Jump to content

Minute mexri 150


sotospap
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε πως πέσαν οι τιμές μετά την κρίση στην Ελλάδα..150 ευρώ πήγαν τα βουνά :D..j5 2016 φίλε και είσαι Α Εθνική..Μη σου πω και super league οπως το πρωτάθλημα μας :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Αν θες οσο το δυνατον καλυτερη καμερα μεχρι 150 ευρω ισως το j5 2016. Αν θες ομως πιο ισορροπημενη συσκευη ισως το Redmi 4x (εκτος και αν εισαι επαρχια μιας και εκει δεν θα πιανει 4g)

 

Αν ομως μπορεις να βαλεις ενα 10ρικο ακομα πηγαινε στο honor 7 lit που ειναι εξαιρετικο vfm

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή που είναι καλύτερο το 4χ..4g δεν θα εχει,μικρότερη οθόνη,ips έναντι super amoled χάνει και εδώ δηλ..Χειροτερη κάμερα,ίδια τιμή με το samsung που το έχει η μισή Ελλάδα..Και είναι ευχαριστημένη..Ότι έχει καλύτερο επεξεργαστή;mid range άντε λίγο πιο καινούργιο..Διαφορά δεν θα δει..Μαγιά σας έχει κάνει αυτή η xiaomi;; :D..Φιλικά πάντα :)

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή που είναι καλύτερο το 4χ..4g δεν θα εχει,μικρότερη οθόνη,ips έναντι super amoled χάνει και εδώ δηλ..Χειροτερη κάμερα,ίδια τιμή με το samsung που το έχει η μισή Ελλάδα..Και είναι ευχαριστημένη..Ότι έχει καλύτερο επεξεργαστή;mid range άντε λίγο πιο καινούργιο..Διαφορά δεν θα δει..Μαγιά σας έχει κάνει αυτή η xiaomi;; :D..Φιλικά πάντα :)

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε μας κάνει μάγια η Xiaomi, απλά ξέρουμε ότι στα χρήματα που ζητάει, παίρνουμε άριστες συσκευές, με σούπερ ποιότητα κατασκευής οι οποίες ορίζουν τι είναι VFM... Με μια μεγάλη κοινότητα από πίσω έτοιμη να προσφέρει support... Τώρα αν δεν έχει amoled και καλύτερη κάμερα από τα Samsung, προσωπικά λίγο με ενδιαφέρει... Αυτό που με νοιάζει αν πάρω mid range (γιατί για ναυαρχίδες η σοβαρή εμπειρία χρήσης είναι δεδομένη για όλες), είναι να έχω όσο το δυνατόν καλύτερη εμπειρία χρήσης, για όσο το δυνατόν περισσότερο καιρό... Kαι ναι προσωπικά πάλι την εμπειρία χρήσης που έχω από το 4 Prime το οποίο πλήρωσα 160 ευρώ, δε νομίζω ότι θα την έβρισκα σε Samsung των 160 ευρώ... Tόσο απλό είναι.... :)

Όσον αφορά τα 4Χ και J5, ναι όπως τα περιγράφει ο φίλος και εγώ το J5 θα έπαιρνα, οχι γιατί το θεωρώ καλύτερο αλλά γιατί θα έχει απροβλημάτιστο 4G, καλύτερη κάμερα, εγγύηση και γενικά γιατί 143 που το βλέπω στο σκρουτζ, τα αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το ρεντμι 4Α που πουλάνε κωτσοβολος media markt κλπ. είναι σίγουρο οτι δεν έχει τη μπάντα β20;

εγω νομιζω οι αλυσίδες φέρνουν τις international εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το ρεντμι 4Α που πουλάνε κωτσοβολος media markt κλπ. είναι σίγουρο οτι δεν έχει τη μπάντα β20;

εγω νομιζω οι αλυσίδες φέρνουν τις international εκδόσεις

 

