Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο μου το έφαγε η γυναίκα μου :( και τώρα που έπιασα ξανά το παλιό κατάλαβα τι ενοούσε ο Ταξιδιώτης ;)

 

 

Είχα ξενερώσει τελείως με τήν ένταση του ηχείου όσπου με το βελάκι την αύξησα και δέν είχα κανένα πρόβλημα λέτε να προέρχετε από εκεί η αρνητική κριτική,διότι στα περιοδικά δέν αναφέρουν τέτοιο πρόβλημα,λέτε να τα παίρνουν όλα ;....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mcde den exw doulepsei pote me pc suite gaiti den exw SP2.
Δεν χρειάζεται το SP2 για να δουλέψει το bluetooth dongle και το PC Suite. Απλά θα βάλεις τους drivers που έχει μαζί του το dongle. Αυτό που λέω στις προηγούμενες σελίδες είναι ότι αν έχεις SP2, δεν χρειάζεται ούτε καν να περάσεις αυτούς τους drivers, γιατί το λειτουργικό περιέχει ό,τι χρειάζεται.

Είχα ξενερώσει τελείως με τήν ένταση του ηχείου όσπου με το βελάκι την αύξησα και δέν είχα κανένα πρόβλημα λέτε να προέρχετε από εκεί η αρνητική κριτική,διότι στα περιοδικά δέν αναφέρουν τέτοιο πρόβλημα,λέτε να τα παίρνουν όλα ;....!!!!!
Όχι δεν είναι αυτό. Το ακουστικό έχει πρόβλημα και δεν διορθώνεται με κάποια ρύθμιση. Όταν το βάζεις στο τέρμα είναι σαν να το έχεις βάλει στο μισό του μέγιστου σε ένα άλλο κινητό. Όταν βρίσκεσαι κάπου με αρκετό θόρυβο, μερικές φορές είναι αδύνατον να ακούσεις τι λέει ο άλλος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτό. Το ακουστικό έχει πρόβλημα και δεν διορθώνεται με κάποια ρύθμιση. Όταν το βάζεις στο τέρμα είναι σαν να το έχεις βάλει στο μισό του μέγιστου σε ένα άλλο κινητό. Όταν βρίσκεσαι κάπου με αρκετό θόρυβο, μερικές φορές είναι αδύνατον να ακούσεις τι λέει ο άλλος.

--------------------

Σίγουρα δέν συγκρίνεται με mpx 200 αλλά έχω περάσει από 7200 και mpx220 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα ΒΤ από το Μουλτιράμα 25ευρώ εγκατέστησα το σί ντί και :D

επιτέλους επικοινονία :rolleyes:

είναι της LEVEL ONE Bluetooth_Class 1 USB Adapter

http://www.level1.com

απλά καταπληκτικό

Link to comment
Share on other sites

ki egw diabasa se ena site pws sto hong kong tha kukloforhsei h mayrh ekdosh sta telh aygoustou alla pisteyw pws einai adynaton na ksanakanei h nokia to idio tragiko lathos pou ekane me to 8910 kai to 8910i.H seira ayth tha xasei mia kai kalh thn aksiopistia ths.To v3 enw htan poly omorfo thlefwno h taktikh ths motorola na allazei kathe ebdomada thn timh tou kai na ftasei twra sta 300 eurw ekane na xasei thn aiglh tou.Den nomizw etsi apla h nokia na katastrepsei thn fhmh ths seiras 8.Allwste den nomizw na bgei new version apo ena thlefwno pou akomh den tolmame na xrhsimopoihsoume ws kyriws thlefwno kai to exoume akomh gia na to blepoume.
Link to comment
Share on other sites

marios1988 θα σε παρακαλεσω να μην χρησιμοποιεις χαρακτηρισμους γιατι χωρις να το θελεις προσβαλεις οσους το εχουν παρει.

Το εχουμε πει πολλες φορες οτι η σειρα 8ΧΧΧ της Nokia δεν ειναι για το ευρυ κοινο.Σε οποιον αρεσει και εχει και τα λεφτα το παιρνει.

