Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

New official aicp zl1/zl0 release is up: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76810087&postcount=4256

Download: http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180614.zip

 

Full changelog: http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180614.zip.html

 

Changes:

 

Device/vendor

1. Imported the stock power profiles from eui (credit to @visi0naryy)

2. Display and media stack updates

3. Updated the ramdisk rework, credit to @KuranKaname

 

Kernel:

(BlackScreen 5.1)

4. Updated to Linux 3.18.113

5. Lots of performance improvements from @KuranKaname

 

ROM:

6. Merged the June security patch

7. Bug fixes and improvements, see the full changelog

8. turquoise color accent added to the berry theme engine, goes great with the black background

9. New lockscreen clock style

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να το λες Χρήστο θα ειναι μεγάλη αναβάθμιση, linux version leeco power profiles αρα παρόμοια μπαταρία (λέω τώρα) νέος blackscreen και καλύτερη απόδοση, εγω με mokee εχω δει πολυ καλη μπαταρία απόδοση και σταθερότητα, ας μας πείτε εντυπώσεις οσοι τη βάλετε clean flashed, το καλό είναι οτι έχουμε κινητάρα με πολύ καλές ενημερωμένες και σταθερές roms :)
Link to comment
Share on other sites

Nαι τους είπα ότι έβαλα την επίσημη 26s και δεν ξαναάνοιξε... Έστειλα video and photos και μου είπαν το στέλνεις πίσω με όλα τα μαμά αξεσουάρ και μόλις παραλάβουν βάζουν πίσω τα χρήματα..;)

 

Kαλησπερα, επειδη εχω κι εγω το ιδιο ακριβως προβλημα, με την επιστροφη τι εγινε?

Σου επεστρεψαν πισω ολο το ποσο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, επειδη εχω κι εγω το ιδιο ακριβως προβλημα, με την επιστροφη τι εγινε?

Σου επεστρεψαν πισω ολο το ποσο?

 

Ευχαριστω

 

Όχι..το 80%γιατι είπαν ήταν χρησιμοποιημένο πάνω από το DOA 7ηεμρων..είχε 12 μέρες...και όταν το έστειλα ενώ στην αρχή είπαν θα βάλουν όλο το ποσό των 17 ευρώ για τα μεταφορικά έβαλαν 5 γιατί λέει πλήρωσαν και φόρο...Πιαστο αυγό και κουρευτο...:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος έχει πρόβλημα με το δακτυλικο αποτύπωμα (πολλές συσκευές με ενημερωμένο λογισμικό από τέλη Μαΐου μέχρι και το πιο πρόσφατο), τελικά η λύση είναι να απενεργοποιηθεί η "ακούσια αφύπνιση οθόνης" στο μενού ρυθμίσεις - προβολή. Εμένα από χτες που το έκανα δουλεύει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, προσπαθώ να βρω λιστα με τους κωδικούς για τις μαρκες που έχει το remore control του κινητου μας, υπαρχει καποιος τρόπος να την βρω μεσα στο κινητό?
Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπάρχουν τα εξής προβλήματα. Το λαπτοπ με win10 δεν βλεπει το κινητό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Καλώδια, usb ports, install, update, uninstall drivers, usb debugging on-off, usb configuration mtp κα. Κανένα αποτέλεσμα, μόνο δείχνει οτι φορτίζει. Ενώ σε υπολογιστες με win7 ή xp συνδεεται κανονικά.

Επίσης από τότε που πέρασα την Aicp το twrp δεν βλέπει τη μνήμη. Κάνω το κόλπο με τη μετατροπή σε fat και πάλι σε ext4, αλλά την επόμενη φορά που ξαναμπαίνω στη recovery πάλιτα ίδια. Έτσι δεν μπορώ ούτε να φλασάρω το νεότερο 3.2.1.1, ουτε να το ρουτάρω ουτε απο την εφαρμογή Twrp.me να φλασαρω

Τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπάρχουν τα εξής προβλήματα. Το λαπτοπ με win10 δεν βλεπει το κινητό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Καλώδια, usb ports, install, update, uninstall drivers, usb debugging on-off, usb configuration mtp κα. Κανένα αποτέλεσμα, μόνο δείχνει οτι φορτίζει. Ενώ σε υπολογιστες με win7 ή xp συνδεεται κανονικά.

Επίσης από τότε που πέρασα την Aicp το twrp δεν βλέπει τη μνήμη. Κάνω το κόλπο με τη μετατροπή σε fat και πάλι σε ext4, αλλά την επόμενη φορά που ξαναμπαίνω στη recovery πάλιτα ίδια. Έτσι δεν μπορώ ούτε να φλασάρω το νεότερο 3.2.1.1, ουτε να το ρουτάρω ουτε απο την εφαρμογή Twrp.me να φλασαρω

Τιποτα.

 

Φλασαρεις μέσω fastboot τη νεα TWRP

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Οντως για φλασαρε μέσω adb

Εμένα τα win 10/7 μονο ειναι απροβληματιστα περναω μέχρι και τα twrp backup

Στα xp εκανα κάποια βλακεία και εσβησα τους drivers και τώρα δεν το βλεπει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπάρχουν τα εξής προβλήματα. Το λαπτοπ με win10 δεν βλεπει το κινητό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Καλώδια, usb ports, install, update, uninstall drivers, usb debugging on-off, usb configuration mtp κα. Κανένα αποτέλεσμα, μόνο δείχνει οτι φορτίζει. Ενώ σε υπολογιστες με win7 ή xp συνδεεται κανονικά.

