Jump to content

S7 η HTC 10 η A5 2017;


Fotis7_75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω φοβερο διλημμα για το πιο θα παρω..Τα βασικα που με νοιάζει για την συσκευή ειναι καμερα,οθονη κ αυτονομία..Δεν με νοιάζει αν το ενα η το αλλο κινητο ειναι 5"πιο γρήγορο στο να ανοίγει τις εφαρμογές..Το s7 το φοβάμαι πολυ για τις χαμένες κλήσεις Τωρα τελευταία κ το Α5 το σκεφτομαι θα το ράδιο κ την μεγαλη αυτονομία του..Αλλα δεν μπορω να αποφασίσω..Θελω να με βοηθήσετε οσο μπορείτε..Ευχαριστω.. Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Εχω φοβερο δηλημα για το πιο θα παρω..Τα βασικα που με νοιάζει για την συσκευή ειναι καμερα,οθονη κ αυτονομία..Δεν με νοιάζει αν το ενα η το αλλο κινητο ειναι 5"πιο γρήγορο στο να ανοίγει τις εφαρμογές..Το s7 το φοβάμαι πολυ για τις χαμένες κλήσεις Τωρα τελευταία κ το Α5 το σκεφτομαι θα το ράδιο κ την μεγαλη αυτονομία του..Αλλα δεν μπορω να αποφασίσω..Θελω να με βοηθήσετε οσο μπορείτε..Ευχαριστω..

 

Htc 10 από εμένα

Ποιότητα κατασκευής, κάμερα, ομαλότητα, ταχύτητα, αναβαθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

S7 ή HTC 10... Σίγουρα οχι Α5... Μεταξύ των δυο πρώτων, εγώ το S7 θα έπαιρνα που δικαίως θεωρείται από τις καλύτερες και πιο ολοκληρωμένες συσκευές που κυκλοφορούν... Πάνω-κάτω σε αυτά τα λεφτά παίζει και το εξαιρετικό One Plus 3T πάντως... ;)
Link to comment
Share on other sites

S7 ή HTC 10... Σίγουρα οχι Α5... Μεταξύ των δυο πρώτων, εγώ το S7 θα έπαιρνα που δικαίως θεωρείται από τις καλύτερες και πιο ολοκληρωμένες συσκευές που κυκλοφορούν... Πάνω-κάτω σε αυτά τα λεφτά παίζει και το εξαιρετικό One Plus 3T πάντως... ;)

Spyros @ το Α5 2017 το σκεφτομαι λιγο για την τρομερη αυτονομία του κ την οθονη του..Σιγουρα το s7 κανει περισσοτερα πράγματα κ το Htc 10 κ εχουν κ αρκετή διαφορα στην καμερα σε σχεση με το Α5..Τωρα παντού δεν ξερω λενε για χαμένες κλήσεις στο s7 κ εκει το φοβάμαι..

ΥΓ:Ευχαριστω ολα τα παιδια για την γνωμη τους..Απο φωτο κ βιντεο htc 10 η S7;

Link to comment
Share on other sites

S7 κι απο μενα, το πιο ολοκληρωμένο κινητό. Πήρε και την 7.0 κι εχει ακόμα καλύτερη μπαταρία ρίχνοντας την ανάλυση σε fhd.
Link to comment
Share on other sites

S7 κι απο μενα, το πιο ολοκληρωμένο κινητό. Πήρε και την 7.0 κι εχει ακόμα καλύτερη μπαταρία ρίχνοντας την ανάλυση σε fhd.

Αυτο το ξερω κ ειναι πολυ μεγαλη μαγκιά..Στο htc 10 μπορουμε να ρίξουμε την αναλυση;Με την 7.0 bill @ στο S7 έχουμε κ χαμένες κλήσεις ομως..Εσυ S7 εχεις;

Link to comment
Share on other sites

S7 κι απο μενα, το πιο ολοκληρωμένο κινητό. Πήρε και την 7.0 κι εχει ακόμα καλύτερη μπαταρία ρίχνοντας την ανάλυση σε fhd.

