Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ακόμα στην 11.3... διορθώθηκε τίποτα στην 11.3.1, γιατί δεν είχα χρόνο να δώ, αλλά ούτε και να αναβαθμίσω ακόμα.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

Εμένα προσωπικά στο 8αρη μου διόρθωσε κάτι τυχαία κρασαρίσματα στην κάμερα με την οθόνη να μη γίνεται λειτουργική και να γίνεται μαύρη και το τηλέφωνο να επανέρχεται από μόνο του μετά από 15 δευτερόλεπτα. Βέβαια καθώς μετακινούμε από την 11.0.3 στην 11.3.1 το τηλέφωνο έγινε πιο αργό αλλά πολύ πιο σταθερό χωρίς κανένα κόλλημα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Eγκρινω billy και το Χ το βλεπω πλεον πολυ σταθερο . Ρωταω για τη 11.4 γιατι διαβαζω και βλεπω στο utube οτι παει ακομα πιο σφαιρα το εργαλειο
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Eγκρινω billy και το Χ το βλεπω πλεον πολυ σταθερο . Ρωταω για τη 11.4 γιατι διαβαζω και βλεπω στο utube οτι παει ακομα πιο σφαιρα το εργαλειο

 

Σε συγκριτικό που είδα στο youtube όχι τουλάχιστον σε 8αρη δείχνει οτι η 11.4 δεν ρολάρει τόσο καλά. Βέβαια είναι beta. Αυτό σημαίνει και τυχαία lags κτλ συνεπώς έχουμε δρόμο ακόμα. Παραδόξως οι τελευταίες εκδόσεις του 11 θα είναι εκπληκτικές. Ακριβώς το ίδιο έγινε και με την έκδοση 10. Αυτό που είπα για τα τυχαία κρασαρίσματα στην κάμερα, διάβασα πως και σε άλλους χρήστες επιλύθηκε πλήρως το πρόβλημα.

 

Πληροφορικά σε ipad 6 gen η 11.3.1 ρολάρει φανταστικά εκτός από τα χαζοlags του κάθετου και του οριζόντιου που απαιτεί περιστροφή ξανά του ipad.

Link to comment
Share on other sites

Για το 8αρι θελω να ρωτησω πολλα και για την εμπειρια χρησης αλλα θα σου στειλω προσωπικο μην ενοχλω το ποστ
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

900 κόστισε χωρίς να υπολογίσω πώληση παλιού αφαίρεση ΦΠΑ κλπ. Σε αυτή την τιμή κυμαίνονται όλες οι ναυαρχίδας. Προφανώς 1400 είναι κοροϊδία. Αλλά δεν σημαίνει επειδή τα έδωσες για να πάρεις το κινητό πρέπει να τα πετάς από εδώ και από εκεί χωρίς νόημα. Στην τελική ότι θέλει ο καθένας κάνει εγώ την άποψη μου είπα για να μην παρεξηγούμαι.

 

900 ευρω ειναι επισης κοροϊδια, οχι μονο για το iPhone αλλα για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κινητο.

Οπως εχει ο καθενας κανει ο,τι θελει, ετσι κι εγω κρινω το γεγονος οτι θεωρουμε τα 25ευρω κοροϊδια αλλα δωσαμε 900,1000 ή 1400 για ενα κινητο, επισης γυφτια.

Ειναι σα να παω να παρω Φερραρι με 200.000 ευρω και να της βαλω λαστιχα με 1000 ευρω, αντι για 2000 που εχουν π.χ. τα "ακριβα".

 

Προσωπικα το πήρα 420 με επιδοτηση κτλπ.. 1000 δεν έδινα

 

Ο καθένας το γούστο του ομως αδερφε

Ειχες επιδοτηση και τη χρησιμοποιησες για αγορα συσκευης; Κοροϊδο σε επιασε η εταιρια κινητης, την επιδοτηση στο παγιο αξιζει περισσοτερο να τη χρησιμοποιεις.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

900 ευρω ειναι επισης κοροϊδια, οχι μονο για το iPhone αλλα για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κινητο.

Οπως εχει ο καθενας κανει ο,τι θελει, ετσι κι εγω κρινω το γεγονος οτι θεωρουμε τα 25ευρω κοροϊδια αλλα δωσαμε 900,1000 ή 1400 για ενα κινητο, επισης γυφτια.

Ειναι σα να παω να παρω Φερραρι με 200.000 ευρω και να της βαλω λαστιχα με 1000 ευρω, αντι για 2000 που εχουν π.χ. τα "ακριβα".

 

 

Ειχες επιδοτηση και τη χρησιμοποιησες για αγορα συσκευης; Κοροϊδο σε επιασε η εταιρια κινητης, την επιδοτηση στο παγιο αξιζει περισσοτερο να τη χρησιμοποιεις.

