Jump to content

CSI: Crime Scene Investigation (CBS)


arish
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ηθελα να βρισω τωρα... Αργησα να δω αυτο το ποστ και εχασα την αρχη του επεισοδιου. Ειναι το τριτο απο αυτα που ειχε κοψει? Η κατι εντελως ασχετο (σε σειρα)? Παντως... ελπιζω αυτη την φορα να το κρατησουν το προγραμμα και καθε Πεμπτη να ξερουμε οτι θα εχει CSI NYC.

 

(Καλη δουλεια στο pathfinder)

 

Το επεισόδιο που έδειξε χτες το 1x06 συνέχισε ακριβώς απο εκεί που είχε κοπεί απο την ΝΕΤ, η ΝΕΤ είχε δείξει όταν είχαν απεργία οι δημοσιογράφοι το 1x05 ξαφνικά.

 

(Thanks για τα καλά λόγια για το club:P)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ γιατί κατάλαβα οτι μόνο για χθές ήταν το επεισόδιο αυτό;:(

Μακάρι να είναι έτσι και να συνεχίσει.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια Τέλεια Τέλεια :yahoo: :yahoo:

Τελικά θα είναι μόνιμα την Πέμπτη. :up:

Επίτέλους CSI:NY σε σταθερή βάση στην ΝΕΤ.

 

Και ακόμα μια ερώτηση:

Ξέρει κανείς πιο τραγούδι είναι στους τίτλους αρχής του CSI:NY;;;:music:

 

Edit:

Βρήκα τελικά το όνομα του τραγουδιού.

Είναι λοιπόν:

 

CSI : The Who - Who Are You.

CSI MIAMI : The Who - Won`t Get Fooled Again

CSI NY : The Who - Baba O`Riley γνωστό και σαν Teenage Wasteland

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Προσοχή για όλους τους CSIόβιους εδώ μέσα (μαζί κι εγώ)...σε χτεσινοβραδυνό μου ζαπινγκ στο ALTER, έπεσα πάνω στον Grissom και στην Katherine σε προβολή ενός επεισοδίου CSI:Crime Scene Investigation (Las Vegas). Πάω να ψάξω τι season και ποιό επεισόδιο θα είναι και ενημερώνω αμέσως....
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή για όλους τους CSIόβιους εδώ μέσα (μαζί κι εγώ)...σε χτεσινοβραδυνό μου ζαπινγκ στο ALTER, έπεσα πάνω στον Grissom και στην Katherine σε προβολή ενός επεισοδίου CSI:Crime Scene Investigation (Las Vegas). Πάω να ψάξω τι season και ποιό επεισόδιο θα είναι και ενημερώνω αμέσως....

Ναι το είδα κι εγώ αλλά νομίζω είναι από τους πρώτους κύκλους...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα κι εγώ αλλά νομίζω είναι από τους πρώτους κύκλους...

 

:lol: :lol: Μ'αρέσει που ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως είναι από τους πρώτους κύκλους;;:lol:

 

Τι θα έφερνε το alter βρε συ...??? Εδώ ακόμα παίζει τις 2 πρώτες σεζόν του Sex & The City...:lol: :lol:

 

Τα έχω δει όλα μέχρι και τέταρτη σεζόν και από πέμπτη έχω δει το εκπληκτικό finale του Tarantino (!)...

 

ΜΟΝΑΔΙΚΗ σειρά πραγματικά...

 

Το CSI:NY το είχα πετύχει και εγώ προ ημερών στη ΝΕΤ, αλλά δε λέει πολλά σε σχέση με το CSI...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε συ... Στο αλτερ έχει τύχει να πετύχω κι επισόδειο από 3ο κύκλο έτσι στο άσχετο. Όταν λέω από τους πρώτους εννοώ μάλλον τον πρώτο. Όσο για το φιναλε του tarantino όντως εκπληκτικό!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα κι εγώ αλλά νομίζω είναι από τους πρώτους κύκλους...

