Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σας crash η google camera στο τελευταιο miui βάλτε στο build.prop

persist.camera.HAL3.enabled=1

persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

Πήγα να το κάνω αυτό φίλε αλλά δεν τα βρίσκω αυτά ενω την τα έχω ενεργοποιήσει όλα.Εχω και εγώ το πρόβλημα που δεν ανοίγει με τη νέα ρομ.1e634628f0d3f6b867e22437aeb1ff08.jpgcd276d4aefd69271583c074a30705465.jpgaf2c12e2ac96904813f4e623481d757f.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται πλέον το module. Βγάλε το.

 

Πρέπει να τα κάνεις add αυτά που έγραψα και restart το κινητό.

εντάξει φίλε ευχαριστώ πολύ,το έφτιαξα

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/05/12/xiaomi-mi-mix-2-irthe-i-proti-android-pie-beta/

 

Καλά νέα για την pie! Ακόμα δε μου έχει έρθει κάτι πάντως.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/05/12/xiaomi-mi-mix-2-irthe-i-proti-android-pie-beta/

 

Καλά νέα για την pie! Ακόμα δε μου έχει έρθει κάτι πάντως.

 

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/9.5.9/xiaomi.eu_multi_MIMix2_9.5.9_v10-9.zip/download

Για οποίον θέλει να δοκιμάσει την PIE..μια χαρά είναι την έχω από την παρασκευή το πρωί...απο xiaomi.eu

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/9.5.9/xiaomi.eu_multi_MIMix2_9.5.9_v10-9.zip/download

Για οποίον θέλει να δοκιμάσει την PIE..μια χαρά είναι την έχω από την παρασκευή το πρωί...απο xiaomi.eu

 

Χαχα, την είχα βάλει και εγώ χωρίς να το καταλάβω. Δεν είδα καμία διαφορά. Είχε πλάκα που διαβάσα xiaomi.eu και λέω μα και εγώ έκανα update προχτές, και μπαίνω στο system και βλέπω 9.

Τι διαφορά έχει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, την είχα βάλει και εγώ χωρίς να το καταλάβω. Δεν είδα καμία διαφορά. Είχε πλάκα που διαβάσα xiaomi.eu και λέω μα και εγώ έκανα update προχτές, και μπαίνω στο system και βλέπω 9.

Τι διαφορά έχει;

Κάπως έτσι το κατάλαβα και εγώ....Τώρα τι άλλαξε θα το δουμε στη πορεία η μπορεί να μην δούμε και τίποτα...:)

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από ότι είδα τα περισσότερα ήδη υπήρχαν στο MIUI ή έχει καλύτερες εναλλακτικές. πχ το Full Screen mode είναι ανώτερο από τα gestures.

antutu ίδιο (213Κ) μπαταρία έπεται να δουμε.

Α και το brightness στο full ειναι μισό από το oreo. Το καταλαβαίνεις αν βγεις στον ήλιο αλλά λεει οτι σε μερικές μέρες μαθαίνει και το φτιάχνει.

Edit: Μπαταρία 5 ώρες οθόνη στο 1% με όλα ανοιχτα.

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχετε βαλει την pie (σε miui εννοω),εχει ενεργοποιημενο το hal3 απο μονη της η χρειάζεται παλι edit στο build.prop?

 

ναι, δες 10 post πιο πανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχετε βαλει την pie (σε miui εννοω),εχει ενεργοποιημενο το hal3 απο μονη της η χρειάζεται παλι edit στο build.prop?
εγώ πάντως το έκανα με edit στο prop

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν μου δουλεύει σωστά στην Pie εως τώρα είναι τα notifications στη lock screen. Εμφανίζονται αλλά δεν φαίνεται το περιεχόμενο. Έχει βρει κανείς γιατί;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν μου δουλεύει σωστά στην Pie εως τώρα είναι τα notifications στη lock screen. Εμφανίζονται αλλά δεν φαίνεται το περιεχόμενο. Έχει βρει κανείς γιατί;
Πας ρυθμίσεις - οθόνη κλειδώματος και κωδικοί - περισσότερες ρυθμίσεις 9bddff232b2fcb0e434b46aa8036bb54.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις - οθόνη κλειδώματος και κωδικοί - περισσότερες ρυθμίσεις 9bddff232b2fcb0e434b46aa8036bb54.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Έχει κάποιο bug η νέα ρομ εδώ διότι το έχω επιλεγμένο κι εγώ να εμφανίζεται ολόκληρο το περιεχόμενο και δεν το βγάζει

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι, δες 10 post πιο πανω
Εκει γραφει οτι χρειαζεται να προσθεσεις την γραμμη στο build.prop

 

Στα αλλα κινητα της xiaomi με android 9 αυτο δεν χρειαζεται (ουτε το module βεβαια,που κανει το ιδιο πραγμα).

