Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα το K750i και πηρα το Ν70. Απολυτα ικανοποιημενος!!!!! :D :D :D

Και εγώ προσανατολίζομαι στο Ν70 αλλά με προβληματίζουν λίγο τα προβλήματα που έχω διαβάσει στο forum .Μπορείς να μου πείς τη γνώμη σου για την φωτογραφική μηχανή (σύγκριτικά) και ποιές εφαρμογές υποστηρίζει παρπάνω το Ν70

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ανάμεσα στα δύο κι εγώ αλλά τελικά πιστεύω πως ένα smart αν μπορείς να αντέξεις τις (στη συγκεκριμένη περίπτωση μικρές ) αυξημένες διαστάσεις τους είναι μονόδρομος τελικά. Στο mp3 από σύγκριση έχουν περίπου την ίδια ποιότητα ενώ ο ήχος ακούγεται μπορώ να σου πω ελάχιστα δυνατότερα στο Ν70, από ράδιο μάλλον υπερτερεί το Ν70 ενώ από οθόνη δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης. Από κάμερα εγώ θα έδινα ένα + στο Κ750 γιατί το auto focus μετράει. Δες αν μπορείς να το πουλήσεις σε καλή τιμή και αν σε συμφέρει όμως.

 

 

 

Αλήθεια ρε παιδιά το πρόβλημα μου με την έκθεση δε το έχει αντιμετωπίσει κανένας;; Όταν μπαίνω στην έκθεση και μπαίνω στο εικόνες & ήχοι με πετάει ή αυτομάτως στο αρχικό μενού ή μετά από λίγα δεύτερα. Είχε πει κάποιος φίλος ότι το πάθαινε όταν είχε avi αρχεία, τα έσβησα αλλά τίποτα. Έσβησα όλες τις εικόνες και τα βίντεο από τη κάρτα αλλά και πάλι με πετάει έξω (σημειωτέον ότι στους ήχους και στη μουσική μπαίνει κανονικά ενώ σε όλα τα αρχεία σε πετάει και εκεί έξω). Το σπάσιμο είναι ότι ακόμα και στη σκηνοθεσία όταν πάω και πάει να επιλέξει βίντεο με πετάει εκτός προγράμματος πάλι ενώ εικόνες μ΄αφήνει να επιλέξω κανονικά. Υπέθεσα ότι θα φταίει κάποια εφαρμογή αλλά τοποθετώντας την αρχική 64 mmc, γίνεται ακριβώς το ίδιο. Κανείς δεν έχει πάθει κάτι παρόμοιο; Λέτε να κάνω format και στην εσωτερική μνήμη;; Απλά θυμάμαι ότι αυτό γινόταν σχεδόν από τη δεύτερη μέρα που είχα πάρει το κινητό με τη διαφορά ότι τότε με πετούσε όταν ζοριζόταν στην έκθεση μετά από κανά λεπτό που περιπλανιόμουν στις φωτογραφίες. Καμιά ιδέα, λύση;; Απλά για format επειδή βαριόμουν είπα να περιμένω να το κάνω μετά από καμιά αναβάθμιση

Σε ευχαριστώ αλλά μάλλον θα κρατήσω και το κ750 για να το δώσω στη γυναίκα μου οπότε δεν τίθεται θέμα πώλησης .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά μάλλον θα κρατήσω και το κ750 για να το δώσω στη γυναίκα μου οπότε δεν τίθεται θέμα πώλησης .

Ε τότε μη το σκέφτεσαι αν είναι να μείνουν και τα δύο κινητά στην οικογένεια τότε σίγουρα καλύτερα δύο βαρβάτα κινητά από ένα... Εκεί που το ένα θα χάνει θα έρχεται το άλλο και θα συμπληρώνει! Εφαρμογές υπάρχουν πολλές ανάλογα με τα κέφια που έχεις να ασχοληθείς, από πλήρες λεξικά, σούπερ παιχνίδια, επαγγελματικές εφαρμογές (οffice, adobe reader) αλλά και προγράματα που απλά καλύπτουν υπάρχουσες λειτουργίες με διαφορετικό τρόπο (μετρητές κλήσεων, επεξεργασίες βίντεο, mp3 player). Kαι όταν (ελπίζω σύντομα) υποστηρίξει το Ν70 και το route66 μιλάμε για έναν άριστο οδηγό πόλης, με όλους τους δρόμους και τα δρομάκια μέσα στην Αθήνα, ένα πρόγραμμα που θα σου φανεί όχι απλά χρήσιμο αλλά σωτήριο.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια!!!Στο pc suite Πλεον δεν μπορω να χρησιμοποιησω το file manager μου βγαζει the operation could not be completed. Τα συνδεω είτε με ΒΤ ειτε με καλωδιο. Αυτο ξεκίνησε μετα απο ενα φορματ στην καρτα μνημης. Ξερει κανεις τι γινεται?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια!!!Στο pc suite Πλεον δεν μπορω να χρησιμοποιησω το file manager μου βγαζει the operation could not be completed. Τα συνδεω είτε με ΒΤ ειτε με καλωδιο. Αυτο ξεκίνησε μετα απο ενα φορματ στην καρτα μνημης. Ξερει κανεις τι γινεται?Ευχαριστω

 

Mηπως μετα το φορματ αλλαξες το ονομα της καρτας?

