Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα σας πω κατι που εμαθα για να το ξερετε και εσεις,οσο και αν σας φανει παραξενο,οταν βραχει το κινητο αυτο που πρεπει αμεσως να κανετε ειναι να βγαλετε την μπαταρια και το υπολοιπο να το βαλετε σε καποιο δοχειο γεματο με νερο (σακουλα,ταπερ,κτλ)να ειναι ομως μεσα και να μην περνει αερα,και να το πατε σε καποιο καταστημα για επισκευη,αυτοι εχουν ενα υγρο που βγαζει το νερο.και για να μην με πειτε τρελο,εαν το κυκλωμα δεν παρει αερα δεν οξυδωνετε.

:D

Αν και :offtopic: μπαίνω στον πειρασμό να σε ρωτήσω αν κάνεις πλάκα(!) γιατι το πρόβλημα που υποκείτε το κινητό όταν βραχεί είναι να καταστραφούν τα κυκλώματα! Άσε που θέμα οξείδωσης σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δεν υφίσταται!Όχι γιατί δεν υπάρχουν υλικά που οξειδώνονται γρήγορα αλλά γιατί η ΝΟΚΙΑ ποτέ δε θα χρησιμοποιούσε τέτοια υλικά! Άν υπήρχε θέμα οξείδωσης από την άλλη, δε θα έπρεπε να έχουμε το κινητό έξω κατα τη διάρκεια της βροχής ή ομίχλης, στην τσάντα μας στην παραλία, κτλ κτλ κτλ! Νομίζω ότι ήταν καθαρά εμπαιγμός άν κάποιος σου είπε κάτι τέτοιο!

 

Και τώρα στα δικά μου, γνωρίζει κάποιος αν έχει έρθει καμιά προσοψη στα ΝΟΚΙΑ SHOP ? Έχω την πρόσοψη της vodafone καθότι είναι vodafone live! η συσκευη και ομολογουμένως με εκνευρίζει το κόκκινο σηματάκι!

 

ΤΗΑΝΧ

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

ο καθένας με τον πόνο του και ο ..........

Φαίνετε ότι δέν με πήρε από καλό μάτι το Ν70,μετά από την μη καλή εφαρμογή του πίσο καλύματος με αποτέλεσμα την μη λειτουργία της κάμερας,το πήγα στό Πλαίσιο και μου το αντικατέστησαν,το δοκιμάζω επιτόπου χαρά που δούλεψε το ποιό καινούργιο και βούρ στό σπίτι γιά τα υπόλοιπα,τώρα δέν μπορώ να συνδεθώ με τον υπολογιστή διότι δέν τον αναγνωρίζει σαν αξιόπιστη συσκευή καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Για τα μυνηματα:τo index το εκανες κι'αυτο αντιγραφο η πηρες μονο τον φάκελο(00001001_s)?

αντεγραψα οτι ειχε ο φακελος mail μεσα.
Link to comment
Share on other sites

ο καθένας με τον πόνο του και ο ..........

Φαίνετε ότι δέν με πήρε από καλό μάτι το Ν70,μετά από την μη καλή εφαρμογή του πίσο καλύματος με αποτέλεσμα την μη λειτουργία της κάμερας,το πήγα στό Πλαίσιο και μου το αντικατέστησαν,το δοκιμάζω επιτόπου χαρά που δούλεψε το ποιό καινούργιο και βούρ στό σπίτι γιά τα υπόλοιπα,τώρα δέν μπορώ να συνδεθώ με τον υπολογιστή διότι δέν τον αναγνωρίζει σαν αξιόπιστη συσκευή καμιά ιδέα;

εχεις εγκαταστησει το νοκια pc suite?:confused:

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα τον τρόπο να σβήσω το προηγούμενο Ν70 που έβλεπε.

