Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξερω αλλα κ το διαπιστωσα οτι δεν ισχυει η εγγυηση.το αφησα 2 μερες να στεγνωσει αλλα τιποτα.τα 430 ειναι η τιμη που μου ειπε η νοκια.καλα την παλευουν αυτοι εκει?τελικα την κηδεια θα του την κανω εγω!!η νεκροσιμη ακολουθια θα πραγματοποιηθει τριτη στις 15 00 στο κοιμητηριο του Αγιου γεωργιου!!!:(
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν τρεις μηνες ενα n70,σχεδον μαζι με την αγορα του πηρα και την 512mmc rs της nokia (για καλυτερα υποτιθεται).Το κινητο σε δυο με τρεις εβδομαδες (απο την αγορα του)εβγαλε το απιθανο προβλημα οπως μου ειπαν χαρακτηρηστικα απο το nokia club να μην λειτουργει το multimedia key(νεκρωνε οχι δεν επιανε,αφου δεν ακουγοταν οταν το παταγες ουτε ο ηχος των πληκτρων ουτε ανοιγε φυσικα η εφαρμογη που ειχα ορισει).Μου αλλαζουν πλακετα πληκτρων απο το nokia club αλλα τιποτα.Το στελνουν στα κεντρικα και αυτοι μετα απο πολυ σκεψη και πολλες μερες το επιστρεφουν λεγοντας οτι το κινητο λειτουργει κανονικα και μαλλον θα φταιει η mmc μου.Μου δινουν καινουργια απο το nokia club και μετα απο δυο τρεις μερες παλλι τα ιδια.Τελικα το τηλεφωνο ειναι παλλι στα κεντρικα και εγω το ειχα στα χερια μου ολο αυτο τον καιρο 15 μερες το πολυ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.(Τελος ξεχασα να πω οτι εχει παρατηρηθει οτι το προβλημα διορθωνεται με format αλλα μετα απο 1,2 αντε 3 μερες ξαναχαλαει)
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν τρεις μηνες ενα n70,σχεδον μαζι με την αγορα του πηρα και την 512mmc rs της nokia (για καλυτερα υποτιθεται).Το κινητο σε δυο με τρεις εβδομαδες (απο την αγορα του)εβγαλε το απιθανο προβλημα οπως μου ειπαν χαρακτηρηστικα απο το nokia club να μην λειτουργει το multimedia key(νεκρωνε οχι δεν επιανε,αφου δεν ακουγοταν οταν το παταγες ουτε ο ηχος των πληκτρων ουτε ανοιγε φυσικα η εφαρμογη που ειχα ορισει).Μου αλλαζουν πλακετα πληκτρων απο το nokia club αλλα τιποτα.Το στελνουν στα κεντρικα και αυτοι μετα απο πολυ σκεψη και πολλες μερες το επιστρεφουν λεγοντας οτι το κινητο λειτουργει κανονικα και μαλλον θα φταιει η mmc μου.Μου δινουν καινουργια απο το nokia club και μετα απο δυο τρεις μερες παλλι τα ιδια.Τελικα το τηλεφωνο ειναι παλλι στα κεντρικα και εγω το ειχα στα χερια μου ολο αυτο τον καιρο 15 μερες το πολυ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.(Τελος ξεχασα να πω οτι εχει παρατηρηθει οτι το προβλημα διορθωνεται με format αλλα μετα απο 1,2 αντε 3 μερες ξαναχαλαει)

kane tou ena hard formataki kai vlepeis! an sou xana dimiourgithi to idio provlima tote pigene to xana stin nokia kai pes na sto allaxoun! isws einai provlimatiko...! :worry:

poia ekdosi exeis??? *#0000#

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες πως θα κρατησω backup των java παιχνιδιων, ωστε οταν κανω format να μην χασω τα δεδομενα; και γιατι τα java δεν παιζουν; τι γινεται; btw εκανα format, τα sis παιζουν, αλλα δεν υπαρχουν τα saves!!

