορτωθώ την κατάρα οπωσδήποτε απο πάνω μου.

 

Υ.Γ.1 Για τις απορίες 2 και 3 please PM me, καθώς ψάχνω για free games και εφαρμογές και όχι trial.

Υ.Γ.2 Το γεγονός ότι δεν μου επιτρέπει το κινητό να εγκαταστήσω καμμία εφαρμογή, οφείλεται στο VL καταραμένο λογισμικό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα παρατηρησα οτι στα θεματα που δεν εχουν κατασκευαστει αποκλειστικα για τα N Series κινητα, οταν παω στην διαχειρηση αρχειων, αργει να ανοιξει τους φακελους και να τους διαβασει. μπορει να το επαληθευσει καποιος;

 

1.Ποιά κάρτα μνήμης μου προτείνετε?
αυτη. και απ' οτι βλεπω η τιμη της επεσε σχεδον στο μισο!! αρα συμφαιρει παρα πολυ!

 

για εφαρμογες και παιχνιδια ψαξε στο

http://www.iphone-forum.org/index.php?sid=4769b59c7b98138ab2a0e7a2a8d9ca04

 

4.Ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware του κινητού, καθώς είναι VL το δικό μου και πρέπει να ξεφορτωθώ την κατάρα οπωσδήποτε απο πάνω μου.
η τελευταια εκδοση ειναι η V 5.0609.2.0.1 / 01-03-06 / RM-84. αλλα ποια καταρα να ξεφορτωθεις; με την αναβαθμιση του λογισμικου δεν φευγει το VL.

 

οσο για τις εφαρμογες που δεν σε αφηνει να εγκαταστησεις θελει καποια ρυθμιση, αλλα δεν θυμαμαι ποια ακριβως. κατι για πιστοποιητικα εφαρμογης απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου..

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση ειναι η V 5.0609.2.0.1 / 01-03-06 / RM-84. αλλα ποια καταρα να ξεφορτωθεις; με την αναβαθμιση του λογισμικου δεν φευγει το VL.

 

Χθές πέρασα απο ένα Club Nokia και μου είπε, ότι μπορεί να μου επαναφέρει το κινητό στο latest updated firmware χωρίς να εμφανίζεται πουθενά το vodafone live menu με 15 euro σε 45 λεπτά. Όταν τον ρώτησα περί εγγύησης, μου είπε ότι μπορεί να υπάρξει πρόβλημα, αλλά αν κάτσει η στραβή θα επαναφέρουμε το VL firmware. Αυτά μου είπε, αυτά σας λέω...!

 

Α, και επ' ευκαιρίας, ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα με το οποίο να μπορώ να '"τεμαχίσω" ένα mp3, με σκοπό να βάλω το refrain του ώς ήχο κλήσης?

Link to comment
Share on other sites

Α, και επ' ευκαιρίας, ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα με το οποίο να μπορώ να '"τεμαχίσω" ένα mp3, με σκοπό να βάλω το refrain του ώς ήχο κλήσης?

 

Nero wave editor.:D

Link to comment
Share on other sites

Α, και επ' ευκαιρίας, ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα με το οποίο να μπορώ να '"τεμαχίσω" ένα mp3, με σκοπό να βάλω το refrain του ώς ήχο κλήσης?

 

Nero wave editor.:D

 

με το cooledit μπορείς να κάνεις ότι μετατροπή θες σε αρχεία ήχου;)

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες εφαρμογές ποθ να μένουν για λίγο ανοιχτές είναι οι επαφές και ο μητρώο, καμμία άλλη.Χθες του έκανα 6 επανεκινήσεις μήπως και φτιάξει και συνέχισε το πρόβλημα. Σήμερα του έκανα ένα hard reset αλλά τίποτα... Μάλλον θα το πάω για αναβάθμιση....

Έκανα ένα φορμάτ για να σβηστούν όλες οι εφαρμογές, αλλά και χωρίς την κάρτα μνήμης μέσα στο κινητό μου το κάνει. Μετά από λίγη ώρα που μου είπαν κάτι φίλοι μου γιατί έχω κλειστό το τηλ. τους πώς είναι ανοιχτό και από περιέργεια πήρα τον αριθμό μου και έκανε μπιπ μπιπ..... και στη συσκευή έγραφε Τηλέφωνο.Μνήμη Πλήρης.Κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε.!Βγάλτε συμπεράσματα......:confused:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Έκανα ένα φορμάτ για να σβηστούν όλες οι εφαρμογές, αλλά και χωρίς την κάρτα μνήμης μέσα στο κινητό μου το κάνει. Μετά από λίγη ώρα που μου είπαν κάτι φίλοι μου γιατί έχω κλειστό το τηλ. τους πώς είναι ανοιχτό και από περιέργεια πήρα τον αριθμό μου και έκανε μπιπ μπιπ..... και στη συσκευή έγραφε Τηλέφωνο.Μνήμη Πλήρης.Κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε.!Βγάλτε συμπεράσματα......:confused:

 

 

Παιζει πιθανοτητα να κολλησες καποιον ΙΟ???:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιζει πιθανοτητα να κολλησες καποιον ΙΟ???:ninja:

Δεν το νομίζω γιατί έκανα κανα 2 σκαναρίσματα και δεν βρήκε τίποτα..(me ton Symantec)

Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λεει καλα το κινητο :mad:

 

αυτο που παθαινει ειναι οτι κολλαει η λιστα των κλησεων.

