Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε στο apk mirror καινούρια έκδοση launcher. Έχει κάποιες νέες ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι και δουλευει αν και δεν ειναι η σωστη εκδοση που θα θελαμε για τη συσκευη αυτη..

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Του πέρασα σήμερα για αλλαγή την τελευταία Pixel experience. Για να δούμε πως θα πάει από αυτονομία πιο πολύ.

 

Μου αρέσει που έχει κανονικό AOD. Δε μπορώ να βρω κάτι από τις ρυθμίσεις για να κατεβάζω την κουρτίνα γρήγορων ρυθμίσεων από την μέση της οθόνης. Δηλαδή πρέπει το δάχτυλο να φτάσει στην κορυφή της οθόνης για να την ανοίξεις. Αυτό με χαλάει λίγο προς το παρόν.

 

Το άλλο που με χαλάει είναι που δεν έχει εντελώς μαύρο θέμα. Το σκοτεινό της Google όπως είναι γνωστό είναι απλά σκούρο γκρίζο. Εδω δεν ξέρω γιατί δεν το πρόσθεσαν.

 

Θα την κρατήσω λίγο και θα δω. Θεωρώ ότι η Oxygen έχει λίγα πραματακια παραπάνω που με βόλευαν. Η AOD στην Pixel experienceειναι ένα συν όμως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Του πέρασα σήμερα για αλλαγή την τελευταία Pixel experience. Για να δούμε πως θα πάει από αυτονομία πιο πολύ.

 

Μου αρέσει που έχει κανονικό AOD. Δε μπορώ να βρω κάτι από τις ρυθμίσεις για να κατεβάζω την κουρτίνα γρήγορων ρυθμίσεων από την μέση της οθόνης. Δηλαδή πρέπει το δάχτυλο να φτάσει στην κορυφή της οθόνης για να την ανοίξεις. Αυτό με χαλάει λίγο προς το παρόν.

 

Το άλλο που με χαλάει είναι που δεν έχει εντελώς μαύρο θέμα. Το σκοτεινό της Google όπως είναι γνωστό είναι απλά σκούρο γκρίζο. Εδω δεν ξέρω γιατί δεν το πρόσθεσαν.

 

Θα την κρατήσω λίγο και θα δω. Θεωρώ ότι η Oxygen έχει λίγα πραματακια παραπάνω που με βόλευαν. Η AOD στην Pixel experienceειναι ένα συν όμως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιας και έβαλες, κάνε μια χάρη και δοκίμασε POSP. Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Μιας και έβαλες, κάνε μια χάρη και δοκίμασε POSP. Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Τι ακριβώς είναι αυτο; Εάν εννοείς την rom της posp, στο site τους δε βρήκα κάτι για oneplus 5. Για τα υπόλοιπα Oneplus υπάρχει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτο; Εάν εννοείς την rom της posp, στο site τους δε βρήκα κάτι για oneplus 5. Για τα υπόλοιπα Oneplus υπάρχει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://sourceforge.net/projects/posp/files/cheeseburger/weeklies/

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

https://sourceforge.net/projects/posp/files/cheeseburger/weeklies/

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Τι διαφορετικό θα έχω με αυτήν;

 

Πάντως μέχρι στιγμής δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα η Pixel experience. Διπλό πάτημα για να κλείνει η οθόνη δεν έχει. Χειρονομία με τρία δάχτυλα για screenshot δεν έχει. Η μπαταρία με την AOD ενεργή την νύχτα, φαίνεται να φεύγει νεράκι. Εχτές πρώτη φόρτιση 100% και μετά από 5-6 ώρες σε standby το βρήκα στα 86%. Μέχρι και η κουρτίνα γρήγορων ρυθμίσεων δεν κατεβαίνει με swipe down από την μέση της οθόνης. Πρέπει αναγκαστικά να την κατεβάσεις από την κορυφή. Το OOS μου φαίνεται γενικά πιο smooth. Το μόνο καλό είναι ότι έχει το τελευταίο security patch. Θα την κρατήσω λίγο ακόμη και πιθανότατα θα γυρίσω στην open beta 29 που ήμουν πριν. Αν φυσικά δουλέψει το nandroid backup που είχα κάνει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

