Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για να καταλάβω, αν και λεγόμαστε "elite" έχουμε χειρότερο επεξεργαστή και έλλειψη nfc σε σχέση με το χ720?

Τελικά να περάσω clean την 20s η να πάω στην 26? Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να περάσω την κατάλληλη Google cam, κατά τα άλλα δεν έχω άλλες απαιτήσεις και μου αρέσει το eui

Αν θες Gcamera πας σε AICP OREO.. τσέκαρε τα βήματα για TWRP GAPPS κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θες Gcamera πας σε AICP OREO.. τσέκαρε τα βήματα για TWRP GAPPS κλπ..

 

Φοβάμαι ότι θα χάσω πολύ σε αυτονομία.. Από στοκ σε ποια προτείνεις να μείνω; 20s-26s?

Link to comment
Share on other sites

Ε; Εγώ με την AICP παίρνω OTA κάθε Πέμπτη και η εγκατάσταση γίνεται αυτόματα μέσα από την TWRP, χωρίς να σβήνεται τίποτα.

 

Δεν χρειάζεται twrp, πας aicp extras και update center, κατεβάζεις και εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται twrp, πας aicp extras και update center, κατεβάζεις και εγκατάσταση

 

Αυτό εννοώ. Πατάω Λήψη, μετά εγκατάσταση, το κινητό κάνει μόνο του επανεκκίνηση, μπαίνει στο TWRP, κάνει την ενημέρωση μόνο του και τέλος.

 

Εύκολη ενημέρωση και ούτε χάνω τίποτα από τις εφαρμογές μου.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι θα χάσω πολύ σε αυτονομία.. Από στοκ σε ποια προτείνεις να μείνω; 20s-26s?

 

20s είναι ποιο ελαφριά...

Αλλά θα έλεγα να κρατήσεις την μαμά για λίγο καιρό και βλέπεις..

Μετά βούρ για OREO...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν συγκρίνεται η στοκ με την aicp

Είναι χαοτική η διαφορά σε features και απόδοση.

 

Τι εννοείς θα χάσεις σε αυτονομία; 5-6 ώρες sot δεν σου φτάνουν;

Link to comment
Share on other sites

20s είναι ποιο ελαφριά...

Αλλά θα έλεγα να κρατήσεις την μαμά για λίγο καιρό και βλέπεις..

Μετά βούρ για OREO...

 

Μαμά φαντάζομαι εννοείς την 20s..Όποια κι αν εννοείς, έχεις ένα λινκ να μου δώσεις να την περάσω;

Link to comment
Share on other sites

Μαμά φαντάζομαι εννοείς την 20s..Όποια κι αν εννοείς, έχεις ένα λινκ να μου δώσεις να την περάσω;

 

1η σελίδα την έχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

5.8.020S

ΜόΛις το παρέλαβα παιδιά, αυτή φοράει..Μόνο μου παράπονο η πολύ χαμηλή -αν και ποιοτική- ένταση ήχου..Υπάρχει κάτι να κάνουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5.8.020S

ΜόΛις το παρέλαβα παιδιά, αυτή φοράει..Μόνο μου παράπονο η πολύ χαμηλή -αν και ποιοτική- ένταση ήχου..Υπάρχει κάτι να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο..με αυτήν εγώ είχα αρκετά δυνατό ήχο το dolby είναι ενεργοποιημένο;

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο..με αυτήν εγώ είχα αρκετά δυνατό ήχο το dolby είναι ενεργοποιημένο;

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλως περιέργως το dolby σαν εφαρμογή δε μου το βγαζει. Ειναι κανονικα ομως εγκατεστημένο αν πας στο Ρυθμισεις>Εφαρμογές.

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι στο ήχοι και ειδοποιήσεις να επιλέξω dolby atmos ΟΝ και να βαλω είτε movie, είτε game, είτε music. Καμία διαφορά και καμία παραμετροποίηση όμως.

