Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230 *Pre-release*


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί θέλετε στερεοφωνική έξοδο αντί της μονοφωνικής ;

 

 

 

 

 

I am just curious

Στερεοφωνική έξοδο έχει,αλλα μονο για το ραδιόφωνο.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

-Για να ακούμε mp3

-Μα το τηλέφωνο δεν είναι σωστός mp3 player, άσε που θα φάτε και τη μπαταρία στο πιτς φιτύλι.

-Ναι αλλά εμείς δεν έχουμε λεφτά/δεν θέλουμε να κουβαλάμε και ένα κανονικό mp3 player.

 

Ορίστε, έκανα όλη τη κουβέντα για να γλυτώνουμε χρόνο....

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ερώτηση την έκανα για να δω αν κατάλαβαν κάποιοι τι είναι stereo και τι mono ...

 

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Αφού έχει στερεοφωνική έξοδο τι είναι αυτό που εμποδίζει το κινητό να βάλετε τα ακουστικά του κινητού και να ακούσετε stero Mp3 ;

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ερώτηση την έκανα για να δω αν κατάλαβαν κάποιοι τι είναι stereo και τι mono ...

 

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Αφού έχει στερεοφωνική έξοδο τι είναι αυτό που εμποδίζει το κινητό να βάλετε τα ακουστικά του κινητού και να ακούσετε stero Mp3 ;

 

Ελα ντε!!! Και την επεξεργαστικη ισχυ έχει,και την stereo εξοδο, αλλα οπως και τα 6670 και 7610, δεν θα αναπαραγει τα mp3 stereo! Γιατι? Ρωτα την Nokia.Κρατουσε αυτη τη δυνατοτητα για τα symbian 8.Τουλαχιστον στην Ευρωπαϊκή αγορα,στην Αμερικη το 6620 με symbian 7 παιζει τα mp3 stereo... :mad:

 

Tο 3230 θα αναπαραγει μονοφωνικα τα mp3 και απο τα 2 ακουστικά (ευτυχώς :!: )

 

Παντως αργει να βγει και πολλοι σιγα σιγα στρεφονται αλλου.Αν το 6681 ειχε ραδιο το 3230 απο Best seller θα ηταν εμπορικη αποτυχια.Θα σκοτωνε η Nokia το ιδιο της το προιον.Αλλα κανεις δεν ξερει.Μεχρι να βγει το 3230 η Νοκια μπορει να κάνει το θαυμα της :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει στερεο γιατι δεν εχει mpeg-4 decoder.

:confused:

 

Το MPEG-4 που κολλαει με το mp3?

Αντε πες πως εννοουσες mpeg-3 layer 2, στα χαρακτηριστικα λεει οτι αναπαραγει mp3.Aρα έχει τον decoder.Και τι?Ειναι θεμα hardware ή software η ελλειψη stereo? Γιατι με cpu 123Mhz μπορει να αναπαραγει stereo.... :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποτε ερχεται το κινητο
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με την προηγούμενη άποψη του crisk-k και πιστεύω πως σίγουρα θα έχει stereo mp3..

Όσο για το προηγούμενο post του PMNEDM για την τιμή των 395 ευρώ περίπου μου φαίνεται αρκετά λογική για τις δυνατότητες του κινητού..και πιστεύω πως δεν μπορούμε να μιλήσουμε για υπερβολή(τιμής)...

Mα εγώ- αν εννοείς εμένα- δεν είπα κάτι τέτοιο...Το 3230 98% θα έχει μονοφωνικό mp3...To 6680 και 6681 δεν θα έχουν καν ράδιο και ο χορός καλά κρατεί.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

μα λεγανε οτι επαιζε στερεοφωνικο ηχο!

Απάντησες μόνος σου :X

Φαίνεται ότι η nokia δεν τα κατάφερε με το sterero στο symbian 7(εκτός από τις εικασίες που ακούστηκαν για το 6620). Mόνο ένα n-gage στο 6 και ένα 6630 sto 8(μέχρι στιγμής τουλάχιστον).Πάντως πολύ κουλό ρε παιδί μου αυτό με το 3230. Το επόμενο βήμα θα είναι να μας βγάλει κινητό με symbian 6, hotswap,χωρίς κάμερα,και 3G.. για να πιάσει όλα τα target groups..:lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποτε ερχεται το κινητο

Κατα πασα πιθανοτητα απο την αλλη εβδομαδα θα αρχισουμε να το βλεπουμε στης βιτρινες των καταστηματων!

 

Παιδια αμα παρατιρησετε φωτο που δειχνουν την προσοψη του θα παρατηρισετε αναμεσα στα κουμπια κατι σιδερακια, αυτο ειναι διακοσμιτικο???, επεισης αλλα κακο που παρατηρισα ειναι τα μεγαλα κενα αναμεσα στα κουμπια.

