Jump to content

Lenovo p2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω ! Τα γνωστα μαγαζια που θελουμε να αποφυγουμε οι περισοτεροι..

Θα το παιρνατε το p2 η το κ6,και παλι γερνο προς το note 4x καμια Συμβουλη?

Η θα περιμενο να κατεβει το s7 edge?!!

Μπερδεμενα τα πραγματα για μενα !!

Link to comment
Share on other sites

Ασε γιατι εγω χθες ανακαλυψα και το G5 SE και μπερδευτικα ακομα περισσοτερο γιατι αν εξαιρεσεις την μπαταρια νομιζω πως ειναι οτι πιο πληρες στα λεφτα που κυκλοφορει εκει εξω. Με 282€ παιρνεις κινητο που μονο καφε δεν κανει.:lol:
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ασε γιατι εγω χθες ανακαλυψα και το G5 SE και μπερδευτικα ακομα περισσοτερο γιατι αν εξαιρεσεις την μπαταρια νομιζω πως ειναι οτι πιο πληρες στα λεφτα που κυκλοφορει εκει εξω. Με 282€ παιρνεις κινητο που μονο καφε δεν κανει.:lol:

 

Αν δεν ειχε image retention θα στο προτεινα (δηλαδη οταν ζεσταινει να αφηνουν σκιες τυχον στατικες εικονες οι βεβαια μετα απο κανα 10λεπτο φευγουν). Τα περισσοτερα (αν οχι ολα) βγαζουν μετα απο μερικους μηνες και το χειροτερο ειναι οτι δεν το αναγνωριζει η lg ως ελαττωμα και δεν το επισκευαζουν. Βεβαια αν δεν εισαι ψειρας ή αν δεν ζοριζεις πολυ το κινητο μπορεις και να το ρισκαρεις.

 

Κατα τα αλλα σε μπαταρια ειναι σαν το x style που απεφυγες λογω αυτονομιας ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχε image retention θα στο προτεινα (δηλαδη οταν ζεσταινει να αφηνουν σκιες τυχον στατικες εικονες οι βεβαια μετα απο κανα 10λεπτο φευγουν). Τα περισσοτερα (αν οχι ολα) βγαζουν μετα απο μερικους μηνες και το χειροτερο ειναι οτι δεν το αναγνωριζει η lg ως ελαττωμα και δεν το επισκευαζουν. Βεβαια αν δεν εισαι ψειρας ή αν δεν ζοριζεις πολυ το κινητο μπορεις και να το ρισκαρεις.

 

Κατα τα αλλα σε μπαταρια ειναι σαν το x style που απεφυγες λογω αυτονομιας ;)

 

Ειναι καθαρα θεμα χαρντγουερ; παιζει να ειναι θεμα σοφτγουερ κατι σαν αυτο που εβγαλε το s8 με τα χρωματα και να λυθει με κανενα απντειτ;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα της οθονης quantum. Το ιδιο προβλημα βγαζουν και τα V10, G4 κλπ της lg αλλα ισως σε μεγαλυτερο βαθος χρονου. Ψαχτο βεβαια λιγο και εσυ αλλα εχω την αισθηση οτι αργα ή γρηγορα ολα τα g5 το βγαζουν. Απαξ και το βγαλουν με το καιρο γινεται χειροτερο (εμφανιζει ευκολοτερα σκιες και φευγουν μετα απο περισσοτερη ωρα). Προσωπικα ηταν και ο λογος που φρεναρε απο το να το παρω αφου το θεωρω χειροτερο απο bootloop δεδομενο οτι δεν το αναγνωριζουν ως ελαττωμα προς επισκευη.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα και ενα αλλο, το lg x mach που φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα συσκευη αλλα δεν βλεπω να υπαρχει ανταποκριση και στο ιντρνετ που διαβαζα ανω κυκλοφορει και ευρωπαικο μοντελο με κωδικο k600 αλλα και παλι η μπαταρια παιζει εκει στις 3000 και λεει με το ζορι μια μερα βγαζει χωρις πολλα πολλα. Αυτη η lg ειναι τελικα περιεργο τραινο γιατι ενω την ξερει την συνταγη ολο καποια πατατα θα κανει, τι να πω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ αδιαφορη συσκευη. Γιατι να παρεις αυτο και οχι το x style?

 

Οσον αφορα τη μπαταρια, γιατι σου κανει εντυπωση; Εχει τον Snapdragon 808. Γενικα οποτε βλεπεις αυτο το soc να ξερεις οτι θα χει μικρη αυτονομια. Δες λιγο nexus 5x, mi4c, moto x style, lg g4 κλπ που εχουν ιδιο soc να δεις τι αυτονομια εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα που το χαρακτηριζαν σαν ενα λιγο κουρεμενο G4 και κανανε λογο για την καμερα του που λεει ειναι επιπεδου nexus P6.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ειδα που το χαρακτηριζαν σαν ενα λιγο κουρεμενο G4 και κανανε λογο για την καμερα του που λεει ειναι επιπεδου nexus P6.