Case closed.Ας μην αρχισουμε παλι τα σχολια για την τιμη του. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Agaphte file ayto to thema peri tou 8800 kai ths timhs tou exei ginei kourastiko.Kathe ligo petagete kapoios pou thelei na peisei pws to kinhto ayto den aksizei ta lefta tou.Exete kathe dikaiwma na to pisteyete apla ayto to topic to diabazoun osoi hdh to exoun agorasei h' endiaferontai na to agorasoun kai perimenoun nea gia ayto to kinhto pou aforoun neo software ,problhmata kai lyseis gia mia mia kalyterh xrhsh tou.Esy kai oi ypoloipoi kanete dyskolh kai kourastikh thn parakolou8hsh.Mporeite na anoiksete ena neo topic opou tha thabete to 8800
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω: σε ποιο software version βρισκομαστε τωρα? ολοι το 3.28 εχουμε?

 

κ επισης γνωριζει κανεις που μπορω να βρω μπαταριες για το κινητο??

 

thanx!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η 3.28 παιζει ακομα και δεν υπαρχει κατι νεοτερο για την νεα του αναβαθμιση,αν και δεν πιστευω να καθυστερησει και τοσο πολυ.

οσο για μπαταριες μαλλον πως θα πρεπει να περιμενεις λιγο ακομα περιπου 1 μηνα ωσπου να ερθουν οι μπαταριες του 8800,αλλα καλυτερα ειναι να επικοινωνησεις με ενα nokia shop ωστε να ξερεις σιγουρα τοποτε θα ερθουν η ακομα και να παραγγειλεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εδώ ακόμη θήκη μεταφοράς με κλίπ δέν έχουν φέρει ακόμη όλα τα ρίχνουν στον Σεπτέμβριο :p

Ταξιδιώτη τι έγινε το ξαναπήρες γιατί εγώ το ξανακατάλαβα και δέν το ακουμπά κανείς από μακριά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Help

μια ερώτηση υπάρχη περίπτωση να συνυπάρξουν στόν υπολόγιστή το Nokia PCsuite & MicrosoftActiveSync????

Link to comment
Share on other sites

εδώ ακόμη θήκη μεταφοράς με κλίπ δέν έχουν φέρει ακόμη όλα τα ρίχνουν στον Σεπτέμβριο :p

Ταξιδιώτη τι έγινε το ξαναπήρες γιατί εγώ το ξανακατάλαβα και δέν το ακουμπά κανείς από μακριά :lol:

φιλε μου δεν το χω ξαναπαρει ακομα αν και καποια στιγμη θα ξαναγινει κι αυτο :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

gia to polupliktro to panw de me enoxlei katholou alla exw sunithisei mikra pliktra sta kinita...

 

to screensaver einai kalo ontws apla nomizw pws me kaloun otan anapsei :)

 

29 wres 4 fortisi kai i 5 paei kalutera...alla kapou ekei tha mas vgazei.an to kleinoume kai vradu i deuteri mera tha einai sto orio na vgei...:(

 

 

Καλησπερα απο διακοπες ολιγες μερες ακομη. Το πολυπληκτρο αρχιζω και το συνιθιζω και εγω το πανω κουμπι οπως συνηθησα μεχρι να βγει η νεα f/w τα greeklish στα SMS.

 

Οσον αφορα την μπαταρια η 2η φορτιση με πηγε σερι ανοιχτο (ειπα πως θα το αφηνω και εγω στο αθορυβο τα βραδια για 1 μηνα μεχρι να στρωσει η μπαταρια) με πηγε λοιπον γυρω στισ 48 ωρες. Βρισκομαι στην 3η φορτιση και το βραδυ στις 11 κλεινω 48 ωρο με την ενδειξη μπαταριας στο φουλ μικρη ομως χρηση λιγα sms & ομιλια.

 

2 Ερωτησεις (ξερω οτι εχει αναφερθει κ παλιοτερα ομως ειναι δυσκολο να το βρω πως το ρυθμιζω)

 

1) Μερικες φορες τυχαινει και χανονται οι ρυθμισεις στα προφιλ οπως: Ηχοι κλησεων που εγω εχω επιλεξει, Μετονομασια και διαφορες ρυθμισεις που ειχα βαλει με αποτελεσμα να μου βγαζει και παλι τις default επιλογες Νοκια Τune klp klp. Τι πρεπει να κανω για να τα κραταει τα προφιλ ????

