Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή μου έρχονται μια μία οι ερωτήσεις ακόμα μια βασική η εφαρμογή google photos υπάρχει;;αν όχι πως μπορώ να τις συχρονιζω τις φωτό μου με τον google λογαριασμό μου ;
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έρχονται μια μία οι ερωτήσεις ακόμα μια βασική η εφαρμογή google photos υπάρχει;;αν όχι πως μπορώ να τις συχρονιζω τις φωτό μου με τον google λογαριασμό μου ;

 

Φυσικά υπάρχει το google photos.

Link to comment
Share on other sites

πιστευετε πως πλεον υπαρχει λογος για να γινει jailbreak?σε ολα τα κινητα μου εκανα παντα root για 2 και μονο πραγματα adway και για πειραγμενο youtube,στο ios αν δεν κανεις JB σου πεταγονται διαφημισεις οταν πας να ανοιξεις καποια εφαρμογη οπως γινεται στο android?απλα πλεον βαρεθηκα τα φλασαρισματα κτλ
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στα ίδια επίπεδα ήμουν όταν ήρθα στο ios βαρέθηκα τα ρουταρισματα κτλ...αλλα να σου πω την αλήθεια 2-3 πράγματα μου λείπουν....

Όλα είναι στο τι πραγματικά θέλεις να κάνεις και πόσο πολύ ταιριάζει στις ανάγκες σου κάθε κινητό...

Νομίζω δεν υπάρχει κάτι διαδεδομένο αν και δεν υπάρχει xda για τα iPhone αλλιώς δύσκολα θα εμπιστεύομουν κάποιο....

τα παλιά βέβαια που είχα πιάσει στα χέρια μου δεν ήταν άσχημη δουλειά ...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στα ίδια επίπεδα ήμουν όταν ήρθα στο ios βαρέθηκα τα ρουταρισματα κτλ...αλλα να σου πω την αλήθεια 2-3 πράγματα μου λείπουν....

 

τι ακριβως σου λειπει?για να ξερω τι θα αντιμετωπισω ρωταω,εμενα σιγουρα θα μου λειψει το led notification ας πουμε αλλα αποφασισα να συμβιβαστω

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Led notification

Notifications in general μαν εδω απλα το έβαλαν για να υπάρχει δεν βοηθάει καθόλου όταν έχεις δουλειά και πολλές ειδοποίησεις από πολλές εφαρμογές

Στα ίδια και τα widgets πεταμένα σε μια γωνία δεν μπορείς να πάρεις πληροφορίες μπροστά όπως καιρός κτλ άμεσα...

Quick settings θέλει πολύ δουλειά για να πιάσει το Android

Πχ στο WiFi δεν είναι τόσο εύχρηστο το πως το έχουν κάνει...επισης δεν κλείνει ούτε Bluetooth ούτε WiFi αν δεν πας να μπεις μέσα στις ρυθμίσεις κτλ....

Γενικα περιορισμένες επιλογές εκεί....

Και ο dialer που προανέφερα το πρόβλημα που είχα εχθές...είναι πολύ κακά οργανωμένος κατά την άποψή μου και έτη πίσω από το Android...

 

 

Εχθές το βράδυ από τα νεύρα μου άναψα ξανά το 5Χ και τρόμαξα λίγο από το πόσο χύμα ήταν η φάση αγχωθηκα και τα είχα πολύ μαζεμένα....

Έτσι όπως ξεκίνησα τη κουβέντα πρέπει να ξέρεις τι θέλεις αυτή τη στιγμή από το κινητό και γιατί το περνεις....πάντως παρότι από Mac δεν θα γυρνουσα με τίποτα σε Windows σε Android δεν θα έλεγα όχι αν βρεθεί κάτι που θα μου κάνει το κλικ

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα τωρα απο τα quick settings δεν μπορεις να κλεισεις wifi,data και bluetooth?τοτε τι τα εχει για να αλλαζεις μονο την φωτεινωτητα που οι πιο πολλοι την εχουν στο αυτοματο?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

https://www.groovypost.com/howto/ios-11-control-center-does-not-disable-bluetooth-wifi-fix/amp/

 

Επισης με εκνευρίζει απίστευτα το ότι δεν μπορώ να ελέγξω ανά πάσα στιγμή τους ήχους(Οπως το έχει το Android όλα με ένα άλλο πάτημα) πάρα μόνο όταν κάτι χρησιμοποιείται

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα τωρα απο τα quick settings δεν μπορεις να κλεισεις wifi,data και bluetooth?τοτε τι τα εχει για να αλλαζεις μονο την φωτεινωτητα που οι πιο πολλοι την εχουν στο αυτοματο?

 

Δεν δουλεύει έτσι το άνοιξε κλείσε πλέον του WiFi και Bluetooth

Φυσικά αυτό γίνεται για να αποσυνδέεται από το δίκτυο αλλά να παραμένει συνδεόμενο με κάποιες άλλες Apple συσκευές

Όσους ξέρουμε την φιλοσοφία μας βολεύει περισσότερο

Επίσης όταν το βάζεις σε πτήση δεν κλείνει το WiFi και έτσι έχεις κανονικά WiFi calling

 

Γενικά αν ξέρεις την φιλοσοφία του σκεπτικού των μηχανικών τότε βλέπεις ότι δεν τα φτιάχνουν τυχαία αλλά είναι προς όφελος μας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η φιλοσοφία είναι να έχεις αγοράσει και γύρω σου όλες τις συσκευές της Apple αλλιώς αν δεν τις έχεις και δεν ψηνεσαι να μπεις σε αυτό το τριπακι δεν βλεπω μεγάλο λόγο...

