Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω κοκκινο.το εχω βαλει στο ματι και παντα ηθελα κατι το διαφορετικο.το μαυρο το βαρεθηκα.το κοκκινο ειδικα sto 8 ειναι το χρωμα που περιμενα χρονια.εχει ελλειψη..και οπου απευθυνθηκα μου ειπανε οτι πρεπει να μπω σε σειρα προτεραιοτητας στα 2-3 κατασηματα που αγοραζω συνηθως.αρα το κινητο πουλαει και γι αυτο η τιμη αντι να πεφετι εχει παρει την ανοδο.

 

Και με το αυτοκόλλητο κόκκινο θα είναι

Απλά επειδή θα το βαρεθείς το βγάζεις μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και με το αυτοκόλλητο κόκκινο θα είναι

Απλά επειδή θα το βαρεθείς το βγάζεις μετά

και παλι η αισθηση δεν ειναι ιδια.πως να το κανουμε..το αυτοκολλητο μονο πλατη πιανει..εγω θελω και περιμετρικα..ειναι καλυτερο οπως και να το κανουμε ενα "μαμα" χρωμα απο το να το εχεις σε θηκη η να βαζεις αυτοκολλητο.

απλα θα περιμενω ακομη λιγο..απλα αναφερω οτι τα γνωστα μαγαζια πουλανε το κινητο απο 700 και πανω.οταν βρισκεις το κινητο και απο τα 600 ευρο.αυτο με προβληματιζει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και παλι η αισθηση δεν ειναι ιδια.πως να το κανουμε..το αυτοκολλητο μονο πλατη πιανει..εγω θελω και περιμετρικα..ειναι καλυτερο οπως και να το κανουμε ενα "μαμα" χρωμα απο το να το εχεις σε θηκη η να βαζεις αυτοκολλητο.

απλα θα περιμενω ακομη λιγο..απλα αναφερω οτι τα γνωστα μαγαζια πουλανε το κινητο απο 700 και πανω.οταν βρισκεις το κινητο και απο τα 600 ευρο.αυτο με προβληματιζει..

 

Και περιμετρικά πιάνει το αυτοκόλλητο

Δεν είναι το ίδιο ναι αλλά εγώ στο λέω για να μην το πάρεις πληρώσεις 100€ παραπάνω μόνο για το χρωμα και σε 4-5 μήνες το βαρεθείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και περιμετρικά πιάνει το αυτοκόλλητο

Δεν είναι το ίδιο ναι αλλά εγώ στο λέω για να μην το πάρεις πληρώσεις 100€ παραπάνω μόνο για το χρωμα και σε 4-5 μήνες το βαρεθείς

θα περιμενω καμια βδομαδα ακομη.αλλωστε το φθηνοτερο κινητο πλεον ειναι στα 670!! σε 2 μερες αυξηση ενα 50ρικο. πριν 10 μερες περιπου ειχε κοκκινο σε τιμη κατω απο 650 ευρο,αλλα δεν ηξερα τι θα γινει με το κινητο που μου χαλασε.πλεον εγινε αντικατασταση και ηδη εχει δρομολογηθει για πωληση.

αλλα η τιμες αντι να μεινουν σταθερες..ανεβηκαν ,μαλλον παρα-ανεβηκανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα περιμενω καμια βδομαδα ακομη.αλλωστε το φθηνοτερο κινητο πλεον ειναι στα 670!! σε 2 μερες αυξηση ενα 50ρικο. πριν 10 μερες περιπου ειχε κοκκινο σε τιμη κατω απο 650 ευρο,αλλα δεν ηξερα τι θα γινει με το κινητο που μου χαλασε.πλεον εγινε αντικατασταση και ηδη εχει δρομολογηθει για πωληση.

αλλα η τιμες αντι να μεινουν σταθερες..ανεβηκαν ,μαλλον παρα-ανεβηκανε.

 

Εντάξει εσυ αποφασίζεις

Περίμενε να υπάρχει διαθεσιμότητα για να πέσει λίγο η τιμή δεν γίνεται αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κλείνω την οθόνη με το κεντρικό κουμπί ; Να μην περιμένω να κλείσει δλδ μόνη της

 

Με το κεντρικό όχι. Μπορείς με το power button ή με το assistive touch (soft floating button)...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κλείνω την οθόνη με το κεντρικό κουμπί ; Να μην περιμένω να κλείσει δλδ μόνη της

 

Αφού στα δεξιά υπάρχει το κουμπί που είναι γι αυτή την δουλειά γιατί να την κλειδώνεις με το home?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το assistive touch δεν με βολεύει καθόλου άρα με το κουμπί δεξιά μόνο.

