Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εισαι ροοτ

απεγκαθιστας την ενσωματωμενη καμερα και περνας αυτη με το αντιστοιχο xml

με ποια εφαρμογή απεγκατέστησες την εφαρμογή, προσπάθησα με titatium και root unistaller αλλά μάταια.......

 

Ρωτω ποια ειναι η διαδικασια για να κανω το κινητο treble. Στο le max 2 που εχω υπαρχει twrp που το κανεις treble υπαρχει αντιστοιχο στο le pro 3 elite; Eσυ πως το εκανες treble;

 

Δεν γνωρίζω για να σε βοηθήσω , όπως ανάφερα και παραπάνω έκανα την διαδικασία για να περάσω την aosip, τώρα αν έγινε treble ή όχι η συσκευή δεν το γνωρίζω......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με ποια εφαρμογή απεγκατέστησες την εφαρμογή, προσπάθησα με titatium και root unistaller αλλά μάταια.......

 

δυστυχως δεν ειμαι root και δεν μπορω να την απεγκαταστησω

σε aicp εχει ενσωματωμενο system app uninstaller αλλα κι αυτος κρασαρει

(υπεθετα επειδη δεν ειμαι root)

 

δοκιμασε να την εγκαταστησεις ετσι τοτε

σε μερικους πετυχαινει.

οταν ειχα aicp13 ομως ηταν η καλυτερη λυση gcam που ειχα δοκιμασει

γιαυτο στην προτεινα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει πολλές ρομ (lineage 15 και 16, AOSIP, την 30S των παιδιών, ακόμα και επαναφορά από backup από παλιά ρομ 20S των παιδιών που είχα στην αρχή) και σε όλες τον τελευταίο χρόνο έχω τεράστιο πρόβλημα με battery drain με το wifi ανοιχτό. Ακόμα και σε κατάσταση ύπνου έχω κατανάλωση 4.5 με 5% την ώρα. Με 4G δεν υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα και η κατανάλωση είναι στα 2.5 με 3% την ώρα. Σε flight mode η κατανάλωση είναι 0.3-0.5% που είναι φυσιολογικά νούμερα.

Το θέμα είναι ότι όλη μέρα στο γραφείο και στο σπίτι είμαι σε wifi και με χρήση κοντά στην 1-2 ώρες οθόνης δεν βγάζω την μέρα. Το να δουλεύω όλη μέρα με 4G δεν είναι λύση μια και ανοίγω email και μεγάλα αρχεία και θα χρειάζομαι πολλά gb κάθε μήνα.

Επειδή μου φαίνεται περίεργο σε όλες τις ρομ να έχω παραπλήσια κατανάλωση με wifi, υπάρχει περίπτωση να έχει χτυπήσει κάτι στο vendor partition και να γίνετε αυτό? Μήπως να περάσω την original rom (αν την βρω) με κάποιο flash tool? Ξέρει κάποιος που μπορώ να τα βρω (δεν είναι στην αρχική σελίδα).

Είμαι στο πάρα πέντε να πάρω άλλο κινητό, απλά το λυπάμαι γιατί είναι γρήγορο και αν πάρω κινητό μέχρι 200 ευρώ θα είναι πιο αργό….

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει πολλές ρομ (lineage 15 και 16, AOSIP, την 30S των παιδιών, ακόμα και επαναφορά από backup από παλιά ρομ 20S των παιδιών που είχα στην αρχή) και σε όλες τον τελευταίο χρόνο έχω τεράστιο πρόβλημα με battery drain με το wifi ανοιχτό. Ακόμα και σε κατάσταση ύπνου έχω κατανάλωση 4.5 με 5% την ώρα. Με 4G δεν υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα και η κατανάλωση είναι στα 2.5 με 3% την ώρα. Σε flight mode η κατανάλωση είναι 0.3-0.5% που είναι φυσιολογικά νούμερα.