 

Nαι γιατί τα μαλλιά της Katherine είναι πολύ κοντά...θα προσπαθήσω να μάθω ποιό επεισόδιο είναι..

 

EDIT: OK χτες έδειξαν το 1ο επεισόδιο του 2ου κύκλου, 2x01 Burked.

:D

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα ανακάλυψα κι εγώ τη σειρά, από τα επεισόδια της ΝΕΤ και κόλλησα, αλλά βασικά κάτι μου κάνει ο πρωταγωνιστής, πώς τον λένε βρε παιδιά, Μακ; δε θυμάμαι... κάτι παθαίνω άμα τον βλέπω και δε μπορώ και να το εξηγήσω.... να ρωτήσω κάτι; εκτός από το ανελέητο ψάξιμο και κυνηγητό κανάνα φλερτ παίζει; έστω υποβόσκον όπως στα x-files ας πούμε... κινδυνεύουν ποτέ αληθινά ας πούμε ή μπουκάρουν πάντα με την ταυτότητα στο χέρι και όλοι κάνουν πίσω;
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει συχνα ερωτικό στοιχείο στο CSΙ...άλλωστε έιναι σειρά για εγκλήματα και την διαλεύκανσή τους...

 

Όμως στις πρώτες σεζόν έπαιζε ένα ψιλοειδύλλιο ανάμεσα στον Grissom και την δεύτερη γυναίκα της ομάδας (όχι την Katherine!) της οποίας το όνομα μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή (!!)...

 

:rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Με την Sara. Υπάρχει σε μερικά επεισόδιο έντονο το φλερτ αλλά μέχρι και τον 6ο κύκλο που παίζεται στην Αμερική δεν έχει εκδηλωθεί κάτι ανάμεσά τους. Για μένα όμως είναι καλύτερα έτσι καθώς δεν ακολουθεί την πεπατημένη άλλων σειρών που κάποιοι πρωταγωνιστές συνάπτουν σχέση. Έτσι το μυστήριο είναι πιο καλό και δεν χάνουμε την προσοχή μας απο τα εγκλήματα που έχουμε σε κάθε επεισόδιο.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι; εκτός από το ανελέητο ψάξιμο και κυνηγητό κανάνα φλερτ παίζει; έστω υποβόσκον όπως στα x-files ας πούμε... κινδυνεύουν ποτέ αληθινά ας πούμε ή μπουκάρουν πάντα με την ταυτότητα στο χέρι και όλοι κάνουν πίσω;

 

Κάτι πήγε να γίνει στην 3 ή 4 σεζόν αλλά ο Grissom το έκοψε εκεί.

Παντώς η Sara πετάει τις σπόντες τις σε μερικά επεισόδια. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

den eimai fun tis seiras...alla twra me to lost merikes fores mporei na to dw...kathe ena episodio einai autoteles?? h einai kati san tis charmed pou nai men einai autoteles alla an den deis kapia episodia xanesai...

 

kai kati akoma: to tragoudi pou akougetai sto end titles pws legetai? nomizw oti to exw ksanakousei sto "The girl next door" poli wraio komati...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den eimai fun tis seiras...alla twra me to lost merikes fores mporei na to dw...kathe ena episodio einai autoteles?? h einai kati san tis charmed pou nai men einai autoteles alla an den deis kapia episodia xanesai...

 

kai kati akoma: to tragoudi pou akougetai sto end titles pws legetai? nomizw oti to exw ksanakousei sto "The girl next door" poli wraio komati...

 

Αυτοτελές είναι τα επεισόδια αλλά σε μερικές φορές θα ακούσεις και για καμιά παλιά υπόθεση...

όσο αφορά το τραγούδι είναι των The Who...δεν θυμάμαι ποιό είναι όμως αλλά θα ψάξω.

