Jump to content

[PC] LineAge II


pigtheking
 Κοινοποίηση

Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..  

392 members have voted

  1. 1. Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..

    • Human
      123
    • Elf
      68
    • Dark elf
      135
    • Orc
      42
    • Dwarf
      24


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Tha mou peis pou mporo na apeuthintho gia na paro andena??

Kai na kano tin antalagi??

Kaneis esi??

εγω δεν παίζω e-global.Αλλα ξέρω κατι λίγα απο κει...

Μπορεις να απευθυνθεις στο e-mail τους και να τους ρωτήσεις αν γίνεται να τους δώσεις λεφτά και να παρεις adena...

Εγώ είχα καταλάβει οτι θα δώσεις λεφτά σε παίχτες :p

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετική με το παιχνίδι (εγώ δεν παίζω και δεν ξέρω τίποτα σχετικά με αυτό το παιχνίδι) : ο αδερφός μου παίζει Lineage II C3 στον server των bits&bytes. Επειδή το έχει παρακάνει (δεν θα πω περισσότερα) θέλω να μπλοκάρω το παιχνίδι και να μην μπορεί να παίζει εκτός εάν το ξεκλειδώνω εγώ. Θα ήθελα λοιπόν κάποιος που γνωρίζει να μου πει ποια ports χρησιμοποιεί για να συνδεθεί στον server των bits&bytes και την διεύθυνση ip του server των bits&bytes. Θα πειράξω τον router και όχι τα windows ώστε να μην καταλάβει εύκολα τι έχω κάνει.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λοιπόν κάποιος που γνωρίζει να μου πει ποια ports χρησιμοποιεί για να συνδεθεί στον server των bits&bytes και την διεύθυνση ip του server των bits&bytes. Θα πειράξω τον router και όχι τα windows ώστε να μην καταλάβει εύκολα τι έχω κάνει.

θα σε πρότεινα να πορωθείς και εσύ στο παιχνίδι

 

Λύση:

Βlock the following ports 2009, 7777, 2106

All ports use TCP as a protocol

In addition, DNS Port(TCP/UDP 53) is also required.

 

 

Φίλε η συμπεριφορά σου είναι επιικός απάραδεκτη(για μένα τουλάχιστον)

για σκέψου τον αδερφό σου λίγο...

Anyway προσωπική σκέψη λέω...Αχ τον κακόμοιρο :cry:

Link to comment
Share on other sites

θα σε πρότεινα να πορωθείς και εσύ στο παιχνίδι

 

Λύση:

Βlock the following ports 2009, 7777, 2106

All ports use TCP as a protocol

In addition, DNS Port(TCP/UDP 53) is also required.

 

 

Φίλε η συμπεριφορά σου είναι επιικός απάραδεκτη(για μένα τουλάχιστον)

για σκέψου τον αδερφό σου λίγο...

Anyway προσωπική σκέψη λέω...Αχ τον κακόμοιρο :cry:

 

Αυτό γίνεται και για όλους τους σέρβερς ή γενικά μπλοκάρει το L2?

 

Offtopic : Καλά κάνει ο φίλος και κόβει το lineage απτον αδερφό του γιατί αν πορωθεί περισσότερο ούτε έξω θα βγαίνει ούτε τπτ...:) :p :O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η συμπεριφορά σου είναι επιικός απάραδεκτη(για μένα τουλάχιστον)

για σκέψου τον αδερφό σου λίγο...

Anyway προσωπική σκέψη λέω...Αχ τον κακόμοιρο

 

Καθόλου απαράδεκτη...αν δεν υπάρχει μέτρο...τότε ο μέγαλος αδερφός λαμβάνει τα μέτρα του :)

 

Και γω αν δω τον δικό μου αδερφό να το παρακάνει με το παιχνίδι θα αρχίσω να κλείνω πόρτες...(στο router...).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

 

Κατεβάζω το line=age 2 για να πάιζω με κάτι καμμένα φιλαράκια που ειναι σε net (e=glob@l). Μου είπαν οτι βρίσκονται σε ένα τζάμπα server ονόματι IA(ή κάπως έτσι) το έχει ένας bg(Κινέζος).

