Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με tethering τι κάνετε; εμένα δημιουργεί μεν Hotspot, συνδέεται ο υπολογιστής ΑΛΛΑ χωρίς ίντερνετ.

Vodafone CU ο πάροχος

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με Vodafone CU εχω το ιδιο θεμα σε παρα πολλες συσκευες,με το max βεβαια δεν το εχω δοκιμασει να πω την αληθεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο...Μια δυο απορίες...

 

1)Υποστηρίζει απ τον πάροχο ταχύτητες 4g και για οποιονδήποτε;

 

2)Εγγύηση θα έχω αγοράζοντας το από Ελλάδα;

 

3)Επειδή το θέλω πιο πολύ για δεδομένα ως hotspot δουλεύει άνετα;

 

Γενικά κάτι αρνητικό που μπορεί να αποτελεί λόγο να μη το πάρω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο...Μια δυο απορίες...

 

1)Υποστηρίζει απ τον πάροχο ταχύτητες 4g και για οποιονδήποτε;

 

2)Εγγύηση θα έχω αγοράζοντας το από Ελλάδα;

 

3)Επειδή το θέλω πιο πολύ για δεδομένα ως hotspot δουλεύει άνετα;

 

Γενικά κάτι αρνητικό που μπορεί να αποτελεί λόγο να μη το πάρω;

Ευχαριστω

Δηλαδη φιλε το 1ο σου ποιο ειναι.....?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη φιλε το 1ο σου ποιο ειναι.....?

 

Και εγώ για δεύτερο το έχω φίλε μου. 1η συσκευή S7 Edge κυρίως για κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για δεύτερο το έχω φίλε μου. 1η συσκευή S7 Edge κυρίως για κάμερα.

Kαι εγω με ενα s8+:lol:.......αλλα για δευτερο.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο...Μια δυο απορίες...

 

1)Υποστηρίζει απ τον πάροχο ταχύτητες 4g και για οποιονδήποτε;

 

2)Εγγύηση θα έχω αγοράζοντας το από Ελλάδα;

 

3)Επειδή το θέλω πιο πολύ για δεδομένα ως hotspot δουλεύει άνετα;

 

Γενικά κάτι αρνητικό που μπορεί να αποτελεί λόγο να μη το πάρω;

Ευχαριστω

Η global έκδοση από την info quest υποστηρίζει κανονικά. Αν αγοραστεί από την info quest έχεις κανονικά εγγύηση. Global έκδοση υπάρχει και στο skroutz θα έχεις κανονικά 4g. Για εγγύηση για αγορά από skroutz θα έχεις από το κατάστημα που θα το πάρεις. Σαν Hotspot με cosmote wind κάρτα πάει άψογα. Αν το πάρεις κάποια στιγμή θα βάλεις για δεύτερο το iphone και θα έχεις για πρώτο αυτό. Τα mi max είναι εργαλεία σε αντίθεση με τα iPhone.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Η infoquest δεν βλέπω να έχει φέρει το Mi max 2 επίσημα Ελλάδα. Κάνω λάθος?

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η infoquest δεν βλέπω να έχει φέρει το Mi max 2 επίσημα Ελλάδα. Κάνω λάθος?

 

The power of 10

Δεν γνωρίζω 100% να σου πω. Σε αρκετά καταστήματα υπάρχει πάντως και η τιμή του αρκετά καλή για τα ελληνικά δεδομένα.

 

 

e9c2c5c5b04a735de993b14fd2efda2d.jpg

1335a27abc12abed20faf416e48897f5.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο site της infoquest δεν υπάρχει.

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο site της infoquest δεν υπάρχει.

 

The power of 10

Καλημέρα. Σωστά ούτε καν την πρώτη έκδοση δεν έχει άλλα και σε κατάστημα του skroutz μια ερώτηση για την εγγύηση καλό θα είναι να γίνει. Για ποπ φθηνά υπάρχει και το banggood gearbest με priority line θα έρθει χωρίς τελωνείο.