Το Redmi note 4 που εχει ο Κωτσοβολος,Πλαισιο και You εχουν την 800 μπαντα,για τα Media Markt δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή που είναι καλύτερο το 4χ..4g δεν θα εχει,μικρότερη οθόνη,ips έναντι super amoled χάνει και εδώ δηλ..Χειροτερη κάμερα,ίδια τιμή με το samsung που το έχει η μισή Ελλάδα..Και είναι ευχαριστημένη..Ότι έχει καλύτερο επεξεργαστή;mid range άντε λίγο πιο καινούργιο..Διαφορά δεν θα δει..Μαγιά σας έχει κάνει αυτή η xiaomi;; :D..Φιλικά πάντα :)

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρκετα καλυτερος επεξεργαστης, σχεδον διπλασια αυτονομια και δικαρτο δεν σου φτανουν; Κερασακι εχει και υπερυθρες να χειριζεσαι τις συσκευες σου (τηλεοραση, κλιματιστικο κλπ). Οσον αφορα το 4g στα αστικα κεντρα θα εχει κανονικα... αν ειναι επαρχεια βεβαια το παιδι πασο.

 

Απο την αλλη δεν σε χω δει να προτεινεις ποτε κατι αλλο περαν απο samsung. Ειδικα εδω το παλικαρι ζηταει κινητο με οσο το δυνατον καλυτερη μπαταρια και να μην κολλαει ενω δεν λεει πουθενα τιποτα για καμερα ή οθονη... και προτεινεις j5? Αστον αν παρει κανα κινητο στη τυχη καλυτερα... Φιλικα :)

 

@jimlost Redmi Note 4 Global Edition ή Note 4X (οπως το βαπτισε infoquest) θες να πεις. Το Note 4 δεν εχει 800αρα. Εναλλακτικα υπαρχει και το Redmi Note 3 pro se και το redmi 3s με 800αρα.

 

@bill_thess οχι δεν εχουν 800αρα. Οποτε οταν προτεινω καποια τετοια συσκευη παντα επισημαινω οτι αν ειναι επαρχεια δεν θα χει 4g.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλυτερος επεξεργαστης, σχεδον διπλασια αυτονομια και δικαρτο δεν σου φτανουν; Κερασακι εχει και υπερυθρες να χειριζεσαι τις συσκευες σου (τηλεοραση, κλιματιστικο κλπ)

 

Απο την αλλη δεν σε χω δει να προτεινεις ποτε κατι αλλο περαν απο samsung. Ειδικα εδω το παλικαρι ζηταει κινητο με οσο το δυνατον καλυτερη μπαταρια και να μην κολλαει ενω δεν λεει πουθενα τιποτα για καμερα η οθονη... και προτεινεις j5? Αστον αν παρει κανα κινητο στη τυχη καλυτερα... Φιλικα :)

 

Όχι βρε αδελφέ δεν έχω κανένα κόλλημα με τα Samsung..Απλά το J5 που το έχουν συνάδελφοι με έχει εντυπωσιάσει..Και εδώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 Χωρίς ταμπέλες,μάρκες..Νομίζω πως υπερτερεί..Προτείνω Samsung Γιατί έχει και καλές τιμές και αξιοπιστία (βλέπε lg)..Απο την άλλη δεν Προτείνω ποτέ συσκευή,που δεν ξέρω τι sar έχει η ξερω πως έχει μεγάλο..Όχι τίποτα αλλο,αλλά θα το πάρει και το παιδάκι να παίξει..Και παραδέχομαι τα xiaomi Αλλά ένα μελανό σημείο η κάμερα και το άλλο ότι δεν μπορώ να βρω δείκτη ακτινοβολίας..Αυτά :)

 

Υστερόγραφο:Λέει J5 από μόνος του :P (κάτι ξέρει :D )

Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Καλα η lg εχει τιμες επωνυμων και ποιοτητα χειροτερη και απο doogee :p

 

Sar κοντα στη μοναδα ειναι συνηθως. Εκει οντως υπερτερει η samsung που εχει συνηθως χαμηλες τιμες. Ομως απο τη στιγμη που ειναι κατω απο το οριο του 2 (αλλιως δεν θα κυκλοφορουσε και Ευρωπη) δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αγχωνεται κανεις. Τωρα αν μιλας πολλες ωρες καθε μερα και χωρις hands free οκ... απο την αλλη ομως το sar ειναι η μεγιστη και οχι η μεση απορροφουμενη ακτινοβολια. Δηλαδη μπορει μια συσκευη να λεει 0.8 και μια αλλη 1.5 αλλα τελικα το μεσο sar να ειναι ιδιο ή να απεχουν ελαχιστα.

