Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικα το patch ειναι για τους ηχους κλησης, αλλα που ξερεις; κλεισε και το *.exe και βλεπεις. αλλα αν κανεις επανεκκινηση θα ξανα ανοιξει.
Link to comment
Share on other sites

και επισης αυτο με τις φωτογραφιες που ειπα. γιατι τις σωζει χωρις να μου αφηνει το περιθωριο να τις σβησω αν το θελω; εχω επιλεξει να τις εμφανιζει πρωτα.

Δεν ειναι κανενα sharp η ericsson.

Ολα τα νοκια ετσι ειναι

 

Αυτο το patch δεν μου κανει δουλεια.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

στο 3230 δεν τις αποθηκευει αμεσως.. δεν ειναι ετσι ολα τα nokia!

Κανεις λαθος.

Βγαζεις την φωτογραφια και αμεσως αποθηκευεται μονη της. Για να την σβησεις πατας το "c" ή επιλογες > διαγραφη

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις αν λυνεται το εξης προβλημα: Οταν μας παιρνει καποιος και τον κλεισουμε τοτε ερχεται μηνυμα και λεει ποιος πηρε.Ελα ομως που δεν λεει το ονομα που ειναι αποθηκευμενο στον καταλογο αλλα λεει μονο το νουμερο!!γινεται να ξεπεραστει αυτο το προβληματακι γιατι δεν μπορω να θυμαμαι ολα τα νουμερα απο εξω!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις αν λυνεται το εξης προβλημα: Οταν μας παιρνει καποιος και τον κλεισουμε τοτε ερχεται μηνυμα και λεει ποιος πηρε.Ελα ομως που δεν λεει το ονομα που ειναι αποθηκευμενο στον καταλογο αλλα λεει μονο το νουμερο!!γινεται να ξεπεραστει αυτο το προβληματακι γιατι δεν μπορω να θυμαμαι ολα τα νουμερα απο εξω!!

Αυτο δεν ειναι προβλημα. Η εταιρια σου σου στελνει τον αριθμο αυτου που σε παιρνει τηλ., δεν μπορει να το αναγνωσει το τηλεφωνο σαν ονομα μεσα απο τον καταλογο σου. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις μια κληση σ'αυτο τον αριθμο και να δεις ποιος ειναι

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι προβλημα. Η εταιρια σου σου στελνει τον αριθμο αυτου που σε παιρνει τηλ., δεν μπορει να το αναγνωσει το τηλεφωνο σαν ονομα μεσα απο τον καταλογο σου. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις μια κληση σ'αυτο τον αριθμο και να δεις ποιος ειναι

ή την εφαρμογη look up αλλα και παλι θα πρεπει να μπεις στο μενου κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αυτο το αρχειακι στο φορουμ?

Καπου εδω μεσα βοσκει αλλα δε θα σου κανει ευκολα αυτο που θες.

Πρεπει να ξες τον αριθμο ή ενα μερος απ'αυτον.

Ο πιο ευκολος τροπος ειναι αυτος που σου ειπα.

Ανοιγεις το μηνυμα, πας τον κερσορα κατω ωστε να μαρκαρεις τον αριθμο, πατας το πληκρο κλησης και βλεπεις ποιος σε πηρε

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αυτο το αρχειακι στο φορουμ?

ψαξε λιγακι στο iphone. αν θες κατι αλλο καλυτερα στις "Εφαρμογες", οκ; ;)

Link to comment
Share on other sites

emena otan hxografw kai meta patisw anaparagogi kanei diakopes...kai deuteron kamia fora ama mou stiloun minima den kanei hxo...tha to paw aurio gia anavathmisi! mipws omws xalasei tpt allo fovame! :0
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Hi guys exo 2 problimta me to n70

1)me pernoun tilefono is stenoun minima kai eno to kinito ine full sto sima leei ine apenergopimeno,kano restart to kinito k mou bgazi tis anapantites!

2)me to smartmovie teleftea ekdosi sto 99% ton video pou bazo gia metatropi mou leei file open error(k leei gia codecs)

 

 

i ekdoso software ine:3.0546.2.3

k egatestimena program ine:smartmovie,fcaller,symantec mobile,ffexplorer,smartguard

opios mpori as boithisi!

thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]

The world is mine!!!

