Jump to content

UMiDIGI C Note


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, δεν βρηκα να υπαρχει topic για το συγκεκριμενο, το βρηκα στα 116 ευρω και το παραγγειλα. Νομιζω αρκετα καλη τιμη για τα χαρακτηριστικα του:

 

Material: Aluminum alloy

Network Type: 2G , 3G , 4G

Band Details: GSM 850: (B5)/900(B8)/1800(B3)/1900(B2) WCDMA: 850(B5)/900(B8)/1900(B2)/2100(B1) LTE FDD: 2100(B1) /1800(B3)/2600(B7)/800(B20) Up to 300Mbps

Data Transfer: GPRS , HSPA , EDGE , LTE

SIM Card Type: Micro SIM , Nano SIM

Network Standby: Dual Network Standby

 

Operating System:Android 7.0

CPU Processor: MTK MT6737T, Quad-core, Cortex-A53 + 1.5GHZ

GPU: ARM MALI-T720 MP2 600MHz

 

RAM: 3GB

ROM: 32GB

Memory Card: Support

 

Screen Resolution: 1920*1080

Screen Size ( inches): 5.5"

 

Camera Pixel: 13.0MP

Front Camera Pixels: 5.0MP

Video Recording Resolution: 1080P, 2K, 4K

Flash:Yes

Auto Focus: PD AF, Laser AF

 

Battery Capacity: 3800mAh

features: Wi-Fi , Bluetooth

Sensor: Fingerprint authentication sensor

I/O Interface: 3.5mm

 

Dimensions: 6.1 in x 2.95 in x 0.35 in (15.5 cm x 7.5 cm x 0.88 cm)

Weight: 6.53 oz (185 g)

Edited by pre7dator
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορουν και καλυτερες τιμες :p

Θα σου κανω παρεα λοιπον! Ωραιο φαινεται...

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη τι εννοείς καλύτερες τιμές; Πιο κατω απο 116€ το βρηκες?

 

Ναι, ενα δεκαρικο. Δεν σωθηκα βεβαια.....:(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ κι εγώ το θέμα με το Umidigi C note, φαίνεται ωραίο, έχω ήδη UMI, το UMI Touch και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πάντως δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα αν έχει dedicated sd card slot ή πρέπει να βγάλεις μια κάρτα sim και να πάει μια sim και μία sd. Δεν το θέλω έτσι. Από πωλητή περιμένω το amazon.de να το βάλει στη γκάμα του μήπως και γλυτώσω προβλήματα με τελωνεία για όσα από έρχονται από Κίνα. Έχω καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα και δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει για παραγγελίες από κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Υποδοχή για SD ή για δεύτερη κάρτα SIM δυστυχως, αλλα υπαρχει πατεντα να μπουν και τα δυο αν ειναι τοσο αναγκη..
Link to comment
Share on other sites

Υποδοχή για SD ή για δεύτερη κάρτα SIM δυστυχως, αλλα υπαρχει πατεντα να μπουν και τα δυο αν ειναι τοσο αναγκη..

εννοείς που βάζουμε sd και sim μαζί που βλέπω σε κάτι βιντεάκια, που κόβουν την sim κλπ. Δεν ξέρω αν είναι αποτελεσματική η μέθοδος δηλαδή μην έχει κολλήματα μπερδέματα κλπ.

Πάντως σε umi ξεχωριστη slot για sd έχει σίγουρα το diamond και diamond x που τα σκέφτομαι επίσης και έχουν καλή τιμή σε amazon.de 109,99 kai 99,99 αντίστοιχα πάντα με την προϋπόθεση οτι δεν (;) θα έχεις τελωνεία κλπ αλλιώς έχει και φτηνότερα από κινα. Βρήκα και UMIDIGI C NOTE εκεί και ακόμα τρέχω...209 και κάτι...:p

Link to comment
Share on other sites

εννοείς που βάζουμε sd και sim μαζί που βλέπω σε κάτι βιντεάκια, που κόβουν την sim κλπ. Δεν ξέρω αν είναι αποτελεσματική η μέθοδος δηλαδή μην έχει κολλήματα μπερδέματα κλπ.