 

Οσον αφορα το αν την εχουμε τη συσκευη στα χερια.. δεν ειναι αναγκη να την εχω για να ξερω οτι ο snapdragon 410 ειναι αργος επεξεργαστης ουτε για οτι θα εχει πολυ μικροτερη αυτονομια (συνδιασμος παλιου επεξεργαστη με μικροτερη μπαταρια = > αυτονομια στο πατο). Ενταξει και γω δεν θα προτεινα 4x αν θελει καποιος amoled ή αν θελει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα ή αν ειναι επαρχεια (4g).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

@Antretng το global editikn η 4X οπως λες εννοω...Βασικα γινεται ψιλοχαμος με τα μοντελα της Xiaomi και θελει προσοχη ποιο θα παρεις....

Σημερα ειδα απο κοντα το Redmi Note 3 Pro που εχει ενας φιλος και μπορω να πω οτι σαν συσκευη μου αρεσε....Και στο 4G μια χαρα γρηγορο ηταν και στο μενου,και η καμερα δεν με πολυχαλασε....Σε σχεση με αυτο το 4Χ της infoquest τι λεει;;;

Και καπου ειδα οτι το Sar του Redmi Note 4 Global edition ειναι 0.73 στο κεφαλι και 0.64 στο σωμα....Ισχυει;;;Παντος μαλλον αυτο θα παρω(4Χ),μιας και εχω αποριψει το Honor 8,αν και μου αρεσει περισσοτερο αλλα εχει και ενα Sar της ταξης του 1.43....

Link to comment
Share on other sites

Ισως την τεσταρες μερα τη καμερα, γιατι οντως τη μερα (ειδκα αν ενεργοποιησεις hdr ή hht) ειναι αρκετα καλη για τα λεφτα του. Αλλα τη νυχτα βασανιζεται.

 

Το Note 4X (πριν ελεγα το σκετο 4X που ειναι 5 ιντσες) ειναι πρακτικα σε ολα καλυτερο απο το Note 3 pro. Καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, καλυτερη οθονη, πιο αξιοπιστο δαχτυλικο, καλυτερος ηχος, καλυτερη καμερα και ενα 30% εξτρα αυτονομια.

 

Βεβαια στα χαρτια εχει καλυτερο επεξεργαστη το Note 3 Pro. Επειδη ομως εχει γινει καλο optimization τελικα δεν φαινεται να διαφερουν σε ταχυτητα (τοσο εγω που χα και τις δυο συσκευες οσο και σε συγκριτικα test αν δεις). Εκει που κερδιζει το Note 3 Pro ειναι στο gaming που οντως στο 4X ειχα κανα 2 frame drops στο asphalt 8 που δεν ειχα στο Note 3 χωρις ομως να σημαινει οτι τα παει ασχημα καθως απο το Note 4 mtk μπορω να σου πω οτι ειναι πιο smooth.

 

Για τις διαφορες στη καμερα δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7149276#post7149276 Για μερικα ακομα δειγματα της καμερας του 4X δες εδω Redmi Note 4X/4 Global samples Το μονο προβλημα που ειδα ειναι οτι επειδη βγαζει αστραπιαια φωτογραφια, σε χαμηλο φωτισμο που προφανως εχει χαμηλο shutter speed πρεπει να μαθεις πως να πατας το κλειστρο χωρις να χει camera shake απο το τρανταγμα του πατηματος διαφορετικα ειναι αξιοπρεπεστατη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παρε εδω και μια συντομη περιγραφη για τη καθε εκδοση του Note 4 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7150327#post7150327
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...