Το θέμα είναι ότι όλη μέρα στο γραφείο και στο σπίτι είμαι σε wifi και με χρήση κοντά στην 1-2 ώρες οθόνης δεν βγάζω την μέρα. Το να δουλεύω όλη μέρα με 4G δεν είναι λύση μια και ανοίγω email και μεγάλα αρχεία και θα χρειάζομαι πολλά gb κάθε μήνα.

Επειδή μου φαίνεται περίεργο σε όλες τις ρομ να έχω παραπλήσια κατανάλωση με wifi, υπάρχει περίπτωση να έχει χτυπήσει κάτι στο vendor partition και να γίνετε αυτό? Μήπως να περάσω την original rom (αν την βρω) με κάποιο flash tool? Ξέρει κάποιος που μπορώ να τα βρω (δεν είναι στην αρχική σελίδα).

Είμαι στο πάρα πέντε να πάρω άλλο κινητό, απλά το λυπάμαι γιατί είναι γρήγορο και αν πάρω κινητό μέχρι 200 ευρώ θα είναι πιο αργό….

 

Κι εγώ είχα πρόβλημα με απότομη αποφόρτιση της μπαταρίας, ιδιαίτερα το βράδυ ενώ δεν δούλευε τίποτα στο παρασκήνιο. Ξυπνούσα και από 100% έπεφτε στα 80%. Τελικά διαπιστώθηκε ότι το πρόβλημα δεν ήταν ούτε η μπαταρία ούτε η ρομ, αλλά το 4g. Από τις ρυθμίσεις επέλεξα 3g αντί 4g που προτείνεται και το πρόβλημα λύθηκε. Πλέον λειτουργεί όπως τις πρώτες ημέρες με slot 4 ώρες και χωρίς απότομη αποφόρτιση. Τώρα όλο το βράδυ να χάσει 1% ή 2%.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο τραγικό όμως εν έτη 2019 να είσαι με 3G για να μην έχεις drain

 

sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι ο συνδυασμός 4G και wifi? Γιατί μόνο με 4G δεν έχω πρόβλημα....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

ελεγξε στις ρυθμισεις να μην χρησιμοποιει 4g οταν διαπιστωνει οτι το wifi ειναι αργο.

ισως αυτο σου λυσει το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μόνιμα 3G και η διαφορά κατανάλωσης είναι τεράστια!!!! Ευχαριστώ για το tip!!!

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω μέσω trigger να μου κλείνει τα δεδομένα 4G όταν συνδέεται το κινητό σε wifi και το αντίστροφο όταν αποσυνδέεται.

 

Θα το δοκιμάσω για κάνα 2-3 μέρες και θα σας πω.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα clean install και τώρα λειτουργεί. Αλλά πρέπει να περιμένω να κατεβάσει όλες τις εφαρμογές μου πάλι, συν τα log in που χρειάζεται να κάνω... :(

 

Eγώ τελικά χτες βρήκα χρόνο για να περάσω την τελευταία AOSIP και ευτυχώς όλα πήγαν καλά, μπούταρε κανονικά σε 3-4 λεπτά .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κάποιος που μπόρεσε να τελικά να επαναφέρει το κινητό μετά από το πρόβλημα που δεν φορτίζει και δεν ανοίγει η οθόνη εντελώς ξαφνικά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει πολλές ρομ (lineage 15 και 16, AOSIP, την 30S των παιδιών, ακόμα και επαναφορά από backup από παλιά ρομ 20S των παιδιών που είχα στην αρχή) και σε όλες τον τελευταίο χρόνο έχω τεράστιο πρόβλημα με battery drain με το wifi ανοιχτό. Ακόμα και σε κατάσταση ύπνου έχω κατανάλωση 4.5 με 5% την ώρα. Με 4G δεν υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα και η κατανάλωση είναι στα 2.5 με 3% την ώρα. Σε flight mode η κατανάλωση είναι 0.3-0.5% που είναι φυσιολογικά νούμερα.

Το θέμα είναι ότι όλη μέρα στο γραφείο και στο σπίτι είμαι σε wifi και με χρήση κοντά στην 1-2 ώρες οθόνης δεν βγάζω την μέρα. Το να δουλεύω όλη μέρα με 4G δεν είναι λύση μια και ανοίγω email και μεγάλα αρχεία και θα χρειάζομαι πολλά gb κάθε μήνα.