 

3654c88d523cf71f14d69b290e8bb885.jpg

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το 7 plus.

Αν μπορείτε να μου απαντούσατε χαρά μου.

 

Η global έκδοση από την info quest υποστηρίζει κανονικά. Αν αγοραστεί από την info quest έχεις κανονικά εγγύηση. Global έκδοση υπάρχει και στο skroutz θα έχεις κανονικά 4g. Για εγγύηση για αγορά από skroutz θα έχεις από το κατάστημα που θα το πάρεις. Σαν Hotspot με cosmote wind κάρτα πάει άψογα. Αν το πάρεις κάποια στιγμή θα βάλεις για δεύτερο το iphone και θα έχεις για πρώτο αυτό. Τα mi max είναι εργαλεία σε αντίθεση με τα iPhone.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Συμφωνω και επαυξανω με το φιλο king2009.Εγω εφυγα απο s7 edge και ηρθα στο <<απολυτο μηχανημα>>,εχοντας βεβαια περασει απο πολλα xiaomi,και στο μονο που βλεπω διαφορα ειναι στις νυχτερινες ληψεις.Στην ημερα παιδια οι φωτος κατα τη γνωμη μου παντα και ανοιγοντας τις στο pc η παιζοντας βιντεο σε 50αρα LG TV διαφορα δεν ειδα.Σε ΟΛΑ τα αλλα σημεια,ειναι μακραν καλυτερο το MAX.Ενας ξαδερφος μου,δε βρισκεται στη φαση ακριβως με το φιλο eddiedimitris.Με 7 plus δουλευοντας το θηριο,εβαλε ηδη παραγγελια Banggood και παει ΚΑΝΟΝΙΚΑ δευτερο το μηλο για να κανει πλεον τη δουλεια του σαν ανθρωπος;);););)

Link to comment
Share on other sites

Μη τα παραλέμε παιδιά. Εννοείται εργαλείο το Max 2 κυρίως για την οθόνη όλα γίνονται πιο άνετα και για την τεράστια αυτονομία που σου προσφέρει. Από κει και πέρα δεν γίνεται να το συγκρίνουμε με high end συσκευές όπως το S7 Edge και το S8 ακόμα και το 7 plus κλπ. Δίπλα δίπλα τα έχω με το S7 Edge και υστερεί σε άνοιγμα εφαρμογών σε scroll σε fluidity σε multitaskingσε όλα. Το Edge ακόμα και με τον θεωρητικά βαρύ Touchwiz είναι πιο fluid παντού και κρατάει και περισσότερες εφαρμογές στη Ram. Το Max 2 για να να πετύχει την τεράστια αυτονομία του σκοτώνει εφαρμογές για πλάκα. Στην κάμερα ειδικά ακόμα και την μέρα έχει τεράστια διαφορά με το Edge ειδικά σε βίντεο. Χωρίς Ois και με το κλασσικό συνεχόμενο focus που έχουν όλα τα Xiaomi είναι μια απελπισία. Σε φωτό τα πάει καλά σε ακίνητα τοπία κλπ αλλά σε δύσκολες συνθήκες όπως πχ παιδιά που παίζουν ή απλά δεν κάθονται για να βγουν φωτογραφία όλες είναι θολές. Καλό σένσορα έχει απλά δεν έχει το κατάλληλο software. Αυτά είχα να πω και βγήκα και πολύ offtopic σόρρυ.
Link to comment
Share on other sites

