Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας

 

εχω ενα samsung galaxy s3 και προσπαθωντας να του περασω το kit kat τα εκανα μανταρα.εσβησα το λειτουργικο που ειχε απο την samsung και εχω εγκαταστησει το jelly bean απο καποιον αγνωστο developer με τη βοηθεια του εργαλειου odin.υπαρχει καπου το official λειτουργικο για το κινητο μου να το κατεβασω να ερθει το τηλ στην αρχικη εργοστασιακη του κατασταση?

Sammobile...firmwares:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,μπορείς να απευθυνθείς στο αναλογο θεμα για περισσότερη βοήθεια .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Ωστόσο για περισσότερα, όπως σου είπαν και παραπάνω, απευθυνσου καλύτερα στο θέμα της συσκευής σου για περισσότερα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Το play store δεν μπορει να κανει αναβαθμιση σε καμια εφαρμογη και μου βγαζει το μηνυμα σφαλμα ληψης υπαρχει επαρκης χωρος. Εχω κανει εκκαθαριση δεδομενων και απεγκατασταση το playstore αλλα τιποτα.το android που εχω ειναι το 4.2.1 και το κινητο cubot gt99. Την βοηθεια σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Το play store δεν μπορει να κανει αναβαθμιση σε καμια εφαρμογη και μου βγαζει το μηνυμα σφαλμα ληψης υπαρχει επαρκης χωρος. Εχω κανει εκκαθαριση δεδομενων και απεγκατασταση το playstore αλλα τιποτα.το android που εχω ειναι το 4.2.1 και το κινητο cubot gt99. Την βοηθεια σας παρακαλω

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα ακριβώς, με 4.2.1, και αναγκάζομαι να βγάζω εφαρμογές για να κάνει τις ενημερώσεις αλλά είμαι οριακός πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Που έχεις πολύ χώρο?

 

Μιλάμε για την εσωτερική μνήμη , εκεί χρειάζεται να έχεις χώρο

Link to comment
Share on other sites

Που έχεις πολύ χώρο?

 

Μιλάμε για την εσωτερική μνήμη , εκεί χρειάζεται να έχεις χώρο

 

Εχω 160 mb ελευθερα στην εσωτερικη μνημη

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα βοήθεια στο παρακάτω θέμα

 

έχω ένα samsung young gt-s5360 το οποίο κόλλησε και το έκανα factory reset με το odin και τώρα έχει τα παρακάτω:

 

android version 2.3.6

baseband version s5360dxkj1

kernel version 2.6.35.7 root@DELL154#1

BUILD NUMBER GINGERBREAD.DXKJ3

 

το πρόβλημα μου είναι ότι στην εκκίνηση δεν έχει να διαλέξω ελληνικά και χρειάζομαι να το βάλω στα ελληνικά.

 

τι να κάνω σας παρακαλώ βοηθήστε με

Link to comment
Share on other sites

Εχω 160 mb ελευθερα στην εσωτερικη μνημη

 

160 mb είναι σαν μην έχεις ελεύθερο χώρο καθόλου.

 

Μετέφερε ότι μπορεί να μεταφερθεί στην κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

κυκλοφορουσε παλια ενα αρχειακι (εορτες) που το περνουσες μεσω outlook η excel δεν θυμαμαι και συγχρονιζε με την συσκευη και τις εβλεπες στο ημερολογιο

επειδη το εχασα, μηπως υπαρχει πουθενα??

ευχαριστω πολυ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω την cm12 nightly και υποστηριζει app2sd,παλια ειχα 8gb sdcard class10,τωρα αγορασα μια 32gb class4.Μετα απο update της rom παρατηρω οτι οι εφαρμογες που ειναι στην sd αργουν να φορτωσουν.Υπαρχει περιπτωση να φταιει η καρτα μνημης επειδη ειναι class4 να αργει να φορτωσει τις εφαρμογες? Οπως επισης μπορει να αργει περισσοτερο να ανοιξει εφαρμογες που ειναι στην sd?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω την cm12 nightly και υποστηριζει app2sd,παλια ειχα 8gb sdcard class10,τωρα αγορασα μια 32gb class4.Μετα απο update της rom παρατηρω οτι οι εφαρμογες που ειναι στην sd αργουν να φορτωσουν.Υπαρχει περιπτωση να φταιει η καρτα μνημης επειδη ειναι class4 να αργει να φορτωσει τις εφαρμογες? Οπως επισης μπορει να αργει περισσοτερο να ανοιξει εφαρμογες που ειναι στην sd?

 

Εμ φίλε μου πήγες από την 10άρα στην 4άρα τι περίμενες :rolleyes: αυτός είναι ο λόγος.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμ φίλε μου πήγες από την 10άρα στην 4άρα τι περίμενες :rolleyes: αυτός είναι ο λόγος.