 

Το πρώτο σκέλος την υπόθεσης ειναι συκριση για ανομοια πράγματα .. Αλλα δεν υπαρχει λογος συζητησης για πολλους λόγους. Δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θες

Για το πάγιο δεν νομιζω αδερφε.. Υπάρχουν και τα παραθυράκια.. Βεβαια και ταβάνια υπάρχουν αρκει να μην τα φτάνουμε..

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει ρε παιδιά

Ας διαβάσουμε επιτέλους κάτι πιο εποικοδομητικό που αφορά την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σήμερα με 1.5 ευρώ

 

Δεν θα κολλήσουμε στα 25 αλλα ειναι κοροιδία φίλε

 

31956085_10216119012428912_3949698615991074816_n.jpg

 

31960829_10216119014628967_1908121761929494528_n.jpg

 

Πώς είναι στην τοποθέτηση και στη χρήση; Δώσε και ένα λινκ αν μπορείς.

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι στην τοποθέτηση και στη χρήση; Δώσε και ένα λινκ αν μπορείς.

 

Εχω ηδη άλλο πάνω και γω και η κοπελια περίπου 1 μηνα

Αυτη έχω τώρα Φορεμενη

 

https://s31.postimg.cc/w77ozkm7v/31957291_10216120028494313_2067698999774674944_n.jpg

https://s31.postimg.cc/e4em8d5sr/31960962_10216120016014001_4777493948149006336_n.jpg

https://s31.postimg.cc/4wmdro6gb/32116340_10216120026654267_7121423915594809344_n.jpg

 

Ολα γενικα δεν μ εχουν κανει θεμα, λιγο με τα πανακια + αυτοκολλητο για σκονη αν χρειαστει και ετοιμο. Και μπαίνει άψογο.

Αυτο που έχω τώρα δεν εχει τρυπες στο notch αλλα δουλευει αξιοθαυμαστα. Αν τυχον πάθει τίποτα θα το βαλω το καινουργιο

 

https://www.ebay.com/itm/100-Genuine-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Apple-iPhone-X-Black/362245863165?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Αυτο ειναι saint.. δες το παντως

Edited by Ribopaido
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για κάποιο λόγο στις ρυθμίσεις-τηλέφωνο-αναμονή κλήσης δεν με αφήνει να το επιλέξω...ενώ παλιά με άφηνε.

Πλέον όποτε μιλάω πρέπει να κλείνω την μια γραμμή για να παίρνω αυτόν που με κάλεσε.γνωριζει κανείς τον λόγο;και αν ναι τι θα έπρεπε να κάνω;

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για κάποιο λόγο στις ρυθμίσεις-τηλέφωνο-αναμονή κλήσης δεν με αφήνει να το επιλέξω...ενώ παλιά με άφηνε.

Πλέον όποτε μιλάω πρέπει να κλείνω την μια γραμμή για να παίρνω αυτόν που με κάλεσε.γνωριζει κανείς τον λόγο;και αν ναι τι θα έπρεπε να κάνω;

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Eπαναφορά και κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. (σε περιπτωση που κάτι πάει στραβά με τη συσκευή). Δεν θα χάσεις τίποτε από δεδομένα σου.

Αν και πάλι δεν μπορείς να διαχειριστείς την αναμονή κλήσης, ίσως πρέπει να τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών του παρόχου σου να ρωτήσεις μήπως είναι θέμα δικό τους.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Eπαναφορά και κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. (σε περιπτωση που κάτι πάει στραβά με τη συσκευή). Δεν θα χάσεις τίποτε από δεδομένα σου.

Αν και πάλι δεν μπορείς να διαχειριστείς την αναμονή κλήσης, ίσως πρέπει να τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών του παρόχου σου να ρωτήσεις μήπως είναι θέμα δικό τους.

 

Σε ευχαριστω πολύ!πλεον είναι επιλεγμένο!

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Για το 8αρι θελω να ρωτησω πολλα και για την εμπειρια χρησης αλλα θα σου στειλω προσωπικο μην ενοχλω το ποστ

Έλα στο ανάλογο νήμα και ρώτα με ότι θες. :)

 

Βγήκε η 11.4 beta 4 υπάρχουν όμως αναφορές πως η οθόνη και πάλι σταματάει να ανταποκρίνεται. Ένα φτιάχνουν και 10 χαλάνε από πίσω. Μας δουλεύουν μου φαίνεται.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά από iStorm Θασσαλονίκης Τσιμισκή Service είναι πολύ ευγενικοί,πρόσχαροι ούτε ρωτάνε IMEI και ποιος είσαι...μου λύσανε προβλήματα στο δευτερόλεπτο σχετικά με το ios.
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά από iStorm Θασσαλονίκης Τσιμισκή Service είναι πολύ ευγενικοί,πρόσχαροι ούτε ρωτάνε IMEI και ποιος είσαι...μου λύσανε προβλήματα στο δευτερόλεπτο σχετικά με το ios.

