Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε καλύτερα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Και προσοχή από που θα κάνεις επαναφορά, αν την κάνεις μέσω εργοστασιακό recovery θα χάσεις όλες της γλώσσες, πλην αγγλικά και κινέζικα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το περιμένω, αλλά από όσα γράφετε, δυστυχώς μάλλον ψώνισα από σβέρκο .... :blink:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το γράφεις αυτό?
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το γράφεις αυτό?

Γιατί βλέπω να γράφουν συνεχώς για προβλήματα, επαφές, ρομ, μπαταρία ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Την αλλάζουν για τις επαφές, (αν και δεν έχει απαντήσει κάποιος αν έχει το +30 μπροστά απο τις επαφές και αν δουλευει έτσι ).

Το θέμα με την μπαταρία ακούστηκε μόνο απο εμένα αλλά ακόμη προσπαθώ νσ καταλάβω αν είναι θέμα καλής μπαταρίας ή αν απλά θέλει στρωσιμο μέ 3-4 φορτίσεις ακόμη ή κάτι άλλο.

Το μόνο σίγουρο ειναι οτι είναι γρήγορο (το συγκρίνω με το Coolpad 8297 που έχω), λεπτό και (υποκειμενικο αυτό) όμορφο.

Σίγουρα το έχω λίγο χρόνο και δεν έχω βγάλει τελικό συμπέρασμα ακόμη.

Η (μπαταρία πάντως εχθές το βράδυ δεν έδειξε να έχει πρόβλημα, θα προσπαθήσω να δω τι θα κάνει όταν θα είναι μισογεμάτη, γιατί τις 2 φορές που μου εβγαλε πρόβλημα ήταν κάτω από 50%

και θα ενημερώσω.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρουμε η AOSP rom έχει full ελληνικά και κάνει μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας, είναι λιτή χωρίς πολλά πολλά. Όσοι δεν είναι οκ με την stock μπορούν να δοκιμάσουν κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω, αλλά από όσα γράφετε, δυστυχώς μάλλον ψώνισα από σβέρκο .... :blink:

 

 

Με μια custom rom(π.χ την AOSP ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!) λυνεται το οποιοδιποτε θεμα επαφων και βελτιώνεται η αυτονομια!

Φιλε για το κατοσταρικο το τηλ. είναι κελεπουρι!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου έχει την eui 5.8.018s.Δεν έχω ιδέα αν είναι παλιά ή καινούργια και δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλαγή γιατί δεν ξέρω και πολλά απο μνήμες ...

Πάντως το τηλέφωνο τρέχει άψογα, δεν έχει κολλήσει ποτέ και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Έχω κατεβάσει το exdialer που έχει καλύτερο μενού κλίσεων και το SwiftKey που έχει καλύτερο πληκτρολόγιο.

Edited by akisbath
Link to comment
Share on other sites

Με μια custom rom(π.χ την AOSP ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!) λυνεται το οποιοδιποτε θεμα επαφων και βελτιώνεται η αυτονομια!

Φιλε για το κατοσταρικο το τηλ. είναι κελεπουρι!

Όταν το παραλάβω θα σου ζητήσω βοήθεια καρντάσι ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου έχει την eui 5.8.018s.Δεν έχω ιδέα αν είναι παλιά ή καινούργια και δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλαγή γιατί δεν ξέρω και πολλά απο μνήμες ...

Πάντως το τηλέφωνο τρέχει άψογα, δεν έχει κολλήσει ποτέ και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Έχω κατεβάσει το exdialer που έχει καλύτερο μενού κλίσεων και το SwiftKey που έχει καλύτερο πληκτρολόγιο.

Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο τις επαφές πού είναι με ελληνικούς χαρακτήρες τις βγάζει κανονικά ή δείχνει μόνο το νούμερο?

Αν τις δείχνει κανονικά,

έχεις το +30 μπροστά ή έχεις μόνο το νούμερο?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το παραλάβω θα σου ζητήσω βοήθεια καρντάσι ... :)

 

Και'μενα άλλοι με βοηθησαν φιλε(nick1967 και ξάδελφος)!

Αν ακολουθήσεις κατά γραμμα τις οδηγιες του nick1967 δεν θα εχεις πρόβλημα !

Link to comment
Share on other sites

https://www.tomtop.com/p-pz0097g-us.html

απο Γερμανια ,τι λετε?

 

Για 32gb λογική τιμή . Για 64gb παράλογη ι

Αν δεν το βιάζεσαι θα έλεγα να πάρεις το 64gb rom από banggood στα 118 ευρώ με priority που δεν περνάει τελωνείο .

