Jump to content

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ FACEBOOK


koro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, ανακάλυψα τυχαία την ιστοσελίδα σας και θέλω να σας ζητήσω βοήθεια.

Είχα προφίλ με 4.000 φίλους και μου το έκλεισαν από αναφορές,

έκανα ένσταση εδώ κι ένα μήνα και έκτοτε όποτε πάω να μπω το μήνυμα που βγάζει είναι αυτό:

"Λάβαμε την ένστασή σας

Θα ελέγξουμε το λογαριασμό σας και τους λόγους για τους οποίους απενεργοποιήθηκε. Όταν ολοκληρωθεί ο έλεγχος, θα λάβετε ένα email στη διεύθυνση που χρησιμοποιείτε για το λογαριασμό σας στο Facebook."

Παράλληλα προσπαθώ να κάνω νέο προφίλ και δεν μπορώ, μέσα σε λίγα λεπτά μου το απενεργοποιούν.

Τί μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει την πηγή; μήπως είναι hackαρισμενος ο λογαριασμός σου;

Θα το έψαχνα παραπάνω μην τυχόν και τρέχεις αργότερα. Κάποιο από τα στοιχεία που δείχνεις είναι ίδιο με τα προηγούμενα και για αυτό δεν σε αφήνει να κάνεις νέο, δοκίμασε να κάνεις λογαριασμό με εντελώς νέα στοιχεία, αν και πάλι συμβαίνει αυτό μάλλον πρέπει να το δεις σοβαρότερα.

Στην τελική πιθανότατα να έχει τηλέφωνο επικοινωνίας να πάρεις και να μηλισεις μαζί τους

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει την πηγή; μήπως είναι hackαρισμενος ο λογαριασμός σου;

Θα το έψαχνα παραπάνω μην τυχόν και τρέχεις αργότερα. Κάποιο από τα στοιχεία που δείχνεις είναι ίδιο με τα προηγούμενα και για αυτό δεν σε αφήνει να κάνεις νέο, δοκίμασε να κάνεις λογαριασμό με εντελώς νέα στοιχεία, αν και πάλι συμβαίνει αυτό μάλλον πρέπει να το δεις σοβαρότερα.

Στην τελική πιθανότατα να έχει τηλέφωνο επικοινωνίας να πάρεις και να μηλισεις μαζί τους

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις τόσο άμεσες απαντήσεις. Ε-Μέηλ εννοείται πως φτιάχνω νέο, αναφορικά με τα στοιχεία, όνομα επώνυμο κλπ, πολύ ευχαρίστως να δώσω διαφορετικά, όμως κάθε φορά που κάνω ένα νέο λογαριασμό, μέσα σε λίγα λεπτά είτε ζητάει να στείλω φωτογραφία που να φαίνεται καθαρά το πρόσωπο και μετά με κλείνει πάλι, είτε ζητάει κάποιο επίσημο έγγραφο όπως π.χ. ταυτότητα,διαβατήριο,δίπλωμα, ασφαλιστήριο αυτοκινήτου κλπ

οπότε δεν έχει νόημα εκεί το ψεύτικο επώνυμο.

Σκέφτομαι να πάω να το φτιάξω σε νετ καφέ μήπως είναι σταμπαρισμένες οι ΙΡ σπιτιού και δουλειάς που μπαίνω, δεν ξέρω αν θα πιάσει αλλά μετά ίσως αν μπω από εκεί που μπαίνω συνήθως να έχω πάλι θέμα, όπως και να έχει ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωννησε με Facebook, chat ή κάπως αλλιώς (τηλέφωνο) και ρώτα τους, το πρόβλημα δείχνει hack αλλά προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Μέσω κινητού προσπάθησες; Κάθε φορά που ανοίγεις και κλείνεις δεδομένα, η συσκευή παίρνει καινούριο IP

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία ευχαριστώ θα το έχω υπόψην, φαντάζομαι και από τάμπλετ το ίδιο...

Το φέις μπουκ τσατ τί είναι; Μπορεί να λάβει μέρος κάποιος που δεν έχει λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Και από ταμπλέτα, θα καταλάβεις τι γίνεται.