 

ΥΓ: σκέφτομια μηπως να το κάνω root (με τον τρόπο της 1ης σελίδας) και έπειτα μπορέσω να ανεβασω ένταση αλλά και να περάσω google camera.

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

New official aicp zl1/zl0 release is up https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76741497&postcount=4164

 

Changes:

 

1. live display profiles and the live display hal are back (the issue with it not booting with magisk installed is fixed, credit to lineage)

 

2. Updated the kernel to Linux 3.18.112, and the latest 89xx caf tag

 

3. Android P animation fixes

 

4. Some new accent colors were added

 

5. A lot more, check the full changelog: http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180607.zip.html

 

Download:

http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180607.zip

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μ@λ@κιζεται το fingerprint με την νέα aicp.. Πολλά bugs κάθε φορά, καλύτερα με την 20ς..δεν αξίζει αυτό το σπάσιμο νεύρων κάθε φορά (εκτός κι αν έχεις χρόνο να ασχολείσαι..)
Link to comment
Share on other sites

Πάλι μ@λ@κιζεται το fingerprint με την νέα aicp.. Πολλά bugs κάθε φορά, καλύτερα με την 20ς..δεν αξίζει αυτό το σπάσιμο νεύρων κάθε φορά (εκτός κι αν έχεις χρόνο να ασχολείσαι..)

 

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-aicp-13-0-pro3-aka-zl1-x727-x720-t3698058/post76753820#post76753820

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μ@λ@κιζεται το fingerprint με την νέα aicp.. Πολλά bugs κάθε φορά, καλύτερα με την 20ς..δεν αξίζει αυτό το σπάσιμο νεύρων κάθε φορά (εκτός κι αν έχεις χρόνο να ασχολείσαι..)

 

rom oreo για το τηλέφωνο μας που μου έκανε εντύπωση είναι το Mokee MK81.0-zl1-201806071920-NIGHTLY.zip

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/mookee-rom-nightly-android-8-1-0-oreo-t3790614

https://www.getdroidtips.com/mokee-os-8-1-oreo-leeco-le-pro3/

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

rom oreo για το τηλέφωνο μας που μου έκανε εντύπωση είναι το Mokee MK81.0-zl1-201806071920-NIGHTLY.zip

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/mookee-rom-nightly-android-8-1-0-oreo-t3790614

https://www.getdroidtips.com/mokee-os-8-1-oreo-leeco-le-pro3/

 

Εντύπωση;

Γιατί;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση;

Γιατί;

 

προσωπικά είμαι με aicp, αλλά δοκίμασα και άλλες ROM, lineage os, rr, Mokee ... απο περιέργεια να δω πως είναι ... δεν είμαι ιδικός να πώ πολλά...ο Χρήστος θα μπορούσε... Mokee εντύπωση εν ολίγοις .. η μια έκδοση είναι πιο βελτιωμένη απ την προηγούμενη κάτι που δεν συμβαίνει με aicp..και με πολυ καλή διάρκεια μπαταρίας..πάντα κατα τη γνώμη μου

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά είμαι με aicp, αλλά δοκίμασα και άλλες ROM, lineage os, rr, Mokee ... απο περιέργεια να δω πως είναι ... δεν είμαι ιδικός να πώ πολλά...ο Χρήστος θα μπορούσε... Mokee εντύπωση εν ολίγοις .. η μια έκδοση είναι πιο βελτιωμένη απ την προηγούμενη κάτι που δεν συμβαίνει με aicp..και με πολυ καλή διάρκεια μπαταρίας..πάντα κατα τη γνώμη μου

 

me επεισες....

Nightly ?

OTA εχει?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

me επεισες....

Nightly ?

OTA εχει?