 

Απο λιγα δειγματα που ειδα εδω http://www.phonearena.com/reviews/LG-X-Mach-Review_id4249/page/3 , δεν εχει καμια σχεση με το 6p. Δεν λεω οτι ειναι κακη η καμερα του αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι σε τετοιο επιπεδο. Τα δειγματα που ειδα τοσο τη μερα οσο και τη νυχτα, αν και εχουν καλη λεπτομερια εχουν πολυ θορυβο και πολυ κακο dynamic range. Αν ειχε οντως τοσο καλη καμερα δεν νομιζω να μην ειχε κινητικοτητα η συσκευη ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο σκεφτηκα αλλα απο την αλλη ειναι και περιεργο τι ειναι αυτο που θα κανει κλικ στον κοσμο και θα εχει επιτυχια μια συσκευη. Ας πουμε μου κανει εντυπωση που το honor 6x, που πολυ μ' αρεσει και ειναι απο τις βασικες μου επιλογες, δεν εχει την επιτυχια του p9 lite ή του A5 που συνολικα νομιζω πως ειναι καλυτερη συσκευη.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο σκεφτηκα αλλα απο την αλλη ειναι και περιεργο τι ειναι αυτο που θα κανει κλικ στον κοσμο και θα εχει επιτυχια μια συσκευη. Ας πουμε μου κανει εντυπωση που το honor 6x, που πολυ μ' αρεσει και ειναι απο τις βασικες μου επιλογες, δεν εχει την επιτυχια του p9 lite ή του A5 που συνολικα νομιζω πως ειναι καλυτερη συσκευη.

 

Το honor 6x βγηκε κανα 6μηνο αργοτερα και ειχε ιδιο soc/ram με το p9 lite. Επειδη μαλιστα αρχικα βγηκε στην ινδια χωρις 800αρα και χωρις nfc του χε μεινει και η ρετσινια του κινεζικου που σκεψου οτι ακομα και τωρα θελει λιγη προσοχη να μην παρεις συσκευη χωρις 800αρα.

 

Αλλωστε μια χαρα επιτυχημενο ειναι εξω... στην Ελλαδα ειναι που δεν πουλησε γιατι καθυστερησαν ακομα περισσοτερο να το φερουν (νομιζω αρχες του ετους το φερανε) και περασαν και 1-2 μηνες μεχρι να ρθει στο επιπεδο τιμω που ειναι σημερα (τοτε πρεπει να χε κοντα 300 ευρω). Αρα εκ των πραγματων δεν εχει προλανει να πουλησει στην Ελλαδα αφου μολις κανα 2 μηνες ειναι που κυκλοφορει με καλη τιμη και ενω πλεον ειναι και καπως πιο ξεπερασμενα τα χαρακτηριστικα του (ο ανταγωνισμος εχει προχωρησει).

 

Τελος το p9 lite στη κατηγορια ιντσων που ειναι ειχε πολυ μικροτερο ανταγωνισμο. Για σκεψου στα ιδια λεφτα στις ιδιες ιντσες τη συσκευη επαιρνες μεχρι και πριν λιγους μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψιλοκολλήσει με το 6x και κοιτάζω για εναλλακτικές αλλά με έχει βολέψει πολύ και το ui της Huawei και εκτός αυτού μου αρέσει και εμφανισιακά αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με καλύψει για ενάμισι τουλάχιστον χρόνο. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις αλλά έχω τη λόξα να είναι όσο πιο πλήρες σε χαρακτηριστικά μήπως και χρειαστούν, σε όσο το δυνατόν καλύτερη τιμή και ποιότητα. Αυτό που ψάχνουν οι περισσότεροι βασικά, μετά μπαίνει και το προσωπικό γούστο. Βλέπω και κάτι βιντεάκια και δείχνει αρκετά vfm. Αντέχει λες κάνα δυο χρόνια σαν συσκευή δεδομένου ότι δεν είναι και η τελευταία λέξη της τεχνολογίας;

Φαντάσου μία χρήση λίγο από όλα χωρίς ιδιαίτερη έμφαση σε κάτι. Δηλαδή για να καταλάβεις και το p8 lite που έχω με καλύπτει αλλά τα έχει παίξει η μπαταρία, για αυτό και το αλλάζω και είπα να είναι μια γενικότερη αναβάθμιση γι αυτό και το ψάχνω απ' όλες τις μεριές.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια οπου και να πας καλυτερη θα σου φανει πιστευω (ακομα και στο x style).