Πάντως σε umi ξεχωριστη slot για sd έχει σίγουρα το diamond και diamond x που τα σκέφτομαι επίσης και έχουν καλή τιμή σε amazon.de 109,99 kai 99,99 αντίστοιχα πάντα με την προϋπόθεση οτι δεν (;) θα έχεις τελωνεία κλπ αλλιώς έχει και φτηνότερα από κινα. Βρήκα και UMIDIGI C NOTE εκεί και ακόμα τρέχω...209 και κάτι...:p

- Ειναι αρκετα αποτελεσματικη η μεθοδος

- Το diamond και diamond x δεν συγκρινονται με το c note

- 209 ευρω το UMIDIGI C NOTE ρε φιλε με εριξες απτην καρεκλα...

Link to comment
Share on other sites

- Ειναι αρκετα αποτελεσματικη η μεθοδος

- Το diamond και diamond x δεν συγκρινονται με το c note

- 209 ευρω το UMIDIGI C NOTE ρε φιλε με εριξες απτην καρεκλα...

 

Κι εγώ έπαθα χτες μόλις το ειδα. Πάντως, εδώ και 2 ώρες ξεσκονίζω το amazon.de (εκεί το είδα) και το έχουν βγάλει. Ισως ήταν λάθος...μακάρι. Πάντως αν το χτυπήσουμε από κινα τι γίνεται; εχω χρόνια να παρω απο κει. Κοπανάνε εδώ οι δικοί μας ή φήμες;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έπαθα χτες μόλις το ειδα. Πάντως, εδώ και 2 ώρες ξεσκονίζω το amazon.de (εκεί το είδα) και το έχουν βγάλει. Ισως ήταν λάθος...μακάρι. Πάντως αν το χτυπήσουμε από κινα τι γίνεται; εχω χρόνια να παρω απο κει. Κοπανάνε εδώ οι δικοί μας ή φήμες;

 

Εφερα εγώ ένα c note από Κίνα (NL post) και πέρασε τελωνείο.Να ξέρετε ότι η πιθανότητα είναι μεγάλη λόγω του μεγάλου κουτιού.

Για να προλάβω κάποιους...Δεν παιζει ρόλο αν πάει μέσω Ολλανδίας.Βλέπουν ότι είναι απο χώρα εκτός ΕΕ.

 

To amazon.de δεν το στελνει Ελλάδα.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Εφερα εγώ ένα c note από Κίνα (NL post) και πέρασε τελωνείο.Να ξέρετε ότι η πιθανότητα είναι μεγάλη λόγω του μεγάλου κουτιού.

Για να προλάβω κάποιους...Δεν παιζει ρόλο αν πάει μέσω Ολλανδίας.Βλέπουν ότι είναι απο χώρα εκτός ΕΕ.

 

To amazon.de δεν το στελνει Ελλάδα.

 

Απο ποιο το πηρες? Εγω 20 συσκευες δεν εχει περασει κανενα... (εννοειται τους λεω '' please mark it as gift or below 30$'' to avoid customs κλπ)

Παντως και 1/5 να μπαινουν τελωνειο παλι με τετοιο ποσοστο δεν ειμαστε χαμενοι...)

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο το πηρες? Εγω 20 συσκευες δεν εχει περασει κανενα... (εννοειται τους λεω '' please mark it as gift or below 30$'' to avoid customs κλπ)

Παντως και 1/5 να μπαινουν τελωνειο παλι με τετοιο ποσοστο δεν ειμαστε χαμενοι...)

 

Από το επισημο καταστημα της umidigi στο Aliexpress.Τα mark as gift και τα 20-30 δεν λαμβανονται υποψιν.Χαζοι δεν ειναι.Μπηκε τελωνειο 10 του Μαιου και το παρελαβα προχθες.Εχουν βαλει μεσα για εκτελωνισμο παρα πολλα δεματα.Στα λεω γιατι πηρα τηλεφωνο και μαλιστα ηταν και λιγο εριστικοι μαζι μου λεγοντας μου να μην λεω πολλα γιατι δεν με συμφερει.Ειναι μην σου τυχει ,που λενε.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Δλδ να παιξω τζοκερ εγω με 20/20 και ενα σορό ανταλλακτικα, θήκες και δε συμαζευεται απο Αλι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα mark as gift και τα 20-30 λαμβανονται υποψιν αλλιως θα μπαινανε τα παντα τελωνειο.