 

Με διπλό χτύπημα στην οθόνη θα ήταν κάτι αρκετά βολικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με διπλό χτύπημα στην οθόνη θα ήταν κάτι αρκετά βολικό

 

μπορει να προγραμματιστει το assistive touch με double click να κλειδωνει την συσκευη.ετσι το εχω και ειναι πολυ βολικο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό

Καλή σκέψη

ειναι πολυ βολικο και σε συνδιασμο με το raise to wake,τελος τα κουμπια.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το assistive touch έχει απειθείας πλήκτρο για κλείσιμο-σβήσιμο της οθόνης. Δεν χρειάζεται καν το double tap....
Link to comment
Share on other sites

Το assistive touch έχει απειθείας πλήκτρο για κλείσιμο-σβήσιμο της οθόνης. Δεν χρειάζεται καν το double tap....

 

Το ψάχνω αλλά δεν το βρισκω.καμια βοήθεια;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω αλλά δεν το βρισκω.καμια βοήθεια;

 

Ρυθμίσιες--->Γενικά--->Προσβασιμότητα--->Assistive Touch--->Προσαρμογή Μενού Πάνω Επιπέδου--->Οθόνη Κλειδώματος.

Ένα λουκετάκι είναι με τίτλο "Κλείδωμα Οθόνης"...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσιες--->Γενικά--->Προσβασιμότητα--->Assistive Touch--->Προσαρμογή Μενού Πάνω Επιπέδου--->Οθόνη Κλειδώματος.

Ένα λουκετάκι είναι με τίτλο "Κλείδωμα Οθόνης"...

εγω το εχω απο τις προσαρμοσμενες ενεργειες.

κατι αλλο πως μπορω αντι να παταω 2 φορες το φυσικο κεντρικο κουμπι, να παταω κατι στην οθονη ωστε να κλεινω κατα βουλιση τις εφαρμογες.ευχαριστω και παλι.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω απο τις προσαρμοσμενες ενεργειες.

κατι αλλο πως μπορω αντι να παταω 2 φορες το φυσικο κεντρικο κουμπι, να παταω κατι στην οθονη ωστε να κλεινω κατα βουλιση τις εφαρμογες.ευχαριστω και παλι.

 

Ναι ξέρω τι να κανείς

Πάρε iPhone X

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω απο τις προσαρμοσμενες ενεργειες.

κατι αλλο πως μπορω αντι να παταω 2 φορες το φυσικο κεντρικο κουμπι, να παταω κατι στην οθονη ωστε να κλεινω κατα βουλιση τις εφαρμογες.ευχαριστω και παλι.

 

Κάνεις ακριβώς ότι σου έγραψα παραπάνω και ενεργοποιείς το κουμπί "Αφετηρία" στο Assistive Touch. Κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια δουλειά που κάνει και το μηχανικό home button...

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις ακριβώς ότι σου έγραψα παραπάνω και ενεργοποιείς το κουμπί "Αφετηρία" στο Assistive Touch. Κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια δουλειά που κάνει και το μηχανικό home button...

 

απλα το εχω προγραμματισει πατωντασ μια φορα το soft button να πηγαινει κατευθειαν στην αφετηρια,οποτε δεν βγαινει η βενταλια των κουμπιων.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

απλα το εχω προγραμματισει πατωντασ μια φορα το soft button να πηγαινει κατευθειαν στην αφετηρια,οποτε δεν βγαινει η βενταλια των κουμπιων.

Ε άλλαξέ το. Ποιο είναι το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ε άλλαξέ το. Ποιο είναι το πρόβλημα?

 

με βολευει με ενα πατημα να παω στην αρχικη οθονη και με διπλο να κλεινει,οποτε ολα οκ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω απο τις προσαρμοσμενες ενεργειες.

κατι αλλο πως μπορω αντι να παταω 2 φορες το φυσικο κεντρικο κουμπι, να παταω κατι στην οθονη ωστε να κλεινω κατα βουλιση τις εφαρμογες.ευχαριστω και παλι.

 

Πιέζεις αριστερά την οθόνη(περίπου στη μέση) και βγαίνεις στις ανοιχτές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Πιέζεις αριστερά την οθόνη(περίπου στη μέση) και βγαίνεις στις ανοιχτές εφαρμογές.

 

Κάτι πιο παραστατικό να το καταλάβω;ευχαριστω

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο παραστατικό να το καταλάβω;ευχαριστω

 

Δες στο you tube. Μετά μόνο άμα στο δείξει κάποιος από κοντά. Πίεσε στη μέρη αριστερά την οθόνη και να πάει το δάκτυλο προς τα δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...