Μη τα παραλέμε παιδιά. Εννοείται εργαλείο το Max 2 κυρίως για την οθόνη όλα γίνονται πιο άνετα και για την τεράστια αυτονομία που σου προσφέρει. Από κει και πέρα δεν γίνεται να το συγκρίνουμε με high end συσκευές όπως το S7 Edge και το S8 ακόμα και το 7 plus κλπ. Δίπλα δίπλα τα έχω με το S7 Edge και υστερεί σε άνοιγμα εφαρμογών σε scroll σε fluidity σε multitaskingσε όλα. Το Edge ακόμα και με τον θεωρητικά βαρύ Touchwiz είναι πιο fluid παντού και κρατάει και περισσότερες εφαρμογές στη Ram. Το Max 2 για να να πετύχει την τεράστια αυτονομία του σκοτώνει εφαρμογές για πλάκα. Στην κάμερα ειδικά ακόμα και την μέρα έχει τεράστια διαφορά με το Edge ειδικά σε βίντεο. Χωρίς Ois και με το κλασσικό συνεχόμενο focus που έχουν όλα τα Xiaomi είναι μια απελπισία. Σε φωτό τα πάει καλά σε ακίνητα τοπία κλπ αλλά σε δύσκολες συνθήκες όπως πχ παιδιά που παίζουν ή απλά δεν κάθονται για να βγουν φωτογραφία όλες είναι θολές. Καλό σένσορα έχει απλά δεν έχει το κατάλληλο software. Αυτά είχα να πω και βγήκα και πολύ offtopic σόρρυ.

Για πια έκδοση μιλάς? Γιατί όταν είχα πάρει το πρώτο mi max με τα 4gb ram καμία εφαρμογή δεν σκότωνε. Global Rom πάντα. Βέβαια είχε τον 652 ο 625 είναι αρκετά πιο αδύναμος και απορώ γιατί δεν έβαλαν κάποιον 660.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για πια έκδοση μιλάς? Γιατί όταν είχα πάρει το πρώτο mi max με τα 4gb ram καμία εφαρμογή δεν σκότωνε. Global Rom πάντα. Βέβαια είχε τον 652 ο 625 είναι αρκετά πιο αδύναμος και απορώ γιατί δεν έβαλαν κάποιον 660.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Max 2 Global ROM 4/64

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και τωρα το στηνω...Για τα λεφτα του αρχικα καλο φαινεται

Καλοριζικο την μπαταρία και την οθονη θα τις απολαύσεις. Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και στο miui που έχει η xiaomi με αρκετά smooth εμπειρία χωρίς να σκαλώνει πουθενά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Άντε και οι πρώτες απορίες...

 

1)Αρχικά του έβαλα πάνω μια micro sim της Vodafone στη θέση 2 και παρόλο που έβλεπε Vodafone και συγχρονισε ώρα κλπ δεν μπόρεσε ποτέ να βρει δίκτυο...Η κάρτα αυτή μέχρι πριν δέκα μέρες που τη χρησιμοποίησα τελευταία φορά μια χαρά ήταν...Μήπως έκανα κάποιο λάθος;

 

2)Στη συνέχεια έβαλα μια nano sim Cosmote στη θέση 1 και τη βλέπει κάνονικα...Το μόνο ότι δεν πιάνει 4g...Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;Εννοειται ότι στην προτιμώμενο σύνδεση έχω το lte.

 

3)Στην οθόνη κλειδώματος πως γίνεται αντί να μου λέει ένα εισερχόμενο mail να μου κάνει προεπισκόπηση αυτού;

 

Γενικά και η οθόνη ωραία είναι και η αίσθηση για τα χρήματα του...Αν λειτουργούσαν και άψογα οι δυο sim με 4g κλπ μπορεί να το δοκίμαζα για λίγο στη θέση του iPhone αλλά επειδή είναι εργαλείο δουλειάς το πρώτο μου κινητό ακόμα δε το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Άντε και οι πρώτες απορίες...

 

1)Αρχικά του έβαλα πάνω μια micro sim της Vodafone στη θέση 2 και παρόλο που έβλεπε Vodafone και συγχρονισε ώρα κλπ δεν μπόρεσε ποτέ να βρει δίκτυο...Η κάρτα αυτή μέχρι πριν δέκα μέρες που τη χρησιμοποίησα τελευταία φορά μια χαρά ήταν...Μήπως έκανα κάποιο λάθος;

 

2)Στη συνέχεια έβαλα μια nano sim Cosmote στη θέση 1 και τη βλέπει κάνονικα...Το μόνο ότι δεν πιάνει 4g...Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;Εννοειται ότι στην προτιμώμενο σύνδεση έχω το lte.