 

μπορει να με διαφωτισει καποιος;

 

:(

 

* μηπως παιζει τπτ και με τον φακελο data που βρισκεται στο C/system;

 

επισης κρατησα και backup τον φακελο mail απο το c/system αλλα πουθενα τα μηνυματα μετα το format!! στο 3230 αυτο γινοταν.. τι παιζει; *

Link to comment
Share on other sites

βαλε την καρτα μνημης με ανοιχτο το κινητο και διεγραψε το φακελο E:\system\fonts\ και κανε επανεκκινηση. εφτιαξε; :)

εχει ειπωθει αρκετες φορες βεβαια :whistle:

 

 

thanks nikoskat! ! !;)

Link to comment
Share on other sites

paidia pou mporo na bro programmata gia to n70???

eimai kainouria sto forun kai ta exo psiloxamena:O

 

maria23 ανοιξες τον Πινακα Περιεχομενων ;;;;:rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

iparxei periptosi na mporeso na dimiourgiso kapoio fakelo mesa stin ekthsi gia tis eikones oste na einai pio simazemena ta arxeia pou exo ekei kai oxi anakatemena diladi fakelo gia eikones fakelo gia video ktl?? :shifty:

an nai apaititai i xrisi kapoiou programmatos kai an nai poiou???

oson afora ta profil oraio afto to ektos sindesis ;)

alla mipos mporoume na dimiourgisoume profil pou na leei oti eimaste ektos sindesis i den pianei to kinito logo simatos stous allous alla emeis na mporoume na vlepoume poios pairnei kai pote exoume eiserxomena minimata :rolleyes:

kai oxi na prepei na ksanavaloume profil pou tha kanei sindesi me to diktio???:worry:

an iparxei me poio programmataki ginetai afto???:O

Link to comment
Share on other sites

iparxei periptosi na mporeso na dimiourgiso kapoio fakelo mesa stin ekthsi gia tis eikones oste na einai pio simazemena ta arxeia pou exo ekei kai oxi anakatemena diladi fakelo gia eikones fakelo gia video ktl?? :shifty:

an nai apaititai i xrisi kapoiou programmatos kai an nai poiou???

oson afora ta profil oraio afto to ektos sindesis ;)

alla mipos mporoume na dimiourgisoume profil pou na leei oti eimaste ektos sindesis i den pianei to kinito logo simatos stous allous alla emeis na mporoume na vlepoume poios pairnei kai pote exoume eiserxomena minimata :rolleyes:

kai oxi na prepei na ksanavaloume profil pou tha kanei sindesi me to diktio???:worry:

an iparxei me poio programmataki ginetai afto???:O

Καμια περιπτωση... :(

Για τις εικόνες και μονο βαλε την εφαρμογη resco photo viewer.

 

Flymode λεγεται. Ειναι σαν να το δουλευεις χωρις sim. Κλεινει τελειως το σημα και δεν υπαρχει περιπτωση να λαβεις/κανεις/στειλεις μηνυμα/κληση κτλ.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

@Lux, τα saves των sis ισως αποθηκευονται στο C:\system\apps\ και λογικο να μην υπαρχουν. δεν ξερω σιγουρα, δεν εχω παιχνιδια :O

για τα java προσπαθησε να τα ξανακανεις εγκατασταση και ισως σε ρωτησει κατα την εγκατασταση αν θες να κρατησεις τα δεδομενα που ειχες ηδη, εφοσον δεν εχεις πειραξει κατι στην καρτα μνημης. εμενα ειχε δουλεψει κατα τυχη ετσι οταν ειχα κανει φορματ(στο 6600 ομως). ειναι λιγο λογικο να μη δουλευουν γιατι καθε φορα που εγκαθιστας ενα java δημιουργει αλλη καταχωρηση στο συστημα με διαφορετικα UID.

τα μηνυματα που τα αποθηκευες; μηπως τα ειχες στην καρτα μνημης;

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να κανει κατι με την εφαρμογη xxlconfig που εχει μερικα κινουμενα σχεδια..:confused:

 

παιδια..προχτες πηρα ενα bluetooth..κατεβασα τους widcom drivers ..και οταν παταω start using bluetooth μου ζηταει να βρω ενα licence :confused:

κανενας ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα το πήρα και εγώ:)

έκδοση

V3.0546.2.3

18-11-05

RM-84

:( Όταν ανοίγω το κάλυμα πίσο της μηχανής γιατί δέν δουλεύει; έχω πάει και μέσα από το μενού και βλέπω μόνο την μπροστινή να δουλεύει,έχω ξεχάσει κάτι;η πέτυχα λαχείο!!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πετυχες λαχειο..