 

Οσον αφορα το honor 6x, αν δεν παιζεις βαρια παιχνιδια τσιμπα το.

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια οπου και να πας καλυτερη θα σου φανει πιστευω (ακομα και στο x style).

 

Οσον αφορα το honor 6x, αν δεν παιζεις βαρια παιχνιδια τσιμπα το.

 

Το moto g5 plus το έχεις υπόψη σου; Πώς το βλέπεις σε σχέση με το 6x;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη καμερα και επεξεργαστης το g5 plus. Απο την αλλη εχει μικροτερη οθονη και ελλειψη nfc. Αυτονομια δεν νομιζω να διαφερουν ιδιαιτερα λογο μικροτερης μπαταριας στο moto g5 παρα το πιο efficient soc.
Link to comment
Share on other sites

Είδα πως το ευρωπαϊκό μοντέλο xt1685 έχει και NFC. Αυτό που προβληματίζει είναι αυτό το frame που μου μοιάζει σαν νίκελ και σκέφτομαι πως θα ξεφλουδίζει μόνο που το κοιτάς. Κατά τα άλλα μου φαίνεται καλή επιλογή.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κοιταζα και γω να το παρω αλλα αργησε πολυ να βγει και η τιμη 310+ που το χουν δεν θεωρω πως αξιζει (272 το χουν και καλα με παραγγελια).

 

Ενα μεγαλο αρνητικο ειναι οτι παρα τις 5.2 ιντσες σε μεγεθος ειναι σαν 5.5 (παντοφλα ολε τα μπεζελς)

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι, παντοφλα ειναι. Ερχεται κατευθειαν με αντροιντ 7 και απο χαρακτηριστικα περα απο τον επεξεργαστη και τις υπερυθρες δεν βλεπω καποια τραγικη διαφορα σε σχεση με το g5 se. Απο αναβαθμισεις λες να παρει; Τι τεκτικη ακουλουθουν τωρα; γιατι κατι ειχα διαβασει πως η moto-lenovo δεν θα ειναι οπως ηταν παλια η μοτορολα στο θεμα των αναβαθμισεων, ισχυει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το g5 se που κολλαει; Μη τα μπερδευεις, το αλλο ειναι της lg... αλλη συσκευη.

 

Για τα υπολοιπα δεν μπορω να σου απαντησω. Γενικα το θεωρω αδικαιολογητα ακριβο στα 310 ευρω που εχει. Με τοσα λεφτα πας honor 8.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω πως ειναι της Lg το g5 se. Αλλα απο τα πολλα πολλα εχω ψιλοκαταληξει σε αυτα τα δυο. Το moto το εχει και με 280 οσο και το se δηλαδη. Μεταξυ των δυο μαλλον το lg αξιζει παραπανω σαν συσκευη, τι λες;

Ο λογος που ενω καλοβλεπα το Honor 6x που απομακρυνθηκα απο αυτο ειναι ενα βιντεακι που ειδα στο you tube που εδειχνε το ανοιγμα και το εσωτερικο του. Μπορει να σου φανει αστειο σαν λογος αλλα το εσωτερικο του μου φανηκε λιγο χυμα, καλωδια απο δω και κει χωρις μια ταξη.....:wacko:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και παλι το lg g5 se δεν εχει καμια σχεση με το moto g5 plus. Το πρωτο εχει δυνατοτερο soc, φοβερη καμερα αλλα χαλια αυτονομια. Το δευτερο εχει κατωτερο soc, κατωτερη καμερα αλλα διπλασια αυτονομια. Βεβαια το lg g5 se εχει το θεμα με το image retention. Γενικα δεν εχουν καμια σχεση ως συσκευες.

 

Οχι δεν εχει 280 το moto g5 plus γιατι αν δεις λεει κατοπιν παραγγελιας που ξερεις πως πανε αυτα. 310+ εχει. Βεβαια αν πηρες τηλεφωνο σου ειπαν οτι οκ θα στο φερουν τοσο σε λιγες μερες (και οχι κανα μηνα) το συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

https://www.ekos.gr/product/motorola_g5_plus_4g_32gb_dual_sim_lunar_gray_eu92

 

Μιλησα μαζι τους και μου ειπαν ως ειναι το XT1685, πως η τιμη ειναι αυτη που γραφει και πως το χρονικο διαστημα αναμονης, επειδη δεν το εχουν ετοιμοπαραδοτο, ειναι 4-7 μερες, οπως γραφει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη τη τιμη ειναι οκ. Τωρα το αν αξιζει εναντι του φτηνοτερου p2 που εχει σχεδον διπλασια αυτονομια, 1 Gb εξτρα Ram και 5.5αρα amoled οθονη εσυ το ξερεις. Μονο στη καμερα ειναι καλυτερο. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...