Jump to content

Καλύτερη υλοποίηση του Xiaomi Redmi Note 4


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο καιρο έσπασα το αγαπημένο μου xiaomi redmi note 3 pro. Έτσι τώρα έχω μπει σε διαδικασία αναζήτησης για καινούριο κινητό. Κατευθείαν μου ήρθε στο μυαλό το Xiaomi Redmi Note 4. Ψάχνω λοιπόν στο skroutz τον γενικό (από ότι φάνηκε) όρο "redmi note 4". Το skroutz μου πέταξε 9 αποτελέσματα ενώ εγώ περίμενα 2. Για να μην τα πολυλογώ ψάχνω το καλύτερο xiaomi redmi note 4 μέσα από αυτήν την λίστα (http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=redmi+note+4&order_by=pricevat&order_dir=as) είμαι ανάμεσα σε Xiaomi redmi note 4x mediatek CPU (http://www.skroutz.gr/s/11893169/Xiaomi-Redmi-Note-4X-MediaTek-64GB.html) και Xiaomi Redmi Note 4 High Edition (MediaTek) (3GB/64GB)(http://www.skroutz.gr/s/9672674/Xiaomi-Redmi-Note-4-High-Edition-MediaTek-3GB-64GB.html) παρόλα αυτά εάν άλλη ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ υλοποίηση του redmi note 4 είναι καλύτερη από αυτές τις δύο θα την προτιμούσα. Εάν πιστεύετε ότι κάποιο άλλο κινητό θα είναι καλύτερο σε τιμή έως 220€ θα χαρώ να ακούσω τις απόψεις σας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Γιώργος

Edited by George168
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να πας απ το 3 στο 4?

Δεν υπαρχει λογος, πραγματικα.

Αν παλι επιμενεις, παρε με τον snapdragon επεξεργαστή. Αν θες με την 800 μπαντα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να πας απ το 3 στο 4?

Δεν υπαρχει λογος, πραγματικα.

Αν παλι επιμενεις, παρε με τον snapdragon επεξεργαστή. Αν θες με την 800 μπαντα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Οποτε εσύ θεωρείς ότι πρέπει να επισκευάσω το Xiaomi Redmi Note 3 με κόστος περίπου 180€ αντί να πάω σε xiaomi redmi note 4; Επίσης το thread ανανεώθηκε ήμουν ανάμεσα σε xiaomi redmi note 4 high edition mediatek και 4x mediatek επίσης από ότι είδα το Xiaomi μου πιάνει περίπου 62130 στο antutu ενώ το Xiaomi Redmi Note 4 high edition mediatek πιάνει 84926

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εσύ θεωρείς ότι πρέπει να επισκευάσω το Xiaomi Redmi Note 3 με κόστος περίπου 180€ αντί να πάω σε xiaomi redmi note 4; Επίσης το thread ανανεώθηκε ήμουν ανάμεσα σε xiaomi redmi note 4 high edition mediatek και 4x mediatek επίσης από ότι είδα το Xiaomi μου πιάνει περίπου 62130 στο antutu ενώ το Xiaomi Redmi Note 4 high edition mediatek πιάνει 84926

 

Τα αντουτου μην τα κοιτας. Ειχα και το note 3 pro που ειχες, πηγα note 4 mtk και τωρα note 4 snap. Σε εμπειρια χρησης και τα 3 κοντα ειναι και μαλιστα σε βαρυ gaming το mtk ηταν το χειροτερο ολων. Πολλα frame drops. Επισης εχει πιο Optimized καμερα το note 4 snap. Για μενα δεν τιθεται καν θεμα συζητησης δεδομενου οτι θα χεις και διπλασια αυτονομια και nougat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες εδω ιδιο ενα μινι συγκριτικο σε χαμηλο φωτισμο Redmi Note 3 vs Note 4 vs Note 4x (low light)

Link to comment
Share on other sites

Τα αντουτου μην τα κοιτας. Ειχα και το note 3 pro που ειχες, πηγα note 4 mtk και τωρα note 4 snap. Σε εμπειρια χρησης και τα 3 κοντα ειναι και μαλιστα σε βαρυ gaming το mtk ηταν το χειροτερο ολων. Πολλα frame drops.

 

Επισης εχει πιο Optimized καμερα το note 4 snap.

 

Κοίτα τα antutu τα κοιτάω ως σκορ, τώρα για τα Frame drops δεν νοιάζομαι γιατί δεν παίζω απαιτητικά παιχνίδια. Το έχω περισσότερο ως εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Δες κανα συγκριτικο speed test του note 4 mtk με note 4 snap. Θα δεις οτι εχουν πολυ παρομοια εμπειρια χρησης. Ειναι ουσιαστικα μεγαλη δυναμη αλλα με κακη υλοποιηση (κλασσικη mediatek). Κατα συνεπεια, δεδομενου οτι εχει καλυτερη gpu, σχεδον διπλασια αυτονομια, official nougat update και καλυτερη καμερα πας στο snap.
Link to comment
Share on other sites

Μιλας για χοντρο σπασιμο. Τότε οκ, το αλλαζεις.

 

Αντουτου δε κοιτας ξανα. Μονο νούμερα ειναι.

Επιμενω για σναπ...

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς δηλαδή προτείνετε αυτό;

 

Γενικα το snapdragon. Αν θες το 64αρη ναι. Αν παλι δεν σε πειραζει να κανεις συμβιβασμο στο 32αρη, πας εδω https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html?from=account_notifications . Απλα ρωτα αν γραφουν στο πλαϊ global version και πισω model number 2016102 ωστε να χει 800αρα μπαντα ;) . Συνηθως αυτα που γραφουν EU ειναι τα global, οποτε παρε πρωτα αυτα τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...