δηλαδη κανω εγω μια κληση δεν την καταγράφει .

μου κάνουν αναπάντητη και αυτη δεν φαινεται.

ουτε στην κεντρικη οθονη ουτε μετα στην λιστα των αναπαντητων.

 

οταν με καλει καποιος φαίνεται αλλα μετα εκει που γραφει "1 αναπαντητη" δεν φαινεται τιποτα.

 

με reset φτίαχνει αλλα δεν ειναι αυτο λυση.

 

μηπως εχει συμβει σε καποιο αλλο?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λεει καλα το κινητο :mad:

 

αυτο που παθαινει ειναι οτι κολλαει η λιστα των κλησεων.

δηλαδη κανω εγω μια κληση δεν την καταγράφει .

μου κάνουν αναπάντητη και αυτη δεν φαινεται.

ουτε στην κεντρικη οθονη ουτε μετα στην λιστα των αναπαντητων.

 

οταν με καλει καποιος φαίνεται αλλα μετα εκει που γραφει "1 αναπαντητη" δεν φαινεται τιποτα.

 

με reset φτίαχνει αλλα δεν ειναι αυτο λυση.

 

μηπως εχει συμβει σε καποιο αλλο?

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω:knife: :knife: :knife:

greek-power.tk RULEZ:)!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λεει καλα το κινητο :mad:

 

αυτο που παθαινει ειναι οτι κολλαει η λιστα των κλησεων.

δηλαδη κανω εγω μια κληση δεν την καταγράφει .

μου κάνουν αναπάντητη και αυτη δεν φαινεται.

ουτε στην κεντρικη οθονη ουτε μετα στην λιστα των αναπαντητων.

 

οταν με καλει καποιος φαίνεται αλλα μετα εκει που γραφει "1 αναπαντητη" δεν φαινεται τιποτα.

 

με reset φτίαχνει αλλα δεν ειναι αυτο λυση.

 

μηπως εχει συμβει σε καποιο αλλο?

Μια χαρά είναι το κινητο. Απο το 6600 που είχα και μετα, ετσι εκαναν παντα(μπορει και πιο πριν). Δεν το κανει παντα ομως, σε εμενα 1 φορα στους 5 μηνες ας το κανει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Re paidia egw to kinito to exw mia vdomada!Katarxas sto programma nokia suite prospathwntas na egatasthsw mia efarmogi paixnidi i theme mou leei oti dn exei eparkh xwro kai dn ginetai to install!Anyway eftyxws pou yparxei kai to UnmakeSis kai kanw tn douleia mou!nomizw oti o xronos anoigmatos einai sxetika ews poly argos!Mexri na valw ton pin perimenw 45 sec...Anyway entaxei ola afta alla simera to prwi pou to anoixa mou emfanizei mia leuki grammi orizontia kai mia kokkini katheti...TI GINETAI???To thema einai oti dn mou exei pesei oute mia fora kai oute exei erthei se epafi me nero...Ekana kai soft kai hard format alla tpt!tha to paw sthn vodafone opou to agorasa...Exei kanenas to idio provlima???
Link to comment
Share on other sites

emena moy exei kanei kanei ena allo. Eno to eixa mia xara pano se ena trapezi. Ksafnika o adelfos moy diapistonei oti to kinito itan poli zes5o apo piso. To vlepo ego anoigo to kapaki tis cameras kai diapistono oti to flash einai anoikto sto full sinexomena (idiaitera dinato sima). Afoy epaiksa ligo me ta pliktra to fotaki ekleise kai to kinito sto piso meros toy mirize poli ora kameno eksaitias toy flash. Eytixos opos diapistosa den kaike tipota ola leitoyrgoyn mia xara. Pantos katatroomaksa exei antimetopisei kapoios kati tetoio;
Link to comment
Share on other sites

Ba oxi...alla yparxei periptwsi na eixes anoixti kapoia efarmogi pou na xrisimopoiouse to flash!Den nomizw gia kamera giati otan kleineis to portaki svinei...Kana paixnidi pou na xreiazetai thn kamera?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...