 

Άμα είναι όμως hardware το πρόβλημα γίνονται άλλοι άνθρωποι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι όμως hardware το πρόβλημα γίνονται άλλοι άνθρωποι

 

Στην Αμερική USA ένας φίλος του έπεσε το κινητό κάτω....τους είπε με δικη του υπευθυνοτητα.

Κλείσανε φυσικό ραντεβού σε κατάστημα και του το αλλάξανε χωρίς χρέωση.

 

Πιθανόν να κάνανε χάρη....οποιος θέλει μπορώ να μάθω λεπτομέρειες και ίσως να μη θυμάμαι καλά....πάντως δέχτηκε ότι η ζημια ήτανε με δικη του ευθύνη και του το αλλάξανε δωρεάν

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική USA ένας φίλος του έπεσε το κινητό κάτω....τους είπε με δικη του υπευθυνοτητα.

Κλείσανε φυσικό ραντεβού σε κατάστημα και του το αλλάξανε χωρίς χρέωση.

 

Πιθανόν να κάνανε χάρη....οποιος θέλει μπορώ να μάθω λεπτομέρειες και ίσως να μη θυμάμαι καλά....πάντως δέχτηκε ότι η ζημια ήτανε με δικη του ευθύνη και του το αλλάξανε δωρεάν

 

Η Apple δεν σου χαρίζει ούτε cent

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική USA ένας φίλος του έπεσε το κινητό κάτω....τους είπε με δικη του υπευθυνοτητα.

Κλείσανε φυσικό ραντεβού σε κατάστημα και του το αλλάξανε χωρίς χρέωση.

 

Πιθανόν να κάνανε χάρη....οποιος θέλει μπορώ να μάθω λεπτομέρειες και ίσως να μη θυμάμαι καλά....πάντως δέχτηκε ότι η ζημια ήτανε με δικη του ευθύνη και του το αλλάξανε δωρεάν

 

 

Σε μια άλλη Apple σε ένα άλλο παράλληλο σύμπαν. Αυτοί οι Εβραίοι ούτε 1 ευρώ δεν χαρίζουν. Εκτός και αν είχε και αλλά προβλήματα κατασκευαστικά το εν λόγω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Υπόσχομαι σε λίγο καιρό να μιλήσω με το φίλο και να πω όλες τις λεπτομέρειες...ούτε που με νοιάζει η εταιρία και η κάθε εταιρία.

 

καλο απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι όμως hardware το πρόβλημα γίνονται άλλοι άνθρωποι

 

Μπα εμενα μου έδωσαν νέα συσκευή χωρίς να κάνω τιποτε όταν μου παρουσιάστηκε πρόβλημα στο haptic engine.

Έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις από iStorm Τσιμισκη.

Link to comment
Share on other sites

Μπα εμενα μου έδωσαν νέα συσκευή χωρίς να κάνω τιποτε όταν μου παρουσιάστηκε πρόβλημα στο haptic engine.

Έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις από iStorm Τσιμισκη.

 

Εννοώ ζητάνε χαρτιά imei εγγύηση και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ζητάνε χαρτιά imei εγγύηση και λοιπά

 

Εμένα ήταν στο πρώτο έτος. Δεν ζήτησαν τίποτε απολύτως από έγγραφα.

Με ρώτησαν πρώτα αν έκανα backup και αφού το επιβεβαίωσα, μου ζήτησαν να το κάνω επαναφορά πριν τους το αφήσω για έλεγχο. Αυτό ήταν όλο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν στο πρώτο έτος. Δεν ζήτησαν τίποτε απολύτως από έγγραφα.

Με ρώτησαν πρώτα αν έκανα backup και αφού το επιβεβαίωσα, μου ζήτησαν να το κάνω επαναφορά πριν τους το αφήσω για έλεγχο. Αυτό ήταν όλο.

 

Εμένα μου έχουν ζητήσει απόδειξη αγοράς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν αγόρασες iPhone 7 πριν ένα μήνα, ναι θα σου ζητήσουν απόδειξη. Αν αγόρασες iPhone 8 την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, δε θα σου ζητήσουν απόδειξη καθώς δεν έχει περάσει χρόνος από το λανσάρισμα του.

Βέβαια μπορεί να έπεσες σε ανίδεους αλλά και πάλι δε καταλαβαίνω το λόγο να ζητήσουν. Σε καταστήματα Γερμανός,Vodafone μου φαίνεται ζητάνε έτσι κι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική USA ένας φίλος του έπεσε το κινητό κάτω....τους είπε με δικη του υπευθυνοτητα.

Κλείσανε φυσικό ραντεβού σε κατάστημα και του το αλλάξανε χωρίς χρέωση.

 

Πιθανόν να κάνανε χάρη....οποιος θέλει μπορώ να μάθω λεπτομέρειες και ίσως να μη θυμάμαι καλά....πάντως δέχτηκε ότι η ζημια ήτανε με δικη του ευθύνη και του το αλλάξανε δωρεάν

 

 

 

Θα ειχε κανει ασφαλεια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...