Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αχιλλέα και Θάνο φοβερές λήψεις!!!!

 

ωπα του Αχιλλεα τωρα την προσεξα ειχε χαθει μες τις πολλες, πραγματικα καταπληκτικη ειδικα πως εχει πιασει τα χρωματα το βραδυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντρέα νομιζω οτι η developers rom ειναι καλυτερη,ιδικά μέσα στο σπίτι μου αρέσουν περισσότερο

τα χρωματα,δεν μοιαζουν ξεπλυμενα.

Link to comment
Share on other sites

MATE 10 PRO εντος χωρου με φθοριζων φωτισμο σε manual mode.

Εστιαση στο Hand Rolling Tobacco.

 

https://farm5.staticflickr.com/4751/39811367212_8c8dd6c8d8_o.jpg' alt='39811367212_8c8dd6c8d8_o.jpg'>2018-01-22 21.52.52 by Iwannis Akrivos, on Flickr[/img]

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

ωπα του Αχιλλεα τωρα την προσεξα ειχε χαθει μες τις πολλες, πραγματικα καταπληκτικη ειδικα πως εχει πιασει τα χρωματα το βραδυ!!!!!!
Το κινητό με κάνει μάγκα. Επειδή δουλεύω ταυτόχρονα με το mate 10 pro. Οι πιο πολλές μου φωτογραφίες είναι τραβηγμένες στο πόδι, δηλαδή σηκώνω το κινητό και βγάζω. Σε τέτοιες περιπτώσεις το auto του s8 plus σε βγάζει ασπροπρόσωπο. Το εμπιστεύομαι χωρίς να χρειαστεί να βγάλω και 2η φωτογραφία. Πολύ σπάνια και πιο πολύ για λόγους ψυχολογίας. Με το mate δεν παίρνω το ίδιο αποτέλεσμα στο auto. Το επιλέγω όμως για πορτραίτα. Μπορεί πχ να χρειαστεί να βγάλω 5 φωτογραφίες για να κρατήσω τη μια που μπορεί να είναι και 10, αλλά με το s8 plus θα βγάλω στο auto σταθερά ,γρήγορα και εύκολα και ας είναι και 9. Η ευκολία και η ταχύτητα του σε κερδίζει.

 

25971560998_526bcecc2b_b.jpgΞάνθη-πλατεία by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S8+, επιλεκτικη εστιαση

 

39812376221_33dd243717_c.jpg20180120_155833 by marios86, on Flickr

 

πω πω μαριε δινεις ρεστα.τρομερη λεπτομερεια...την κλεβω!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

S8+, επιλεκτικη εστιαση

 

39812376221_33dd243717_c.jpg20180120_155833 by marios86, on Flickr

ορισμός ως φόντου αρχικής οθόνης και οθόνης ξεκλειδώματος........

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα νομιζω οτι η developers rom ειναι καλυτερη,ιδικά μέσα στο σπίτι μου αρέσουν περισσότερο

τα χρωματα,δεν μοιαζουν ξεπλυμενα.

 

Έχεις δίκιο Νίκο. Η stable κάνει πολύ επιθετικό noise reduction όσον αφορά το chroma noise. Το είχα παρατηρήσει από πριν το αποκτήσω.

 

Τώρα όμως φαίνεται ότι είναι στο σωστό δρόμο τα updates. Κάποια στιγμή θα φέρουν την βελτίωση και στη stable.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερές Μάνθο.. Πραγματικά πολύ καλό το pixel.

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@Αχιλλεας θα συμφωνησω σε ολα ειδικα εσυ που τα εχεις και τα 2 γνωριζεις καλυτερα.

 

@ernesto + @scorpio3 ευχαριστω για τα σχολια παιδια κατεβαστε την φωτο ελευθερα

 

@manthos κορυφαιο το Πιξελ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με κάνει μάγκα. Επειδή δουλεύω ταυτόχρονα με το mate 10 pro. Οι πιο πολλές μου φωτογραφίες είναι τραβηγμένες στο πόδι, δηλαδή σηκώνω το κινητό και βγάζω. Σε τέτοιες περιπτώσεις το auto του s8 plus σε βγάζει ασπροπρόσωπο. Το εμπιστεύομαι χωρίς να χρειαστεί να βγάλω και 2η φωτογραφία. Πολύ σπάνια και πιο πολύ για λόγους ψυχολογίας. Με το mate δεν παίρνω το ίδιο αποτέλεσμα στο auto. Το επιλέγω όμως για πορτραίτα. Μπορεί πχ να χρειαστεί να βγάλω 5 φωτογραφίες για να κρατήσω τη μια που μπορεί να είναι και 10, αλλά με το s8 plus θα βγάλω στο auto σταθερά ,γρήγορα και εύκολα και ας είναι και 9. Η ευκολία και η ταχύτητα του σε κερδίζει.