Link to comment
Share on other sites

Hi guys exo 2 problimta me to n70

1)me pernoun tilefono is stenoun minima kai eno to kinito ine full sto sima leei ine apenergopimeno,kano restart to kinito k mou bgazi tis anapantites!

2)me to smartmovie teleftea ekdosi sto 99% ton video pou bazo gia metatropi mou leei file open error(k leei gia codecs)

 

 

i ekdoso software ine:3.0546.2.3

k egatestimena program ine:smartmovie,fcaller,symantec mobile,ffexplorer,smartguard

opios mpori as boithisi!

thanks!

Για το smartmovie χρειάζεσαι αυτό. Όσον αφορά τις κλήσεις δοκίμασες να απενεργοποιήσεις το fscaller μήπως αλλάξει κάτι; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Για το smartmovie χρειάζεσαι αυτό. Όσον αφορά τις κλήσεις δοκίμασες να απενεργοποιήσεις το fscaller μήπως αλλάξει κάτι; :confused:

 

To fscaller to exo apenergopisi den ginete tipota!ton codec gia to kinito ton exo bali to problima ayto(can not open file)to bgazi otan bazo ena video ston metatropea!

thanks pantos!

[sIGPIC][/sIGPIC]

The world is mine!!!

Link to comment
Share on other sites

Καπου εδω μεσα βοσκει αλλα δε θα σου κανει ευκολα αυτο που θες.

Πρεπει να ξες τον αριθμο ή ενα μερος απ'αυτον.

Ο πιο ευκολος τροπος ειναι αυτος που σου ειπα.

Ανοιγεις το μηνυμα, πας τον κερσορα κατω ωστε να μαρκαρεις τον αριθμο, πατας το πληκρο κλησης και βλεπεις ποιος σε πηρε

 

 

 

 

δεν θελω να σε πρηζω αλλα πως μαρκαρουμε ον αριθμο?οταν παταω τις επιλογες δεν μπορω να μαρκαρω τον αριθμο.Να υποθεσω οτι αυτο γινεται με το κουμπακι που εχει το μολυβι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σου έρθει το μήνυμα με τις χαμένες κλήσεις κάνε ένα κλικ το joystick προς τα κάτω και θα μαρκατιστεί. Αν δεν πιάσει κάνε δύο κλικ :)
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος.

Βγαζεις την φωτογραφια και αμεσως αποθηκευεται μονη της. Για να την σβησεις πατας το "c" ή επιλογες > διαγραφη

ακριβως αυτο! μονο που στο N70 δεν προλαβαινω να πατησω c γιατι τις αποθηκευει (μονιμα) μετα απο 4 seconds!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας!:)

 

Το κινητο μου κανει καποια "κολπα" και θα ηθελα τη γνωμη σας.

1) Μετα που του αλλαξα τη προσοψη σταματησε να δουλευει το μπλε φως στα πληκτρα.. Κατι πιθανον να πειραξα (λογικα δεν ειναι θεμα software).. Καμια ιδεα?

 

2) Με το bluetooth handsfree (motorola) που εχω μερικες φορες το χανει, παταω συνδεση και δεν συνδεεται. Συνηθως αν το διαγραψω μετα μου πεταει να βαλω το κωδικο του bluetooth.. Αλλες φορες παλι οταν το εχω διαγραψει κανω αναζητηση και δεν το βρισκει.. Κατι τετοια παλαβα μου κανει. Τα ιιδια μου εκανε και το 3230.. Λετε να φταιει το συγκεκριμενο handsfree? Να παρω κανενα της nokia?

 

3) Αρκετα συχνα επιλεγει μονο του να χτυπησει με τoν ηχο: "nokia tune" και οχι με το mp3 που εχω επιλεξει.. Ειχα δει οτι και καποιος αλλος αντιμετωπιζε το ιδιο προβλημα αλλα δεν ξερω αν βρεθηκε λυση..

 

4) Φωνητικες κλησεις δεν εχω απ' οταν εβαλα το τελευταιο firmware.. ( v 3.0546.2.3 18-11-05) Αλλα και οταν ειχα δεν δουλευαν καθολου σωστα..

 

5) Σημερα μου εκανε το καλυτερο.. Εκανα restart και τα Ελληνικα εξαφανιστηκαν!!!:blink: :blink: Φαινοντουσαν μονο οι Αγγλικοι χαρακτηρες κι αυτοι τελειως διαφορετικοι.. Σα να ηταν αλλη γραμματοσειρα (ποιο λεπτοι και ισως ποιο μικροι..) Εκανα soft format, τιποτα.. Το προβλημμα λυθηκε με το hard format.. Ψαχνωντας για λυση ειδα οτι και καποιος αλλος φιλος ειχε αντιμετωπισει το ιδιο ακριβως προβλημα.

