Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φρέσκο πράμα lineage-15.1 https://wiki.lineageos.org/devices/zl1

 

Mήπως δοκίμασε κανείς αυτή τη rom ? ίδια με την AICP είναι? https://wiki.lineageos.org/devices/zl1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα. Ποια ρομ βαζουμε?? Μολις το πειρα καινουργιο?? Lineage OS , AICP , Crisball ή καμια αλλη που δεν εχω πει
Link to comment
Share on other sites

Έχω vodafon σαν κάρτα 1 και cosmote σαν κάρτα 2. Με vodafon έχω κανονικά data 4G, όταν όμως ορίσω την cosmote για data δεν έχω καθόλου σύνδεση data. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; Έχω την rom bangood 20s όπως το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Να παρεις τηλ την cosmodrome να σου το ενεργοποιήσουν το 4G

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Έστειλα START DAY στο1333 και αμέσως ενεργοποιήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ποια ρομ βαζουμε?? Μολις το πειρα καινουργιο?? Lineage OS , AICP , Crisball ή καμια αλλη που δεν εχω πει

 

20ς και AICP ειναι με ελαχιστα προβληματα

η Μια μια τουμπανιασμενη μαμισια 6.0. , η αλλη στοκ Ανδροιδες 8.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

76d30d45acf599d02db898428549c0e9.jpg

Χρήστο να κάνω reboot χερατα;

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την ρομ του Crisbal. Πολύ καλή δεν έχω κάποιο πρόβλημα . Το μόνο θέμα είναι ότι έχω 2 σιμ ενώ στη vodafone πιάνει 4g στην άλλη που είναι cosmote δεν πιάνει . Τι κάνουμε ;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την ρομ του Crisbal. Πολύ καλή δεν έχω κάποιο πρόβλημα . Το μόνο θέμα είναι ότι έχω 2 σιμ ενώ στη vodafone πιάνει 4g στην άλλη που είναι cosmote δεν πιάνει . Τι κάνουμε ;;

 

έχεις ενεργοποιήσει το 4G μέσω sms στην cosmote ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 4g στο 1333 και μου έστειλαν ότι είναι ενεργοποιημένο άρα κάτι άλλο παίζει ;;

 

έχεις κάνει τράμπα τις κάρτες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την ρομ του Crisbal. Πολύ καλή δεν έχω κάποιο πρόβλημα . Το μόνο θέμα είναι ότι έχω 2 σιμ ενώ στη vodafone πιάνει 4g στην άλλη που είναι cosmote δεν πιάνει . Τι κάνουμε ;;

 

Είχα περίπου το ίδιο πρόβλημα με την 20s ROM του Banggood. Αλλά το αντίθετο... Η Cosmote είχε 4G και δεν είχε η Vodafone.

 

Βρες στις ρυθμίσεις που λέει κάτι για VoLTE και κλείσε το και στις 2 SIM. Μετά κάνε μια επανεκκίνηση το κινητό. Εμένα έτσι έφτιαξε, δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα δεν έφτιαξε μπορεί να φταίει και η σιμ που είναι παλιά δεν ξέρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχεις κάνει τράμπα τις κάρτες ?

Όχι δεν τις έκανα θα το δοκιμάσω και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 4g στο 1333 και μου έστειλαν ότι είναι ενεργοποιημένο άρα κάτι άλλο παίζει ;;

 

Δεν πιάνεις 4G ή δεν πιάνεις τίποτε στην cosmote; Αν δεν πιάνεις τίποτε, στείλε START DAY στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η AICP έχει αρκετά θέματα...

 

1) Μερικές φορές η selfie camera δεν ανοίγει καθόλου, ούτε καν για φωτογραφία (απλά τη δοκιμάζω, δε βγάζω selfies γενικά). Το selfie βίντεο είναι χαλασμένο από τότε που την εγκατέστησα.

 

2) Το σήμα της κινητής ανεβαίνει και κατεβαίνει συνέχεια, ειδικά με ανοιχτά δεδομένα,

 

3) Το Wi-Fi μερικές φορές κολλάει και αποσυνδέεται από το δικό μου και δε δείχνει ούτε τα γειτονικά δίκτυα.

 

Αυτά θυμάμαι τώρα. Όλα φτιάχνουν με μια επανεκκίνηση, αλλά μερικές ώρες μετά ή την επόμενη μέρα, αρχίζουν και πάλι... :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η AICP έχει αρκετά θέματα...

 

1) Μερικές φορές η selfie camera δεν ανοίγει καθόλου, ούτε καν για φωτογραφία (απλά τη δοκιμάζω, δε βγάζω selfies γενικά). Το selfie βίντεο είναι χαλασμένο από τότε που την εγκατέστησα.

 

2) Το σήμα της κινητής ανεβαίνει και κατεβαίνει συνέχεια, ειδικά με ανοιχτά δεδομένα,

 

3) Το Wi-Fi μερικές φορές κολλάει και αποσυνδέεται από το δικό μου και δε δείχνει ούτε τα γειτονικά δίκτυα.

 

Αυτά θυμάμαι τώρα. Όλα φτιάχνουν με μια επανεκκίνηση, αλλά μερικές ώρες μετά ή την επόμενη μέρα, αρχίζουν και πάλι... :(

 

Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα.....

 

Καμπάνα όλα

Μια επανεκκίνηση έκανε κ αυτό σταμάτησε με αλλαγή φορτιστή και απεγκαταστση ΡΟΥΤ.....

 

ΓΙΑ ΚΑΝΕ full wipe και πέρασε τα ξαννα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μένα έχει τα θέματα που αναφέρεις
Και σε μένα πετάει. Το κινητό έχει μεταμορφωθεί.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε επίσημα το LineageOS 15.1 (Android 8.1 Oreo) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465014

 

Έιναι για τα Χ720-27 (ZL1)

Eμει ειμαστε Zl0

Eπισημα μονο η AICP μας.υποστηρίζει......

 

Βέβαια στις λεπτομέρειες.λέει και ZL0

Θα τη δοκιμασω ;)

 

 

Τώρα αν πω πως την εβαλα καινή AICP ,μου φαινεταιμπιο σβελτη;(!)?

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω μια προσπάθεια να περάσω το trwp μέσω app αλλά κατεβάζει την.τον και δεν μου λέει install φυσιολογικά θα θέλει root ..το magicsk για να κανουμε ρουτ θέλει άλλο recovery Έτσι;;έχω να.Φλεβάρη πολύ καιρο

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έιναι για τα Χ720-27 (ZL1)

Eμει ειμαστε Zl0

Eπισημα μονο η AICP μας.υποστηρίζει......

 

Βέβαια στις λεπτομέρειες.λέει και ZL0

Θα τη δοκιμασω ;)

 

Δεν έχουν κάπου στο xda-google+-fb τρόπος επικοινωνίας ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν κάπου στο xda-google+-fb τρόπος επικοινωνίας ?

 

εδώ..https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-lineageos-15-0-leeco-le-pro3-t3683720

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την Lineage

Ποιο σβέλτο.μου φαίνεται το AICP......

Σε καΘε περίπτωση.....

Το κινητό με τέτοια υποστηρίξη είναι κορυφή....

 

Ποια Gaaps να βάλω στη Lineage?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...