https://sourceforge.net/projects/posp/files/cheeseburger/weeklies/

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Εχθές πέρασα την posp. Αν θες να με ρωτήσεις κάτι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα την posp. Αν θες να με ρωτήσεις κάτι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως τη βλέπεις. Έχω την εντύπωση ότι είναι όπως πρέπει. Λιτή και με λίγα ωραία καλούδια.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πως τη βλέπεις. Έχω την εντύπωση ότι είναι όπως πρέπει. Λιτή και με λίγα ωραία καλούδια.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Δεν έχει τις μεγάλες διαφορές από την Pixel experience, αλλά νομίζω είναι πιο smooth και σίγουρα έχει καλύτερη αυτονομία η συσκευή. Βέβαια δεν έχει AOD που έτρωγε μπαταρία στην προηγούμενη, αλλά ένα είδος ambient display που ενεργοποιείται μόνο όταν έχεις ειδοποιήσεις. Κατά τ αλλά είναι σταθερότερη και δουλεύει χωρίς προβλήματα προς το παρόν.

Έχει και έναν άλλον launcher (lawnchair) που δίνει περισσότερη παραμετροποίηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τις μεγάλες διαφορές από την Pixel experience, αλλά νομίζω είναι πιο smooth και σίγουρα έχει καλύτερη αυτονομία η συσκευή. Βέβαια δεν έχει AOD που έτρωγε μπαταρία στην προηγούμενη, αλλά ένα είδος ambient display που ενεργοποιείται μόνο όταν έχεις ειδοποιήσεις. Κατά τ αλλά είναι σταθερότερη και δουλεύει χωρίς προβλήματα προς το παρόν.

Έχει και έναν άλλον launcher (lawnchair) που δίνει περισσότερη παραμετροποίηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει και ΟΤΑ για ευκολία. Είναι ωραίο πρότζεκτ. Νομίζω μαζί με DU OmniROM / Tresk και Carbon, από τις καλύτερες rom με συνεχές development.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει και ΟΤΑ για ευκολία. Είναι ωραίο πρότζεκτ. Νομίζω μαζί με DU OmniROM / Tresk και Carbon, από τις καλύτερες rom με συνεχές development.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Ναι δείχνει πολύ σταθερή. Άνετα την δουλεύει κανείς για καθημερινή χρήση. Εάν βρουν σε αυτες τις ROMs πως να μην καταναλώνει τόση μπαταρία η AOD, θα είναι καλύτερες σε κάποια σημεία και από OOS.

 

Ερώτηση. Εάν θελήσω να γυρίσω κάποια στιγμή πάλι στην open beta 29, το nandroid backup θα δουλέψει η θα έχω πρόβλημα; Απ' όσο ξέρω σε εμάς δεν παίζουν A/B partitions, οπότε λογικά με ένα restore θα είναι όλα στην θέση τους.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δείχνει πολύ σταθερή. Άνετα την δουλεύει κανείς για καθημερινή χρήση. Εάν βρουν σε αυτες τις ROMs πως να μην καταναλώνει τόση μπαταρία η AOD, θα είναι καλύτερες σε κάποια σημεία και από OOS.

 

Ερώτηση. Εάν θελήσω να γυρίσω κάποια στιγμή πάλι στην open beta 29, το nandroid backup θα δουλέψει η θα έχω πρόβλημα; Απ' όσο ξέρω σε εμάς δεν παίζουν A/B partitions, οπότε λογικά με ένα restore θα είναι όλα στην θέση τους.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει θέμα το restore στις τελευταίες εκδόσεις του Android. Ας μας πει και κάνας άλλος που το έχει κάνει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε και Derpfest Aosip (custom Aosip με pixel look). Είναι πολύ καλή. Όπως και Dirty Unicorn. (Αν και στην τελευταία μου λείπουν κάποια features που έχουν άλλες custom).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Αυτό ήταν το μόνο σίγουρο. Να γιατί γράφω συνέχεια ότι οι ανταγωνιστές της Oneplus δεν είναι η Samsung, η Huawei, η Xiaomi κλπ, αλλά τα Pixels της Google.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το μόνο σίγουρο. Να γιατί γράφω συνέχεια ότι οι ανταγωνιστές της Oneplus δεν είναι η Samsung, η Huawei, η Xiaomi κλπ, αλλά τα Pixels της Google.