 

Αυτό που κατεβάζω έχει το patch για L2 (κι αυτός τζάμπα είναι). Υπάρχει περίπτωση να είναι ίδιοι??

 

Αν όχι που μπορώ να βρώ το patch που έχουν αυτοί??

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων._

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

 

Κατεβάζω το line=age 2 για να πάιζω με κάτι καμμένα φιλαράκια που ειναι σε net (e=glob@l). Μου είπαν οτι βρίσκονται σε ένα τζάμπα server ονόματι IA(ή κάπως έτσι) το έχει ένας bg(Κινέζος).

 

Αυτό που κατεβάζω έχει το patch για L2 (κι αυτός τζάμπα είναι). Υπάρχει περίπτωση να είναι ίδιοι??

 

Αν όχι που μπορώ να βρώ το patch που έχουν αυτοί??

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων._

 

φίλε.υπαρχουν πολλοι server οι οποίοι για να παίξεις θες είτε μια ip είτε να κατεβασεις ένα patch.Μερικες φορες και τα 2.

Γιαυτο πρεπει να κατεβασεις το συγκεκριμενο patch.

http://www.ia2.com πρεπει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

φίλε.υπαρχουν πολλοι server οι οποίοι για να παίξεις θες είτε μια ip είτε να κατεβασεις ένα patch.Μερικες φορες και τα 2.

Γιαυτο πρεπει να κατεβασεις το συγκεκριμενο patch.

http://www.ia2.com πρεπει να ειναι.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,

 

Το link που μου έδωσες δεν δουλεύει και λίγο δύσκολα googlάρω το ia2.

Αν είναι μικρό το patch μπορείς να μου το στείλεις??:O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,

 

Το link που μου έδωσες δεν δουλεύει και λίγο δύσκολα googlάρω το ia2.

Αν είναι μικρό το patch μπορείς να μου το στείλεις??:O :O

δεν ειπα οτι έχω το patch.είχα ψάξει να παίξω γιατι με αρεσε.τώρα βρηκα και το λινκ: http://www.ial2.com

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μια και ειμαι σχετικα καινουργιος στο la θα ηθελα οποιος ξερει να μου απαντησει παιζω το παιχνιδι 5 μερες ( καμενος και εγω 10-12 ωρες ) βλεπω σχεδον ολοι ειναι μελοι σε clan εγω ειμαι 28 lvl υπαρχει περιπτωση να με δεχτουν σε clan μεσα ? υπαρχει δηλ οριο για να σε βαλουν σε clan?,

και κατι αλλο ρε παιδια πως μπορο να ανεβασω τα λευτα μου εχω σαπισει να τρεχω σαν τρελος για να μαζεψω φραγγα αλλα τπτ δεν γινετε παλι χαμηλα ειμαι Help!!!!!!!!!!!!!! Ευχαριστω :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μια και ειμαι σχετικα καινουργιος στο la θα ηθελα οποιος ξερει να μου απαντησει παιζω το παιχνιδι 5 μερες ( καμενος και εγω 10-12 ωρες ) βλεπω σχεδον ολοι ειναι μελοι σε clan εγω ειμαι 28 lvl υπαρχει περιπτωση να με δεχτουν σε clan μεσα ? υπαρχει δηλ οριο για να σε βαλουν σε clan?,

και κατι αλλο ρε παιδια πως μπορο να ανεβασω τα λευτα μου εχω σαπισει να τρεχω σαν τρελος για να μαζεψω φραγγα αλλα τπτ δεν γινετε παλι χαμηλα ειμαι Help!!!!!!!!!!!!!! Ευχαριστω :confused:

το (η) clan δεν έχει όριο σε lvl για να δεχτει members.Μπορεις ανετα να μπεις σε clan αλλα είναι

1)δύσκολο να βρεις leader που θέλει 28lvl members

2)ανωφελο γιατι η clan θα είναι σχετικα πολυ μικρο lvl και όλα τα μέλη της επίσης

 