για βγαλε πισω την πισω προσοψη και δοκιμασε ενα πραγματακι να το τραβιξεις προς τα κατω...

Link to comment
Share on other sites

Lux, τα saves των sis ισως αποθηκευονται στο C:\system\apps\ και λογικο να μην υπαρχουν. δεν ξερω σιγουρα, δεν εχω παιχνιδια
οχι δεν αποθηκευονται εκει. τουλαχιστον αυτα που εχω εγω.. κατι πρεπει να γινεται και στον φακελο c/system/data.. αυτο με τα java πρεπει να εχεις δικιο.. με ρωταει αν θελω να κρατησω τα υπαρχοντα δεδομενα.. αλλα και παλι που βρισκονται για να ξερω; στον φακελο e/system/apps ή στον fakelo midlets; και ποιο ακριβως αρχειο ειναι τα save; οσο για τα μηνυματα τα ειχα κρατησει backup στην καρτα μνημης, τα ξαναεβαλα μετα στην μνημη του τηλεφωνου αλλα τιποτα.. το εχει δοκιμασει κανεις αν γινεται; στο 3230 γινοταν. παιζει να εχω κανει και εγω λαθος με τα copy-paste..

 

επισης δεν παιζουν και ορισμενες sis εφαρμογες..

 

Profiexplorer, Profimail, Smartmovie, Repligo. μπορει να ειναι και λογικο, γιατι νομιζω οτι αποθηκεουν δεδομενα και στην μνημη τηλεφωνου.. αλλα δλδ τι θα κανω; θα καθομαι να ψαχνω ολα τα αρχεια; κατι αλλο θα πρεπει να υπαρχει..

 

 

για βγαλε πισω την πισω προσοψη και δοκιμασε ενα πραγματακι να το τραβιξεις προς τα κατω...
για ποιο πραματακι λες;
Link to comment
Share on other sites

όντος πέτυχα λαχείο άμα την πιέσω ανοιχτή λειτουργεί

μα καλά :pig: είναι δέν τσεκάρουν τα πλαστικά

Link to comment
Share on other sites

το menu profile λειτουργει σε εσας; σε εμενα μολις αποθηκευσω ενα profile μετα δεν ανοιγει!! δοκιμασα και απεγκατασταση/εγκατασταση, αλλα παλι τα ιδια..!
Link to comment
Share on other sites

Hi παιδια. εχω ενα προβλημα. οταν με καλουν αντι να χτυπαει ο ηχος μπ3 που εχω χτυπαει το ακυρο το νοκια τιουν. τι συμβαινει? τι πρεπει να κανω? εχω την τελευταια αναβαθμιση. επισησ χρησιμοποιω φωτο στις επαφες
Link to comment
Share on other sites

Μανο σε ευχαριστω ρε φιλε για την συμβουλη,το τηλεφωνο το εχω ξαναπαει(εδω και 15 μερες) και τους εχω πει να μου το αλλαξουν.Οσο για το πληρες format πρεπει να το ειχαν κανει στα κεντρικα την 1η φορα,και για το λογισμικο επειδη δεν εχω το τηλεφωνο μπροστα μου και δεν ειμαι σιγουρος θα σου πω οτι πρεπει να λεει 18-11-2005 κατι τετοιο,version δεν θυμαμαι με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

oχι δεν αποθηκευονται εκει. τουλαχιστον αυτα που εχω εγω.. κατι πρεπει να γινεται και στον φακελο c/system/data.. αυτο με τα java πρεπει να εχεις δικιο.. με ρωταει αν θελω να κρατησω τα υπαρχοντα δεδομενα.. αλλα και παλι που βρισκονται για να ξερω; στον φακελο e/system/apps ή στον fakelo midlets; και ποιο ακριβως αρχειο ειναι τα save; οσο για τα μηνυματα τα ειχα κρατησει backup στην καρτα μνημης, τα ξαναεβαλα μετα στην μνημη του τηλεφωνου αλλα τιποτα.. το εχει δοκιμασει κανεις αν γινεται; στο 3230 γινοταν. παιζει να εχω κανει και εγω λαθος με τα copy-paste..