Πριν από τέσσερις μέρες παρέλαβα το δικό μου με αναμονή 25 ημερών , και με δώρο θήκη διάφανης σιλικόνης

https://www.banggood.com/LeTV-Leeco-Le-S3-X626-5_5-Inch-Fingerprint-4GB-RAM-64GB-ROM-MTK6797-Helio-X20-Deca-Core-4G-Smartphon-p-1184940.html?rmmds=search&ID=232&cur_warehouse=HK

Link to comment
Share on other sites

https://www.tomtop.com/p-pz0097g-us.html

απο Γερμανια ,τι λετε?

Απο αυτο το site το πηρα και εγω. Παραδοση σε 7 εργασιμες με DHL , χωρις τελωνειο , και ηρθε με ανταπτορα για ελληνικη πριζα και μια θηκη σιλικονης αρκετα λεπτη , τοσο που μεχρι να το βγαλω απο το κουτι και να το κρατησω στο χερι δεν καταλαβα οτι ειχε θηκη. Το πετυχα στα 118€ παριπου συν 9 και κατι τα μεταφορικα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα σε χρυσό χρώμα το x626 4/32.Αγορά απο Ελλάδα μέσω αγγελίας μιας και βιαζόμουν σχετικά γρήγορα να παραλάβω. Πρώτη εντύπωση.Εκπληκτικά ποιοτική συσκευή για +-100€. Eιχε πάνω μια eui rom μόνο με en/cn και το έβλεπε ως 622 και μετά την γρήγορη πραγματικά φόρτιση, μπήκε twrp,την πήρα backup και περάστηκε η aosp 254 του kangburra. Προσωπικά είμαι λάτρης του aosp android σε συνδυασμό με xposed framework και χρήση gravitybox και άλλα modules.

Περισσότερες εντυπώσεις τις επόμενες ημέρες που θα το χρησιμοποιήσω ως κύρια συσκευή. Θετική εντύπωση ότι σε αυτά χρήματα έχει φωτιζόμενα capacitive πλήκτρα και led ειδοποιήσεων. Αρνητικό σημαντικό ίσως σε σχέση με τα δευτεροτρίτα κινέζικα του 100αρικου η έλλειψη της band 20 και η μη επεκτάσιμη μνήμη.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το site το πηρα και εγω. Παραδοση σε 7 εργασιμες με DHL , χωρις τελωνειο , και ηρθε με ανταπτορα για ελληνικη πριζα και μια θηκη σιλικονης αρκετα λεπτη , τοσο που μεχρι να το βγαλω απο το κουτι και να το κρατησω στο χερι δεν καταλαβα οτι ειχε θηκη. Το πετυχα στα 118€ παριπου συν 9 και κατι τα μεταφορικα.

 

X626 ,με 21αρα καμερα?το σκεφτομαι, τωρα το εχει 98.89+€9.21 μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

X626 ,με 21αρα καμερα?το σκεφτομαι, τωρα το εχει 98.89+€9.21 μεταφορικα

 

Φιλε ψαξε λιγο τι παιρνεις με 108 ευρω από Κινα και παρε την αποφαση εσυ!

Εγω το πηρα περιπου τοσο και όχι μονο δεν το μετανιωσα αλλα πιστευω ότι εκανα αγορα κατσε καλα VFM!

Μενει μονο να δουμε ποσο αξιοπιστο θα βγει με την παροδο του χρονου αλα σε αυτόν τον τομεα πιστευω εμενα προσωπικα δεν γινεται να μην με απογοητευσει προερχομενος από το σκυλι coolpad f1 που αν δεν μου επεφτε στην λεκανι της τουαλέτας μετα από 3μιση χρονια(και αρκετα προηγουμενα ατυχήματα με νερο!) θα ζουσε ακομη!

Link to comment
Share on other sites

X626 ,με 21αρα καμερα?το σκεφτομαι, τωρα το εχει 98.89+€9.21 μεταφορικα

To κινητό για τα χρήματα του αξίζει.Η κάμερα είναι σαφώς καλύτερη απο αυτές των 100αριων doogee κτλ αλλά μην περιμένεις φώτο επιπέδου ναυαρχίδας με 7-8 φορές τιμή πάνω..

Μερικές φώτο που τράβηξα με το κινητό στο αυτόματο και με την aosp rom και default εφαρμογή κάμερας.https://www.flickr.com/groups/3071453@N21/

Αν έχεις σταθερό χέρι και παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις ή με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας πχ opencamera μπορείς να πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα σε συνάρτηση με την τιμή του κινητού.

Το κινητό έχει ποιοτική κατασκευή και τελικά το χρυσό χρώμα δείχνει πολύ ωραίο. Δοκίμασα gps με igo primo και runkeeper και λειτουργεί άψογα.Το ηχείο του με αφήνει ικανοποιημένο σε ένταση και ποιότητα ενώ και το ακουστικό του δεν δημιουργεί πρόβλημα.Σύνδεσα 2 bt ακουστικά ένα sony mw600 και ένα κινέζικο και λειτούργησαν και τα 2 άψογα καθώς και ένας bt transmitter στο αμάξι, επίσης χωρίς κανένα θέμα.

