Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

diladi sindeesai me to n70 sto internet mesw pc?

ayto ginetai mesw bt mono (diladi na exw bt kai sto pc) i kai mesw toy kalwdioy?

 

 

Βασικα το αντιθετο κανω,συνδεομαι με το laptop ή to desctop στο ιντερνετ και αντι για μοντεμ χρησιμοποιω το Ν70.Εννοειται οτι το pc πρεπει να εχει bluetooth.Me to kalwdio den εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

re paidia kati pou paratirisa...ekana exthes prwth fora hxografisei kai tin akouse kai htan olo diakopes....why???

Kι εγώ έκανα τώρα πρώτη φορά ηχογράφηση με τη στάνταρ εφαρμογή του κινητού (αν θυμάμαι η στάνταρ εφαρμογή σε κόβει στο 1 λεπτό οπότε χρησιμοποιώ πρόγραμμα για ηχογράφηση) και παίζει μια χαρά χωρίς καμία διακοπή.

v.3.0546.2.3

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο πλαισιο και συγκεκριμενα εδω λεει παραδοση μεσω Internet μονο 479€. αξιζει να το αγορασω ετσι; μηπως δεν θα εχει ολα τα αξεσουαρ μεσα; ή θα ειναι τπτ μεταχειρισμενο; γιατι η τιμη να πεσει; μηπως πληρωνω τπτ μεταφορικα εξοδα;

 

και γενικοτερα σε ποιο καταστημα της θεσσαλονικης μπορω να το κανω δοκιμη και να το αγορασω φθηνοτερα; να εχει και την τελευταια εκδοση λογισμικου..

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε χαλάρωσε όλα μέσα θα είναι και δεν θα είναι μεταχειρισμένο απλά φανταζομαι ειναι προσφορα για παραγγελια μεσω νετ. Αλλα ειναι ακομα ευκολοτερο να παρεις τηλ και να ρωτησεις για ολες τις πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. και αυτο με το κοκκινο κουμπι τι ακριβως κανει και που ειναι το μειονεκτημα; δεν το καταλαβα και καλα γιατι..

 

τελος αυτα με τα route που σου δειχνουν το δρομο θελει 3g; δλδ και καρτα 3g;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο πλαισιο και συγκεκριμενα εδω λεει παραδοση μεσω Internet μονο 479€. αξιζει να το αγορασω ετσι; μηπως δεν θα εχει ολα τα αξεσουαρ μεσα; ή θα ειναι τπτ μεταχειρισμενο; γιατι η τιμη να πεσει; μηπως πληρωνω τπτ μεταφορικα εξοδα;

 

και γενικοτερα σε ποιο καταστημα της θεσσαλονικης μπορω να το κανω δοκιμη και να το αγορασω φθηνοτερα; να εχει και την τελευταια εκδοση λογισμικου..

ta kanei kati tetia to plesio....

kai min nomizeis oti einai treli diafora ego to pira 482 .. apo allo electronic shop.... :P opote to 479 den akougete trelo.. vevea se sxesi me tis times tou plesiou akougete trelo...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο πλαισιο και συγκεκριμενα εδω λεει παραδοση μεσω Internet μονο 479€. αξιζει να το αγορασω ετσι; μηπως δεν θα εχει ολα τα αξεσουαρ μεσα; ή θα ειναι τπτ μεταχειρισμενο; γιατι η τιμη να πεσει; μηπως πληρωνω τπτ μεταφορικα εξοδα;

 

και γενικοτερα σε ποιο καταστημα της θεσσαλονικης μπορω να το κανω δοκιμη και να το αγορασω φθηνοτερα; να εχει και την τελευταια εκδοση λογισμικου..

 

Φιλαράκι τρία πράγματα..

1) Αν είναι σφραγισμένο τα έχει όλα μέσα. άν όχι μην το πάρεις

2) Η εκδοση λογισμικού είναι 10-20 λεπτά σε ένα Νόκια Σέντερ.

3) Η τιμή είναι πολύ καλή πρόσεξε μόνο τίποτα "κρυφές" χρεώσεις π.χ. μεταφορικά...(λύση για αυτό παράγγειλε μεσω ιντερνετ και παρέλαβε από το πιό κοντινό σου πλαίσιο):)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Αγορασα χτες το κινητό και είμαι αρκετά ενθουσιασμένος . Έχω μερικές απορίες:

1) Έχω το γνωστό πρόβλημα με το ραδιόφωνο μπορείτε να μου πείτε αν έχει βγει νεότερο firmware που το διορθώνει?