 

Αν πάρει και το 10 δεν βλέπω να το αλλάζω σύντομα :)

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει και το 10 δεν βλέπω να το αλλάζω σύντομα :)
Ότι θα το πάρει μάλλον είναι σίγουρο. Απλά θα αργήσει αρκετά αν κρίνουμε από τα 3/3T που πήραν Pie μόλις προχθές. Οπότε πάμε για 2020.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει και το 10 δεν βλέπω να το αλλάζω σύντομα :)

Ακριβώς τα ίδια...Έτσι κι αλλιώς συσκευή & επεξεργαστής με καλύπτουν απόλυτα

Θα το πάρει είναι βέβαιο εφόσον ανακοινώθηκε επίσημα

Πιστεύω αυτό που έκανε στο op3 -3t & και κάνει και πάλι στα 5 & 5t είναι ένας τρόπος να εξιλεωθεί για την αλλαγή πολιτικής στο οικονομικό κομμάτι..

Ίσως τελικά το λανσάρει ετσι..Αντί 2 αναβαθμίσεις σας δίνω 3 + τα sec patch έως τα 5 χρόνια...Θα δείξε η πορεία...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ότι θα το πάρει μάλλον είναι σίγουρο. Απλά θα αργήσει αρκετά αν κρίνουμε από τα 3/3T που πήραν Pie μόλις προχθές. Οπότε πάμε για 2020.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έως τέλος τού χρόνου οπότε τέλη 19 αρχές 20 κάποια χαρακτηριστικά όμως ίσως νωρίτερα

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια...Έτσι κι αλλιώς συσκευή & επεξεργαστής με καλύπτουν απόλυτα

Θα το πάρει είναι βέβαιο εφόσον ανακοινώθηκε επίσημα

Πιστεύω αυτό που έκανε στο op3 -3t & και κάνει και πάλι στα 5 & 5t είναι ένας τρόπος να εξιλεωθεί για την αλλαγή πολιτικής στο οικονομικό κομμάτι..

Ίσως τελικά το λανσάρει ετσι..Αντί 2 αναβαθμίσεις σας δίνω 3 + τα sec patch έως τα 5 χρόνια...Θα δείξε η πορεία...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έως τέλος τού χρόνου οπότε τέλη 19 αρχές 20 κάποια χαρακτηριστικά όμως ίσως νωρίτερα

Γι αυτόν τον λόγο θα συνεχίσω να προτιμώ την OnePlus έναντι των υπολοίπων OEMs. Για τα updates.

 

Για κάποιους μπορεί να θεωρουμαι updatολάγνος, αλλά για εμένα είναι ένα πολύ βασικό και σημαντικό κομμάτι, ειδικά μάλιστα από την στιγμή που πληρώνω κάποια χρήματα για μια συσκευή και απαιτώ να υποστηρίζεται για πολύ καιρό.

 

Όπως και εγώ αντίστοιχα θεωρώ αυτους που λένε πως δεν τους νοιάζουν τα updates, επειδή χειροτερεύουν τα τηλέφωνα τους η μειώνουν τις επιδόσεις τους, είναι αυτοί που συνήθισαν την πολιτική άλλων εταιρειών, να μην αναβαθμίζονται τόσο καλά τα smartphones τους και απλά αποδέχτηκαν αυτήν την κατάσταση. Πολύ θα ήθελαν όμως να έχουν και αυτοί παρόμοια υποστήριξη. Ειδικά δε μάλιστα, όταν πληρώνουν 900αρια και χιλιάρικα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτόν τον λόγο θα συνεχίσω να προτιμώ την OnePlus έναντι των υπολοίπων OEMs. Για τα updates.