 

επισης δεν παιζουν και ορισμενες sis εφαρμογες..

 

Profiexplorer, Profimail, Smartmovie, Repligo. μπορει να ειναι και λογικο, γιατι νομιζω οτι αποθηκεουν δεδομενα και στην μνημη τηλεφωνου.. αλλα δλδ τι θα κανω; θα καθομαι να ψαχνω ολα τα αρχεια; κατι αλλο θα πρεπει να υπαρχει..

Λογικοτατο ειναι. Τι το ηθελες το φορματ???

Για τα μυνηματα:τo index το εκανες κι'αυτο αντιγραφο η πηρες μονο τον φάκελο(00001001_s)?

 

το menu profile λειτουργει σε εσας; σε εμενα μολις αποθηκευσω ενα profile μετα δεν ανοιγει!! δοκιμασα και απεγκατασταση/εγκατασταση, αλλα παλι τα ιδια..!

Ξανακανε εγκατασταση το προγραμμα και αποθηκευσε το προφιλ με ΑΓΓΛΙΚΟΥΣ χαρακτηρες.

 

Το εχω ξαναπει

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

kane tou ena hard formataki kai vlepeis! an sou xana dimiourgithi to idio provlima tote pigene to xana stin nokia kai pes na sto allaxoun! isws einai provlimatiko...! :worry:

poia ekdosi exeis??? *#0000#

 

 

Ευχαριστω για την συμβουλη.Του ειχαν κανει απο τα κεντρικα hard format.Τωρα το εχω ξανα στηλει εδω και 15 μερες και τους εχω ζητησει αλλαγη.Οσο για το λογισμικο δεν ειμαι σιγουρος μονο για την ημερομηνια θυμαμαι 18-11-2005

Link to comment
Share on other sites

κανενας ρε παιδια?

το νουμερο που σου ζηταει το γραφει πανω στο παραθυρο που σου ανοιγει οταν αρχιζεις το install ,συνηθως ειναι το 12345.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,προχθες αποφασησε το κιν μου να αυτοκτονησει σ ενα ποτηρι με νερο,εκλεισε κ δεν ξαναανοιξε οπως ηταν λογικο.αυτο που δεν ηταν λογικο ειναι οτι το πηγα στην nokia κ μου ειπε οτι για να το φτιαξουν θελουν 430 ευρωπουλα!!!!καινουργιο ποσο κανει 500?put the κοτ down!!!!παει λαλησα:p
θα σας πω κατι που εμαθα για να το ξερετε και εσεις,οσο και αν σας φανει παραξενο,οταν βραχει το κινητο αυτο που πρεπει αμεσως να κανετε ειναι να βγαλετε την μπαταρια και το υπολοιπο να το βαλετε σε καποιο δοχειο γεματο με νερο (σακουλα,ταπερ,κτλ)να ειναι ομως μεσα και να μην περνει αερα,και να το πατε σε καποιο καταστημα για επισκευη,αυτοι εχουν ενα υγρο που βγαζει το νερο.και για να μην με πειτε τρελο,εαν το κυκλωμα δεν παρει αερα δεν οξυδωνετε.
Link to comment
Share on other sites

Hi παιδια. εχω ενα προβλημα. οταν με καλουν αντι να χτυπαει ο ηχος μπ3 που εχω χτυπαει το ακυρο το νοκια τιουν. τι συμβαινει? τι πρεπει να κανω? εχω την τελευταια αναβαθμιση. επισησ χρησιμοποιω φωτο στις επαφες

κανεις να βοηθήσει?????:ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

κανεις να βοηθήσει?????:ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

Τα εχουμε πει ΧΙΛΙΑΔΕΣ φορες.

 

1)Σβησε τις αναπάντητες κλησεις.

2)δημιουργησε ομαδες μεσα στις επαφες και βαλε τον ηχο που θελεις.

3)βαλε το Patch της νοκια.

4)Κανε format

5)Πηγαινε το στην νοκια

 

Ξεκινα απ το 1) και καντα με την σειρα. Καποιο θα πετυχει δεν μπορει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...