2) Με τις ομαδες χρηστων τι γινεται οριζουμε απο μονοι μας ?? γιατι δεν βλεπω να υπαρχουν οι προεπιλεγμενες στο 8800 (Οικογενεια, Φιλοι, VIP κλπ κλπ )

 

Κατι last σ' αυτους που λενε για τιμη. Εγω δεν μετανοιωσα ουτε 1 ευρω απο αυτα που εδωσα στις 2 Αυγ παντως και δεν ξανακανω ιδια λαθη οπως με το 8910 i . Οσοι απλα δεν ασχολειστε καλο ειναι να μην "" φορτωνετε "" το τοπικ που αν μη τι αλλο βοηθαει και τους παλιους αλλα και καινουργιους αγοραστες με ρυθμισεις , f/w, συνδεσιμοτητα κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω: σε ποιο software version βρισκομαστε τωρα? ολοι το 3.28 εχουμε?

 

κ επισης γνωριζει κανεις που μπορω να βρω μπαταριες για το κινητο??

 

thanx!

 

Ναι 3.28. Ομως υπαρχουν ηδη αρκετα bug reports στην Νοκια και δεν βλεπω να αργησει για νεο update που θα λυσει τα στοιχειωδη προβληματακια.

 

Απο Σεπτεμβρη οπως σου παν τα παιδια τοσο για μπαταριες οσο και για θηκη. Ευχομαι και για το διπλο handsfree να βγει στην αγορα HS-12W.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο διακοπες ολιγες μερες ακομη. Τ

 

1) Μερικες φορες τυχαινει και χανονται οι ρυθμισεις στα προφιλ οπως: Ηχοι κλησεων που εγω εχω επιλεξει, Μετονομασια και διαφορες ρυθμισεις που ειχα βαλει με αποτελεσμα να μου βγαζει και παλι τις default επιλογες Νοκια Τune klp klp. Τι πρεπει να κανω για να τα κραταει τα προφιλ ????

2) Με τις ομαδες χρηστων τι γινεται οριζουμε απο μονοι μας ?? γιατι δεν βλεπω να υπαρχουν οι προεπιλεγμενες στο 8800 (Οικογενεια, Φιλοι, VIP κλπ κλπ )

 

1. Mηπως αλλαζεις θεμα ? Γιατι σε μενα συμβαινει οταν διαλεγω καποιο αλλο θεμα. Δεν πρεπει να ειναι bug.

2. Nαι ,οριζεις απο μονος σου groups.

 

 

Kατι αλλο που παρατηρησα ειναι στις συντομευσεις.

1.Εαν κανεις εξαιρεση καποια απο τις αρχκες επιλογες ,πχ e-mail για μενα ,εαν κανεις restart εμφανιζεται παλι στις συντομευσεις :blink:

======

2. Ακομα διαβασα οτι εαν διαλεξεις στο προφιλ καποια ομαδα ,το τηλεφωνο κανει restart καποιες φορες .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1. Mηπως αλλαζεις θεμα ? Γιατι σε μενα συμβαινει οταν διαλεγω καποιο αλλο θεμα. Δεν πρεπει να ειναι bug.

2. Nαι ,οριζεις απο μονος σου groups.

 

2. Ακομα διαβασα οτι εαν διαλεξεις στο προφιλ καποια ομαδα ,το τηλεφωνο κανει restart καποιες φορες .

 

 

Ναι γμτ Μιχαλη εχεις δικιο. Αλλαξα θεμα και στα προφιλ ""Εξωτερ.Χωροι & Δημήτρης (αυτο ειναι μετονομασμενο προφιλ που εκανα) "" μου βαζει by default ηχο κλησης το Duet.aac & στα 2 προφιλ.

 

ΟΜΩΣ ξαναγυρισα στο θεμα που ημουν πριν (Wavemagic) και ειχε σαν default ηχο το Nokia Tune.aac

Κοινως δεν κρατησε τον ηχο που του ειχα βαλει εγω απο πριν. Μου κανει εντυπωση που δεν το βλεπεις σαν bug γιατι εγω bug to θεωρω και αυτο.

 

Το καθε θεμα δηλαδη επηρεαζει ολες τις ρυθμισεις που του βαζω ????

 

Ετυχε και μια φορα οταν εκλεισε να χαθει ο ηχος κλησης που του ειχα ορισει και να ειναι default ο Nokia Tune. Για αυτο και ρωτησα αν εχει βρεθει καποιο κολπο να μενουν οι ηχοι κλησης για τα προφιλ.

 

Για τις "" ομαδες "" δεν υπαρχει καμια μεσα πρεπει να ορισεις απο μονος σου.