 

Δηλαδη βαζεις απλα την google camera σαν απλο apk και δουλευουν ολα.

 

Οποιος εχει την pie (χωρις να εχει προσθεσει την γραμμη στο build.prop ή το magisk module) μπορει να τσεκαρει αν το hal3 ειναι ενεργοποιημενο απο default με την εφαρμογη Camera2 API Probe απο το play store.

 

https://www.thecustomdroid.com/check-camera2-api-support-android/#Step-2-Use-the-App-to-check-Camera2-API-Support

Link to comment
Share on other sites

Νίκο είναι bugged. Ευχαριστώ το φίλο που το επιβεβαίωσε.

 

 

 

Αζουλι θέλει τις γραμμές αλλιώς δεν παίζει η google camera στο 9

Επειδή το συζήτησα το θέμα με τις ειδοποιήσεις στο miui gr φόρουμ.Αυτο που έκανα εγώ ήταν να ξαναπεράσω την 9.5.16 με καθαρό φλασαρισμα και όχι σαν update από πάνω και το πρόβλημα λυθηκε.Το οποίο πρόβλημα είχε προκύψει από την προηγούμενη εκδοση.

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αζουλι θέλει τις γραμμές αλλιώς δεν παίζει η google camera στο 9

 

Κριμα..την γραμμη πρεπει να την ξαναβαζεις σε καθε update που ερχεται,για μενα που ειμαι σε εβδομαδιαια ειναι ένα θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συζήτησα το θέμα με τις ειδοποιήσεις στο miui gr φόρουμ.Αυτο που έκανα εγώ ήταν να ξαναπεράσω την 9.5.16 με καθαρό φλασαρισμα και όχι σαν update από πάνω και το πρόβλημα λυθηκε.Το οποίο πρόβλημα είχε προκύψει από την προηγούμενη εκδοση.

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά βρήκα τι έφταιγε και εμφάνιζε έτσι της ειδοποιήσεις.Ειχα ενεργοποιήσει το faceunlock και την επιλογή που έλεγε να δείχνει το περιεχομενο μετά την επιβεβαίωση προσώπου.Αυτο έγινε αυτόματα όταν το σεταρα την προηγούμενη φορά και αν θυμάμαι την επιλογή αυτή δεν την είχε και την εμφάνισε τώρα στην 9.5.16.Οποτε σήμερα που σεταρα το faceunlock μετά από λίγο δεχθηκα μια ειδοποίηση και είδα ότι την έδειχνε χωρίς περιεχόμενο.Κατευθειαν σκέφτηκα ότι πριν λίγο είχα ενεργοποιήσει το faceunlock και μόλις πήγα εκεί είδα την επιλογή της φωτογραφίας που είναι στα Αγγλικά.58c04dc4e01cd351c7aafbc4dd5c0374.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κριμα..την γραμμη πρεπει να την ξαναβαζεις σε καθε update που ερχεται,για μενα που ειμαι σε εβδομαδιαια ειναι ένα θέμα..

 

Περιέργως σε αυτό το update δεν χρειάστηκε να ξαναβαλω build.prop. Μαλλον το ενσωμάτωσαν.

 

Ωραίος soup88!

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι έφταιγε και εμφάνιζε έτσι της ειδοποιήσεις.Ειχα ενεργοποιήσει το faceunlock και την επιλογή που έλεγε να δείχνει το περιεχομενο μετά την επιβεβαίωση προσώπου.Αυτο έγινε αυτόματα όταν το σεταρα την προηγούμενη φορά και αν θυμάμαι την επιλογή αυτή δεν την είχε και την εμφάνισε τώρα στην 9.5.16.Οποτε σήμερα που σεταρα το faceunlock μετά από λίγο δεχθηκα μια ειδοποίηση και είδα ότι την έδειχνε χωρίς περιεχόμενο.Κατευθειαν σκέφτηκα ότι πριν λίγο είχα ενεργοποιήσει το faceunlock και μόλις πήγα εκεί είδα την επιλογή της φωτογραφίας που είναι στα Αγγλικά.58c04dc4e01cd351c7aafbc4dd5c0374.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Faceunlock στο mi mix 2 ? Πως μπορω να το ενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...