2)Πως βλέπω ποια έκδοση (firmware) έχω?

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι.εβαλα την εφαρμογη που οταν σε παιρνει καποιος να φαινεται η εικονα του σε ολη την οθονη αλλα δεν μπορω να το κανω να λειτουργησει με τιποτα!!μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Αγορασα χτες το κινητό και είμαι αρκετά ενθουσιασμένος . Έχω μερικές απορίες:

1) Έχω το γνωστό πρόβλημα με το ραδιόφωνο μπορείτε να μου πείτε αν έχει βγει νεότερο firmware που το διορθώνει?

2)Πως βλέπω ποια έκδοση (firmware) έχω?

 

Καλοριζικο φιλε μου . :)

 

1. Ναι διορθωνεται και με την minor εκδοση 2.0539.1.2

2. Πληκτρολογεις σε κατασταση αναμονης *#0000#

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστιζει η αναβαθμιση; επειδη δεν μενω θεσσαλονικη αν το παω για αναβαθμιση σιγουρα θα το εχω την ιδια μερα ξανα πισω; το κινητο ποσο θα κοστισει αν το αγορασω απο nokia shop;
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση είναι δωρεαν όσο το τηλεφωνο είναι μέσα στην εγγύηση. Από nokia shop τελευταία φορά που ειδα ήταν γυρω στα 500. Τώρα δε ξερω αν εχει αλλάξει. Το πότε θα το έχεις πίσω εξαρτάται από το κάθε nokia shop. Κάποια το κάνου επι τόπου.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει Link με το site του nokia shop; επισης στα nokia shop το κινητο εχει την τελευταια εκδοση; και που ακριβως βρισκεται στην θεσσαλονικη; τελος, αν παω να το αγορασω θα μου το δωσουν αμεσως ή την επομενη ημερα;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει Link με το site του nokia shop; επισης στα nokia shop το κινητο εχει την τελευταια εκδοση; και που ακριβως βρισκεται στην θεσσαλονικη; τελος, αν παω να το αγορασω θα μου το δωσουν αμεσως ή την επομενη ημερα;

 

Ευχαριστω!

 

Mporis na pas se ena apo afto na to paris, na paris tilefono se kapio apo afta 'h na

stilis e-mail gia na rotisis timi kai opiadipote aporia exeis gia to kinito

 

Oso anafora to Software den kserw.. H ean exoun to kenourgio (software) opou nane (Isos teli Ianouariou) legete oti

bgeni ena kenourgio

 

Nokia Shops (Stin thesaloniki einai ola afta)

 

Α. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 147 (ΝΕΑΠΟΛΗ),

τ.κ. 54639

Τηλ: 2310-672672

Fax: 2310-672672

neapoli@alphacopy.gr

 

 

ΚΑΡΑΟΛΗ και ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 182 (ΕΥΟΣΜΟΣ),

τ.κ. 56224

Τηλ: 2310-587806,

Fax: 2310-587006

eyosmos@alphacopy.gr

 

 

ΒΑΣ. ΟΛΓΑΣ 172 (ΝΤΕΠΩ),

τ.κ. 54646

Τηλ: 2310-413498,

Fax: 2310-423025

vasolgas@alphacopy.gr

 

 

ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΟΥ 6 (ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ),

τ.κ. 54624

Τηλ: 2310-524524,

Fax: 2310-551655

polytexneiou@alphacopy.gr

 

 

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΛΑΜΠΡΑΚΗ 133 (ΤΟΥΜΠΑ),

τ.κ. 54639

Τηλ: 2310-950595,

Fax: 2310-946643

touba@alphacopy.gr

 

 

ΑΛ.ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 4 (ΦΑΛΗΡΟ),

τ.κ. 54640

Τηλ: 2310-886876

falirothes@alphacopy.gr

 

 

ΙΩΝΟΣ ΔΡΑΓΟΥΜΗ 36 (ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟ),

τ.κ. 54631

Τηλ: 2310-251313-4

Fax: 2310-251313-4

dragoumi@alphacopy.gr

 

 

ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 42-44 (ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ),

τ.κ. 55133

Τηλ: 2310-456762-3-4,

Fax: 2310-456764

kalamaria@alphacopy.gr

 

 

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 78 (ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ),

τ.κ. 56123

Τηλ: 2310-729180-1,

ampelsalon@alphacopy.gr

 

 

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 55 (ΠΕΡΑΙΑ),

ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΑΙΑΣ

τ.κ. 57019

Τηλ: 23920-20938,

Fax: 23920-20939

peraiathes@alphacopy.gr

 

 