 

Κάποιοι χειροκροτούσαν με την έλευση των υπέρ αναλύσεων στις οθόνες. Γελούσαν με τις παρουσιάσεις apple συσκευών που έμεναν σε χαμηλότερη ανάλυση και δεν υποστήριζαν την φιλοσοφία των 2k ,και 4k οθονών σε συσκευές 5"

 

Το s7 που ακούγεται ότι χάνει κλήσεις γιατί εγώ δεν έχω ακούσει κάτι για την συσκευή αυτή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι χειροκροτούσαν με την έλευση των υπέρ αναλύσεων στις οθόνες. Γελούσαν με τις παρουσιάσεις apple συσκευών που έμεναν σε χαμηλότερη ανάλυση και δεν υποστήριζαν την φιλοσοφία των 2k ,και 4k οθονών σε συσκευές 5"

 

Το s7 που ακούγεται ότι χάνει κλήσεις γιατί εγώ δεν έχω ακούσει κάτι για την συσκευή αυτή

Θεωρώ καλύτερο να υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής, από το να μην υπάρχει καθόλου.

Εγω πχ δεν το γυρνάω ποτέ σε 1080 γουστάρω crispy οθόνη κτλπ κτλπ.

Και ναι βεβαίως φαίνεται η διαφορά οταν το βάλεις σε 2κ.

Καποιος αλλος μπορεί να θέλει να παίξει πιο safe και επίσης να μην τον ενοχλεί το 1080.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ καλύτερο να υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής, από το να μην υπάρχει καθόλου.

Εγω πχ δεν το γυρνάω ποτέ σε 1080 γουστάρω crispy οθόνη κτλπ κτλπ.

Και ναι βεβαίως φαίνεται η διαφορά οταν το βάλεις σε 2κ.

Καποιος αλλος μπορεί να θέλει να παίξει πιο safe και επίσης να μην τον ενοχλεί το 1080.

 

Απλά ερχόμαστε 2-3 χρόνια πρίν που λέγαμε ότι σε αυτές τις ιντσες μία τόσο μεγάλη ανάλυση δεν μπορεί να την ξεχωρίσει το ανθρώπινο μάτι

Το επιβεβαιώνει η Samsung με αυτό το πράγμα πλέον

Marketing είναι οι 2k οθόνες σε τόσο μικρές διαστάσεις

Επίσης χρειάζονται περισσότερη δύναμη και μπαταρία. Με ότι αυτά συνεπάγονται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απλά ερχόμαστε 2-3 χρόνια πρίν που λέγαμε ότι σε αυτές τις ιντσες μία τόσο μεγάλη ανάλυση δεν μπορεί να την ξεχωρίσει το ανθρώπινο μάτι

Το επιβεβαιώνει η Samsung με αυτό το πράγμα πλέον

Marketing είναι οι 2k οθόνες σε τόσο μικρές διαστάσεις

Επίσης χρειάζονται περισσότερη δύναμη και μπαταρία. Με ότι αυτά συνεπάγονται

 

φιλε μου τα εχεις δουλεψει τα σ7 με διαφορετικη αναλυση? εγω που το εχω σου λεω υπαρχει διαφορα και εμενα μου αρεσει.

 

δεν θα ελεγα οτι επιβεβαιωνει κατι η samsung, απλα δινει ελευθερια και δυνατοτητα στον χρηστη που θελει να το αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα εχεις δουλεψει τα σ7 με διαφορετικη αναλυση? εγω που το εχω σου λεω υπαρχει διαφορα και εμενα μου αρεσει.

 

δεν θα ελεγα οτι επιβεβαιωνει κατι η samsung, απλα δινει ελευθερια και δυνατοτητα στον χρηστη που θελει να το αλλαξει.

 

Όχι δεν το έχω δουλέψει δυστυχώς δεν έχει πέσει στα χέρια μου

Εγώ πάντως προτιμάω μέχρι 1080p οθόνη για λόγους μπαταρίας, δύναμης επεξεργαστικής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω δουλέψει δυστυχώς δεν έχει πέσει στα χέρια μου

Εγώ πάντως προτιμάω μέχρι 1080p οθόνη για λόγους μπαταρίας, δύναμης επεξεργαστικής

Οκ κατανοητό, σου απάντησα εκει που ειπες οτι η διαφορά δεν φαίνεται με γυμνό μάτι, είναι μύθος.