Επειδή μου φαίνεται περίεργο σε όλες τις ρομ να έχω παραπλήσια κατανάλωση με wifi, υπάρχει περίπτωση να έχει χτυπήσει κάτι στο vendor partition και να γίνετε αυτό? Μήπως να περάσω την original rom (αν την βρω) με κάποιο flash tool? Ξέρει κάποιος που μπορώ να τα βρω (δεν είναι στην αρχική σελίδα).

Είμαι στο πάρα πέντε να πάρω άλλο κινητό, απλά το λυπάμαι γιατί είναι γρήγορο και αν πάρω κινητό μέχρι 200 ευρώ θα είναι πιο αργό….

 

Λοιπόν είχα και εγώ τεράστιο πρόβλημα με battery drain και είχα επίσης δοκιμάσει τα πάντα από roms αλλαγές στην μπάντα του wifi. Μέχρι που άλλαξα κινητό. Πήγα σε Poco f1. Έλα όμως που είχα το ίδιο πρόβλημα. Δεν είναι δυνατόν λέω όλοι μιλάνε για 8-9 ώρες sot, εγώ τι κάνω λάθος; Όσο και αν σας φαίνεται παράξενο το πρόβλημα ήταν το router. Το speedport plus συγκεκριμένα που δίνει η cosmote. Όσοι το έχετε ψάξτε το. Υπάρχει σχετικό θέμα σε διπλανό φόρουμ. Λοιπόν εγώ χρησιμοποίησα ένα παλιό zte modem router για να παίρνω wifi στις mobile συσκευές μου και το πρόβλημα λύθηκε. Από 25% σε standby mode το βράδυ τώρα έχω 2-3%.

Το συγκεκριμένο router(speedport plus) μου δημιουργούσε πρόβλημα σε κινητά με αποδεδειγμένα καλή μπαταρία. redmni note 3, leeco elite, pocophone.

Ξαναχαιρομαι τα κινητά μου επιτέλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια, να κάνω μια ερώτηση; Να δοκιμάσω να κάνω επαναγορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ώστε να φρεσκαριστεί λίγο;; Είμαι με την 20s του Banggood και δεν έχω πειράξει τίποτα! Διστάζω να του κάνω επειδή η rom είναι πειραγμένη και όχι μαμά (που λέει και το τραγουδάκι)!
Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχα και εγώ τεράστιο πρόβλημα με battery drain και είχα επίσης δοκιμάσει τα πάντα από roms αλλαγές στην μπάντα του wifi. Μέχρι που άλλαξα κινητό. Πήγα σε Poco f1. Έλα όμως που είχα το ίδιο πρόβλημα. Δεν είναι δυνατόν λέω όλοι μιλάνε για 8-9 ώρες sot, εγώ τι κάνω λάθος; Όσο και αν σας φαίνεται παράξενο το πρόβλημα ήταν το router. Το speedport plus συγκεκριμένα που δίνει η cosmote. Όσοι το έχετε ψάξτε το. Υπάρχει σχετικό θέμα σε διπλανό φόρουμ. Λοιπόν εγώ χρησιμοποίησα ένα παλιό zte modem router για να παίρνω wifi στις mobile συσκευές μου και το πρόβλημα λύθηκε. Από 25% σε standby mode το βράδυ τώρα έχω 2-3%.

 

Το συγκεκριμένο router(speedport plus) μου δημιουργούσε πρόβλημα σε κινητά με αποδεδειγμένα καλή μπαταρία. redmni note 3, leeco elite, pocophone.

 

Ξαναχαιρομαι τα κινητά μου επιτέλους!!!

Δυστυχώς εμένα έστρωσε μόνο σε αλλαγή του 4G σε 3G. Πλέον η μπαταρία κρατάει 2 μερες... Στο σπίτι έχω αλλάξει και wifi router και διαφορά δεν είδα. Τώρα έχω το xiaomi mifi 4 που είναι άψογο.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν την παλευω με την aicp 14

της εδωσα χρονο αλλα δεν.

