Jump to content

Cubot Magic


nek4d
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα μικρο, φθηνο κινητο απο την cube, με χαρακτηριστικο γνωρισμα, την σχεδιαση τυπου "σαπουνι" :-)

Νομιζεις οτι απο οποια γωνια και να το πιασεις, θα σου γλιστρησει. Ομορφο.

Παρηγγειλα και περιμενω να το δω απο κοντα.

(Presale 75€, τωρα το βλεπω απο 82€, με τα γνωστα μαγαζια στα 85-90€).

Εχει διπλη οπισθια καμερα, 4G/800 (για οσους τους ενδιαφερει αυτο) και αποσπωμενη μπαταρια, κατι που αρχιζει και σπανιζει στα κινητα πλεον, οπως και η ξεχωρη καρτα sd. Δεν εχει fingerprint.

 

1502846333657834546.jpg

 

Display: 5.0 inch HD screen

CPU: MTK6737 Quad Core 1.3GHz

System: Android 7.0

Camera: rear camera DUAL 13.0MP + 2.0MP + front camera 5.0MP

Bluetooth: 4.0

Navigation: GPS, A-GPS

Sensor: Accelerometer, Ambient Light Sensor, Gravity Sensor, Proximity Sensor

SIM Card: dual SIM dual standby, Micro SIM + Micro SIM cards

Network:

2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900MHz

3G: WCDMA 900 / 2100MHz

4G: FDD-LTE 800 / 1800 / 2100 / 2600MHz

 

3 GB RAM

16 GB of Storage

Antutu 29.000

135 g

2.600 removable

Independent SD slot

Android 7.0

(δωρο θηκη πλατης)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ωραίο φαίνετε και οικονομικό.Διαβάζω καλές κρητικές στο internet.Πάντως κρίνοντας απο τα 3 cubot που εχω ( x6 x9 s600 ) τα οποία δουλεύουν μια χαρά και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα πιστεύω οτι και αυτό θα είναι μια χαρά.Ελπίζω να το πάρει κάποιος για να μας γράψει τις εντυπώσεις του.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φίλε nek4d ωραία την ξεκίνησες την ενότητα, αλλά δεν μας είπες τίποτε για τη συσκευή...

Την πήρες τελικά? Παρατήρησες τίποτε περίεργο?

Τώρα την έχει το gearbest στα 79,16 € μέχρι αύριο και θέλω να την πάρω για τη σύζυγο.

Πές μας κάτι σε παρακαλώ, ή κάποιος άλλος που την έχει....??

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι οτι στην Ελλάδα η cubot δεν είναι γνωστή και δεν έχουν πολοί τηλέφωνα της.

Κρίμα γιατί είναι πολύ αξιόπιστα τηλέφωνα.Εγώ έχω 3 ( χ6 χ9 s 600 ) και τα 3 δουλεύουν μια χαρά out of the box.

Μάλλον δεν τα προωθούν και δεν τα διαφημίζουν.

Πάντως και αυτό μια χαρά φαίνεται και είναι και φτηνό.

Μακάρι να το πάρει κάποιος να κάνει ένα review.

Πάντως αν σε ενδιαφέρει και το note plus είναι πάρα πολύ καλό και οχι πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το έχω κι έχουμε ξαναμιλήσει σ' εκείνη την ενότητα φίλε aplos73, και είμαι πολύ ευχαριστημένος, για τη σύζυγο που δεν κατέχει πολλά θέλω ενα πιό φθηνό.
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Κατάλαβα. Να της το πάρεις τότε.ελπιζω να το πάρει κάποιος πιο πριν για να κάνει μια παρουσίαση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το μελος sat_rrstm που μου θυμισε το θεμα.

Ειχα παραγγειλει 3 τεμ. και ειχα παραλαβει κανονικα.

Μια χαρα ειναι το κινητο. Δεν εχει καποια εκπληξη ή διαφοροποιηση απο αυτα που εγραψα.

Ποιοτικο σαν κατασκευη.

Δεν το χρησιμοποιησα σε καθημερινη βαση, καθως προοριζοταν για δωρο. Το 1 απο τα 3 "εφυγε".

Ισως χρησιμοποιησω καποιο σαν 2ο/3ο στο μελλον, αν και πιθανοτατα θα δοθουν σε τριτους.

Φανταζομαι θα βρειτε reviews στο ιντερνετ.

Απο την εποχη που το πηρα, μεχρι τωρα, εχουν αλλαξει αρκετα δεδομενα, καθως δεν σταματανε ποτέ τα κινεζικα κινητα.

Θα πρεπει να αξιολογησετε αν σας καλυπτει εως χαρακτηριστικα (πχ εγω χρειαζομαι fingerprint και στο 2ο κινητο), καθως και συγκριση με αλλα κινητα, πχ τα leeco ειναι πολυ πιο ισχυρα επεξεργαστικα και συνολικα πιο value for money, αν αποδεχθει καποιος το λογισμικο τους.

Θα εχουν βγει και αλλα μοντελα στο μεταξυ...

Αν καταληξετε σε αυτο, "χαμενοι" δεν θα βγειτε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, αν και δεν ασχολήθηκες καθόλου με τη συσκευή, μου αρκεί που δεν βρήκες τίποτα περίεργο.

Μάλλον θα περιμένω μερικές μέρες ακόμη κυρίως λόγω προσωρινής οικονομικής στενότητας, είμαι σίγουρος οτι θα ξαναβγεί σε καλύτερη προσφορά σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...