( Μολις ειδα οτι μπηκε κεντρο διαλογης και το umidigi)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από amazon.de πήρα e-mail, 157 ευρώ το δίνουν. Αν έχεις account σ' ατούς β

λέπουν τι ψάχνεις και μόλις το έχουν ειδοποιούν

https://www.amazon.de/gp/product/B07198VR3D/ref=pe_23451_195033801_em_1p_0_ti

και δηλώνουν ότι όλα τα προϊόντα από amazon.de περιέχουν γερμανικό φπα...σημαίνει άραγε αυτό ότι γλυτώνουμε τελωνεία εδώ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάστε εκεί που λέει "Sold by SuperUnion and Fulfilled by Amazon. For Returns, please check the seller link. Gift-wrap available"

στο fullfiled by amazon. Μάλλον δεν έχει τελωνείο νόμιμα, έτσι το καταλαβαίνω εγώ, αλλά δείτε το κι εσείς να σιγουρετούμε.

Τώρα σχετικά με τα specs του C Note...έχω όπως είπα το UMI TOUCH με 8άρη ΜΤ 6753 και άλλα, εκτός του Νουγκατ, που νομίζω το κάνουν καλύτερο από το C NOTE. Γιατί λοιπόν να μην πάρω ακόμα ένα UMI Touch αντί για το C NOTE και με πολύ φτηνότερη τιμή; 125 έχει στην ελλάδα επίσημα!

Link to comment
Share on other sites

Πειτε βρε παιδια τιποτα περισσοτερα για τη συσκευη! :)

Εγω ακομα στο περιμενε.... , αν και απο τις 5/6 ειναι στο ντεστινεισον ποστ :(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πόσα?????????????????????????????

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

ωχ...πες μου ότι με έγδαραν να ανεβάσω πίεση:lost:!! Αν είναι έτσι, τότε το μόνο που με σώσει είναι ότι δεν έχει δασμούς.:(

Πόσο το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Εφερα εγώ ένα c note από Κίνα (NL post) και πέρασε τελωνείο.Να ξέρετε ότι η πιθανότητα είναι μεγάλη λόγω του μεγάλου κουτιού.

Για να προλάβω κάποιους...Δεν παιζει ρόλο αν πάει μέσω Ολλανδίας.Βλέπουν ότι είναι απο χώρα εκτός ΕΕ.

 

To amazon.de δεν το στελνει Ελλάδα.

Από amazon.de παρήγγειλα. Έρχεται 21 με 26 ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη σημερα!

Σε ασπρο - χρυσο χρωμα που μου αρεσει πολυ.

Πρωτη εντυπωση καλη. Το κουτι του ειναι χαρτινο, ομορφο και δεν ειναι μεγαλο οπως ειπωθηκε .

Η συσκευη ειναι ομορφη και ελαφρια, μου θυμισε κορεατικο :shifty:

Η συσκευασια εχει μονο σαν επιπλεον ενα εξτρα φιλμ σε συσκευασια ... δωρου!

Ηρθε με την τελευταια αναβαθμιση.

Εχει ηδη εγκατεστημενο το 7.

Wifi μετριο σε ληψη.

Καμερα μετρια προς το καλη.

Οθονη καλη με καλα χρωματα.

Ηχος μια χαρα!

Κινεζοτετοιες δεν εχει καθολου.

Αποψη μου οτι αξιζει η αγορα του, βλεπω ομως την τιμη του συνεχεια να τσιμπαει .

Αυτα! Σιμ θα βαλω καποια μερα να εχω κεφι. Τωρα στο ... συρταρι.:rolleyes:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη σημερα!

Σε ασπρο - χρυσο χρωμα που μου αρεσει πολυ.

Πρωτη εντυπωση καλη. Το κουτι του ειναι χαρτινο, ομορφο και δεν ειναι μεγαλο οπως ειπωθηκε .

Η συσκευη ειναι ομορφη και ελαφρια, μου θυμισε κορεατικο :shifty:

Η συσκευασια εχει μονο σαν επιπλεον ενα εξτρα φιλμ σε συσκευασια ... δωρου!

Ηρθε με την τελευταια αναβαθμιση.

Εχει ηδη εγκατεστημενο το 7.

Wifi μετριο σε ληψη.

Καμερα μετρια προς το καλη.

Οθονη καλη με καλα χρωματα.

Ηχος μια χαρα!

Αποψη μου οτι αξιζει η αγορα του, βλεπω ομως την τιμη του συνεχεια να τσιμπαει .

Αυτα! Σιμ θα βαλω καποια μερα να εχω κεφι. Τωρα στο ... συρταρι.:rolleyes:

 

Αν θέλεις δώσε κάποια πληροφορία αν είχες τελωνείο κλπ και τελική τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...