 

 

Ολα τα παραπανω με κανουν να θεωρω οτι για κινητο 500 ευρω, τα προβληματα ειναι παρα πολλα και αδικαιολογητα.. Το 3230 ηταν πιο αξιοπιστο με πολυ λιγοτερα προβληματα.. Εννοηται οτι το Ν70 δεν μου εχει πεσει ποτε κατω.. Και ειναι το δευτερο γιατι το πρωτο που πηρα ειχε προβλημα με το bluetooth και μου το αντικατεστησαν..

 

Μηπως ειμαι καντεμης??

 

Θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με τα προβληματα του τηλ. μου..

Ελπιζω να μην σας κουρασα..:O

Ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

2)me to smartmovie teleftea ekdosi sto 99% ton video pou bazo gia metatropi mou leei file open error(k leei gia codecs)

 

 

[/QUOTe]

 

 

Aπλα φροντιζε τα αρχεια να μην ειναι σε φακελλους με ελληνικους χαρακτηρες!:!:

 

 

Παιδια εχω ενα προβλημα οποιος μπορει να βοηθησει.

σημερα το πρωι ειχα βαλει ξυπνητηρι να ξυπνησω και αντι να χτυπαει αρχισε να αναβοσβηνει ο φωτισμος της οθονης ενω η οθονη ειχε ασπρο φοντο.

επισης με περναν τηλεφωνο οπως μου ειπαν και παρολα αυτα δεν χτυπαγε (ουτε ο ηχος του ξυπνητηριου χτυπαγε!!).

 

το μονο που εκανε ηταν να αναβοσβηνει ο φωτισμος (οπως κανει οταν καποιος μας περνει τηλεφωνο.)

επισης δεν εσβηνε με το πληκτρο ον-Οff!!

 

τελικα εβγαλα την μπαταρια και το εσβησα.

εχω το τελευταιο firmware. εχει συμβει σε κανενα?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

@PETROSLEON,

1. αναψε το σε απολυτο σκοταδι. μηπως εφτιαξε; αν χαλασε με την αλλαγη της προσοψης, δε νομιζω οτι μπορεις να κατηγορεις το κινητο. σωστα;

2. προφανως.

5. δε φταιει το κινητο εχουμε ξαναπει γι'αυτο. καποιο θεμα εβαλες μαλλον με γραμματοσειρα.

Link to comment
Share on other sites

@PETROSLEON

 

(μιας και απαντηθηκαν τα παραπανω)

 

3. εμενα μου το ειχε κανει 2 φορες αλλα μετα σταματησε μονο του!! symbian magic!

Link to comment
Share on other sites

@PETROSLEON,

1. αναψε το σε απολυτο σκοταδι. πηπως εφτιαξε; αν χαλασε με την αλλαγη της προσοψης, δε νομιζω οτι μπορεις να κατηγορεις το κινητο. σωστα;

 

Φιλε μου εχω δοκιμασει να το αναψω στο σκοταδι αλλα τιποτα.. :O Εννοηται οτι δεν κατηγορω το κινητο γι' αυτο..

 

2. προφανως.

 

Θα το δοκιμασω.

 

5. δε φταιει το κινητο εχουμε ξαναπει γι'αυτο. καποιο θεμα εβαλες μαλλον με γραμματοσειρα.

 

Το θεμα που εχω το εχω εδω και παρα πολυ καιρο. Μιλαμε για προβλημα που σιγουρα δεν εχει να κανει με την επιλογη θεματος. Φαντασου οτι εδειχνε κανονικα τα χρωματα και τα εικονειδια. Μονο Ελληνικα δεν εδειχνε. Και στο κατω κατω εχω κανει αρκετες φορες restart με το συγκεκριμενο θεμα που χρησιμοποιω.. Λιγο πριν το παρουσιασει ενας φιλος με Ν70 μου εστειλε ενα mms με μια φωτο.. Να ειχε κανενα ιο?

 

Τελος παντως αφου με το hardformat εφτιαξε.. παλι καλα..

 

Anyway, ευχαριστω για την απαντηση!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...