 

25971560998_526bcecc2b_b.jpgΞάνθη-πλατεία by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν μπορείς να ανεβάσεις ένα συγκριτικό και με τις δύο συσκευές σε lowlight, νομίζω δεν θα είναι δύσκολο γιατί έχεις και τα δύο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Honor 9

αυτόματο

 

παρόλο που δεν έβαλα hdr, το software της κάμερας άνοιξε απο μόνο του τις σκιές χωρίς ωστόσο να κάψει ουρανό.. πρώτο δείγμα θετικό λοιπόν

 

28083064189_709a6d963c_c.jpg2018-01-24_12-01-49 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Τα Huawei στο auto έχουν HDR με το έτσι θέλω κι ας το έχεις απενεργοποιημένο, πράγμα που δε μου αρέσει όταν θέλω contrast. Πρέπει να το γυρνάς σε pro mode

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα Huawei στο auto έχουν HDR με το έτσι θέλω κι ας το έχεις απενεργοποιημένο, πράγμα που δε μου αρέσει όταν θέλω contrast. Πρέπει να το γυρνάς σε pro mode

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

δεν έχεις και άδικο, σε τέτοιες σκηνές όμως με κόντρα ήλιο βοηθάει πολύ νομίζω

 

Βασιλη δείχνει πάρα πολύ καλα στοιχεία η φωτογραφία στο σύνολο της.

Θα ήθελα να δώ και άλλα δείγματα...

 

ευχαριστώ Μάριε, εννοείται θα ανεβάσω κι άλλα με την πρώτη ευκαιρία σε διάφορες συνθήκες

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες για τα καλά σας λόγια!! πραγματικά είναι πολύ καλό!!και το καλό είναι ότι και αυτό είναι πολύ γρήγορο το βγάζεις και πυροβολας χωρίς να έχεις άγχος ότι θα βγει κουνημενη η φωτό!!!!!

Μόνο αυτά τα μεγάλα μπεζελς είναι το μελανό του σημείο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά σύννεφα σήμερα αλλά κάπου φαίνεται και μία αχτίδα φωτός!

IMG_20180124_101303

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Honor 9

αυτόματο

 

παρόλο που δεν έβαλα hdr, το software της κάμερας άνοιξε απο μόνο του τις σκιές χωρίς ωστόσο να κάψει ουρανό.. πρώτο δείγμα θετικό λοιπόν

 

[ig]https://farm5.staticflickr.com/4757/28083064189_709a6d963c_c.jpg[/img]2018-01-24_12-01-49 by vasilis poun, on Flickr

Τα Huawei στο auto έχουν HDR με το έτσι θέλω κι ας το έχεις απενεργοποιημένο, πράγμα που δε μου αρέσει όταν θέλω contrast. Πρέπει να το γυρνάς σε pro mode

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Βασικά δεν εναι HDR αλλά DRO. Δηλαδή φωτίζει τις σκιές με επεξεργασία (πχ σαν να φωτίζεις εσύ το raw αρχείο με photoshop). Το χα προσέξει και στο honor 8 και p9.

 

Σε φωτογραφίες σαν αυτή που τράγβηξες σίγουρα κάνει καλό. Αλλά αν τυχόν δεν το θέλεις και δεν σε ενδιαφέρει να φωτίσεις τις σκιές είναι λάθος κατά τη γνώμη μου που δεν σου έχουν επιλογή για να το απενεργοποιήσεις.

 

Κατά τα άλλα τα πήγε εξαιρετικά σε μια δύσκολη φωτογραφία. Το g5 se πάει;

 

Ευχαριστώ παίδες για τα καλά σας λόγια!! πραγματικά είναι πολύ καλό!!και το καλό είναι ότι και αυτό είναι πολύ γρήγορο το βγάζεις και πυροβολας χωρίς να έχεις άγχος ότι θα βγει κουνημενη η φωτό!!!!!

Μόνο αυτά τα μεγάλα μπεζελς είναι το μελανό του σημείο!!!

 

Νομίζω με τέτοια κάμερα του το συγχωρείς. :) Ότι έχεις ανεβάσει αλλά και ότι έδω δει γενικότερα είναι εντυπωσιακό. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μάριε! Τρομερός ο σκυλακος!!

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...