 

Για κάποιους μπορεί να θεωρουμαι updatολάγνος, αλλά για εμένα είναι ένα πολύ βασικό και σημαντικό κομμάτι, ειδικά μάλιστα από την στιγμή που πληρώνω κάποια χρήματα για μια συσκευή και απαιτώ να υποστηρίζεται για πολύ καιρό.

 

Όπως και εγώ αντίστοιχα θεωρώ αυτους που λένε πως δεν τους νοιάζουν τα updates, επειδή χειροτερεύουν τα τηλέφωνα τους η μειώνουν τις επιδόσεις τους, είναι αυτοί που συνήθισαν την πολιτική άλλων εταιρειών, να μην αναβαθμίζονται τόσο καλά τα smartphones τους και απλά αποδέχτηκαν αυτήν την κατάσταση. Πολύ θα ήθελαν όμως να έχουν και αυτοί παρόμοια υποστήριξη. Ειδικά δε μάλιστα, όταν πληρώνουν 900αρια και χιλιάρικα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι ενημερώσεις (ασφαλείας & έκδοσης) είναι ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του λειτουργικού & κάθε συσκευής.Πως να ξεχάσω το Samsung Tab Pro 10.1 πρίν χρόνια με τιμή φωτιά για την εποχή και το λανσαρε η Samsung ως professional. Ήρθε με kitkat & τελείωσε με kitkat και δεν το ξεχνάω ποτέ.Χωρις ούτε μια αναβάθμιση!

Εκτός των άλλων η oneplus πουλάει και έχει φανατικούς υποστηρικτές λόγω Rom .Ότι και να λέει ό καθένας η OOS είναι ίσως η καλύτερη Rom που κυκλοφοραει ,κοντά σε stock αλλά και πλήρως παραμετροποιησιμη..

Από τις ελάχιστες συσκευές που είμαι ακόμα με stock και δεν θέλω να φύγω από τη rom αυτή..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις (ασφαλείας & έκδοσης) είναι ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του λειτουργικού & κάθε συσκευής.Πως να ξεχάσω το Samsung Tab Pro 10.1 πρίν χρόνια με τιμή φωτιά για την εποχή και το λανσαρε η Samsung ως professional. Ήρθε με kitkat & τελείωσε με kitkat και δεν το ξεχνάω ποτέ.Χωρις ούτε μια αναβάθμιση!

Εκτός των άλλων η oneplus πουλάει και έχει φανατικούς υποστηρικτές λόγω Rom .Ότι και να λέει ό καθένας η OOS είναι ίσως η καλύτερη Rom που κυκλοφοραει ,κοντά σε stock αλλά και πλήρως παραμετροποιησιμη..

Από τις ελάχιστες συσκευές που είμαι ακόμα με stock και δεν θέλω να φύγω από τη rom αυτή..

Και άντε στις ταμπλέτες να το δεχτώ. Δεν υποστηρίζονται σχεδόν καθόλου. Θα πάρουν το πολύ μία έκδοση Android και πάπαλα. Στα smartphones όμως, που είναι το πιο καθημερινό μέσο, που το έχουμε μονίμως επάνω μας, που το χρυσοπληρώνουμε ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια, θα έπρεπε να υποστηρίζεται 3 χρόνια minimum.

 

Αν και η OnePlus δεν ξεπερνάει τα τρία χρόνια υποστήριξης, μέχρι στιγμής τουλάχιστον κάνει την καλύτερη δουλειά. Ας αναλογιστούμε επίσης ότι είναι μια εταιρεία 5 ετών ακόμα. Εάν κάποιοι λένε λοιπόν ότι αντιγράφει σε πολλά σημεία την Apple, μακάρι να την αντιγράψει και σε αυτό και να γίνει η καλύτερη Android υλοποίηση.