Ειναι κατι μικρες λεπτομερειες που με χαλανε και δεν ξερω αν ειναι θεμα android 9 ή ρομ.

Ενα πολυ μικρο παραδειγμα. Στην gallery τα video δεν μπορω να κανω seeking πρεπει να το βλεπω ολο το βιντεο. Μικρο αλλα χαλαει την εμπειρια.

 

για μενα η aicp 13 (μια εκδοση του φλεβαρη) ηταν αψογη.

 

Αναγκαστηκα παω σε αλλη.

θα κοιταξω και aosip αν και μαλλον θα γυρισω σε 8 και aicp13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κάποιος που μπόρεσε να τελικά να επαναφέρει το κινητό μετά από το πρόβλημα που δεν φορτίζει και δεν ανοίγει η οθόνη εντελώς ξαφνικά;

 

Δυστυχώς ούτε με αλλαγή οθόνης, ούτε με αλλαγή μπαταρίας, ούτε με επιτυχές φλασάρισμα qfil δεν έγινε τίποτε. Άλλαξα και την πλακέτα φόρτισης, κανένα αποτέλεσμα. Ακόμη δοκίμασα ζέσταμα του επεξεργαστή μήπως έχουν ξεκολλήσει επαφές, όπως διάβασα στο xda, ούτε εκεί πέτυχε τίποτε. Ίσως να θέλει reballing, αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει να πληρώσω περισσότερα γιαυτό, ούτε μπορώ να κάνω μόνος μου τέτοια δουλειά. Τελικά χρησιμοποίησα τα καινούρια ανταλλακτικά σε ένα Χ720 με χαλασμένη οθόνη, που πήρα με 50 ευρώ από το ebay και τώρα είναι σαν καινούριο με πολύ ωραία μαύρη οθόνη και με ρομ 30s του Χρήστου.

Edited by thermigr
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την Aosip, καλό θα ήταν να ΜΗΝ κάνετε την ενημέρωση της 5ης Ιουνίου. Μου έβγαλε πρόβλημα με τη φόρτιση... Μόλις συνδέσω το καλώδιο, το κινητό κρασάρει και δονείται συνεχώς!

 

Μόνο κλειστό μπορώ να το φορτίζω... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την Aosip, καλό θα ήταν να ΜΗΝ κάνετε την ενημέρωση της 5ης Ιουνίου. Μου έβγαλε πρόβλημα με τη φόρτιση... Μόλις συνδέσω το καλώδιο, το κινητό κρασάρει και δονείται συνεχώς!

 

Μόνο κλειστό μπορώ να το φορτίζω... :wacko:

Στην περίπτωση μου φορτίζει κανονικά

 

sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται, εγώ πάντως ανοιχτό μπορώ να το φορτίσω μόνο βλέποντας βίντεο στο YouTube, που κρατά την οθόνη αναμμένη! Μόλις την κλείσω, το κινητό κρασάρει και η φόρτιση σταματά/αρχίζει/σταματά και δονείται παράλληλα... :lol:
Link to comment
Share on other sites

εβγαλε update σήμερα, για πέρασέ το

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε update σήμερα, για πέρασέ το

 

Thanks. Το πρωί που κοίταξα για ενημέρωση, δεν υπήρχε. :p

 

Την πέρασα πριν λίγο και προς το παρόν φορτίζει χωρίς πρόβλημα. Μου φαίνεται κιόλας, ότι με την τελευταία ενημέρωση (7/6), το κινητό έγινε και πιο γρήγορο. :rolleyes: Θα δείξει στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!! οταν φλασάρω μια νέα ρομ θα σκουπίσω εκτός απο (dalvik/ART Cache, μνήμη cache, data, σύστημα) και το κουτάκι προμηθευτής ? τι περιέχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!! οταν φλασάρω μια νέα ρομ θα σκουπίσω εκτός απο (dalvik/ART Cache, μνήμη cache, data, σύστημα) και το κουτάκι προμηθευτής ? τι περιέχει?
Ποια rom φοράς;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...