ΕΓΝΑΤΙΑΣ 115 (ΚΑΜΑΡΑ),

τ.κ. 54635

Τηλ: 2310-220998

Fax: 2310-729181

kamarathes@alphacopy.gr

 

 

P.S Oi plirofories einai to Site tis Nokia

Link to comment
Share on other sites

Γεια!! Είμαι και εγώ κάτοχος της κινητάρας εδώ και ενα μήνα περίπου. έχω μια απορία σχετικά με τα ΜΜS. Η παρουσιαση τους οταν μου στελνουν διαρκει μονο 2 δευτερολεπτα. Και οταν δημιουργω ΜΜS και πατησω προσθηκη ηχου τα αρχεια MIDI δεν τα δεχεται!! Μου εμφρανιζει "αδυναμια εισαγωγης. μη υποστηριζομενη μορφη αντικειμενου" τι παιζει? είναι δυνατον να μην δεχεται MIDI στα MMS? Να σημειωσω οτι εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου 3,..... κλπ. Προχτες το πηγα για αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Γεια!! Είμαι και εγώ κάτοχος της κινητάρας εδώ και ενα μήνα περίπου. έχω μια απορία σχετικά με τα ΜΜS. Η παρουσιαση τους οταν μου στελνουν διαρκει μονο 2 δευτερολεπτα. Και οταν δημιουργω ΜΜS και πατησω προσθηκη ηχου τα αρχεια MIDI δεν τα δεχεται!! Μου εμφρανιζει "αδυναμια εισαγωγης. μη υποστηριζομενη μορφη αντικειμενου" τι παιζει? είναι δυνατον να μην δεχεται MIDI στα MMS? Να σημειωσω οτι εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου 3,..... κλπ. Προχτες το πηγα για αναβαθμιση

Δυστυχώς δε φταίς εσύ, ούτε η έκδοση λογισμικού που έχεις, ανέκαθεν η nokia είχε το συγκεκριμένο περιορισμό στα mms δε δέχονταν midi αρχεία ήχου για λόγους προστασίας των πνευματικών δικαιωμάτων η καλύτερα για να εξυπηρετήσει τις υπηρεσίες που προσέφεραν τέτοιες υπηρεσίες (άλλωστε ούτε με BT μπορείς να στείλεις τέτοια αρχεία). Υπάρχει όμως το προγραμματάκι MMSit που παρακάμπτει το περιορισμό και στέλνεις ότι ήχο θες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω το κινητο μου Ν70 με bl;uetooth καλωδιο και ολα καλα. Ομως συνδεω τη συσκευη με το PcSuite και μεσω του καλωδιου USB της μανας του (συσκευασιας) και ενω μου το αναγνωριζει ο υπολογιστης και το προγραμμα, δεν κανει μεταφορα στο κινητο ουτε uploading. και εκτος απο αυτο, μου λεει οτι η εφαρμογη (PcSuite) δεν μπορει να προβαλει το περιεχομενο του κινητου! Τι κανω? Λειτουργει με το PC Suite 6.6!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε φταίς εσύ, ούτε η έκδοση λογισμικού που έχεις, ανέκαθεν η nokia είχε το συγκεκριμένο περιορισμό στα mms δε δέχονταν midi αρχεία ήχου για λόγους προστασίας των πνευματικών δικαιωμάτων η καλύτερα για να εξυπηρετήσει τις υπηρεσίες που προσέφεραν τέτοιες υπηρεσίες (άλλωστε ούτε με BT μπορείς να στείλεις τέτοια αρχεία). Υπάρχει όμως το προγραμματάκι MMSit που παρακάμπτει το περιορισμό και στέλνεις ότι ήχο θες

 

 

Με τον profiexplorer στέλνεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Με τον profiexplorer στέλνεις τα πάντα.

O φίλος μιλούσε για mms όμως, οπότε το profilexplorer είναι άχρηστο αφού με αυτό στέλνεις μέσω ΒΤ αρχεία, για mms με midi περιεχόμενο η μόνη λύση είναι το MMSit που είναι και ελληνικής παραγωγής πρόγραμμα!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

pu to eides auto file mu???den exo akusei kati tetoio!!!!!...ean 8es pare8ese pigh...pantos ego pu milao poly pantos den exo pratirisei trela 'problimata kapsimatos' egefalou!...pantos genikotera nomizo oti den prepei na einai toso poly..
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.95 W/kg.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πώς αυτό δεν το είχα προσέξει! :( Μάλλον πρέπει να χρησιμοποιούμε handsfree και μόνο handsfree για την επικοινωνία μας...Φτου!Απογοήτευση...
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...