Αμα κυκλοφορισει με αυτα τα ελατοματα αποκλιετε να το αγκιξω θα περιμενω το 6681. :)

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα απο την αλλη εβδομαδα θα αρχισουμε να το βλεπουμε στης βιτρινες των καταστηματων!

 

Παιδια αμα παρατιρησετε φωτο που δειχνουν την προσοψη του θα παρατηρισετε αναμεσα στα κουμπια κατι σιδερακια, αυτο ειναι διακοσμιτικο???, επεισης αλλα κακο που παρατηρισα ειναι τα μεγαλα κενα αναμεσα στα κουμπια.

Αμα κυκλοφορισει με αυτα τα ελατοματα αποκλιετε να το αγκιξω θα περιμενω το 6681. :)

 

 

Όσο για τα σιδεράκια,δεν έχω παρατηρήσει κάτι όμως για τα μεγάλα κενά ανάμεσα στα κουμπιά,νομίζω πως έχεις δίκιο..

Έχεις κάποια έγκυρη πληροφόρηση για το πότε θα κυκλοφορήσει το κινητό;

Αυτό που λές για την άλλη εβδομάδα ισχυεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλα η ΝΟΚΙΑ ποτε περιμενει να το βγαλει, μαζι με το 6681 που τοτε δεν θα πουλισει τιποτα?????

 

Και το 6681 το ανακοίνωσε Απρίλιο αλλα πότε θα έρθει και αυτό??

Παντως αν βγουν χρονικά κοντά ,τότε αξίζει να περιμένεις να βγει το 6681 στα 450€ και το 3230 να πέσει πιο κάτω για να το πάρουμε :D

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

το 3230 πιθάνον να έχει αρκετά χαμηλή τιμή για να μπορέσει να πουλήσει αφού θα κυκλοφρήσουν σε λίγο καιρό και τα νέα smartphones της Νόκια.
Link to comment
Share on other sites

το 3230 πιθάνον να έχει αρκετά χαμηλή τιμή για να μπορέσει να πουλήσει αφού θα κυκλοφρήσουν σε λίγο καιρό και τα νέα smartphones της Νόκια.

 

Προσωπικά σε αυτό ελπίζω, είχα υπολογισει να δωσω το maximum 450€ για το κινητό και το καλώδιο.Αν ερθει σε χαμηλότερη τιμή θα επενδύσω και σε μια μεγαλύτερη MMC. :rolleyes:

 

Πριν λιγο ρωτησα σε Nokia Shop.Τοπιο στην ομίχλη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και το 6681 το ανακοίνωσε Απρίλιο αλλα πότε θα έρθει και αυτό??

Παντως αν βγουν χρονικά κοντά ,τότε αξίζει να περιμένεις να βγει το 6681 στα 450€ και το 3230 να πέσει πιο κάτω για να το πάρουμε :D

θα περιμενεις αρκετα ακομα μου φενεται.καλα στην νοκια ειναι ασχετοι.καλυτερα να εριχνες τα χαρτια(θα εβρισκες καλυτερες πληροφοριες απο την νοκια :lol: :lol: :kill:

Link to comment
Share on other sites

Eριξα τα χαρτια μου και μου έδειξαν 20 Φεβρουαριου...Αυτη είναι η ημερομηνια που είδα να αναφερεται σε ξενα forum και σελιδες

 

http://l8shop.net/ListComingSoon.aspx.

http://www.blueunplugged.com/products/Mobile-Phones-Nokia.asp

 

Avτε να δουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έκανα πρίν απο λίγο σε ΝΟΚΙΑ shop στην κατερίνη οπου ήμουνα η κοπέλα που ήτανε στο μαγαζί έδειχνε αρκέτά ενημερωμένη για το 3230(μάλλον ενδιαφέρεται για το κινητό)και μου είπε πως η τελευταία πληροφόρηση που έχει απο αθήνα είναι για μέσα του Μάρτη...

Τα συμπεράσματα δικά σας.. :baby:

Link to comment
Share on other sites

Eριξα τα χαρτια μου και μου έδειξαν 20 Φεβρουαριου...Αυτη είναι η ημερομηνια που είδα να αναφερεται σε ξενα forum και σελιδες

 

http://l8shop.net/ListComingSoon.aspx.

http://www.blueunplugged.com/products/Mobile-Phones-Nokia.asp

 

Avτε να δουμε...

20 φεβρουαρίου πέφτει κυριακή :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

20 φεβρουαρίου πέφτει κυριακή :p

 

Πραγματι :D Εγω μετεφερα αυτο που γραφουν οι σελιδες.Η άλλη ημερομηνια που διαβασα ειναι 25 Μαρτιου...Πεφτει Παρασκευή αλλα πεφτει και λίγο μακρια... :(

 

Τρεις μέρες μένουν.Αν Δευτερα δεν έχει βγει το κινητό ριξτε με στη πυρά :D

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...