Jump to content

Επιλογή κινητού μέχρι 200€ βαριά


ObiGoSu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο, τώρα το είδα για το imei :p

 

Ναι το κατάλαβα ότι είναι ο κινέζικος φορτιστής, αλλά τους ρώτησα ρητά αν είναι το ευρωπαϊκό μοντέλο και μου είπαν ότι είναι αυτό ακριβώς. Παραθέτω τη συζήτηση:

" Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν το προϊόν με αριθμο 00041925, αν γραφει global version στο πλαι και πισω model 2016102.

Ευχαριστω"

"Καλησπέρα σας,

 

είναι ακριβώς αυτό το μοντέλο.

Με εκτίμηση"

Οπότε δεν εννοείται ότι θα έχει αντίστοιχα και τον ευρωπαϊκό φορτιστή? Όσο για την 800άρα, είχαν επικοινωνήσει μαζί μου τηλεφωνικώς, και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ξέρουν σίγουρα αν έχει την 800άρα, και ισχυρίστηκε ότι μικρή διαφορά θα κάνει γιατί αφορά κυρίως την Wind. Αν το κάνω ρουτ, χάνω οποιαδήποτε εγγύηση σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πάρει το 2016102 είχαν ευρωπαϊκό φορτιστή και 800αρα μπαντα. Οποτε υποθέτω ότι δεν νοείται global εκδοση χωρίς ευρωπαϊκό φορτιστη.

 

Προσωπικά θα απαιτούσα αντικατάσταση με σωστό global. Εκτός εάν εγραφαν στη σελίδα τους ότι έχει ανταπτορα οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τώρα τηλέφωνο και μου λένε ότι ο συγκεκριμένος φορτιστής, είναι ο αγγλικός, και όχι ο κινέζικος, όπως δηλαδή είναι κανονικά στο global, και το κινητό λέει είναι το global, απλά επειδή αυτό το συγκεκριμένο μοντέλο πάει Αγγλία (deep black) το παίρνει αυτός και βάζει απλά έναν αντάπτορα. Δικό μου το λάθος που είπα κινέζικο φορτιστή, ενώ είναι αγγλικός. Επίσης όσον αφορά την 800άρα, κανονικά λέει ότι δεν υποστηρίζεται η 800άρα, δηλαδή ότι το τηλέφωνο έρχεται χωρίς, αλλά αν την έχουν βάλει μέσα, καλώς. Αυτή ήταν η απάντησή του. Απλά εγώ υπέθεσα, ότι αφού μιλάμε για global ευρωπαϊκό μοντέλο, και αγορά από ελληνικό μαγαζί, εννοείται ότι θα περιλαμβάνει και ελληνικό φορτιστή, και όχι αντάπτορες... Μάλλον δεν εννοείται τίποτα, και θα πρέπει να ρωτάμε στο τέλος αν παίρνει και τηλέφωνο...

 

Έχεις να προτείνεις κανέναν φορτιστή να πάρω? 2Α δεν είναι καλύτεροι γιατί φορτίζουν ταχύτερα? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

 

Μπορώ κάπως να δω αν έχω την 800άρα? Γιατί για κάποιο λόγο, δεν πιάνω καθόλου 4G ακόμα και στο κέντρο της πόλης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

 

Μπορώ κάπως να δω αν έχω την 800άρα? Γιατί για κάποιο λόγο, δεν πιάνω καθόλου 4G ακόμα και στο κέντρο της πόλης.

 

Παλιότερα με άλλη συσκευή και τον ίδιο αριθμό στα ίδια σημεία έπιανες; Τα έχεις ανοίξει από την εταιρεία κινητής σου τα 4G δεδομένα; Αν όχι πάρε να στα ανοίξουν.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το παλιο μου κινητο δεν ειχε 4G οποτε δεν ξερω. Μαλλον δεν τα εχω ενεργοποιησει απο την εταιρια. Που παιρνω τηλεφωνο?

 

Edit: Τελικά ήταν απλά παλιά η σιμ μου, και έπρεπε να βάλω καινούργιου τύπου! Πληρώσαμε και το 5€ και ησυχάσαμε

Edited by ObiGoSu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...