Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230 *Pre-release*


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος songless_bird ( 5 Ιαν. 2005 , 23:10)

 

Δηλαδή το θεωρείς χειρότερο από το 6260?? Δεν νομίζω.Μόνο από άποψη εμφάνισης το 6260 ανήκει στην 6xxx σειρά.Το αν το 3230 θα κοστίζει 300€ και

όχι 400€ νομίζω, εν μέρει, οτι οφείλεται και στην γενική μειωση τιμών που κανει για το 2005 η Nokia για να αυξήσει κι΄άλλο το μερίδιο της. Bέβαια δεν θα είναι ποιοτικά και 6630...

 

ουσιαστικά το 3230 έχει καλύτερη κάμερα από το 6260 και του λείπουν οι μηχανισμοί ενός clamshell ..

τίποτα παραπάνω αφού έχουν και τα 2 το ίδιο UI ...ίδιο feature pack ... δεν ανήκουν στην high end κατηγορια ...

είναι τα απλά ,οικονομικά s60 .

 

υπάρχει όντως πτώση των τιμών αλλα όχι στον βαθμό που νομίζετε!!

για να δώσει το 6630 550 ευρώ θα πρέπει αυτά να τα δίνει 350-400 και πάει λέγοντας ...

όλα είναι θέμα marketing... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή δεν είναι καλό κινητό? Δεν τα αξίζει τα 350-400€? Εγώ πάντως το βλέπω καλύτερο από το 6670 που πριν 2 εβδομάδες έκανε 480€..Και έτυχε να πέσει στα χέρια μου.Δεν τρελάθηκα κιόλας. ένα 7610 με άλλο design.Υπερτιμημένο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος songless_bird ( 5 Ιαν. 2005 , 23:29)

 

Δηλαδή δεν είναι καλό κινητό? Δεν τα αξίζει τα 350-400€? Εγώ πάντως το βλέπω καλύτερο από το 6670 που πριν 2 εβδομάδες έκανε 480€..Και έτυχε να πέσει στα χέρια μου.Δεν τρελάθηκα κιόλας. ένα 7610 με άλλο design.Υπερτιμημένο.

 

ποιος είπε ότι δεν είναι καλο...

εγώ δεν είπα κατι τέτοιο και ούτε φυσικά ξέρω αφού ακόμα δεν βγήκε ...!!!

αλλα ότι πληρώνεις παίρνεις αυτό ισχύει και εδώ και παντού ...λίγες είναι οι εξαιρέσεις ...

Link to comment
Share on other sites

To 6260 με απογοήτευσε...Περίμενα κάτι καλύτερο ποιοτικά για τη σειρα 6χχχ δεν πιστεύω να ησχυε το οτι πληρωσεις παιρνεις σε αυτη τη περιπτωση...Αλλά όπως είδα την ποιοτική υποβάθμιση σ΄αυτή τη σειρά, ελπίζω σε ποιοτική αναβάθμιση στη σειρά 3χχχ! Θα δουμε τι θα ανακοινώσει η Nokia για το επόμενο τρίμηνο. Διάβασα για 40 νέες συσκευές,οι μισές clamcell και οι 10 3G, για το 2005.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος songless_bird ( 5 Ιαν. 2005 , 23:29)

 

Δηλαδή δεν είναι καλό κινητό? Δεν τα αξίζει τα 350-400€? Εγώ πάντως το βλέπω καλύτερο από το 6670 που πριν 2 εβδομάδες έκανε 480€..Και έτυχε να πέσει στα χέρια μου.Δεν τρελάθηκα κιόλας. ένα 7610 με άλλο design.Υπερτιμημένο.

 

για τα λεφτα του μια χαρα ειναι.απλος δεν ειναι ενα κινητο σαν το 6630.δηλ. δεν ησαγει καμια καινοτομια οπως το 6630

Link to comment
Share on other sites

ti ine ayta pu diabazo??ine sigurp 100% oti tha ine monofoniko?giati ke exo ixa minei sto ola ta 8ria stereofonika!pu to diabasate??

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tranquillity ( 6 Ιαν. 2005 , 12:40)

 

ti ine ayta pu diabazo??ine sigurp 100% oti tha ine monofoniko?giati ke exo ixa minei sto ola ta 8ria stereofonika!pu to diabasate??

 

θα ειναι 7 και μονοφονικο δες και στο nokia.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 6 Ιαν. 2005 , 10:07)

 

για τα λεφτα του μια χαρα ειναι.απλος δεν ειναι ενα κινητο σαν το 6630.δηλ. δεν ησαγει καμια καινοτομια οπως το 6630

 

Δεν νομιζω πως ειναι προβλημα το γεγονος πως δεν εισαγει καμια νεα καινοτομια αλλα το προβλημα ειναι ο μονοφωνικος του ηχος εκει χανει ποντους..... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ως υποψήφιος αγοραστής λέω οτι το αν έχει stereo η μονοφωνικό mp3 δεν με απασχόλησε ποτέ.Και αν χάνει πόντους εκεί, τους κερδίζει με το ραδιο, τις IrDA και το σχετικά μικρό όγκο για smartphone.

 

Αυτό που με απασχολεί είναι η CPU που θα έχει.Θα είναι μεγαλύτερο από 123Mhz??? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τhe Nokia 3230 appears to have been given a more certain release date.