Γενικά η Apple δεν σε θέλει να ξεφεύγεις από τα προϊόντα της...και δεν θέλει να σου δώσει την ελευθερία...είναι καθαρά θέμα πωλήσεων και όχι φιλοσοφίας κατά την άποψή μου....αν το Bluetooth και WiFi κλειστά δεν τρώνε πολύ μπαταρία τότε οκ αλλά δεν το έχω ψάξει....

 

Επισης και στο nexus με airplane mode ειχα wifi παιζεκι παντου πλέον....

 

Κατά τα άλλα το κινητό είναι πύραυλος το ευχαριστιεσαι άπειρα για φώτο και βίντεο και έχει πολύ καλή μπαταρία

Επισης μου αρέσει πολύ αυτό που έχουν κάνει με το κουμπί είναι φοβερό.....

 

Έχει μεγάλο βάρος όμως λόγο του πίσω γυαλιού για ένα Wireless charging που δεν νομίζω να μπει στη ζωή μας πάρα τα επόμενα 5 χρόνια ίσως αλλά για την ώρα τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Η απλ εχει ακομη αρκετους περιορισμους που λυνονται με jb. πχ μιας και το συζηταγατε με jb εχω ιστορικο 10.000 κλησεων..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με 3D Touch στο εικονίδιο των ρυθμίσεων μπορείς να ανοιγοκλείνεις εύκολα δεδομένα, WiFi, Bluetooth...

Μια συνήθεια είναι.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα στο mycosmote και με login στο σύστημα ηλεκτρονικά βρήκα όλες της κλήσεις....

Ευχαριστουμε apple!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα στο mycosmote και με login στο σύστημα ηλεκτρονικά βρήκα όλες της κλήσεις....

 

Ευχαριστουμε apple!

 

 

 

Σε ποιο σύστημα έκανες login;

Link to comment
Share on other sites

Στην Κεντρική σελίδα της Cosmote στο Mycosmote...κάνεις εγγραφή δεν είναι δυσκολο απλα αργεί η σελίδα λίγο...

γενικα έχουν ανεβάσει πολύ της υπηρεσιες εκει στο εταιρίκο σταθερο έχω το myoffice πλέον διαχειρίζομαι τα πάντα για την εταιρία απο εκεί ....

αλλα το οτι μπορω να δω ότι θελω τόσο απλα δεν το περίμενα....

Link to comment
Share on other sites

Στην Κεντρική σελίδα της Cosmote στο Mycosmote...κάνεις εγγραφή δεν είναι δυσκολο απλα αργεί η σελίδα λίγο...

 

γενικα έχουν ανεβάσει πολύ της υπηρεσιες εκει στο εταιρίκο σταθερο έχω το myoffice πλέον διαχειρίζομαι τα πάντα για την εταιρία απο εκεί ....

 

αλλα το οτι μπορω να δω ότι θελω τόσο απλα δεν το περίμενα....

 

 

 

Εχει και αναπαντητες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

οχι αποτι καταλαβαινω ( εκτός και αν το λές για πλάκα)

 

 

 

Οχι δε το λεω για πλακα. Αν ειχε και αναπαντητες θα ηταν σουπερ. Αλλα μαλλον ειναι εισερχομενες/εξερχομενες, λογαριασμος style.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μόλις το πήρα το κινητό,τα συναισθήματα είναι λίγο ανάμεικτα μετά από 4 χρόνια που ξανά έπιασα iPhone στα χέρια μου.2 ερώτησης Πως γίνεται να είναι κλειστό λογισμικό και να μου βγάζει διαφημίσεις στις εφαρμογές όπως το messenger?υπαρχει τρόπος να μην μου εμφανίζονται;στο safari βρήκα αλλά για τις εφαρμογές τιποτα.και κάτι ακόμα στο πληκτρολόγιο γίνεται να έχω μόνιμα αριθμοσειρα και να μην χρειάζεται εναλλαγή συνέχεια ;και κάτι τελευταίο υπάρχει καμμία εφαρμογή για ρύθμισα του Touch ID η κάποιο gesture το οποίο να λειτουργεί σαν το back button Όπως στα Android ?κατι ακόμα μπορώ να προσθέσω επιπλέον εφαρμογές στην home μπάρα; Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μόλις το πήρα το κινητό,τα συναισθήματα είναι λίγο ανάμεικτα μετά από 4 χρόνια που ξανά έπιασα iPhone στα χέρια μου.2 ερώτησης Πως γίνεται να είναι κλειστό λογισμικό και να μου βγάζει διαφημίσεις στις εφαρμογές όπως το messenger?υπαρχει τρόπος να μην μου εμφανίζονται;στο safari βρήκα αλλά για τις εφαρμογές τιποτα.και κάτι ακόμα στο πληκτρολόγιο γίνεται να έχω μόνιμα αριθμοσειρα και να μην χρειάζεται εναλλαγή συνέχεια ;και κάτι τελευταίο υπάρχει καμμία εφαρμογή για ρύθμισα του Touch ID η κάποιο gesture το οποίο να λειτουργεί σαν το back button Όπως στα Android ?κατι ακόμα μπορώ να προσθέσω επιπλέον εφαρμογές στην home μπάρα;

 

Όλα αυτά που ζητάς δεν γίνονται

Πριν τέσσερα χρόνια πάλι έτσι ήταν το iPhone

Αν πληρώσεις τις εφαρμογές δεν θα έχεις διαφημίσεις

Δεν έχει σχέση με το κλειστό λειτουργικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που ζητάς δεν γίνονται

Πριν τέσσερα χρόνια πάλι έτσι ήταν το iPhone

Αν πληρώσεις τις εφαρμογές δεν θα έχεις διαφημίσεις

Δεν έχει σχέση με το κλειστό λειτουργικό

καταλαβα ελπιζω να το συνηθισω,ασυρματη ταχεια φορτιση υποστηριζει?

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...