Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και έτσι πάντα καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η στοκ πάντα θα είναι η καλύτερη. Με τα καλά και τα κακά της.

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για το ενδιαφέρον.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Καλά ρε παιδιά αλλά νομίζω σχετικά είναι όλα.... εγώ έχω AICP και δεν θα την αλλαζα για καμία

αν γίνει σωστά η διαδικασία είναι απλά φοβερή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή η 20s,του banggood, σταθερή και με τα καλά και τα κακά της, και σε όποιον αρέσει να μην αλλάξει rom..., όπως και η aicp με καλή μπαταρία, ήχο, κάμερα, εμφάνιση... την πέμπτη έρχεται με ενσωματωμένη BlackScreen-5.0, και βελτίωση μπαταρίας 40% σύμφωνα με τον προγραμματιστή mosimchah.. προσωπικά δοκίμασα αρκετές rom, και γύρισα στήν eui 20s, ..αλλά τελικά ξανάβαλα aicp ...
Link to comment
Share on other sites

Καλή η 20s,του banggood, σταθερή και με τα καλά και τα κακά της, και σε όποιον αρέσει να μην αλλάξει rom..., όπως και η aicp με καλή μπαταρία, ήχο, κάμερα, εμφάνιση... την πέμπτη έρχεται με ενσωματωμένη BlackScreen-5.0, και βελτίωση μπαταρίας 40% σύμφωνα με τον προγραμματιστή mosimchah.. προσωπικά δοκίμασα αρκετές rom, και γύρισα στήν eui 20s, ..αλλά τελικά ξανάβαλα aicp ...

 

Συμφωνώ

Η ύπαρξη AICP θα δώσει άλλο αέρα στο μέλλον του κινητου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλή η 20s,του banggood, σταθερή και με τα καλά και τα κακά της, και σε όποιον αρέσει να μην αλλάξει rom..., όπως και η aicp με καλή μπαταρία, ήχο, κάμερα, εμφάνιση... την πέμπτη έρχεται με ενσωματωμένη BlackScreen-5.0, και βελτίωση μπαταρίας 40% σύμφωνα με τον προγραμματιστή mosimchah.. προσωπικά δοκίμασα αρκετές rom, και γύρισα στήν eui 20s, ..αλλά τελικά ξανάβαλα aicp ...

 

Eνδιαφέροντα τα νέα λοιπόν.....μάλλον θα την περάσω και εγώ στην συσκευής της συζύγου , Ελληνικά φαντάζομαι ότι έχει ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά ρε παιδιά αλλά νομίζω σχετικά είναι όλα.... εγώ έχω AICP και δεν θα την αλλαζα για καμία

αν γίνει σωστά η διαδικασία είναι απλά φοβερή

 

τι εννοείς ? Μετα από hard reset δεν περνάει σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλή η 20s,του banggood, σταθερή και με τα καλά και τα κακά της, και σε όποιον αρέσει να μην αλλάξει rom..., όπως και η aicp με καλή μπαταρία, ήχο, κάμερα, εμφάνιση... την πέμπτη έρχεται με ενσωματωμένη BlackScreen-5.0, και βελτίωση μπαταρίας 40% σύμφωνα με τον προγραμματιστή mosimchah.. προσωπικά δοκίμασα αρκετές rom, και γύρισα στήν eui 20s, ..αλλά τελικά ξανάβαλα aicp ...

Τι ειναι το BlackScreen-5.0 ?

TCe
Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέροντα τα νέα λοιπόν.....μάλλον θα την περάσω και εγώ στην συσκευής της συζύγου , Ελληνικά φαντάζομαι ότι έχει ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι εννοείς ? Μετα από hard reset δεν περνάει σωστά ?

Όταν φλασαρεις να το κανεις πχ χρησιμοποιώντας την τελευταία TWRP, ποια έκδοση gcam δουλεύει σωστά και άλλα πολλά... Θέλει λίγο διάβασμα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν φλασαρεις να το κανεις πχ χρησιμοποιώντας την τελευταία TWRP, ποια έκδοση gcam δουλεύει σωστά και άλλα πολλά... Θέλει λίγο διάβασμα...