Οσο γιατα λεφτα απλά τα τέρατα βαρας.Τωρα αν βρεις κανενα χαζο θα είναι αξαίρεση

--------------

Φιλε συνέχισε το "καψιμο".αν βαρεθεις-κουραστεις στον server(λογικα κανεναν bnb,e-global,interspot,noobwars,The game) που ο μεγαλύτερος σε rates είναι ο "μεγάλος" ο the game.Αν βαρεθεις πες να σου δώσω κατι server με τεράστεια rates

 

------------------------------

Παιδια έχω παίξει σε server με 1000000 rates στο xp και με ενα τερας στην αρχη πας 48 lvl :p

και στο δευτερο 80lvl :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μια και ειμαι σχετικα καινουργιος στο la θα ηθελα οποιος ξερει να μου απαντησει παιζω το παιχνιδι 5 μερες ( καμενος και εγω 10-12 ωρες ) βλεπω σχεδον ολοι ειναι μελοι σε clan εγω ειμαι 28 lvl υπαρχει περιπτωση να με δεχτουν σε clan μεσα ? υπαρχει δηλ οριο για να σε βαλουν σε clan?,

και κατι αλλο ρε παιδια πως μπορο να ανεβασω τα λευτα μου εχω σαπισει να τρεχω σαν τρελος για να μαζεψω φραγγα αλλα τπτ δεν γινετε παλι χαμηλα ειμαι Help!!!!!!!!!!!!!! Ευχαριστω :confused:

 

Πες μας και σε ποιο server παιζεις ομως. Στον official devianne πχ ενας lvl28 character μπαινει ανετα σε clan με alliance

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και σε ποιο server παιζεις ομως. Στον official devianne πχ ενας lvl28 character μπαινει ανετα σε clan με alliance

φιλικη συμβουλη σε οσουε παιζουν official ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ SERVER ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣαυτα:)

Link to comment
Share on other sites

φιλικη συμβουλη σε οσουε παιζουν official ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ SERVER ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣαυτα:)

θα μπορουσες να τα κανεις ποιο μικρα και οχι κεφαλαία :)

 

Αυτο που λέει ο Hydro το επιβαιβεώνω γιατι ολοι οι pker,ολοι αυτοι που βρίζουν Χριστους,Παναγιες,Οικογένεια εκει βρίσκονται.Επίσεις όλα τα bugs και οι ελλείψεις εκει θα βρίσκονται(πχ BNB που αμφιβάλω αν μπήκαν τα a)

Αυτα και απο μένα.

 

hydro ποσα μυνήματα εχεις μονο εδώ?

Link to comment
Share on other sites

φιλικη συμβουλη σε οσουε παιζουν official ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ SERVER ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣαυτα:)

Μην το λες hydro. Εγω devianne παιζω και εχει και την πλακα του που εχει ελληνες.

 

Αυτο με τα pk ισχυει , και τα παιρνουν και στα starting villages οι ανιωθοι.

Η κατασταση δεν ειναι και σαν το BnB ομως , γιατι official παιζουν ατομα που τους νοιαζει λιγο περισσοτερο να παιζουν σε καθαρο περιβαλλον

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες hydro. Εγω devianne παιζω και εχει και την πλακα του που εχει ελληνες.

 

Αυτο με τα pk ισχυει , και τα παιρνουν και στα starting villages οι ανιωθοι.

Η κατασταση δεν ειναι και σαν το BnB ομως , γιατι official παιζουν ατομα που τους νοιαζει λιγο περισσοτερο να παιζουν σε καθαρο περιβαλλον

My advice is Away From BNB.