Πώς μπορώ να μεταφέρω από το άουτλουκ τις επαφές μέσω του ΒΤ

ή που να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

εκει που ειναι οι συνδεσεις..ψαξτο να το βρεις μεσω bt και μετα ανοιξε το pcsuite και κανε κανονικα τον συγχρονισμο..
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά. Ξέρει κανείς με ποιά λογική γίνεται η ταξινόμηση των μυνημάτων κειμένου στους φακέλους του καταλόγου mail? Δηλαδή των εισερχομένων αλλά και γενικός των μηνυμάτων. Εγώ δεν βγάζω κάποια λογική άκρη...
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

πρεπει αμεσως να κανετε ειναι να βγαλετε την μπαταρια και το υπολοιπο να το βαλετε σε καποιο δοχειο γεματο με νερο (σακουλα,ταπερ,κτλ)να ειναι ομως μεσα και να μην περνει αερα

μα και το νερο εχει οξυγονο...Η2Ο :lol:

Και τώρα στα δικά μου, γνωρίζει κάποιος αν έχει έρθει καμιά προσοψη στα ΝΟΚΙΑ SHOP ? Έχω την πρόσοψη της vodafone καθότι είναι vodafone live! η συσκευη και ομολογουμένως με εκνευρίζει το κόκκινο σηματάκι!
εχουμε ξαναπει οτι υπαρχουν προσοψεις σε νοκια σοπ, πηγαινε μια βολτα :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Πήρα προχθές το Νοκια Ν70, το συνδέω με USB στο PC και ενώ το PC Suite (τελευταία έκδοση) το βλέπει και μου μεταφέρει και μικρά αρχεία (πχ μία photo) όταν πάω να μεταφέρω ένα τραγούδι, ή 2-3 φωτο μαζί, ξεκινά να μεταφέρει ένα 10-20% του αρχείου (το πολύ έχω δει 50%) και μετά σταματά. Η μεταφορά δείχνει να είναι ενεργή αλλά φυσικά τίποτα δε μεταφέρεται. Το PCSuite δε κολλάει αλλά το transfer δεν ολοκληρώνεται ποτέ αν και ξεκινάει κανονικά.

Τα ίδια συμβάινουν και όταν χρησιμοποίώ το NOKIA Phone Browser.

Firmware v.2.0539.1.2 - Vodafone 3G Live / WINDOWS XP SP2

Please Please HELP!

Link to comment
Share on other sites

Για τα μυνηματα:τo index το εκανες κι'αυτο αντιγραφο η πηρες μονο τον φάκελο(00001001_s)?
μαλιστα, τωρα που το κοιταξα καλυτερα αυτο πρεπει να φταιει.. δεν μπορω να σβησω το index για να κανω επικολληση το καινουριο. μου λεει οτι χρησιμοποιειται απο το κινητο. δοκιμασα να το σβησω και αμεσως μετα απο επανακινηση του κινητου, αλλα παλι τπτ.. τι να κανω;

 

και μια ερωτηση για τον flash player. οποτε θελει δουλευει στο N70 μου.. τωρα που εκανα format το κινητο και το εγκαταστω, μολις το ανοιγω μου λεει μη υποστηριζομενη λειτουργια και κλεινει..!

 

τελος, το εικονιδιο " μουσικη " δεν ανοιγει.. εχθες εκανα format.

Link to comment
Share on other sites

εκει που ειναι οι συνδεσεις..ψαξτο να το βρεις μεσω bt και μετα ανοιξε το pcsuite και κανε κανονικα τον συγχρονισμο..

έλεγα να το αποφύγω το PC suite αλλά τελικά το δέχτηκε χωρίς πρόβλημα και μετέφερα όλες τις επαφές με ΒΤ:)

υπόψην ότι έχω το Desktop suite γιά το A925 καί το Αctive sync γιά το mpx200 πάλι καλά:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, τωρα που το κοιταξα καλυτερα αυτο πρεπει να φταιει.. δεν μπορω να σβησω το index για να κανω επικολληση το καινουριο. μου λεει οτι χρησιμοποιειται απο το κινητο. δοκιμασα να το σβησω και αμεσως μετα απο επανακινηση του κινητου, αλλα παλι τπτ.. τι να κανω;

Για δοκιμασε να αλλαξεις την μνημη που αποθηκευονται τα μυνηματα και να βαλεις "μνημη τηλεφωνου", υστερα κανε αντιγραφη το index

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

στην μνημη τηλεφωνου αποθηκευονται ετσι κι αλλιως. μηπως εννοουσες στην καρτα μνημης;

Το index που ειναι? Αν ειναι στην καρτα, τοτε βαλε τα μηνυματα να αποθηκευονται στην μνημη τηλεφωνου και μετα αντεγραψε το Index. Αν ειναι αντιθετα, κανε τα ακριβός αντιθετα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά. Ξέρει κανείς με ποιά λογική γίνεται η ταξινόμηση των μυνημάτων κειμένου στους φακέλους του καταλόγου mail? Δηλαδή των εισερχομένων αλλά και γενικός των μηνυμάτων. Εγώ δεν βγάζω κάποια λογική άκρη...