 

3)Στην οθόνη κλειδώματος πως γίνεται αντί να μου λέει ένα εισερχόμενο mail να μου κάνει προεπισκόπηση αυτού;

 

Γενικά και η οθόνη ωραία είναι και η αίσθηση για τα χρήματα του...Αν λειτουργούσαν και άψογα οι δυο sim με 4g κλπ μπορεί να το δοκίμαζα για λίγο στη θέση του iPhone αλλά επειδή είναι εργαλείο δουλειάς το πρώτο μου κινητό ακόμα δε το κάνω.

 

Λοιπον. Δοκίμασε αρχικά την Vodafone sim στο slot 1 και την cosmote στο slot 2. Αν δουλεύει δεν έχει θέμα το tray της sim. Βάλε μόνο την Vodafone στη sim 1 χωρίς την cosmote και δες αν πιάνει κανονικά σήμα. Η συσκευή νομίζω δεν είναι dual active δηλαδή δεν πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα να χρησιμοποιείς και τις 2 sim. Ας το εξακριβωσει κάποιος αυτό. Για το 4G για την κάρτα της cosmote στείλε 4G στο 1333. Κανονικά πρέπει να ενεργοποιηθεί και αν έχει η περιοχή που είσαι θα δουλέψει. Για το τρίτο δεν γνωρίζω δοκίμασε την εφαρμογή flotify

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.floatify

 

Και θα γίνει η δουλειά σου και με το παραπάνω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Απλά τη Vodafone θα πρέπει να την κόψω για να μπει στη θέση ένα...

 

Θα τα τσεκάρω τς αλλά και επανέρχομαι...

 

Ευχαριστω πολυ

Υ.γ.Με το 4g όλα οκ!

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένας κάτοχος Mi Max 2. Μόλις το πήρα και τώρα το επεξεργάζομαι.

Θερμές ευχαριστίες στους edangel8 & Antretng (κυριολεκτικά τους έπρηξα) αλλά και στους king2009 & eddiedimitris για τη βοήθειά τους.

Δυο τρεις απορίες έχω και όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

- Προσπαθώ να επιλέξω δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αλλά μου βγάζει μόνο cosmote 3G. Δε μου δίνει καθόλου την επιλογή 4G (έχω την global version με την 800άρα μπάντα). Στο LG δούλευε κανονικά το 4G.

- Δε μου διαβάζει καθόλου την κάρτα sd και μου ζητάει να κάνω format.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένας κάτοχος Mi Max 2. Μόλις το πήρα και τώρα το επεξεργάζομαι.

Θερμές ευχαριστίες στους edangel8 & Antretng (κυριολεκτικά τους έπρηξα) αλλά και στους king2009 & eddiedimitris για τη βοήθειά τους.

Δυο τρεις απορίες έχω και όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

- Προσπαθώ να επιλέξω δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αλλά μου βγάζει μόνο cosmote 3G. Δε μου δίνει καθόλου την επιλογή 4G (έχω την global version με την 800άρα μπάντα). Στο LG δούλευε κανονικά το 4G.

- Δε μου διαβάζει καθόλου την κάρτα sd και μου ζητάει να κάνω format.

Στις ρυθμίσεις δικτύου έχεις επιλέξει LTE? Για την κάρτα ή μόνη λύση αποκοπή όλα σε υπολογιστή βάλτην στο κινητό format και ξανά πέρνα τα. Είναι ανάλογα σε τι format την είχες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα με το 4G τακτοποιήθηκε. Έκανα εκ νέου αναζήτηση δικτύων και μου το έβγαλε.

Ναι, το είχα στο LTE. Ευχαριστώ.

 

Το θέμα με την κάρτα μνήμης παραμένει, οπότε αυτό που μου είπες είναι μονόδρομος.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...