Α

Nokia promotional page suggests that it will become available in Feburary 2005.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Leider können Sie trotz Stereo-Headset MP3s nur in Mono hören. Wie uns ein Nokia-Produktmanager auf Nachfrage mitteilte, ist der ins 3230 eingebaute Prozessor nicht schnell genug, um nebenbei die MP3-Dateien in Stereo zu dekodieren.

 

Δυστυχώς παρ'ολο το στερεο-headset, μπορειτε να ακουτε mp3s μονο μονοφωνικα. Οπως μας απαντησε ενας Product Manager της Νοκια σε ερωτηση μας, ο ενσωματωμενος επεξεργαστης του 3230 δεν ειναι αρκετα γρηγορος ωστε να αποδικωποιει τα mp3-αρχεια σε στερεο.

 

:(

 

 

Beispielfoto, mit dem 3230 aufgenommen. Obwohl die Fotogröße laut Nokia 1.280 x 960 Pixel betragen soll, zeigt die Aufnahme des Vorserienmodells nur 1.152 x 864 Bildpunkte.

 

Δειγματικη Φωτογραφια,τραβηγμενη με 3230. Αν και το μεγεθος της φωτογραφιας συμφωνα με τη Νοκια πρεπει ειναι 1.280 x 960 Pixel, η ληψη απο το πρωτοτυπο δειχνει μονο 1.152 x 864

 

Μερικες φωτο απτην παρουσιαση στο μοντε καρλο

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (12 Ιαν. 2005 , 18:13)

 

Συγγνώμη, το Ngage (το κλασικό όχι το QD) τι επεξεργαστή έχει και παίζει τα mp3 στέρεο;

 

 

Processor: 32-bit RISC CPU based on ARM-9 series, 104 Mhz ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν δεν έχει full stereo sound, απλά δεν θα το προτιμήσω...Μου αρκεί το 6230 μου....Τα νέα κινητά της samsung δεν έχουν ραδιο, καθώς ούτε και τα νέα QTeK....

 

Aπλά αναμένω το ουσιαστικά πληρέστερο κινητό ή σμαρτ....Δεν βλέπω όμως τίποτα να με ικανοποιεί.... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (12 Ιαν. 2005 , 18:14)

 

Processor: 32-bit RISC CPU based on ARM-9 series, 104 Mhz ;)

 

 

Tότε τι @@ριές μας λέει ο Product Manager;;;

Δυστυχώς παρ'ολο το στερεο-headset, μπορειτε να ακουτε mp3s μονο μονοφωνικα. Οπως μας απαντησε ενας Product Manager της Νοκια σε ερωτηση μας, ο ενσωματωμενος επεξεργαστης του 3230 δεν ειναι αρκετα γρηγορος ωστε να αποδικωποιει τα mp3-αρχεια σε στερεο.

 

Τα 104 του Ngage πως έφταναν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (12 Ιαν. 2005 , 18:53)

 

Tότε τι @@ριές μας λέει ο Product Manager;;;

 

Τα 104 του Ngage πως έφταναν;

 

 

Eγω παντως ο,τι ειδα μετεφρασα :p

Παντως τελειωνοντας, το αρθρο λεει οτι εαν καποιος θελει ενα φθηνο smartphone με δυνατοτητες mp3 και ραδιο,καλυτερα να παρει το n-gage qd

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (12 Ιαν. 2005 , 18:53)

 

Tότε τι @@ριές μας λέει ο Product Manager;;;

 

Τα 104 του Ngage πως έφταναν;

 

Προφανώς ο επεξεργαστής του 3230 ασχολείται με περισσότερες και σοβαρότερες εργασίες από ότι του Νgage, καθώς φαίνεται πως η στερεο απόδοση θεωρήθηκε υπολειπόμενη και δευτερέυουσα....Φυσικά μπορέι επίσης να την θεωρούν αμανάτι για επόμενο μοντέλο... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

To 6230 παίζει stereo τα mp3? Ti cpu έχει? Στη χειρότερη περίπτωση το 3230 θα έχει στα 123Μhz.Ούτε με κάποια εφαρμογή δεν θα μπορει να έχει stereo ήχο?π.χ να κλείνεις όλα τα tasks που τρέχουν με κάποιο manager ώστε η cpu να χρησιμοποιείται μόνο για την αναπαραγωγή mp3?Τι cpu χρειάζεται ένα τέτοιο κινητό για stereo ήχο? Τουλάχιστον τα 150Mhz, όπως του 6620, που έχει stereo ήχο?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 (13 Ιαν. 2005 , 23:09)

 

Παντως το 6630 ειναι κλασης ανωτερο απο το 3230 ετσι ??

 

Δεν τιθεται θεμα συγκρισης μεταξυ αυτων των δυο... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πιστέυω κι εγω.

Το 6630 ειναι πιο ακριβο και.... δεν εχει και ραδιοφωνο :p

 

Παιδια μηπως εχει βρει κανεις καμμια φωτογραφία του κινητου σε καποιο απο τα αλλα χρωματα (Turquoise, Orange) ?

Γιατι στην αρχη νομιζα οτι ηταν μονο σε μαυρο/κοκκινο αλλα στο pdf sheet που δινεται στην δευτερη σελιδα εχει και αυτα τα δυο χρωματα :cool:

παντως παραξενο να ανηκει στην κατηγορια 3χχχ και να μην παιρνει προσοψεις :o . . .κριμα

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεο για τη τιμή του και οτε ΑΚΡΙΒΩΣ έρχεται ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...