Λεγεται οτι δημιουργει προβλημα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια!!!Στο pc suite Πλεον δεν μπορω να χρησιμοποιησω το file manager μου βγαζει the operation could not be completed. Τα συνδεω είτε με ΒΤ ειτε με καλωδιο. Αυτο ξεκίνησε μετα απο ενα φορματ στην καρτα μνημης. Ξερει κανεις τι γινεται?Ευχαριστω

 

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα απο την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο. Έχει πρόβλημα και με το usb καλώδιο άλλα και με BT σύνδεση. Αποτέτεσμα είναι οτι δεν μπορώ να περάσω ούτε αρχεία ούτε εφαρμογές στο τηλέφωνο μέσω του pc suite. Δεν πρέπει να είναι πρόβλημα του τηλεφώνου αφού σε άλλα pc (και σε αυτό του nokia shop που το πήγα για να δουν τι φταίει) δουλεύει κανονικά. Με τεχνικό της nokia που μίλησα στο τηλέφωνο δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη και μου είπε οτι πρέπει να φταίει κάποια εφαρμογή που τρέχει στο pc μου. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές (firewall, windows antispyware, Nod32 κ.α) αλλά και πάλι τίποτα. Μπορεί να μην κάνω κάτι σωστά βεβαία. Όποιος γνωρίζει τι μπορεί να φταίει θα τον παρακαλούσα να γράψει δυο λέξεις μπας και καταφέρουμε επιτέλους να παίξει το pc suite.

 

Υ.Γ. συγρονισμό με το oulook αλλά και back up του τηλεφώνου γίνονται κανονικά με το pc suite.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να μου πει τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω στον υπολογιστή ώστε να δέχεται εντολές εκτύπωσης από το κινητό και να τις εκτελεί, θα του είμαι υπόχρεος....Η σύνδεσή μου είναι μέσω bt.... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα απο την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο. Έχει πρόβλημα και με το usb καλώδιο άλλα και με BT σύνδεση. Αποτέτεσμα είναι οτι δεν μπορώ να περάσω ούτε αρχεία ούτε εφαρμογές στο τηλέφωνο μέσω του pc suite. Δεν πρέπει να είναι πρόβλημα του τηλεφώνου αφού σε άλλα pc (και σε αυτό του nokia shop που το πήγα για να δουν τι φταίει) δουλεύει κανονικά. Με τεχνικό της nokia που μίλησα στο τηλέφωνο δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη και μου είπε οτι πρέπει να φταίει κάποια εφαρμογή που τρέχει στο pc μου. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές (firewall, windows antispyware, Nod32 κ.α) αλλά και πάλι τίποτα. Μπορεί να μην κάνω κάτι σωστά βεβαία. Όποιος γνωρίζει τι μπορεί να φταίει θα τον παρακαλούσα να γράψει δυο λέξεις μπας και καταφέρουμε επιτέλους να παίξει το pc suite.

 

Υ.Γ. συγρονισμό με το oulook αλλά και back up του τηλεφώνου γίνονται κανονικά με το pc suite.

 

 

Δοκιμάστε να κάνετε μία διαμόρφωση της κάρτας μνήμης (με την αντίστοιχη επιλογή του κινητού), μήπως και βγει άκρη. Και θα έλεγα επίσης να ξανακάνατε μετά connect κινητό και PC μέσω του connection manager του PC SUITE. Μήπως έτσι λυθεί το πρόβλημα... :rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προσανατολίζομαι στο Ν70 αλλά με προβληματίζουν λίγο τα προβλήματα που έχω διαβάσει στο forum .Μπορείς να μου πείς τη γνώμη σου για την φωτογραφική μηχανή (σύγκριτικά) και ποιές εφαρμογές υποστηρίζει παρπάνω το Ν70

 

Για τις φωτογραφιες θα ελεγα οτι ειναι το ιδιο καλες.Εφαρμογες εκτος απο το fscaller και το κλειδωμα πληκτρολογιου δεν εχω βαλει ουτε τις συνιθιζω.Ο λογος που αλλαξα το K750i ειναι η πολυ μικρη του οθονη σε σχεση με το Ν70 και οτι τοσσα χρονια ειμαι κολλημενος στα Nokia . :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω ήχο κλήσης από mp3 που έχω στη memory card, παρά μόνο αν περάσω τον ήχο στη μνήμη του κινητού. Εσάς, τα mp3 της κάρτας σας "δίνουν" επιλογή να κάνετε ήχο κλήσης; Μέσα από το profile φαίνονται;

Ας με ξεκολλήσει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω ήχο κλήσης από mp3 που έχω στη memory card, παρά μόνο αν περάσω τον ήχο στη μνήμη του κινητού. Εσάς, τα mp3 της κάρτας σας "δίνουν" επιλογή να κάνετε ήχο κλήσης; Μέσα από το profile φαίνονται;

Ας με ξεκολλήσει κάποιος...