περιμένω τις εντυπώσεις από την αυριανη λοιπόν μπας και βρω χρόνο να φλασάρω το σ/κ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησ που ισως ακουστει χαζη,

Μπορω να περασω το νεωτερο TWRP μεσα απο recovery ή θελει μονο εντολες fastboot;

 

σαφώς και μπορείς αφού έχεις κατεβάσει το img αρχείο στην συσκευή, ή μπορείς μέσω της εφαρμογής https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp&hl=en_US

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη θελει root αν θυμαμαι

 

ναι, σαφώς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη θελει root αν θυμαμαι

 

κατεβάζεις το αρχείο και χωρίς root με twrp , install reboot και είσαι έτοιμος... έτσι το έκανα εγώ και όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το twrp βγάζει συνέχεια "internal memory 0" και δεν μπορώ να κάνω τίποτα

 

flash to νεο twrp

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το twrp βγάζει συνέχεια "internal memory 0" και δεν μπορώ να κάνω τίποτα

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Από τότε που εγκατέστησα την έκδοση της περασμένης εβδομάδας, το TWRP χάλασε και παίζει διαρκώς σε Read Only mode. Ακόμα και αν επιλέξω ότι θέλω modifications, δε βλέπει κανένα αρχείο πλέον, μόνο φακέλους που τους δείχνει άδειους. :(

 

Πέρασα σήμερα άλλο TWRP και πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα. Δε με αφήνει να κάνω ούτε το χθεσινό update. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Από τότε που εγκατέστησα την έκδοση της περασμένης εβδομάδας, το TWRP χάλασε και παίζει διαρκώς σε Read Only mode. Ακόμα και αν επιλέξω ότι θέλω modifications, δε βλέπει κανένα αρχείο πλέον, μόνο φακέλους που τους δείχνει άδειους. :(

 

Πέρασα σήμερα άλλο TWRP και πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα. Δε με αφήνει να κάνω ούτε το χθεσινό update. :cry:

https://androidfilehost.com/?fid=962187416754465155 Προσπάθησε με αυτό αν θέλεις..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?fid=962187416754465155 Προσπάθησε με αυτό αν θέλεις..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε αυτό λειτουργεί... Μέχρι τώρα είχα εκείνο το Κινέζο TWRP, που είχες ποσταρει παλιότερα. Κανένα δε λειτουργεί πλέον. :(

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό λειτουργεί... Μέχρι τώρα είχα εκείνο το Κινέζο TWRP, που είχες ποσταρει παλιότερα. Κανένα δε λειτουργεί πλέον. :(

 

Ειχα το ιδιο προβλημα. Περνας το τελευταιο twrp που ειναι το twrp-3.2.1-1-zl0.img και το περνας με adb commands.

Εγκαθιστας στα windows to minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe και μετα συνδεεις το κινητο σε θυρα usb, ανοιγεις command line στα windows (cmd) και γραφεις: fastboot flash recovery twrp-3.2.1-1-zl0.img (προσοχη το αρχειο twrp-3.2.1-1-zl0.img να βρισκεται στον ιδο φακελο με το τις adb commands)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα. Περνας το τελευταιο twrp που ειναι το twrp-3.2.1-1-zl0.img και το περνας με adb commands.

Εγκαθιστας στα windows to minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe και μετα συνδεεις το κινητο σε θυρα usb, ανοιγεις command line στα windows (cmd) και γραφεις: fastboot flash recovery twrp-3.2.1-1-zl0.img (προσοχη το αρχειο twrp-3.2.1-1-zl0.img να βρισκεται στον ιδο φακελο με το τις adb commands)

 

Αυτή η έκδοση του TWRP που μου είπες, δούλεψε κανονικά! Κατάφερα επιτέλους να κάνω και το προχθεσινό update. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. :D

 

https://eu.dl.twrp.me/zl0/twrp-3.2.1-1-zl0.img.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την φλασαρα με OTG την τελευταία έκδοση από το παλιό και χαλασμένο twrp ...είδε το OTG και την έκανε εγκατάσταση...ευτυχώς γιατί ούτε έβρισκα πως το περνάς μέσω υπολογιστή

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το νέο TWRP στον υπολογιστή το έβαλα σε ένα φλασάκι USB και το έβαλα σε ένα προσαρμογέα στη θύρα C του κινητού και με twrp χωρίς root το φλάσαρα με USB OTG και πέρασα τη νέα έκδοση twrp-3.2.1-1 χωρίς κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη μπαταρία με την τελευταία weekly AICP....

Πάμε για ,6 ώρες SOT με καλη χρηση

Με προηγούμενη weekly 4.5-5 ώρες SOT...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με καλη χρηση

Kai χωρίς οικονομία στις επιδόσεις -στα κόκκινα....2e0243cffe55fa5ba38a4f2bfc2fe3ab.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη μπαταρία με την τελευταία weekly AICP....

Πάμε για ,6 ώρες SOT με καλη χρηση

Με προηγούμενη weekly 4.5-5 ώρες SOT...

 

Έχω παρατηρήσει λίγο καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας μετά το τελευταίο update, όμως και πάλι στην original ROM κρατούσε πολύ περισσότερο.

 

Έχω επίσης παρατηρήσει, πως έχει γίνει λίγο πιο γρήγορη και έχει λιγότερα lags, σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις.

 

Υ.Γ. Πλάκα θα έχει να πάρουμε και Android 9 αργότερα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...