Jump to content

Τελική επιλογή συσκευής.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από deep για deep ψάξιμο και την βοήθεια πολλών απο εσάς και σας ευχαριστώ, έχω καταλήξει σε ένα από αυτά για το επόμενο κινητό μου: Huawei Honor 6x (3gb ram)(32gb)(bln-l21) ; ή το Xiaomi redmi note 4x (snapdragon) (3gb ram) (32gb) ή το 64αρι με 4gb ram; Αρα συνοψιζοντας, το Honor ή το Xiaomi 32 snapdragon ; το Honor ή το Xiaomi 64αρι snapdragon ; Στην σελφι και πισω καμερα κερδιζει το Honor 6x;
Link to comment
Share on other sites

να σου επισημανω οτι το redmi 4x προς το παρον δεν εχει global εκδοση 4/64

 

edit: αναφερθηκα στο 5" οχι στο note που γραφεις. λαθος μου

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρακι; γιατι το χω βρει και στο πλαισιο. - - > http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Redmi-Note-4X-64G-Mauro-351325.htm ( τι διαφορά εχει η global εκδοση)?
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρακι; γιατι το χω βρει και στο πλαισιο. - - > http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Redmi-Note-4X-64G-Mauro-351325.htm ( τι διαφορά εχει η global εκδοση)?

 

edit: αναφερθηκα στο 5" οχι στο note που γραφεις. λαθος μου.

η εκδοση global υποστηριζει τη συχνοτητα b20 (=800mhz) για 4G

και εχει ευρωπαϊκο φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Μετά από deep για deep ψάξιμο και την βοήθεια πολλών απο εσάς και σας ευχαριστώ, έχω καταλήξει σε ένα από αυτά για το επόμενο κινητό μου: Huawei Honor 6x (3gb ram)(32gb)(bln-l21) ; ή το Xiaomi redmi note 4x (snapdragon) (3gb ram) (32gb) ή το 64αρι με 4gb ram; Αρα συνοψιζοντας, το Honor ή το Xiaomi 32 snapdragon ; το Honor ή το Xiaomi 64αρι snapdragon ; Στην σελφι και πισω καμερα κερδιζει το Honor 6x;

 

Με το που διαβασα την ερωτηση, μου φανηκε σαν να ειδα εμενα να ρωταω τα ιδια ακριβως!

Βεβαια στην τελικη επιλογη εχω βαλει και το huawei p10 lite 3gb ram στα 250€ (σε μπλε χρωμα).

 

Η χρηση που θα κανουμε θα ειναι διαφορετικη και διαφορετικες προτεραιότητες θα εχει ο καθενας, αλλα περιμενω και εγω να δω τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

να σου επισημανω οτι το redmi 4x προς το παρον δεν εχει global εκδοση 4/64

 

edit: αναφερθηκα στο 5" οχι στο note που γραφεις. λαθος μου

Αρα το note4x ειναι global κανονικα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το που διαβασα την ερωτηση, μου φανηκε σαν να ειδα εμενα να ρωταω τα ιδια ακριβως!

Βεβαια στην τελικη επιλογη εχω βαλει και το huawei p10 lite 3gb ram στα 250€ (σε μπλε χρωμα).

 

Η χρηση που θα κανουμε θα ειναι διαφορετικη και διαφορετικες προτεραιότητες θα εχει ο καθενας, αλλα περιμενω και εγω να δω τις απαντησεις!

Χαχα σοβαρα; εσυ για τι χρηση το θελεις; ακομα δεν αποφασισες ετσι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρα συνοψιζοντας σε ποιο να καταλήξω με βάση αυτα που ζηταω παιδες;

Link to comment
Share on other sites

να σου επισημανω οτι το redmi 4x προς το παρον δεν εχει global εκδοση 4/64

 

edit: αναφερθηκα στο 5" οχι στο note που γραφεις. λαθος μου

 

Κυκλοφορει εδω και καποιο καιρο και το global version στην Ελλαδα που εχει κανονικα 800αρα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αρα συνοψιζοντας σε ποιο να καταλήξω με βάση αυτα που ζηταω παιδες;

 

Αφου σου εχω ηδη απαντησει σε προηγουμενο thread αλλα και στο pm που μου εστειλες. Το honor 6x εχει καλυτερη καμερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου εχω ηδη απαντησει σε προηγουμενο thread αλλα και στο pm που μου εστειλες. Το honor 6x εχει καλυτερη καμερα ;)

 

Χαχα, ναι εντάξει το τσεκαρα κιολας. Γενικώς σε βλεπω σε απειρα θεματα που απαντας και καταλαβαίνω πως εισαι ειδικός. :) . Καμερα καλύτερη ναι το Honor λοιπόν. Και σε σελφι ε; :) . Απο αποψη ταχυτητας και κολληματος πιο υπερτερεί; και υπάρχει μικρη ή μεγάλη διαφορά; γυροσκοπιο εχει το Χονορ; η συγκριση ειναι με το redmi το 64αρι snapdragon...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το Redmi Note 4X εχει καλυτερο επεξεργαστη και "αστρονομικη" αυτονομια. Ομως αν θυμαμαι καλα ειχες γραψει οτι δεν σε ενδιαφερει το βαρυ gaming (οπου θα βλεπες την διαφορα του επεξεργαστη) και αυτονομια ειναι επισης καλο το honor 6x (απλα το redmi note 4x ειναι ακομα καλυτερο).
Link to comment
Share on other sites

Αρα Honor6x. Βρηκα αυτο το link με specs του bln-l21. Βλεπω χαμηλο σαρ. Λες να ισχυει; http://pdadb.net/index.php?m=device&id=11153&c=huawei_honor_6x_dual_sim_td-lte_bln-l21__huawei_brooklyn Edited by Petroskou1926
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην ισχυει; Αφου και USA δεν ηταν τρελα υψηλο και συνηθως τα EU οπως σου ειπα συνηθως ειναι χαμηλοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην ισχυει; Αφου και USA δεν ηταν τρελα υψηλο και συνηθως τα EU οπως σου ειπα συνηθως ειναι χαμηλοτερα.

Τελεια! Το επομενο κινητο λοιπον. Μολις το παρω θα ενημερώσω με εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...