Jump to content

P10 Lite vs XA1 vs Nokia 6


panakart
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία κινητά. Το "ταβάνι" μου είναι 270 ευρώ. Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν κατά σειρά προτεραιότητας είναι: 1) Κάμερα 2) Επιδόσεις 3) Ποιότητα κατασκευής 4) Ποιότητα οθόνης 5) Μπαταρία 6) Υποστήριξη. Ποια συσκευή είναι καλύτερη για αυτά που ζητάω;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

XA1 μαλλον. Το nokia 6 έχει την χειρότερη κάμερα.

 

Για την καλύτερη δυνατή κάμερα μπορείς να δεις και το nexus 5x (32gb) αν και υστερεί σε μπαταρία και ram (το σώζει σε ένα βαθμό βέβαια το ότι έχει stock android)

 

Αν δεν σε φοβίζει ενοχλεί το Image retetnion, μπορείς να δεις και το lg g5 se. (edit: άκυρο, έχει ανεβεί η τιμή).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

για μενα δες το P10 lite ή με μια μικρη υπερβαση το a5 2017.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

για μενα δες το P10 lite ή με μια μικρη υπερβαση το a5 2017.

 

Από κάμερα πως τα πάει σε σχέση με ΧΑ1; Για το Α5 ξεφευγουμε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα πως τα πάει σε σχέση με ΧΑ1; Για το Α5 ξεφευγουμε λιγο.

 

το εχει ενας φιλος μου και ειναι πολυ καλη. επισης σκεψου οτι το xa1 εχει 720p οθονη, ενω το p10 lite εχει 1080p.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Σε κάμερα δύσκολα να είναι καλύτερο το P10 lite. Αντε να είναι ισάξια με το xa1

 

Στις 5 ιντσες, εκτός και αν ασχοληθείς με vr, δεν νομιζω ότι ειναι προβλημα η ανάλυση. Ϊσα ίσα που θα έχει καλύτερη απόδοση η gpu και χαμηλότερη κατανάλωση. Από την άλλη το p10 lite έχει 5,2 ιντσες που αν τυχόν προτιμάς μεγαλύτερες οθόνες είναι προφανώς ένα συν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μιας και ειμαι στη διαδικασια ανευρεσης νεας συσκευης;

Το Ρ10 lite dual γιατι ειναι κατα 20€ φθηνοτερο απο το Ρ10 lite;

Αλλαζει κατι στα χαρακτηριστικα;

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν θα επαιρνα Sony σε αυτα τα χρηματα. τα huawei ειναι πιο vfm σε αυτο το μπατζετ.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Από ποια άποψη ρε παιδιά είναι πιο vfm? Τι περισσότερο έχουν; Δεν είμαι sonakias (αμά δείτε άλλα threads θα δείτε ότι σπάνια την προτείνω) αλλά όταν λέμε πιο vfm εννοούμε ότι στα ίδια λεφτά παίρνεις περισσότερα. Ποια είναι τα περισσότερα του p10 lite? Να μου λέγατε το honor 6x όταν ήταν σε τιμη 200-210 να συμφωνούσα.

 

Για αξιοπιστία δεν γνωρίζω.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στο ΧΑ1. Διαβάζω σε όλα τα forums για πολύ καλή κάμερα. Κι η οθόνη παρά το οτι είναι ΗD πρέπει να είναι καλή. Αυτονομία και ταχύτητα ικανοποιητική. Το μόνο που δεν πληρεί τις προϋποθέσεις μου είναι η ποιότητα κατασκευής (πλαστικό). Σε αυτή την τιμή δεν μπορώ να ζητάω πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στο ΧΑ1. Διαβάζω σε όλα τα forums για πολύ καλή κάμερα. Κι η οθόνη παρά το οτι είναι ΗD πρέπει να είναι καλή. Αυτονομία και ταχύτητα ικανοποιητική. Το μόνο που δεν πληρεί τις προϋποθέσεις μου είναι η ποιότητα κατασκευής (πλαστικό). Σε αυτή την τιμή δεν μπορώ να ζητάω πολλά.
Πηρες τελικα το 5Χ ή θα το παρεις;

Απο που αν επιτρεπεται;

Οταν με το καλο το πιασεις στα χερια σου, πες μας την αποψη σου για την καμερα.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...