Μήπως τα mp3 τα εγκαθιστάς στο φάκελο mymysic;; αν ναι αυτό είναι το λάθος σου γιατί ναι μεν κανονικά εκεί πρέπει να εγκαθίστανται τα mp3 αλλά από αυτό το φάκελο δε τα βλέπει το κινητό στους ήχους κλήσης αλλά μόνο στη μουσική. Αυτά που θες και για ringtones τα μεταφέρεις μέσα στο φάκελο Sounds και πλέον θα τα βλέπεις κανονικά και μέσα από τα προφίλ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τα mp3 που περνάτε μέσα σε τη ποιότητα τα περνάτε;; Εγώ τα περνάω συνήθως όπως τα κατεβάζω συνήθως στα 128ΚBit/s είτε σπάνια στα 192Κbit/s;; Άμα ρίξουμε πιο χαμηλά τη ποιότητα κάτω από τα 100Κbit/s χάνει ή δε βλέπουμε διαφορές; Για πείτε απόψεις. Θυμάμαι στο sl45i ότι πολλές φορές και στα 80Κbit/s δεν έβλεπα ιδιαίτερες διαφορες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να κάνετε μία διαμόρφωση της κάρτας μνήμης (με την αντίστοιχη επιλογή του κινητού), μήπως και βγει άκρη. Και θα έλεγα επίσης να ξανακάνατε μετά connect κινητό και PC μέσω του connection manager του PC SUITE. Μήπως έτσι λυθεί το πρόβλημα... :rolleyes:

 

Φίλε nickvog κατ'αρχην σ'έυχαριστώ για την απάντηση σου. Δυστυχώς έχω δοκιμάσει κάθε πιθανό συνδυασμό ενεργειών... Έτσι νομίζω τουλάχιστον. Και format στην κάρτα έχω κάνει και επανειλημμένες εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις (με τη βοήθεια του suite cleaner) και την καινούργια έκδοση του προγράμματος έχω δοκιμάσει και το με το connection manager έχω δοκιμάσει να συνδεθώ, άλλα μάταια! Ένω το τηλέφωνο φαίνεται κανονικά συνδεδεμένο με το pc, δε λειτουργεί καμία εφαρμογή του pc suite που έχει να κάνει με μεταφορά αρχείων στο τηλ. (mp3, εικόνες και εφαρμογές) άλλα ούτε και το phone browser. Βγαίνει μήνυμα λάθους. Πρέπει να φταίει κάποιο κ*λο πρόγραμμα του υπολογιστή. Ποιό άραγε...Αυτό βέβαια το λέω μα κάθε επιφύλαξη, άλλα και ο τεχνικός της nokia το ίδιο μου είπε. Για format στο pc μου δεν το συζητάω, προς το παρών τουλάχιστον, αφού του έκανα πριν κάνα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να το πάρεις απο ένα Nokia shop που έχουν και την χαμηλότερη τιμή της αγοράς, και απευθύνεσαι κατευθείαν σε αυτούς σε περίπτωση που σου πάθει ή χρειαστείς κάτι.

 

Κάποιοι το πήραν από την microland στη Στουρνάρη πιο φθηνά από Νοκια shop.Και από ένα μαγαζί ΤΙΜ που έκανε έκπτωση 10%(στα 476 ευρώ αν θυμάμαι καλά) επειδή ήταν καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν να σου πω ότι "microland" κατάστημα δεν υπάρχει στην θεσσαλονίκη ακόμα(θα ανοίξει σε λίγο καιρό)...οποτε η επομενη λύση είναι από nokia shop..η διαφορα τους έτσι κι αλλιώς είναι μικρή σε σχέση με το ποσο του N70..(490 από "microland" 509 από nokia shop)..