Επίσης μην ξεχνάτε πως εκτός απο το CSI NY έχουμε και κάθε Δευτέρα στο Alter 22:45 το CSI:Las Vegas Season 2.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

den eimai fun tis seiras...alla twra me to lost merikes fores mporei na to dw...kathe ena episodio einai autoteles?? h einai kati san tis charmed pou nai men einai autoteles alla an den deis kapia episodia xanesai...

 

kai kati akoma: to tragoudi pou akougetai sto end titles pws legetai? nomizw oti to exw ksanakousei sto "The girl next door" poli wraio komati...

 

Προσωπικά προτιμώ να βλέπω όλα τα επεισόδια μιας σειράς αλλά νομίζω στη συγκεκριμένη μπορεί κάποιος άνετα να παρακολουθεί μεμονωμένα. Φυσικά κάποιες εξελίξεις στις σχέσεις μεταξύ των ηρώων ή το παρελθόν τους,μπορεί να τις χάσει ή να μην έχει ολοκληρωμένη άποψη. Σε παρελθοντικές υποθέσεις αναφέρονται μεν αλλά αρκετά σπάνια. Το κάθε επεισόδιο όμως ως προς την υποθέση (διάφορα εγκλήματα),είναι αυτοτελές οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα κατανόησης.

(Τα παραπάνω ισχύουν τουλάχιστον για το CSI:Las Vegas)

 

Το τραγούδι είναι το Who Are You από το συγκρότημα The Who :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ να βλέπω όλα τα επεισόδια μιας σειράς αλλά νομίζω στη συγκεκριμένη μπορεί κάποιος άνετα να παρακολουθεί μεμονωμένα. Φυσικά κάποιες εξελίξεις στις σχέσεις μεταξύ των ηρώων ή το παρελθόν τους,μπορεί να τις χάσει ή να μην έχει ολοκληρωμένη άποψη. Σε παρελθοντικές υποθέσεις αναφέρονται μεν αλλά αρκετά σπάνια. Το κάθε επεισόδιο όμως ως προς την υποθέση (διάφορα εγκλήματα),είναι αυτοτελές οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα κατανόησης.

(Τα παραπάνω ισχύουν τουλάχιστον για το CSI:Las Vegas)

 

Το τραγούδι είναι το Who Are You από το συγκρότημα The Who :)

 

Αυτό που λες ισχύει για όλα τα CSI :) ... γενικά επικεντρώνονται στη λύση του εκάστοτε εγκλήματος και λιγότερο στις διαπροσωπικές τους σχέσεις με πρόσωπα εκτός της μονάδας. Απλά μέσα από τη διαδικασία που ακολουθούν κάθε φορά για τη λύση των εγκλημάτων, μπορεί να ξεδιπλωθούν και κάποια στοιχεία του χαρακτήρα τους ή κάτι που έζησαν παλιότερα. Πιστεύω πως και από τη μέση να τη δεις τη σειρά θα μπεις αμέσως στο κλίμα, χωρίς να αισθάνεσαι πως σου λείπουν στοιχεία...

 

Το τραγούδι όντως είναι πολύ ωραίο...όταν βλέπω επεισόδεια σε dvd το αφήνω να παίζει κι ας έχω την επιλογή να πατήσω το forward, πράγμα το οποίο κάνω στις περισσότερες σειρές :p

 

Δηλώνω huge fan της σειράς :up:

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά το όνομα του τραγουδιού.

Είναι λοιπόν:

 

CSI : The Who - Who Are You.

CSI MIAMI : The Who - Won`t Get Fooled Again

CSI NY : The Who - Baba O`Riley γνωστό και σαν Teenage Wasteland

 

Γιατί δεν διαβάζετε τις προηγούμενες σελίδες, αφού όλα εκεί είναι.:p

 

Ακόμα έχετε δει καθόλου season 6?

Νομίζω οτι έχει πέσει λίγο η σειρά σαν να ψιλοβαριούνται οι πρωταγωνιστές.:(

Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν διαβάζετε τις προηγούμενες σελίδες, αφού όλα εκεί είναι.:p

 

Ακόμα έχετε δει καθόλου season 6?