όλοι οι n00b παίζουν εκει(όλοι οι παροντες εξαιρούνται)

Link to comment
Share on other sites

Kai mono pou mpikate ston kopo na apanthsete gia mena leei polla tora oso anafora ta leyta!!!! skotono o amoiros den kano tpt allo mexri kai ti mana mou pou leei o logos exo skotosei sto game apo tis 10-12 ores tis 9-10 tis pernao se loutra aimatos apo ta terata :kill: ( kai kamia fora kai apo mena :p ) alla ta leyta ta atima anebenoun me to zori (sproxta pane tha elega :lol: ),

oso gia to server distixos eimai stin disaresti thesi na anakinoso oti eimai stin lista tou BnB :X kai mia xari oi pks ti einai ? :wacko: :confused: oxi tpt allo na matheno o neos :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν δειχνω bnb αλλα official εκανα την βλακεια οταν αρχισα να παω lionna και απο τοτε δεν ξαναπατησα εκει ειμαι τωρα sieghardt και κοντευω να το τελειωσω επιτελους το θεμα ειναι οτι οπου και αν πανε παντα θα δεις οτι τελικα δεν νιωθουμε σαν ατομα και σαν λαος γενικοτερα

 

θα μπορουσες να τα κανεις ποιο μικρα και οχι κεφαλαία :)

 

Αυτο που λέει ο Hydro το επιβαιβεώνω γιατι ολοι οι pker,ολοι αυτοι που βρίζουν Χριστους,Παναγιες,Οικογένεια εκει βρίσκονται.Επίσεις όλα τα bugs και οι ελλείψεις εκει θα βρίσκονται(πχ BNB που αμφιβάλω αν μπήκαν τα a)

Αυτα και απο μένα.

 

hydro ποσα μυνήματα εχεις μονο εδώ?

αν θες να πεις για το Post του Lineage λιγα αλλα ψαξ να δεις ενα post δικο μου με αμαξια και μονο :p

Link to comment
Share on other sites

kai mia xari oi pks ti einai ?

pk λέγεται οταν κάποιος σκοτώνει έναν χωρις να του επιτε8εί καθόλου(μοβ vs ασπρο)

pvp λέγεται οταν 2 κάνουν μια μάχη μεταξυ τους(μοβ vs μοβ)

 

 

αν θες να πεις για το Post του Lineage λιγα αλλα ψαξ να δεις ενα post δικο μου με αμαξια και μονο

 

λογικα το thread αυτο έχεις στα θέματα υπο παρακολούθηση.

εκει στην αρχη έχει ένα κόκκινο μήνυμα(σημαίνει οτι έχουν δημιοργηθει νεα μυνήματα)εκει αν αφήσεις τον κέρσορα σου λέει ποσα μυνηματα έχεις κανει.

 

 

Εγω έχω κανει 60 ολόκληρα μυνήματα.

 

 

skotono o amoiros den kano tpt allo mexri kai ti mana mou pou leei o logos exo skotosei sto game apo tis 10-12 ores tis 9-10 tis pernao se loutra aimatos apo ta terata ( kai kamia fora kai apo mena )

 

φίλε ολοι ξεκινήσαμε.Στην διαρκεια μαθαίναμε.

Να πω οτι στον bnb c1 (οταν ξεκίνησα το l2)είχα έναν Dark Elf Plains Walker(daggera με light)και εγω τον έβαλα να κραταει dual και brigandine!!!!

Ενα άλλο που απο τα 38lvl είχα c grade dual και εναρωτιόμουν γιατι δεν πετύχαινε όλες τις βολες :p

 

 

Ετσι συνιστω να ρωτάνε οσοι δεν ξέρουν για να απαντουν οι παλιε "καραβάνες":p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Distixos kai leo distixos giati tin exo patisei 4 fores ek ton opoion tis 2 exasa lvl

ase de pou den prolaba na do ti me barese eitan malon apo oti mou eipan ranger den ksero ti ginete kai an kerdizei tpt me to na skotonei pls o tipos alla ayto einai ena megalo problima ego na paleyo toses ores gia ena lvl up kai otan to perno epitelous na erxete enas m.....s na me ksaploni anaskela xoris na prolabo na do ti egine :angry: :angry: :angry:, diladi an paizoun san tous allous pls normal tha tous xalasei? :!: kai na exeis kanei kati se kapoion to katalabeno alla na erthei sta kala kathoumena na se ksaplosi einai parania :down:, esi hydro paizeis se official server kai den exei tetoies mlks?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...