 

επισης υπαρχει εδω στα 499.00 €!

http://www.dotshop.gr/shop/product_info.php?products_id=1365

Link to comment
Share on other sites

Μια παρακληση θα ηθελα να κανω.θα μπορουσε καποιος να γραψει περιληπτικα ποια προβληματα αντιμετωπιζει το Ν70.Εχω χασει λιγο τη "μπαλα" με αυτα που διαβαζω.Δεν αξιζει τελικα να το παρουμε? :(

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Mε filemanager το ξέρω από την έκθεση που μπαίνει ο καθένας με ενδιέφερε να μη φαίνονται. Όχι δεν έχω δει κάποια διαφοροποίηση στη μπαταρία και δεν είναι λογικό να υπάρχει γιατί το πρόγραμμα δε τρέχει στο παρασκήνιο για να καταναλώνει ενέργεια άρα πως θα επηρεάζει;; Είσαι σίγουρος ότι το smartguard έφταιγε;

 

Είμαι σίγουρος οτι αυτό έφταιγε γιατί το βάλαμε και εγώ και ο αδεφός μου και παρατηρήσαμε διαφορά/μείωση στην μπαταρία και στα δύο κινητά(7610 δικό μου,3230 αδερφού μου).Μόλις το απεγκατέστησα όλα εντάξει.Η μπαταρία όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ρε παιδιά το πρόβλημα μου με την έκθεση δε το έχει αντιμετωπίσει κανένας;; Όταν μπαίνω στην έκθεση και μπαίνω στο εικόνες & ήχοι με πετάει ή αυτομάτως στο αρχικό μενού ή μετά από λίγα δεύτερα. Είχε πει κάποιος φίλος ότι το πάθαινε όταν είχε avi αρχεία, τα έσβησα αλλά τίποτα. Έσβησα όλες τις εικόνες και τα βίντεο από τη κάρτα αλλά και πάλι με πετάει έξω (σημειωτέον ότι στους ήχους και στη μουσική μπαίνει κανονικά ενώ σε όλα τα αρχεία σε πετάει και εκεί έξω). Το σπάσιμο είναι ότι ακόμα και στη σκηνοθεσία όταν πάω και πάει να επιλέξει βίντεο με πετάει εκτός προγράμματος πάλι ενώ εικόνες μ΄αφήνει να επιλέξω κανονικά. Υπέθεσα ότι θα φταίει κάποια εφαρμογή αλλά τοποθετώντας την αρχική 64 mmc, γίνεται ακριβώς το ίδιο. Κανείς δεν έχει πάθει κάτι παρόμοιο; Λέτε να κάνω format και στην εσωτερική μνήμη;; Απλά θυμάμαι ότι αυτό γινόταν σχεδόν από τη δεύτερη μέρα που είχα πάρει το κινητό με τη διαφορά ότι τότε με πετούσε όταν ζοριζόταν στην έκθεση μετά από κανά λεπτό που περιπλανιόμουν στις φωτογραφίες. Καμιά ιδέα, λύση;; Απλά για format επειδή βαριόμουν είπα να περιμένω να το κάνω μετά από καμιά αναβάθμιση.

 

edit: επίσης δε ξέρω αν σχετιζονται αλλά και στο lifeglob όταν περάστηκαν όλα τα δεδομένα μετά και κει με βάζει μέσα και σε ένα δευτερόλεπτο με πετάει.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα με το πρόγραμμα της Kodak, αλλά έφτιαξε από μόνο του...

 

Τι να πω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από format που έκανα το fscaller 3.02 δεν είναι ενεργοποιημένο μετά από restart (ενώ πριν δούλευε κανονικά). Μήπως μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποια αρχεία είχε σβήσει για να είναι πάντα activate;
Link to comment
Share on other sites

tha mporouse kapoios na mou stilei to fscaller?

giati brika alla proigoumenes ekdoseis

episis brika tropo na mi fenontai oi photos stin ekthesi, xoris na xrisimopoioume kapoio programma klidomatos! alla tha to psakso ki allo

den ksero an to anakalipse kaneis

mail mou gymswim2004@hotmail.com

efxaristo

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

tha mporouse kapoios na mou stilei to fscaller?

giati brika alla proigoumenes ekdoseis

episis brika tropo na mi fenontai oi photos stin ekthesi, xoris na xrisimopoioume kapoio programma klidomatos! alla tha to psakso ki allo

den ksero an to anakalipse kaneis

mail mou gymswim2004@hotmail.com

efxaristo

 

Στο εστειλα φιλε. :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από format που έκανα το fscaller 3.02 δεν είναι ενεργοποιημένο μετά από restart (ενώ πριν δούλευε κανονικά). Μήπως μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποια αρχεία είχε σβήσει για να είναι πάντα activate;

 

 

Αν δεν τα καταφερες υπηρχε ενα προγραμαμτακι autoexec που οριζες ποια προγραμματα να εκκινουν μαζι με το κινητο.Το ειχα στο 6680.Αν το θελεις πες μου. :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ και σε εμένα!!!

balema@otenet.gr

 

Φυσικα ...Στο εστειλα!!!! :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...