Jump to content

Αγορά Lenovo Moto G5 ή Huawei P10 Lite 4GB RAM


myalx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,επειδή καθυστερούν να μου βρουν απο την Wind(επιδότηση) το Moto G5 Plus λέω να κοιτάξω μπας και πάρω το Huawei P10 Lite 4GB Ram,έχει κανείς άποψη γι αυτά τα δύο και να με διευκολύνει ;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμη στα δινει. Το moto g5 plus ποια εκδοση ειναι σε Ram ?

 

Το moto g5 plus (3GB) αν και εχει 1 gb ram λιγοτερο (σε σχεση με την 4gb εκδοση), εχει στοκ android που το καλυπτει. Απο την αλλη νομιζω εχει καλυτερη καμερα (δυστυχως δεν εχω δει πολλα δειγματα απο p10 lite). Επιπλεον εχει καλυτερο soc για gaming. Μεγαλο αρνητικο η ελλειψη nfc. Τελος αναλογως αν κοιτας την 3gb ή την 4 gb, το moto g5 plus ειναι ακριβοτερο κατα 20 ευρω ή φτηνοτερο κατα 70.

 

Τι χρηση θες να κανεις;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου έχει βρει το "Moto G5 3GB Ram" γι αυτό δεν μπορώ να ξέρω την τιμή,αν και θα το πάρω με την επιδότηση.

Η χρήση που θα κάνω είναι Email,FB lite,Instagram,φωτογραφίες. Δεν παίζω παιχνίδια. NFC,δεν έχει το Moto G 2014 που έχω...τώρα διαβάζω τι είναι.

Γνωρίζω οτι το P10 lite έχει καλύτερη κάμερα! Αλλά δεν ξέρω αν θα με βόλευε ενα Huawei σε σχέση με ενα Moto G.

Ευχαριστώ!

Edited by myalx
Link to comment
Share on other sites

Βαλτην στο παγιο τοτε μα ποιο φτηνα θα σου ρθει απο σκρουτζ.

 

Μετα πες μας απλα το χρηματικο σου ταβανι. Επισης δεν μας ειπες τιποτα για την αυτονομια. Βαλτο σε σειρα προτεραιοτητας σε σχεση με καμερα και ταχυτητα οπως επισης τι ιντσες προτιμας.

Link to comment
Share on other sites

Για την τιμή ίσως και να έχεις δίκιο,από κατάστημα Wind θα το έπαιρνα.

Ψάχνω συσκευή με 5 έως 5.2 ίντσες οθόνη,μπαταρία που να κρατάει 15-17 ώρες για την καθημερινή χρήση.

Τα 270€ που κοστίζει το Moto G5 είναι ήδη πολλά γι αυτό και με συνέφερε να το πάρω με την επιδότηση .

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι είμαι με την κάμερα του Moto G 2014...νομίζω ότι οποιαδήποτε κάμερα θα μου έκανε.

Αυτά που με ενδιαφέρουν ειναι κάμερα,αυτονομία της μπαταρίας,γρήγορο στη χρήση και menu/interface σαν τα Μοτορολα Moto G. Δεν αφήνω ανοιχτές εφαρμογές από συνήθεια λόγο παλαιότητας της συσκευής μου.

Θέλω να αποφύγω διαφορετικά interface και menu που μπορεί να έχουν συσκευές όπως Xiaomi κ.α.

Και να πω την αλήθεια,μου αρέσει να έρχονται updates :O

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Χρηματικο ταβανι δεν μου χεις πει ακομα.

 

Οσον αφορα την αυτονομια, οι 15-17 ωρες χωρις gaming πλεον δεν ειναι δυσκολο να τις φτασεις. Εκτος εαν εχεις πολλες ωρες ανοιχτης οθονης (sot).

Link to comment
Share on other sites

nexus 5x το 32αρη αφου απο οτι καταλαβαινω μονο τη καμερα θα χαρεις και εκει σκιζει. Εχει κακη αυτονομια αλλα αυτο που περιγραφεις το φτανει και βγαζει τη μερα του. (αμα σε βγαζει το moto g σε βγαζει και αυτο αφου εχει καλυτερη αυτονομια)
Link to comment
Share on other sites

Χμ,αν και παλιά συσκευή του 2015,βλέπω ότι παίρνει Android update έως και 7.1.1

Αξίζει να πάρω πιο παλιά συσκευή με 2GB Ram; Έχοντας στο μυαλό το Moto G5 Plus 3GB Ram;

Link to comment
Share on other sites

Χμ,αν και παλιά συσκευή του 2015,βλέπω ότι παίρνει Android update έως και 7.1.1

Αξίζει να πάρω πιο παλιά συσκευή με 2GB Ram; Έχοντας στο μυαλό το Moto G5 Plus 3GB Ram;

 

Θα παρει μεχρι και την 8. Ηδη εχει βγει beta 8 ;)

 

Αυτο το ξερεις εσυ. Το nexus 5x ειναι φτηνοτερο, εχει καμερα επιπεδου ναυαρχιδας, κακη αυτονομια και μικροτερη ram. Το moto g5 plus ειναι ακριβοτερο, εχει απλα καλη καμερα, καλη αυτονομια και μεγαλυτερη ram. Η αυτονομια για αυτα που απαιτεις δεν θα πρεπε να σε απασχολει.

 

Προσωπικα θα διαλεγα το moto g5 plus αλλα με τη χρηση που κανεις μαλλον θα χαρεις περισσοτερο το nexus.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω όχι σε μια καλή κάμερα,έχεις δίκιο.Και από ότι μου είπε κάτοχος της συσκευής,είναι ακόμα καλό και με υπερβολικά καλή κάμερα.

Ευχαριστώ πολύ!!!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα θα παθεις σοκ απο την αναβαθμιση που θα χεις σε σχεση με το moto g.

 

Οσον αφορα τη καμερα θα ξεχασεις τι ειναι το φλας (θα το χεις μονιμα απενεργοποιημενο αφου το hdr+ κανει φοβερη δουλεια).

 

Καλοριζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...