Επίσης από τότε που πέρασα την Aicp το twrp δεν βλέπει τη μνήμη. Κάνω το κόλπο με τη μετατροπή σε fat και πάλι σε ext4, αλλά την επόμενη φορά που ξαναμπαίνω στη recovery πάλιτα ίδια. Έτσι δεν μπορώ ούτε να φλασάρω το νεότερο 3.2.1.1, ουτε να το ρουτάρω ουτε απο την εφαρμογή Twrp.me να φλασαρω

Τιποτα.

 

κλασσικο προβλημα. Οπως ηπανε και οι προηγουμενοι. Φλασαρεις μέσω fastboot το νεο TWRP.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπάρχουν τα εξής προβλήματα. Το λαπτοπ με win10 δεν βλεπει το κινητό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Καλώδια, usb ports, install, update, uninstall drivers, usb debugging on-off, usb configuration mtp κα. Κανένα αποτέλεσμα, μόνο δείχνει οτι φορτίζει. Ενώ σε υπολογιστες με win7 ή xp συνδεεται κανονικά.

Επίσης από τότε που πέρασα την Aicp το twrp δεν βλέπει τη μνήμη. Κάνω το κόλπο με τη μετατροπή σε fat και πάλι σε ext4, αλλά την επόμενη φορά που ξαναμπαίνω στη recovery πάλιτα ίδια. Έτσι δεν μπορώ ούτε να φλασάρω το νεότερο 3.2.1.1, ουτε να το ρουτάρω ουτε απο την εφαρμογή Twrp.me να φλασαρω

Τιποτα.

Έχει θέμα το ΤWRP...το έχω πει στους devs...στο LeMax το έφτιαξα και παίζει μια χαρά...υπομονή...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις μέσω fastboot τη νεα TWRP

 

Πώς να φλασάρω μεσω fastboot αφου δεν το βλέπει ο υπολογιστής σε win10; Πρέπει να βρω υπολογιστή με εφτάρια. Αλλα το πρόβλημα που δεν το βλέπει ο υπολογιστής είναι σοβαρότερο.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας ποιός twrp και rom υποστηρίζουν restore απο τις ρυθμίσεις και όχι απο το recovery, η mokee παρεπιπτόντως μόνο αυτό δε έχει κατά τα άλλα είναι τέλεια σε μπαταρία και απόδοση μετά απο 10 μέρες χρήσης
Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου έκλεψαν το Χ722 μου 6/64....

:(

Αν πουλάει κανένας το Χ720 ας στείλει ΠΜ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην ομάδα,μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως εγκαθιστούμε το Remote Control στην Rom του Mookey?
Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως εγκαθιστούμε το Remote Control στην Rom του Mookey?

 

Δεν μπαίνει

Πρέπει να κανεις το selinux permissive

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, η οθόνη του κινητού μου εμφανίζει εδώ και 2-3 μέρες μια αλλοίωση δεξιά πάνω κοντά στα πλήκτρα έντασης χωρίς όμως να μου πέσει ποτέ το κινητό! Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

στον καθαρισμό μου βγάζει μία ένδειξη ΄΄ cashe of system album΄΄ με μέγεθος 2,5 gb . Τι αφορά ? Είναι ασφαλές να τον σβήσω ή θα χάσω κάτι από τις φωτό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τα thumbnail καθαριζει

συνηθως εμενα ειναι μικροτερο γυρω στα 800mb

αλλα αμα τα εχεις περασει σε καποια cloud υπηρεσια πχ google photos τοτε δεν φοβασαι σβηστα

Link to comment
Share on other sites

τα thumbnail καθαριζει

συνηθως εμενα ειναι μικροτερο γυρω στα 800mb

αλλα αμα τα εχεις περασει σε καποια cloud υπηρεσια πχ google photos τοτε δεν φοβασαι σβηστα

εννοείς να έχω περάσει τις φωτό και τα βίντεο στο google photos πχ , μετά θα είναι ασφαλές να τα σβήσω από εκεί ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι μικρογραφίες των φωτογραφιών. Τα σβήνεις άφοβα, απλώς δημιουργούνται πάλι όταν ανοίγεις την εφαρμογή που βλέπεις τις φωτο (gallery, google photo κλπ)
Link to comment
Share on other sites

δεν σταθεροποιήθηκε τελικά ούτε με την τελευταία έκδοση ROM AICP η κατανάλωση μπαταρίας ..σαν νεράκι καταναλώνεται ....
νομίζω ότι λίγο πολύ όλες οι ROM OREO έχουν αυτό το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ αν βρω την 6.01 του banggood να δεις που θα της γράψω εγώ της αναβαθμίσεις του android αλλά

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε τη mokee άφοβα είναι top σε σταθερότητα και μπαταρία, σε μπαταρία θα ελεγα οτι ειναι καλύτερη από όλες τις aicp που έβαλα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...