δεν θέλω να πείσω κανένα.....δεν είμαι fan ούτε της aicp ούτε της Mokee ούτε οποιαδήποτε rom. aicp έχω για την ώρα.. με προβληματίζει όμως ότι οι κατασκευές aicp Απριλίου είχαν πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας , στις τελευταίες 2 εκδόσεις δεν λειτουργούσε το δακτυλικό αποτύπωμα, 2 εκδόσεις πρίν δεν μπορούσες να κάνεις επανεκκίνηση κολλούσε στο λογότυπο και την έκανες χειροκίνητα....λογικό είναι να ψάξω καί κάτι άλλο... όσο αναφορά τη Mokee απλά τη δοκίμασα και μου άρεσε.. ΟΤΑ έχει ..κάθε βράδυ MK81.0-zl1-201806081700-NIGHTLY.zip https://download.mokeedev.com/?device=zl1

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά είμαι με aicp, αλλά δοκίμασα και άλλες ROM, lineage os, rr, Mokee ... απο περιέργεια να δω πως είναι ... δεν είμαι ιδικός να πώ πολλά...ο Χρήστος θα μπορούσε... Mokee εντύπωση εν ολίγοις .. η μια έκδοση είναι πιο βελτιωμένη απ την προηγούμενη κάτι που δεν συμβαίνει με aicp..και με πολυ καλή διάρκεια μπαταρίας..πάντα κατα τη γνώμη μου

όλες πάνω κάτω σε LOS sources βασίζονται....δοκιμάστε και όποια σας κάτσει καλύτερα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από αρκετούς μήνες με τη ρομ του banggood, φλάσαρα την Aicp. Αλλά το τηλέφωνο είναι συνέχεια ζεστό και φευγει η μπαταρία νεράκι. Επίσης το πρόβλημα να μην συνδεεται στο λαπτοπ συνεζίζεται. Μόνο δειχνει οτι φορτίζει απο το λάπτοπ αλλά στην πραγματικότητα η μπαταρια κατεβαινει. Θα με σκάσει!

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να πείσω κανένα.....δεν είμαι fan ούτε της aicp ούτε της Mokee ούτε οποιαδήποτε rom. aicp έχω για την ώρα.. με προβληματίζει όμως ότι οι κατασκευές aicp Απριλίου είχαν πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας , στις τελευταίες 2 εκδόσεις δεν λειτουργούσε το δακτυλικό αποτύπωμα, 2 εκδόσεις πρίν δεν μπορούσες να κάνεις επανεκκίνηση κολλούσε στο λογότυπο και την έκανες χειροκίνητα....λογικό είναι να ψάξω καί κάτι άλλο... όσο αναφορά τη Mokee απλά τη δοκίμασα και μου άρεσε.. ΟΤΑ έχει ..κάθε βράδυ MK81.0-zl1-201806081700-NIGHTLY.zip https://download.mokeedev.com/?device=zl1

 

Όσοι δουλέψτε καλά τη Mokee, πείτε μας εντυπώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ μετά από αρκετούς μήνες με τη ρομ του banggood, φλάσαρα την Aicp. Αλλά το τηλέφωνο είναι συνέχεια ζεστό και φευγει η μπαταρία νεράκι. Επίσης το πρόβλημα να μην συνδεεται στο λαπτοπ συνεζίζεται. Μόνο δειχνει οτι φορτίζει απο το λάπτοπ αλλά στην πραγματικότητα η μπαταρια κατεβαινει. Θα με σκάσει!

:wacko:

 

Κι εμένα δε μου αρέσει πλέον η AICP... Την έχω από αρχές Μαρτίου. Μπορεί να έχει updates κάθε Πέμπτη, αλλά δε βλέπω καμία διαφορά, τουλάχιστον όχι προς το καλύτερο...

 

Όπως τα λες είναι. Το κινητό με το παραμικρό ζεστάνεται, η μπαταρία φεύγει "αέρας", ακόμα και αν δεν το χρησιμοποιώ. Συνεχίζει μερικές φορές να κρασαρει, όταν κατεβάζει ενημερώσεις το Play Store. :wacko:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...