Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσένα δηλαδή ο συνομιλητής ακούγεται κανονικά?

 

Όσο για το αλλο με τις επαφές..δεν την βρίσκει τελικά όλες με την αναζήτηση. Καποιες δεν...

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσένα δηλαδή ο συνομιλητής ακούγεται κανονικά?

 

Όσο για το αλλο με τις επαφές..δεν την βρίσκει τελικά όλες με την αναζήτηση. Καποιες δεν...

 

Ναι μια χαρά ακούγεται τις επαφές έκατσα και τις έφτιαξα πάλι και μέχρι τώρα δεν έχω θέμα

Link to comment
Share on other sites

Και γω ξαναεφιαξα τις επαφές μια μια ..

Ήταν μια ευκαιρία για ξεκαθάρισμα παλιών και αχρήστων πλέον επαφών ..

και νοικοκυρεμα ( π.χ είχα αλλα με μικρά , αλλά με κεφάλαια κλπ κλπ ) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την Πεμπτη μου εβγαλε οτι υπαρχει η αναβαθμιση σε android 10 , αλλα ηθελα να περιμενω λιγο ακομη. Τωρα, οταν παταω να κανω ελεγχο ενημερωσεων, δεν μου τη βγαζει. Ξερετε τι συνεβη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την Πεμπτη μου εβγαλε οτι υπαρχει η αναβαθμιση σε android 10 , αλλα ηθελα να περιμενω λιγο ακομη. Τωρα, οταν παταω να κανω ελεγχο ενημερωσεων, δεν μου τη βγαζει. Ξερετε τι συνεβη;

Aν δεν την εχει ηδη παρει κατεβασε το oxygen updater απο playstore να στην κατεβασει αμεσως η απλα παρε το αρχειο απο εδω : (stable oos 10)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/how-to/official-oxygenos-4-5-2-7-1-1-ota-t3627003

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά ακούγεται τις επαφές έκατσα και τις έφτιαξα πάλι και μέχρι τώρα δεν έχω θέμα

Τίποτα! Ό,τι κι αν κάνω...δεν δουλεύει. Το παράξενο είναι ότι σε όλα τα τηλεφωνήματα που έχω κάνει...μόνο σε ένα ακούγεται ο συνομιλητής. Χωρίς να κάνω καμία αλλαγή πριν η μετά.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά ακούγεται τις επαφές έκατσα και τις έφτιαξα πάλι και μέχρι τώρα δεν έχω θέμα

Ρε μήπως φταίει η εφαρμογή εγγραφής? Ποια έχεις εσύ να την κατεβάσω?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ρε μήπως φταίει η εφαρμογή εγγραφής? Ποια έχεις εσύ να την κατεβάσω?

Εγώ χρησιμοποιώ το joneplus tools και ενεργοποιεί την εγγραφή κλήσεων που έχει το κινητό δεν βάζω έξτρα εφαρμογή για την εγγραφή κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου, αλλα μετα απο 2,5 χρονια η μπαταρια αρχισε να τα φτυνει και νομιζω εχει πεσει και η φωτεινοτητα της οθονης; Ειναι δυνατον; Αξιζει η αλλαγη σε Oneplus 7Τ στα 420 ευρω ή να περιμενω ακομα λιγους μηνες να πεσει η τιμη απο το 8αρι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου, αλλα μετα απο 2,5 χρονια η μπαταρια αρχισε να τα φτυνει και νομιζω εχει πεσει και η φωτεινοτητα της οθονης; Ειναι δυνατον; Αξιζει η αλλαγη σε Oneplus 7Τ στα 420 ευρω ή να περιμενω ακομα λιγους μηνες να πεσει η τιμη απο το 8αρι;

Εγώ επειδή πιστεύω ότι το 5 έχει πολλά ψωμιά ακόμα του άλλαξα την μπαταρία 33 ευρώ κοστίζει στην OnePlus εκτός και αν θες καλύτερη κάμερα που εμένα δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω την Sony A6000 mirrorless και κανένα μα κανένα κινητό δεν θα έχει τέτοια απόδοση στην φωτογραφία.

