Jump to content

[OnePlus 3T] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


ch_makis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ποιο TWRP χρησιμοποιείτε;; φλασαρα το 3.1.1.0 official αλλα αργει ΠΑΡΑ πολυ να bootarei στο recovery. Δειχνει το Logo twrp περιπου 1 λεπτό και μετά μπαίνει κανονικά!

 

Πήρε το μάτι μου στο ΧΔΑ αυτό το Modded TWRP twrp-3.1.0-x_blu_spark_v27-op3_op3t.img αλλά δε το δοκίμασα, φλασάρει και τον κερνελ του bluspark ;;; δεν νομιζω..

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 289
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά ποιο TWRP χρησιμοποιείτε;; φλασαρα το 3.1.1.0 official αλλα αργει ΠΑΡΑ πολυ να bootarei στο recovery. Δειχνει το Logo twrp περιπου 1 λεπτό και μετά μπαίνει κανονικά!

 

Πήρε το μάτι μου στο ΧΔΑ αυτό το Modded TWRP twrp-3.1.0-x_blu_spark_v27-op3_op3t.img αλλά δε το δοκίμασα, φλασάρει και τον κερνελ του bluspark ;;; δεν νομιζω..

 

και οι δύο προηγούμενες εκδόσεις του twrp αργούσαν αρκετά....εγώ δεν βλέπω τον λόγο να βάλω modded twrp

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση;;; αυτην που ανέφερα πιο πάνω;;

φορτώνει γρήγορα ή περιμένεις πάλι μιση ωρα να φορτωσει;;; :)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το twrp και το password που ζητάει στην αρχή για να μπει στο twrp πως λύνεται?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση;;; αυτην που ανέφερα πιο πάνω;;

φορτώνει γρήγορα ή περιμένεις πάλι μιση ωρα να φορτωσει;;; :)

twrp-3.1.0-x_blu_spark_v26-op3_op3t

 

Αυτή βάζω.. Κανει καμια 10αρια δευτερόλεπτα!!

Link to comment
Share on other sites

με το modded ανοίγει όντως πολύ πιο γρηγορα. με το official ηθελε 1 λεπτο με το ρολόι να φορτώσει.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

βγήκε 2.82 supersu και πλέον λειτουργεί κανονικά στο 1+3Τ μου:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βγήκε 2.82 supersu και πλέον λειτουργεί κανονικά στο 1+3Τ μου:)

 

Περίεργο που σου δουλευει...εγω όπως και πολλοί άλλοι που κάναμε το τελευταίο update,χάσαμε το ρουτ.Εχει γεμίσει το play store με ανάλογα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που σου δουλευει...εγω όπως και πολλοί άλλοι που κάναμε το τελευταίο update,χάσαμε το ρουτ.Εχει γεμίσει το play store με ανάλογα σχόλια.

 

αναφέρομαι στην 2.82 έκδοση, όχι στην 2.80 ή 2.81 που έχει θέματα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναβαθμιστει στην 2.81 αλλα δεν ειχα καταλαβει ότι έχασα το ροοτ :lol: Οταν το ειδα, φλασαρα απο twrp την παλια 2.79 και καπακι απο play store εκανα update -> 2.81 και ειμαι οκ τωρα!

 

2.82 δεν υπαρχει στο play store ακομη απ οτι βλεπω (;;;)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε root; θελει ξεκλειδωμα bootloader ; πως περναμε rom και ποια; υπαρχει συγκεκριμενα καποιος οδηγος;
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε root; θελει ξεκλειδωμα bootloader ; πως περναμε rom και ποια; υπαρχει συγκεκριμενα καποιος οδηγος;

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/development/toolkit-oneplus-3t-toolkit-unlock-t3507729 με αυτό τα κάνεις όλα και συμφέρει :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/development/toolkit-oneplus-3t-toolkit-unlock-t3507729 με αυτό τα κάνεις όλα και συμφέρει :)

 

τι ειπες τωρα φιλε; :D δηλαδη κανω εγκατασταση το προγραμμα και μετα οτι επιλεξω το κανει αυτοματα; για root η επιλογη 8 ειναι; αν θελουμε να το κανω εργοστασιακο το τηλεφωνο τι κανουμε; ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες stock μάλλον περνάς μια επίσημη Rom επάνω με τα σχετικά wipes και είσαι πάλι όπως πριν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ηταν να κανει καποιος εναν οδηγο για τα παντα ολα και να την βαλει καποιος admin στο πρωτο ποστ ,ετσι οπως γινετε συνηθως σε πολλες συσκευες ,οποιος εχει λιγο χρονο ας το κανει
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναβαθμιστει στην 2.81 αλλα δεν ειχα καταλαβει ότι έχασα το ροοτ :lol: Οταν το ειδα, φλασαρα απο twrp την παλια 2.79 και καπακι απο play store εκανα update -> 2.81 και ειμαι οκ τωρα!

 

2.82 δεν υπαρχει στο play store ακομη απ οτι βλεπω (;;;)

 

αναφέρομαι στην 2.82 έκδοση, όχι στην 2.80 ή 2.81 που έχει θέματα

 

@lefteriz αφού η 2.81 έχει θέματα,πως εσένα δεν έχει;

 

@taliban που βρίσκω την 2.82?

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, οταν ειδα οτι δεν ειχα ροοτ, φλασαρα απο TWRP το παλιο 2.79 , μετα update απο Play store στο 2.81 και εχω root.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

@lefteriz αφού η 2.81 έχει θέματα,πως εσένα δεν έχει;

 

@taliban που βρίσκω την 2.82?

Δες στο apkmirror

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται downgrade εύκολα χωρίς να χάσω τπτ με στοκ recovery? Θέλω να δοκιμάσω από 4.1.3 σε 4.0.3

 

Sent from Winterfell using crow

Μίλησα στο τσατ. Με ραντεβού γίνεται από αυτούς

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/development/toolkit-oneplus-3t-toolkit-unlock-t3507729 με αυτό τα κάνεις όλα και συμφέρει :)

 

Θα μου πει καποιος απο το συγκεκριμενο προγραμμα ποια επιλογη ειναι για root ; αν θελουμε να γυρισουμε σε εργοστασιακη κατασταση τι κανουμε; καποιος αλλος τροπος για root και για rom;

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει καποιος απο το συγκεκριμενο προγραμμα ποια επιλογη ειναι για root ; αν θελουμε να γυρισουμε σε εργοστασιακη κατασταση τι κανουμε; καποιος αλλος τροπος για root και για rom;

 

Δες αυτό το βίντεο,είναι πολύ απλό και θα σε βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

λάθος τόπικ..... ε με τόσα 1+3 μπερδεύτηκα :lol::p Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3T] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...