Facebook chat : δεν έχω ιδέα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ανακάλυψα τυχαία την ιστοσελίδα σας και θέλω να σας ζητήσω βοήθεια.

Είχα προφίλ με 4.000 φίλους και μου το έκλεισαν από αναφορές,

έκανα ένσταση εδώ κι ένα μήνα και έκτοτε όποτε πάω να μπω το μήνυμα που βγάζει είναι αυτό:

"Λάβαμε την ένστασή σας

Θα ελέγξουμε το λογαριασμό σας και τους λόγους για τους οποίους απενεργοποιήθηκε. Όταν ολοκληρωθεί ο έλεγχος, θα λάβετε ένα email στη διεύθυνση που χρησιμοποιείτε για το λογαριασμό σας στο Facebook."

Παράλληλα προσπαθώ να κάνω νέο προφίλ και δεν μπορώ, μέσα σε λίγα λεπτά μου το απενεργοποιούν.

Τί μπορώ να κάνω;

 

Για ποιο λόγο σου μπλόκαραν τον λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που συμβαίνει αυτό.... Για να στο κλείσουν πάει να πει ότι υπήρξε μεγάλος αριθμός αναφορών. Δεν στο κλείνουν με 10-15.... Λογικά σου μπλόκαραν και το ip. Τι ανέβαζες; Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα λάθους...
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να γεννήθηκες το 1988 και να μη σημαίνει κάτι άλλο...

οι αναφορές έγιναν από τη χρυσή αυγή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή δεν είμαι Ολυμπιακός και δεν είμαι χρυσή αυγή, τα δύο σκατά που κάνουν κουμάντο στο Ελλαδιστάν.

Link to comment
Share on other sites

(ζούμε μεγάλες στιγμές στο myphone)

 

 

Πανε σε ένα νετ καφέ. Δημιούργησε νέο μέιλ. Κάνε νέο λογαριασμό στο φβ.

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

(ζούμε μεγάλες στιγμές στο myphone)

 

 

Πανε σε ένα νετ καφέ. Δημιούργησε νέο μέιλ. Κάνε νέο λογαριασμό στο φβ.

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

 

Δε βλέπω πού είναι το πρόβλημα. Νέο μέλος και ζητάει βοήθεια. Μεγαλύτερη βαρύτητα θα είχε αν ζητούσα π.χ. εγώ βοήθεια για το ίδιο πράγμα που είμαι μέλος 10 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να γεννήθηκες το 1988 και να μη σημαίνει κάτι άλλο...

οι αναφορές έγιναν από τη χρυσή αυγή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή δεν είμαι Ολυμπιακός και δεν είμαι χρυσή αυγή, τα δύο σκατά που κάνουν κουμάντο στο Ελλαδιστάν.

 

Του '89 είμαι. Το 88 δεν λέει κάτι αλλά Σαν τι άλλο να σημαίνει; Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς....

88 χρόνων ας πούμε; χαχαχα

 

Και γιατί σου κάνανε αναφορά αυτοί; Από που κ ως που; Που σε βρήκαν; Προκάλεσες κάπου και σου την πέσανε με αναφορές;

Κάτι προηγήθηκε μάλλον.

Τέλος παντων.... Ότι και να έγινε πήγαινε σε ένα ίντερνετ καφέ και δοκίμασε από κει να κάνεις νέο λογαριασμό.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να γεννήθηκες το 1988 και να μη σημαίνει κάτι άλλο...

οι αναφορές έγιναν από τη χρυσή αυγή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή δεν είμαι Ολυμπιακός και δεν είμαι χρυσή αυγή, τα δύο σκατά που κάνουν κουμάντο στο Ελλαδιστάν.

 

Δε βλέπω πού είναι το πρόβλημα. Νέο μέλος και ζητάει βοήθεια. Μεγαλύτερη βαρύτητα θα είχε αν ζητούσα π.χ. εγώ βοήθεια για το ίδιο πράγμα που είμαι μέλος 10 χρόνια;

(Ε όταν βλέπω αναφορές για ομάδα και κόμμα ενώ απαγορεύεται απ τους όρους χρήσης τι θες να σχόλιασω,???)

 

Αν πρόσεξες προσπαθώ να δωσω λύση στο πρόβλημα, εξ ου και το σχόλιο στην παρένθεση

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...