Νομίζω οτι έχει πέσει λίγο η σειρά σαν να ψιλοβαριούνται οι πρωταγωνιστές.:(

Εσείς τι λέτε;

 

Άσχετο,αλλά, επειδή απ'ότι καταλαβαίνω και εσύ τα έχεις κατεβάσει (:p ) μήπως έχεις βρει μήπως πουθενά subtitles για 6η season? Όχι οτι μου είναι απαραίτητα αλλά, έτσι...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο,αλλά, επειδή απ'ότι καταλαβαίνω και εσύ τα έχεις κατεβάσει (:p ) μήπως έχεις βρει μήπως πουθενά subtitles για 6η season? Όχι οτι μου είναι απαραίτητα αλλά, έτσι...

 

Μπα δεν έχω κοιτάξει για subs, καθώς δεν πιστεύω να βγαίνουν αγγλικοί ή ελληνικοί ενώ η σειρά παίζεται κανονικά στην TV.

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικοί subs για 6η season έχουν βγει μέχρι και το 6x17 ενώ έχει παιχτεί στην Αμερική και το 6x19.

Ο 6ος κύκλος προσωπικά για μένα που τα βλέπω μονορούφι δεν έχει κάνει κοιλιά. Αν εξαιρέσεις την ψιλοαπουσία του William Petersen τελευταία ο οποίος μάλιστα έχει δηλώσει πως στον 7ο κύκλο (ναι η σειρά καθώς και CSI:Miami και CSI:NY πήραν το ΟΚ για επόμενες season) θέλει να απέχει λίγο απο τα επεισόδια για να επιστρέψει στο θέατρο.

Ειλικρινά αυτή η σειρά με έχει κάνει να εύχομαι να ήμουν ακόμα στο λύκειο για να μπορούσα να σπουδάσω εγκληματολογία...

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αγγλικοί subs για 6η season έχουν βγει μέχρι και το 6x17 ενώ έχει παιχτεί στην Αμερική και το 6x19.

Ο 6ος κύκλος προσωπικά για μένα που τα βλέπω μονορούφι δεν έχει κάνει κοιλιά. Αν εξαιρέσεις την ψιλοαπουσία του William Petersen τελευταία ο οποίος μάλιστα έχει δηλώσει πως στον 7ο κύκλο (ναι η σειρά καθώς και CSI:Miami και CSI:NY πήραν το ΟΚ για επόμενες season) θέλει να απέχει λίγο απο τα επεισόδια για να επιστρέψει στο θέατρο.

Ειλικρινά αυτή η σειρά με έχει κάνει να εύχομαι να ήμουν ακόμα στο λύκειο για να μπορούσα να σπουδάσω εγκληματολογία...

 

Σε σύγκριση με σεζόν 3,4,5 εγώ τον βλέπω λίγο πεσμένο, σαν να έχουν κουραστεί οι ηθοποιοί.

Είναι που και σε μερικά επεισόδια ο Grissom λείπει και για αυτό το λέω.:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενημερώνω πως απο την επόμενη εβδομάδα θα ερθει στα SEVEN η 5η περιοδος απο τα CSI Las Vegas ....

 

την περιμενω με ανυπομονησια . οπως και πολλοι στο forum .

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

18/5/06 παίζεται στην Αμερική το τελευταίο επεισόδιο της 6ης season, Way To Go

 

Στο προτελευταίο μας άφησε σε αγωνία

με την αυτοθυσία του Brass να μπει στο δωμάτιο του παρανοϊκού

, οπότε αναμένεται το finale ..

Και φυσικά πάμε για 7η :happy:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά πάμε για 7η :happy:

 

Καλά αυτό εννοείται...κάνει τα μεγαλύτερα ratings από όλες τις σμερικάνικες σειρές.Έχει βγάλει άλλα δύο spin-offs που επίσης σκίζουν!! Υπήρχε περίπτωση να κοπεί;; ;) ;) :p :p :lol: :lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...