Σκέψου η συσκευή είναι του 2017 πήρε Android 10 και για ένα με δύο χρόνια πιστεύω άνετα θα μπορώ να του βάλω Android 11 ή και 12 νάνε καλά τα παιδιά στο xda

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το joneplus tools και ενεργοποιεί την εγγραφή κλήσεων που έχει το κινητό δεν βάζω έξτρα εφαρμογή για την εγγραφή κλήσεων

 

Κοίτα να δεις! Με την εφαρμογή ηχογράφησης του τηλεφώνου έγινε δουλειά τελικά! Τώρα μια χαρά. Οι εφαρμογές δεν δουλεύουν. Θενκς φιλαράκι!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή πιστεύω ότι το 5 έχει πολλά ψωμιά ακόμα του άλλαξα την μπαταρία 33 ευρώ κοστίζει στην OnePlus εκτός και αν θες καλύτερη κάμερα που εμένα δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω την Sony A6000 mirrorless και κανένα μα κανένα κινητό δεν θα έχει τέτοια απόδοση στην φωτογραφία.

Σκέψου η συσκευή είναι του 2017 πήρε Android 10 και για ένα με δύο χρόνια πιστεύω άνετα θα μπορώ να του βάλω Android 11 ή και 12 νάνε καλά τα παιδιά στο xda

Ποσες ημερες εμεινες χωρις κινητο; Η μπαταρια που σου εβαλαν σε τι επιπεδο ηταν; Πανω απο 85%; Γιατι και αυτες εχουν χρονια που καθονται στις αποθηκες και χανουν την αποδοση τους.
Link to comment
Share on other sites

Ποσες ημερες εμεινες χωρις κινητο; Η μπαταρια που σου εβαλαν σε τι επιπεδο ηταν; Πανω απο 85%; Γιατι και αυτες εχουν χρονια που καθονται στις αποθηκες και χανουν την αποδοση τους.

 

Δευτέρα απόγευμα ήρθε η ups και Παρασκευή απόγευμα το πήρα και είμαι επαρχία

Στο 96% ήταν η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα απόγευμα ήρθε η ups και Παρασκευή απόγευμα το πήρα και είμαι επαρχία

Στο 96% ήταν η μπαταρία

Πως την μετρησες την μπαταρια; Με πολυμετρο ή με προγραμμα; Εκλεισες την διαδικασια απο το επισημο σαιτ της Oneplus;
Link to comment
Share on other sites

Πως την μετρησες την μπαταρια; Με πολυμετρο ή με προγραμμα; Εκλεισες την διαδικασια απο το επισημο σαιτ της Oneplus;

Την μπαταρία την μέτρησα με το OnePlus Diagnostic και την διαδικασία την έκανα μέσα από το επίσημο σάιτ της OnePlus

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αυτές οι εφαρμογές δεν είναι αξιόπιστες για μετρήσεις. Για το συγκεκριμένο app, το οποίο είχα δουλέψει κι εγώ παλιά, πρόσφατα διάβασα στο XDA ότι δεν είναι ακριβές. Ούτε τα γνωστά apps του playstore φυσικά μπορούν να θεωρηθούν αξιόπιστα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει διαπιστώσει κανένας υπερθέρμανση κατά το σερφάρισμα σε fb browser κτλ? Εμένα σε σχέση με την προηγούμενη ρομ...ζεσταίνεται αρκετά.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το κινητό έχει θέμα με το GPS εδώ και αρκετό καιρό. Πολλές φορές αργεί να βρει σήμα και μου δείχνει και λάθος σημείο ή ότι βρίσκομαι 200 μέτρα πίσω. Οφείλεται στις πτώσεις που έχει φάει το κινητό λογικά;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά από 3 χρόνια.. (&.. 2 μηνες) με το υπέροχο σε όλα του 5ρι μου (8/128 )

Ήρθε η ώρα για μια αλλαγή.

Φυσικά όχι σε εταιρεία.. Παραμενουμε Oneplus funs ! :)

Η λογική έλεγε από μια ναυαρχίδα του 2017 να πάω στην αντίστοιχη του 2020

Δηλαδή στο oneplus 8 plus .. Αλλά άλλες προτεραιότητες δε μου το επιτρέπουν...