 

Όταν είσαι στα μηνύματα (let's say στα εισερχόμενα για παράδειγμα) πάτα επιλογές->ταξινόμηση και επέλεξε τον τρόπο που θέλεις να ταξινομούνται!

 

:offtopic: GO ANNA, GO GREECE! ΘΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ!!!!!!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στα μηνύματα (let's say στα εισερχόμενα για παράδειγμα) πάτα επιλογές->ταξινόμηση και επέλεξε τον τρόπο που θέλεις να ταξινομούνται!

 

:offtopic: GO ANNA, GO GREECE! ΘΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ!!!!!!

 

Προφανως ο φιλος δεν εννοει οταν βλεπεις τα μυνηματα μεσα απο το μενου αλλα μεσα απο καποιον file manager.;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Γνωριζει καποιος αν υπαρχουν αλλα ακουστικα απο αυτα που περιεχονται στο πακετο?Φιατι τα συγκεκριμενα ειναι πολυ αβολα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Πήρα προχθές το Νοκια Ν70, το συνδέω με USB στο PC και ενώ το PC Suite (τελευταία έκδοση) το βλέπει και μου μεταφέρει και μικρά αρχεία (πχ μία photo) όταν πάω να μεταφέρω ένα τραγούδι, ή 2-3 φωτο μαζί, ξεκινά να μεταφέρει ένα 10-20% του αρχείου (το πολύ έχω δει 50%) και μετά σταματά. Η μεταφορά δείχνει να είναι ενεργή αλλά φυσικά τίποτα δε μεταφέρεται. Το PCSuite δε κολλάει αλλά το transfer δεν ολοκληρώνεται ποτέ αν και ξεκινάει κανονικά.

Τα ίδια συμβάινουν και όταν χρησιμοποίώ το NOKIA Phone Browser.

Firmware v.2.0539.1.2 - Vodafone 3G Live / WINDOWS XP SP2

Please Please HELP!

Εχω την εντυπωση οτι εχεις ¨φουλαρει¨ την μνημη κ δεν μπορει να μεταφερει ολο το αρχειο....

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αυτό. διότι όταν συνδεθώ με BT η μεταφορά ολοκληρώνεται κανονικά. το πιθνότερο είναι ότι επειδή το PC μου δεν έχει USB2 κάτι να μπλοκάρει στην όλη διαδικασία με σύνδεση μέσω USB.

Επίσης, σε άλλο pc με USB2 ενώ όλο το pc suite δουλεύει ρολοι και η μεταφορά αρχείων είναι επιτυχής και με τους δύο τρόπους, εντούτοις το audio manager δεν ανοίγει και ενίοτε βγαζει και windows error. Αυτό πάλι μάλλον γίνεται διότι τα dvd drives μου δεν είναι συνδεδεμένα με το καλώδιο ήχου στη μητρική (η μορφολογία της μητρικής είναι τέτοια που αν βάλεις ένα τέτοιο καλώδιο - κι εγώ έχω βάλει το καλώδιο της TV Card- δεν χωρά να μπει άλλο).

Εν ολίγοις το PC Suite είναι ότι πιο αναξιόπιστο software έχω συναντήσει. Απαράδεκτο. Υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση για το audio manager?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Χθές αγόρασα το Ν70..Δλδ ξαναγύρισα στην Νόκια κ αυτό μου φτάνει..Ερώτηση, επειδή τα posts είναι πολλά για να το βρώ, έχω την 2.0536.0.2 12-09-05 RM-84, να κάνω αναβάθμιση; φυσικά κ δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα γιατί το έχω 1 μέρα, απλά ρωτάω εάν χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Χθές αγόρασα το Ν70..Δλδ ξαναγύρισα στην Νόκια κ αυτό μου φτάνει..Ερώτηση, επειδή τα posts είναι πολλά για να το βρώ, έχω την 2.0536.0.2 12-09-05 RM-84, να κάνω αναβάθμιση; φυσικά κ δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα γιατί το έχω 1 μέρα, απλά ρωτάω εάν χρειάζεται;

Αφου δεν εχεις προβλημα κατα τηνγνωμη μου μην κανεις τιποτα.. πολλα Ν70 εχουν την 2.0536.0.2 12-09-05 RM-84 και ειναι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...