 

Αυτό ισχύει για το OOS. Και εγώ μόνο root το έχω χωρίς καμία άλλη αλλαγή. Κυλάνε όλα τόσο ομαλά 2 χρόνια τώρα, που πραγματικά δε χρειάζεται τίποτε περισσότερο. Ακόμα και το εντελώς γυμνό Android των Pixel η των Android one συσκευών, δεν είναι τόσο smooth και γρήγορο.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος Oneplus5 αν και μεταχειρισμένο αλλά πολύ ενθουσιασμένος μαζί του. Ότι χρειαστώ για το τηλέφωνο θα ψάξω το θέμα. Τώρα ομως θέλω να κάνω μια γενική ερώτηση.

Είναι η πρωτη φορά που αγοράζω τηλέφωνο χωρίς δυνατότητα κάρτας sd. Αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...τι γίνεται? Τον ήπιαμε? Γιατί για να κάνεις backup 60-70 ή και παραπάνω γιγαμπάιτ... είναι πίκρα.

Υπάρχει μήπως τρόπος να μην χρειάζεται backup σε υπολογιστή?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος Oneplus5 αν και μεταχειρισμένο αλλά πολύ ενθουσιασμένος μαζί του. Ότι χρειαστώ για το τηλέφωνο θα ψάξω το θέμα. Τώρα ομως θέλω να κάνω μια γενική ερώτηση.

Είναι η πρωτη φορά που αγοράζω τηλέφωνο χωρίς δυνατότητα κάρτας sd. Αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...τι γίνεται? Τον ήπιαμε? Γιατί για να κάνεις backup 60-70 ή και παραπάνω γιγαμπάιτ... είναι πίκρα.

Υπάρχει μήπως τρόπος να μην χρειάζεται backup σε υπολογιστή?

 

Εγώ ας πούμε μαζί με την SD έχω και το Cloud της Microsoft...Ότι βγάζω τα περνάω εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος Oneplus5 αν και μεταχειρισμένο αλλά πολύ ενθουσιασμένος μαζί του. Ότι χρειαστώ για το τηλέφωνο θα ψάξω το θέμα. Τώρα ομως θέλω να κάνω μια γενική ερώτηση.

Είναι η πρωτη φορά που αγοράζω τηλέφωνο χωρίς δυνατότητα κάρτας sd. Αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...τι γίνεται? Τον ήπιαμε? Γιατί για να κάνεις backup 60-70 ή και παραπάνω γιγαμπάιτ... είναι πίκρα.

Υπάρχει μήπως τρόπος να μην χρειάζεται backup σε υπολογιστή?

 

Με γεια το κινητό. Ακόμα πάει σφαίρα. Δεν ξέρω να σου απαντήσω σίγουρα την ερώτησή σου αλλά σου έχω εγώ μια ερώτηση: γιατί να χρειαστεί να κάνεις επαναφορά εργοσταστιακών ρυθμίσεων; Δεν έχω κάνει ποτέ από τότε που πήρα το δικό μου.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος Oneplus5 αν και μεταχειρισμένο αλλά πολύ ενθουσιασμένος μαζί του. Ότι χρειαστώ για το τηλέφωνο θα ψάξω το θέμα. Τώρα ομως θέλω να κάνω μια γενική ερώτηση.

Είναι η πρωτη φορά που αγοράζω τηλέφωνο χωρίς δυνατότητα κάρτας sd. Αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...τι γίνεται? Τον ήπιαμε? Γιατί για να κάνεις backup 60-70 ή και παραπάνω γιγαμπάιτ... είναι πίκρα.

Υπάρχει μήπως τρόπος να μην χρειάζεται backup σε υπολογιστή?

Επαφες φωτο βιντεο κλπ συγχρονιζονται με το λογ.google και δεν χανονται.Για τις εφαρμογες μετα απο επαναφορα η συσκευη θα βγαλει επιλογη αν θελεις να επαναφερεις εφαρμογες απο προηγουμενο setup η οχι...Φυσιολογικα παντως δεν νομιζω πως θα χρειαστεις επαναφορα συσκευης - υπαρχει και το oneplus switch

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...