Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παρατηρώ ότι δεν εμφανίζονται κανονικά οι ειδοποιήσεις, πχ messenger ή f@cebook...

Πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να δω αν έχω κάτι, δεν έχει ένδειξη στο εικονίδιο.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ότι δεν εμφανίζονται κανονικά οι ειδοποιήσεις, πχ messenger ή f@cebook...

Πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να δω αν έχω κάτι, δεν έχει ένδειξη στο εικονίδιο.

 

Μήπως έχεις κλείσει κάτι από τις ρυθμίσεις;

Πχ τα badges ή την εμφάνιση στη lock screen?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία πολλοί έχουν θέμα με cosmote. Ειδικά αν αλλάξεις από ασύρματο σε δεδομένα αργεί πολύ να φορτώσει

 

 

Sent from my iPhone XS

 

 

 

παρομοιως κ εγω το ιδιο θεμα εχω μετα την τελευταια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει η 12.1, το κάνει από τη Δευτέρα και το κάνει είτε βγεις από WiFi είτε απλά κάθε φορά που ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο όταν είσαι έξω τα πρώτα 10 δευτερόλεπτα πάνε υπέρ πίστεως μέχρι να φορτώσει, είτε μπεις στο safari ή σε κάποιο game. Φταίει η Cosmote σε συνδυασμό με οποιοδήποτε iPhone. Απαράδεκτα πράγματα εκατέρωθεν για μένα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει η 12.1, το κάνει από τη Δευτέρα και το κάνει είτε βγεις από WiFi είτε απλά κάθε φορά που ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο όταν είσαι έξω τα πρώτα 10 δευτερόλεπτα πάνε υπέρ πίστεως μέχρι να φορτώσει, είτε μπεις στο safari ή σε κάποιο game. Φταίει η Cosmote σε συνδυασμό με οποιοδήποτε iPhone. Απαράδεκτα πράγματα εκατέρωθεν για μένα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Εγώ στο 7 δεν έχω τέτοιο θέμα ρε παιδιά. Η εναλλαγή από WiFi σε data είναι άμεση.

Μήπως επηρεάζει πιο νέα μοντέλα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 7 δεν έχω τέτοιο θέμα ρε παιδιά. Η εναλλαγή από WiFi σε data είναι άμεση.

Μήπως επηρεάζει πιο νέα μοντέλα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Φορτώνω το ίδιο site στην αρχή με WiFi και μετά με 4G. Σε οποίο iPhone το έχω δοκιμάσει με Cosmote, κάνει το ίδιο κι ας μην έχει 12.1

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:177.778%;"><iframe src="https://streamable.com/s/qx99c/apihja" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;left:0px;top:0px;overflow:hidden;"></iframe></div>

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Φορτώνω το ίδιο site στην αρχή με WiFi και μετά με 4G. Σε οποίο iPhone το έχω δοκιμάσει με Cosmote, κάνει το ίδιο κι ας μην έχει 12.1

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:177.778%;"><iframe src="https://streamable.com/s/qx99c/apihja" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;left:0px;top:0px;overflow:hidden;"></iframe></div>

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Μόλις έκανα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με το βίντεο σου και φόρτωσε άμεσα το 9to5mac και το gsmarena τόσο από WiFi όσο και από 4G.

 

Έχω 7-128 στην 12.1 και βρίσκομαι στην επαρχία (Κατερίνη).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με το βίντεο σου και φόρτωσε άμεσα το 9to5mac και το gsmarena τόσο από WiFi όσο και από 4G.

 

Έχω 7-128 στην 12.1 και βρίσκομαι στην επαρχία (Κατερίνη).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Cosmote έχεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι (frog)

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

 

 

Το έχω δοκιμάσει σε 6s, 6s plus, 7 plus, 8, X γνωστών με Cosmote και δυστυχώς έκανε τα ίδια με μένα. Μακάρι να φταίει ότι κάνει εργασίες η Cosmote στην Αθήνα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με 6 αρι και cosmote τα ίδια χάλια .Ειδικά όταν θέλω να ανοίξω apple store κλπ. Τώρα από πότε δεν θυμάμαι
Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογω οτι εχει να κανει με την cosmote στην Αττικη.

Ας επιβεβαιωσει και αλλος απο επαρχια.

