Jump to content

Κινητό για την γυναικα...


doomgeorge
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας καλες γιορτές θέλω ενα κινητό για την γυναίκα μου, χρήση φωτο τα πιτσιρικια βλέπει καμια σειρα στο codi αν το λέω σωστα αγορά απο Σκρουτζ έως 250 ευρώ καλό βλέπω τα motorola x play, g4plus και το x style απο Χαβάη το p8 lite 2017 και απο xiomi το note 4x το τελευταίο το θέλω μάλλον για εμένα.. πιο λέτε?η άλλο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα το x style και note 4x αλλα οχι για γυναικα. Νομιζω οτι θα της πεσουν λιγο μεγαλα. Για σενα ομως ειναι μια χαρα. Διαλεξε μεταξυ τεραστιας αυτονομιας στο note 4x και μαλλον καλυτερης καμερας στο x style χωρις ομως να χω δει συγκριτικα της καμερας διπλα διπλα. Εχω ομως αν θες δειγματα απο το note 4x https://www.flickr.com/photos/148406140@N05/albums/72157680483517561.

 

Πστευω το p8 lite 2017 ειναι ιδανικο για γυναικα. Το p9 lite δεν θα το κοιταζα γιατι ουσιαστικα ειναι ιδιο κινητο με το p8 lite 2017 αλλα ακριβοτερο. Προσοχη ομως να το παρεις branded καλυτερα γιατι κυκλοφορουν πολλα ubranded που ειναι beta rom στα σκρουτζομαγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου θες καλη καμερα και ειναι για γυναικα το κινητο δες και το Samsung A5 2016.. Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει το μέγεθος μιας και βλέπει ταινίες σειρές τώρα σε ενα Χαβάη 5 ιντσών και θα της άρεσε το 5,5 που είναι το δικο μου τώρα είμαι μεταξύ xiomi και x style μάλλον προς το motorola λογο της καλύτερης φωτογραφικής λογικά και της γρήγορης φόρτισης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν το πάρεις δες δείγματα της κάμερας. Από αυτά που χω δει μου χει αφήσει ανάμικτα συναισθήματα. Κάποιες με εντυπωσίασαν αλλά κάποιες ήταν χάλια. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχει καλό αισθητήρα αλλά κακή επεξεργασία.

 

Για αυτό και σου βαλα τη λέξη "μάλλον". Υπόψιν μιλάμε για 5.7 ιντσες και όχι 5.5. Και άμα βλέπει ταινίες σιγουρέψου ότι δεν έχει θέμα με την μικρότερη αυτονομία (μικρότερη και από το p8 lite 2017).

 

Οσον αφορα τη γρηγορη φορτιση, οταν το note 4x σου βγαζει 10 ωρες sot για ποια γρηγορη φορτιση αγχωνεσαι :p

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σωστο το xiomi έχει μπαταρία τέρας καλύτερη κάμερα έχει το p8?αν ναι θέλω το p8 σε 5,5 και την μπαταρία του xiomi χαχααχ
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα. Ισως το Honor 6X ειναι η ενδιαμεση λυση. Οχι τοσο καλη αυτονομια και επεξεργαστης οσο το xiaomi αλλα καλυτερη καμερα/αυτονομια απο p8 lite 2017 (ιδιος επεξεργαστης). Προσεξε ομως να ειναι το BLN-L21 ωστε να χει 800αρα μπαντα.

 

Υποψιν η διαφορα στη καμερα δεν ειναι τρελη σε κανενα απο ολα αυτα τα κινητα. Αν θες πραγματικα καλυτερη καμερα πας στο moto g4 plus αλλα υστερει τοσο σε αυτονομια οσο και σε cpu/gpu/ram. Αν πιστευεις οτι δεν εχει θεμα με ολα αυτα και εχει προτεραιοτητα τη καμερα παρτο. Για μενα ειναι η καλυτερη καμερα μεχρι το ποσο των 250 ευρω ;) Ποσο μαλλον οταν μιλαμε για τη κατηγορια των 5.5 ιντσων.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα οτι το x style έχει καλύτερη κάμερα απ το g4 plus....οπότε φευγουν τα μοτορολα απ την μέση και μένει το honor 6x και τo xiomi λίγο που είδα έχουν αρκετά μεγάλη διάφορα στη φωτογραφία και όλοι βρίζουν το software του honor τόσο χαλιά είναι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ανεβουμε λίγο σε χρήματα έως τα 300 βρίσκουμε κάτι καλύτερο η μπα....?

Link to comment
Share on other sites

Το x style αν και εχει μεγαλο αισθητηρα εχει κακο optimization. Κανονικα επρεπε να ταν εφαμιλλο ναυαρχιδας αλλα δεν ειναι (εχω δει μεν απιστευτες φωτογραφιες αλλα εχω δει και μετριοτατες). Αντιθετα το moto g4 plus πλησιαζει αρκετα τις ναυαρχιδες. Σου βαλα ενα συγκριτικο χαμηλου φωτισμου moto g4 plus, p9 lite (παρομοιο αν και ελαχιστα καλυτερο απο p8 lite 2017) και p9. Βαλτο 12 mpixels για δικαιη συγκριση http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8050&idPhone2=7983&idPhone3=7972

 

Τωρα φιλε επεσες σε τοιχο. Δεν μπορω να σε βοηθησω στο θεμα λογισμικου γιατι ειναι υποκειμενικο. Πχ εγω γουσταρω πολυ miui της xiaomi. Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα honor = huawei. Οποτε φανταζομαι θα χει παρομοιο λογισμικο με p8 lite. Γνωμη μου, πηγαινε σε κανα καταστημα να τα δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5.5 ιντσες; Ισως το mate s αλλα εχει αθλια μπαταρια.

 

Αν πεσεις στις 5.2 ιντσες υπαρχει το a5 2017. Αν ανεβεις 20 ευρω ακομα υπαρχει το honor 8 που ειναι εξαιρετικο vfm για τα λεφτα του.

Link to comment
Share on other sites

To honor 8 έχει 100 ευρώ παραπάνω απ το 6x οπότε ...επίσης ίσως με την nougat να αλλάξει το προς το καλυτερο το λογισμικό νομιζω θα Πάρουν nougat και το honor 8 και το 6x
Link to comment
Share on other sites

Παρε honor 6x τοτε. Φανταζομαι δεν παιζει βαρια παιχνιδια οποτε δεν θα καταλαβει διαφορα στη gpu και μαλλον θα εκτιμησει περισσοτερο να εχει λιγο καλυτερη καμερα απο καλυτερη αυτονομια. Απλα προσεξε να ναι BLN-L21 ;)
Link to comment
Share on other sites

Και έτσι θα γίνει φιλέ μου σε ευχαριστώ ασε που δεν παιζει παιχνίδια ουτε fb έχει φαντασου...δεν έχω γυναικα απολιθωμα έχω αχαχαχ ευχαριστώ ξανά για την βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι τοσο light user τοτε ξεχνα το Honor 6x και πηγαινε στο moto g4 plus. Δεν θα της λειψει ουτε ο επεξεργαστης ουτε η Ram αντιθετα θα χει καλυτερη καμερα. Χωρια οτι ειναι και φτηνοτερο. https://www.skroutz.gr/s/9272109/Motorola-Moto-G4-Plus-16GB.html
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...