 

ΥΓ Το ελαβα αυτο που σου ζητησα και thx καλο υπολοιπο Michael !!. Αν βρεις καμια πατεντα για τους ηχους κλησεων let me know ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοινως δεν κρατησε τον ηχο που του ειχα βαλει εγω απο πριν. Μου κανει εντυπωση που δεν το βλεπεις σαν bug γιατι εγω bug to θεωρω και αυτο.

 

Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος γι αυτο ,δηλ αν ειναι bug η οχι ,μαλλον δεν ειναι παντως, και αυτο γιατι τα συγκεκριμενα θεματα οταν τα φτιαχνεις εχουν επιλογη

για προσθηκη ηχου μεσα στο θεμα (το θεμα εχει ενσωματωμενο και ηχο). Τσεκαρε το με το Nokia Series 40 Theme Studio .Το καθε θεμα εχει τον δικο του ηχο.

 

Αυτο που μπορεις να κανεις ,ειναι να κανεις edit το θεμα/θεματα και να προσθεσεις τον ηχο που θες,ετσι ωστε καθε φορα που αλλαζεις θεμα να μην αλλαζει ο ηχος. ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia elpizw na exete prosexei oti an epilexeis gia screen saver to aplo roloi h akoma kai tipota h aytonomia fysika megalwnei dramatika.apla to anaferw

 

Δικιο εχεις φιλε μου ,εγω εχω απενεργοποιησει εντελως τα screensaver. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος γι αυτο ,δηλ αν ειναι bug η οχι ,μαλλον δεν ειναι παντως, και αυτο γιατι τα συγκεκριμενα θεματα οταν τα φτιαχνεις εχουν επιλογη

για προσθηκη ηχου μεσα στο θεμα (το θεμα εχει ενσωματωμενο και ηχο). Τσεκαρε το με το Nokia Series 40 Theme Studio .Το καθε θεμα εχει τον δικο του ηχο.

 

Αυτο που μπορεις να κανεις ,ειναι να κανεις edit το θεμα/θεματα και να προσθεσεις τον ηχο που θες,ετσι ωστε καθε φορα που αλλαζεις θεμα να μην αλλαζει ο ηχος. ;)

 

Μαλλον αυτος ειναι ο τροπος για να μορφοποιησεις καθενα απο τα θεματα του 8800, ετσι ωστε να μην χανεται ο ηχος κλησης καθε φορα !!!! Θα το τσεκαρω οταν βρω χρονο και θα επανελθω.

 

Download free from Nokia forum

 

Nokia Series 40 Theme Studio

Link to comment
Share on other sites

ti egine re paidia !?! :confused:

Twra molis mou irthe email oti einai energo to topic...kai eida 2 nees selides me apantiseis. :worry:

mallon kati egine kai de mou estalei email gia eidopoiisi...

Loipon i mpataria exei strwthei teleia.kserw na strwnw swsta,ti na kanoume :p :D

vgazw 2misi me tria 24wra me arketi omilia kai elaxista sms.se ligo lew na piasw kai tin deuteri mpataria an kai tin lupamai...mia xara ti vgazw kai me ti mia. :rolleyes:

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Loipon i mpataria exei strwthei teleia. vgazw 2misi me tria 24wra me arketi omilia kai elaxista sms.se ligo lew na piasw kai tin deuteri mpataria an kai tin lupamai...mia xara ti vgazw kai me ti mia. :rolleyes:

 

 

Και εμενα ειμαι 3 24ωρα σερι ανοιχτο & αφορτιστο και αντεχει ακομη και τωρα οπου να ναι σβηνει σιγα σιγα βεβαια με μετρια ομιλια και καποια sms. Θα την αφησω και εγω την 2η μπαταρια για μετα απο καποιο διαστημα μιας και βλεπω πως με καλυπτει σιγα σιγα η 1η.

 

Για 1 μηνα θα το χω ανοιχτο και το βραδυ συνεχεια μετα που θα το κλεινω θα κραταει παραπανω. Παντως στρωνει ευτυχως μιας και φαινοτανε περιεργο η μικρη διαρκεια της.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το bluetooth μειώνει σημαντικά την αυτονομία του κινητού. Δυστυχώς χρησιμοποιώ συνέχεια το handsfree, οπότε η μπαταρία δεν μου έχει κρατήσει ποτέ τόσο πολύ. Ούτε για αστείο δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...