Οπότε επέλεξα μια αρκετά οικονομικότερη λύση το αξιοπρεπέστατο mid-range oneplus Nord !

( αναφέρομαι σε αυτό στο αντίστοιχό νήμα )

 

Το θρυλικό 5ρι αν και σαφώς έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας του,

Στα υπολοιπα δουλεύει τέλεια χωρις ποτε να μου δημιουργήσει το παραμικρό !

πλέον Όμως ήθελα λίγο μεγαλύτερη οθόνη ( μεγαλωνουμε..:p ) και

λίγο καλύτερη κάμερα..

Το 5ρι μου ευτυχώς θα συνεχίσει να δουλευει στην οικογένεια σε άλλο τυχερό μέλος της.

 

Ευχαριστώ όλα τα μέλη του υπάρχοντος νήματος που όλα αυτά τα χρόνια ανταλλάξαμε

Ιδέες, γνώμες, εμπειρίες, απορίες, ή διαφωνίες ...

 

Keep going with oneplus ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια.. (&.. 2 μηνες) με το υπέροχο σε όλα του 5ρι μου (8/128 )

Ήρθε η ώρα για μια αλλαγή.

Φυσικά όχι σε εταιρεία.. Παραμενουμε Oneplus funs ! :)

Η λογική έλεγε από μια ναυαρχίδα του 2017 να πάω στην αντίστοιχη του 2020

Δηλαδή στο oneplus 8 plus .. Αλλά άλλες προτεραιότητες δε μου το επιτρέπουν...

Οπότε επέλεξα μια αρκετά οικονομικότερη λύση το αξιοπρεπέστατο mid-range oneplus Nord !

( αναφέρομαι σε αυτό στο αντίστοιχό νήμα )

 

Το θρυλικό 5ρι αν και σαφώς έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας του,

Στα υπολοιπα δουλεύει τέλεια χωρις ποτε να μου δημιουργήσει το παραμικρό !

πλέον Όμως ήθελα λίγο μεγαλύτερη οθόνη ( μεγαλωνουμε..:p ) και

λίγο καλύτερη κάμερα..

Το 5ρι μου ευτυχώς θα συνεχίσει να δουλευει στην οικογένεια σε άλλο τυχερό μέλος της.

 

Ευχαριστώ όλα τα μέλη του υπάρχοντος νήματος που όλα αυτά τα χρόνια ανταλλάξαμε

Ιδέες, γνώμες, εμπειρίες, απορίες, ή διαφωνίες ...

 

Keep going with oneplus ! ;)

To nord στην ουσια εχει σχεδον ιδιο επεξεργαστη με αυτον που εχει και τον oneplus5. Πως θεωρειται καλη αναβαθμιση κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει μάθει κανείς αν εχουν σκοπό να διορθώσουν το bug με τις επαφές που ενώ υπάρχουν, δεν τις βρίσκει η αναζήτηση? Έχει δοθεί κάποια λύση? Εγώ είχα βρει τρόπο (νομιζα δηλαδή) πως αν κάνω έντιτ μια επαφή που δεν την έβλεπε πριν, την βλέπει κανονικά μετά, αλλά δεν κρατάει πολύ. Για κάποιο λόγο και πάλι δεν την ξαναβρίσκει με την αναζήτηση.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εχει μάθει κανείς αν εχουν σκοπό να διορθώσουν το bug με τις επαφές που ενώ υπάρχουν, δεν τις βρίσκει η αναζήτηση? Έχει δοθεί κάποια λύση? Εγώ είχα βρει τρόπο (νομιζα δηλαδή) πως αν κάνω έντιτ μια επαφή που δεν την έβλεπε πριν, την βλέπει κανονικά μετά, αλλά δεν κρατάει πολύ. Για κάποιο λόγο και πάλι δεν την ξαναβρίσκει με την αναζήτηση.

Θα αργήσει λίγο το επόμενο update όπως διάβασα μια ανακοίνωση της oneplus

 

Εγώ αυτό το πρόβλημα με τις επαφές το έλυσα γυρίζοντας το κινητό στα αγγλικά εδώ και 5 μέρες που το έκανα δεν το έχει ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...