Η οθόνη του έχει πολύ καλές γωνίες θέασης αλλά με την aosp rom πάνω, τα χρώματα μου φαίνονται ελαφρώς πιο ξεφτισμένα σε σχέση με την eui που είχε όταν το παρέλαβα.Παρόλα αυτά μέσω του miravision απο τις ρυθμίσεις,την έφερα στα μέτρα μου.

Ευχάριστη έκπληξη η υπέρυθρη θύρα του που έχει την ίδια εμβέλεια με ένα κανονικό τηλεκοντρολ καθώς και η γρήγορη φόρτιση της μπαταρίας.

Wifi αρκετά καλό δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα και επίσης λειτουργεί άψογα και το wifi display που το δοκίμασα με ένα φθηνό wifi display adapter που έχω.

Η έλλειψη της band 20 στο 4g ίσως να προβληματίσει όποιον ενδιαφέρεται γιαυτό και ειδικά στην επαρχία. Εδώ που είμαι με cosmote βασικό νούμερο, δεν παρατήρησα ιδιαίτερα μεγάλο θέμα αλλά και πάλι υπάρχουν κάποια σημεία που θα φανεί η έλλειψη της 20αρας.Αυτό το βλέπω συγκρίνοντας με άλλο κινητό που έχει την 20αρα.

Ελεύθερος χώρος προς χρήση στο 32αρι γύρω στα 22gb. Θετική εντύπωση το ότι με καλώδιο usb otg type c συνδέθηκε και λειτούργησε άψογα ακόμη και ένας usb 3.0 maxtor 1tb δίσκος. Ο ήχος απο την θύρα usb c μέσω του αντάπτορα απροβλημάτιστος αν και είναι κάπως να μην μπορείς να φορτίζεις ταυτόχρονα για όταν θα χρειαστεί,οπότε περιμένω απο κίνα ανταπτοράκι που φορτίζει ταυτόχρονα με τα ακουστικά.

Συμπερασματικά θα έλεγα ότι είμαι ικανοποιημένος από την αγορά του.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παιδες δε θελω να κανει παπαδες το κινητο,αλλα να ειναι ενα πολυ καλο VFM,που εν τελει πιστευω πως ειναι!Εχω ενα φιλο που κατεχει κ με σπρωχνει προς redmi note4x και γι αυτο ψαχνομαι
Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσει η miui,θες μεγαλύτερη μπαταρία,χρειάζεσαι την band 20 στο 4g (αν και η έκδοση 4x νομίζω δεν την έχει),θέλεις επεκτάσιμη μνήμη, χρειάζεσαι fm radio και 3.5mm θύρα ακουστικών συν μεγαλύτερη υποστήριξη απο την κοινότητα και την εταιρεία, πήγαινε στο redmi
Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσει η miui,θες μεγαλύτερη μπαταρία,χρειάζεσαι την band 20 στο 4g (αν και η έκδοση 4x νομίζω δεν την έχει),θέλεις επεκτάσιμη μνήμη, χρειάζεσαι fm radio και 3.5mm θύρα ακουστικών συν μεγαλύτερη υποστήριξη απο την κοινότητα και την εταιρεία, πήγαινε στο redmi

 

Ετσι είναι πιστευω ,δηλ. αυτά είναι τα + του 4x εναντι του s3.

Όπως επισης πιστευω ότι τα + του του s3 εναντι του 4x είναι ότι είναι πολύ πιο φθηνο(βασικος λογος για'μενα γιατι π.χ κοιταγα να παρω το Redmi note 4 mediate από σκρουτζ και ηθελα + 60-70 ευρω και από Κινα κανα 50ρικο που φυσικα δεν συμφερε από Κινα λογο ελειψης εγγυησης!),εχει gorilla 3,και καλυτερες καμερες!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το αφεντικό "τρελάθηκε" που λένε ή που φαλιρισε

Και ξεπουλανε τα πάντα όλα.. με 120κατι ευρώ υπάρχει και το x722 με snap820 και όλες τις μπάντες και με λιγότερα από 200€ το le max 2 σε 6/64 που έχει και φοβερή υποστηριξη σε ρομ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχεται βαλει την AOSP ποια εκδοση του exposed installer εχεται?

Το σαητ leeco.re δεν λειτουργει εδώ και μερες και νομιζω καπου εγραφε να βαλουμε την version 87,αν εγω βαλω την τελευταια που λεει 88.2 θα εχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 88.2 και λειτουργεί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εβαλα το apk από https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811 και μέσω αυτού το εγκατεστησα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...