Φαίνεται, ειδικά τώρα που μπορείς να το γυρίσεις στιγμιαία είναι αρκετά εμφανής.

Μονο θετικά βλέπω πάντως εγω το γεγονός οτι εχω την επιλογή να διαλέξω την ανάλυση που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατανοητό, σου απάντησα εκει που ειπες οτι η διαφορά δεν φαίνεται με γυμνό μάτι, είναι μύθος.

Φαίνεται, ειδικά τώρα που μπορείς να το γυρίσεις στιγμιαία είναι αρκετά εμφανής.

Μονο θετικά βλέπω πάντως εγω το γεγονός οτι εχω την επιλογή να διαλέξω την ανάλυση που θέλω.

Το κουλό παντός είναι ότι εβαλα στο plesio ιδιο βιντεο 2K διπλα διπλα σε S7 κ A5 2017 κ έπαθα πλακα το ποσο κοντα ηταν η εικονα κ στα δυο..Ενταξει στο S7 ειχε λιγο καλυτερη ευκρίνεια αλλα κ στο A5 ηταν εντυπωσιακό..Κ ειχε κ λιγο καλυτερη φωτεινότητα το Α5..Παντος ειναι το μονο κινητο σε οθονη που τα βάζει άνετα με ναυαρχιδες..Φοβερη οθονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα αυτη τη στιγμη ειναι στα 100€ αναμεσα στο S7 και το A5,που πιστ2υω οτι αν καποιος επιλεξει να τα δωσει και να παρει το S7 θα εχει μια πιο ολοκληρωμενη προταση με σχετικα μικρη διαφορα...

Τωρα οσο αφορα τις χαμενες κλησεις εγω με το δικο μου,δεν εχω χασει στο ποσοστο που διαβαζω στο θ2μα της συσκευης...

Οποτε εχω μηνυμα για χαμενη κληση,εχει να κανει με την περιοχη που βρισκομαι,που εδω στο νησι που μενω δεν εχουμε και το καλυτερο σημα με την Vodafone.

Επειδη ειχα παει Αθηνα τις τελευταιες 5 μερες,δεν αντιμετωπισα χαμενες κλησεις παρα μονο μια μερα που ειμουνα σε μια αποθηκη υπογεια....

Δεν αμφιβαλω οτι υπαρχει θεμα με τις κλησεις,αλλα στο συνολο των κατοχων αυτο αρχισε να συμβαινει με την αναβαθμηση σε 7....

Εσυ θα παρεις συσκευη αρα εσυ θα αποφασισεις την τελικη σου επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω κ ειναι πολυ μεγαλη μαγκιά..Στο htc 10 μπορουμε να ρίξουμε την αναλυση;Με την 7.0 bill @ στο S7 έχουμε κ χαμένες κλήσεις ομως..Εσυ S7 εχεις;

 

τώρα οχι, το είχα για 4 μήνες και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, ούτε παραπονέθηκε κάποιος πως με καλούσε και δεν με έβρισκε

Link to comment
Share on other sites

τώρα οχι, το είχα για 4 μήνες και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, ούτε παραπονέθηκε κάποιος πως με καλούσε και δεν με έβρισκε

 

Αν επιτρέπετε γιατι το κρατησες τόσο λιγο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αμφιβαλω οτι υπαρχει θεμα με τις κλησεις,αλλα στο συνολο των κατοχων αυτο αρχισε να συμβαινει με την αναβαθμηση σε 7....

Εσυ θα παρεις συσκευη αρα εσυ θα αποφασισεις την τελικη σου επιλογη...

Ακριβώς αυτο με την Nugat ενώ ολα τα αλλα δουλεύουν ρολόι αυτο με τος κλησεις έγινε πολυ έντονο..

Link to comment
Share on other sites

Εγω επιμενω οτι το θεμα με τις χαμενες κλησεις εχει να κανει με τους παροχους,πιο πολυ και οχι με την συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

S7 εύκολα και ψησου κ για το edge

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

S7 εύκολα και ψησου κ για το edge

 

εννοειται οτι αν βγαινει στα λεφτα του edge, ειναι ισως η πιο ολοκλήρωμενη συσκευη της αγορας ειδικα τωρα που επεσε και η τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...