 

αν ειναι αυτος ο λογος τοτε την αλλαζω με μια 8αρα που εχω και ειναι class10. Απλα θελω να ξερω σιγουρα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε να το διαπιστώσεις....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

κυκλοφορουσε παλια ενα αρχειακι (εορτες) που το περνουσες μεσω outlook η excel δεν θυμαμαι και συγχρονιζε με την συσκευη και τις εβλεπες στο ημερολογιο

επειδη το εχασα, μηπως υπαρχει πουθενα??

ευχαριστω πολυ

 

Κοίταξε εδώ κι όλο και κάτι θα βρεις :D

καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα βοήθεια στο παρακάτω θέμα

 

έχω ένα samsung young gt-s5360 το οποίο κόλλησε και το έκανα factory reset με το odin και τώρα έχει τα παρακάτω:

 

android version 2.3.6

baseband version s5360dxkj1

kernel version 2.6.35.7 root@DELL154#1

BUILD NUMBER GINGERBREAD.DXKJ3

 

το πρόβλημα μου είναι ότι στην εκκίνηση δεν έχει να διαλέξω ελληνικά και χρειάζομαι να το βάλω στα ελληνικά.

 

τι να κάνω σας παρακαλώ βοηθήστε με

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις την εφαρμογή morelocale2. Διαφορετικά, αν αυτή δε λειτουργήσει, απευθύνσου καλύτερα στο θέμα της συσκευής σου ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ κι όλο και κάτι θα βρεις :D

 

ευχαριστω φιλε μου

αυτο ηταν

να εισαι καλα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Σχετικά με την εφαρμογή gmail. Έχω περάσει εκεί όλους τους λογαριασμούς μου, και παρατηρώ ότι με τα συνημμένα τα βρίσκει σκούρα. Για να κάνω λήψη ενός pdf έπρεπε να προσπαθήσω πολλές φορές γιατί έβγαζε σφάλμα στην λήψη. Επίσης από προεπιλογή τα αρχεία από τα μέιλ δεν θα έπρεπε να αποθηκεύονται στις λήψεις; τώρα προσπαθώ να κάνω ένα αρχείο ζιπ αλλά αρνείται πεισματικά να το κατεβάσει. Μου βγάζει συνεχώς σφάλμα. Δεν έχω βέβαια κάποιον ζιπ μάνατζερ απλά το θέλω στην συσκευή για περαιτέρω χρήση.

Όσοι κάνετε χρήση της εφαρμογής, τι γίνεται; παρατηρήσεις, σχόλια;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εφαρμογή gmail. Έχω περάσει εκεί όλους τους λογαριασμούς μου, και παρατηρώ ότι με τα συνημμένα τα βρίσκει σκούρα. Για να κάνω λήψη ενός pdf έπρεπε να προσπαθήσω πολλές φορές γιατί έβγαζε σφάλμα στην λήψη. Επίσης από προεπιλογή τα αρχεία από τα μέιλ δεν θα έπρεπε να αποθηκεύονται στις λήψεις; τώρα προσπαθώ να κάνω ένα αρχείο ζιπ αλλά αρνείται πεισματικά να το κατεβάσει. Μου βγάζει συνεχώς σφάλμα. Δεν έχω βέβαια κάποιον ζιπ μάνατζερ απλά το θέλω στην συσκευή για περαιτέρω χρήση.

Όσοι κάνετε χρήση της εφαρμογής, τι γίνεται; παρατηρήσεις, σχόλια;

 

Όπως το γράφεις υποψιάζομαι πως είναι θέμα συσκευής ή σύνδεσης. Στο δικό μου τηλέφωνο ή την ταμπλέτα δεν έχω θέμα.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους βαθύτερους γνώστες το εξής:

Όταν το μαμά πρόγραμμα για τον έλεγχο κατανάλωσης μπαταρίας, του Samsung Galaxy S4, βγάζει για ένα πρόγραμμα ότι κατανάλωσε 15% της μπαταρίας και το

GSam Battery Monitor Pro 9,9% πιο να εμπιστευτώ πιο πολύ ?

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ κι όλο και κάτι θα βρεις :D

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις την εφαρμογή morelocale2. Διαφορετικά, αν αυτή δε λειτουργήσει, απευθύνσου καλύτερα στο θέμα της συσκευής σου ;)

 

 

ευχαριστω πολυ αλλα δεν εκανε η εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

τα save games αποθηκευονται στην SD εαν το παιχνιδι ειναι περασμενο στην SD ?

 

γιατι κατεβασα καποια παιχνιδια στην παλια μου συσκευη και δεν ξεκινησα απο την αρχη.

 

ρωταω , γιατι θελω να τα κρατησω τα συγκεκριμενα save games για να τα μεταφερω σε αλλη συσκευη android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...