Εγω το δοκιμασα πολλες φορες στο 7αρι μου και δεν εχω καμια καθυστερηση στην εναλλαγη wifi-4G

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ζώα μου αργά δυστυχώς, θα επιστρατεύσω το Xiaomi από το συρτάρι να κάνουμε δουλειά μέχρι να λυθεί το πρόβλημα

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:177.778%;"><iframe src="https://streamable.com/s/a73ai/qjearn" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;left:0px;top:0px;overflow:hidden;"></iframe></div>

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους συνεχίζουν να έχουν το πρόβλημα με την Cosmote, ας πάνε εδώ και να επιλέξουν επαναφορά ρυθμίσεων

720947703028a15a05009db0a862927e.png

 

Edit: Νομίζω έφτιαξε για όλους ασχέτως την παραπάνω ρύθμιση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Από χθες ξαφνικά όλα εντάξει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής ευτυχώς γιατί ήταν άκρως εκνευριστικό.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκαν προβλήματα στην δυτική Μακεδονία από σήμερα το πρωί

Χαμένες κλήσεις και προβλήματα με τα δεδομένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Εχω μια σελίδα στο safari που καθε 30 δευτερόλεπτα κάνει ανανέωση για να εμφανίζει κάποια δεδομένα.Αν περάσει κανενα δίλεπτο και δεν κάνει ανανέωση(λόγω έλλειψης ιντερνετ) η σελίδα αποσυνδέεται και πρέπει να βάλω από την αρχή κωδικούς κτλ.

Οταν κλειδώνω το τηλέφωνο,μετά από λίγο,η σελίδα αποσυνδέεται.

Αναφέρω οτι εχω ανοιχτό το ιντερνετ αλλά μετά το κλείδωμα του τηλεφώνου σταματάει να ανανεώνεται η σελίδα,δηλαδή δεν "περνάει" ο ιντερνετ.

Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό,ώστε και με κλειδωμένο το τηλ,η σελίδα να ανανεώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνουμε για ένα red θήκη σιλικόνης διάφανη μαλακή, όσο πιο λεπτή και 'αόρατη' γίνεται.

Έχετε κάποια να προτείνετε;

 

Ατελείωτα αξεσουάρ έχει στο Ebay

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ξαφνικά στο ελληνικό πληκτρολόγιο δεν εμφανίζει γράμματα αλλά όλοι οι χαρακτήρες είναι «?» Μόλις πληκτρολογησω επανέρχεται κ εμφανίζει χαρακτήρες αλλά μετά μόλις πατήσω δυο space γίνεται παλι με ερωτηματικά. Γνωρίζει κανεις τι φταίει ;

 

Update: βρήκα ότι το θέμα ήταν μόνο στα κεφαλαία γράμματα με δυο συνεχόμενα restart κ λίγο ενεργοποίηση κ απενεργοποίηση στις ρυθμίσεις στο πληκτρολόγιο έστρωσε

Edited by ag_ts
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ξαφνικά στο ελληνικό πληκτρολόγιο δεν εμφανίζει γράμματα αλλά όλοι οι χαρακτήρες είναι «?» Μόλις πληκτρολογησω επανέρχεται κ εμφανίζει χαρακτήρες αλλά μετά μόλις πατήσω δυο space γίνεται παλι με ερωτηματικά. Γνωρίζει κανεις τι φταίει ;

 

Update: βρήκα ότι το θέμα ήταν μόνο στα κεφαλαία γράμματα με δυο συνεχόμενα restart κ λίγο ενεργοποίηση κ απενεργοποίηση στις ρυθμίσεις στο πληκτρολόγιο έστρωσε

 

Άρα για κάποιο bug πρόκειται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παίδια είμαι καινούργιος χρήστης του iphone8plus έχω το κινήτο εδώ και μια βδομάδα και είδα σήμερα οτι η χωριτικότητα της μπαταρίας έπεσε στο 99% είναι φυσιολόγικο σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα ή να ανησυχήσω;
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παίδια είμαι καινούργιος χρήστης του iphone8plus έχω το κινήτο εδώ και μια βδομάδα και είδα σήμερα οτι η χωριτικότητα της μπαταρίας έπεσε στο 99% είναι φυσιολόγικο σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα ή να ανησυχήσω;

Καλημέρα, από το είδες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...