Jump to content

ΑΛΗΤΕΙΑ TOY ΤΜΗΜΑΤΟΣ VODAFONE LIVE!!!


silvertaur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες μου ποιος σε αναγκάζει να αγοράσεις τις κατακόκκινες συσκευές της vodafone που έχουν και το μενού της? Δεν θυμάμαι να ήρθε κανείς στο σπίτι μου ή στην δουλειά μου και να μου επέβαλλε να αγοράσω κάποια......

Και όσο για το wap δεν ισχύει κάτι το διαφορετικό....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακομα κι αυτα τα ποσοστα που αναφερεις να ισχυουν,θα διαφωνησω μαζι σου :)

Το τι συμφερει τον καθενα ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση.Εξαρταται δηλαδη απο την χρηση που κανει ο καθε ανθρωπος.

Για παραδειγμα εμενα με τον σημερινο τροπο ζωης δεν με συμφερει να εχω συνδεση γιατι δεν μου χρειαζεται(!)Με τους ανθρωπους που εχουμε οικοιοτητα(συγγενεις,φιλους) η επικοινωνια με σταθερα τηλεφωνα ειναι η ενδεδειγμενη γιατι δεν κοστιζει πολυ και εισαι πιο χαλαρος,πιο ανθρωπινος οταν δεν βιαζεσαι...

Επισης απ'το σταθερο τηλεφωνω σε κινητα οταν χρειαστει να βρω καποιον που ειναι εξω.Οι χρεωσεις πλεον απο σταθερο->κινητο ειναι κοντα σε αυτες που χρεωνουν οι βονταφονοτιμοκοσμιτες.Απο το καρτοκινητο μου επομενως ελαχιστα τηλεφωνηματα θα χρειαστει να κανω κι αυτα οταν ειμαι εξω.

Αν ειχα συνδεση θα επρεπε να πλήρωνω σταθερα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το ιδιο ποσο ολη την διαρκεια του χρονου.Ομως η χρηση δεν ειναι της ιδιας εντασης καθε μηνα...Αλλο μηνα τυχαινει να μιλας περισσοτερο,αλλο λιγοτερο,αναλογα με τα κεφια και τις περιστασεις.

 

Το κοστος μιας καρτας ειναι πανω κατω οσο το παγιο ενος μηνα.Με μια καρτα μιλας περιπου 25λεπτα και δεν εχεις ημερολογιακή δευσμευση οπως τα "δωρεαν" λεπτα ομιλιας που δινουν τα συμβολαια που αν δεν καταναλωθουν μεσα στον μηνα τοτε χανονται... Χαρακτηριστικο δε ειναι που καμια φορα δεχομαι ασκοπα τηλεφωνηματα απο φιλους που καταλαβαινω οτι γινεται με σκοπο να ξοδεψουν τα λεπτα "δωρεαν" ομιλιας τους γιατι ειναι η τελευταια ημερα του μηνα....

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο.Ετσι ακριβως νομιζω πως ειναι.Απο την στιγμη που οι περισσοτεροι τα χωνουν κανονικα γιατι οι εταιριες ν'αλλαξουν πολιτικη? Σου λεει "αυτοι ή ευχαριστημενοι πελατες ειναι ή χαιβανια" :rolleyes:

Επισης μου την σπανε οι διαφημισεις που περνανε το μηνυμα "ξοδευω πολυ αρα ειμαι καποιος σπουδαιος"

 

 

Το τι συμφέρει τον καθένα, όπως προανέφερες και εσύ, είναι τελείως υποκειμενικό. Γιατί αυτό που θέλω να κάνω εγώ από το κινητό μου δεν είναι απαραίτητο να το θες και εσύ. Με άλλα λόγια... αν θέλεις να χρησιμοποιείς το κινητό σου για να στέλνεις μηνυματάκια θα αγοράσεις καρτούλα, αν μιλάς πολύ ώρα στο κινητό σου θα πάρεις συνδεσούλα. Άλλωστε, η προσωπική μου άποψη είναι ότι η κάρτα απευθύνεται σε μία συγκεκριμένη κατηγορία χρηστών, δηλαδή των μαθητών και αυτών που θέλουν ναι μεν να έχουν κινητό αλλά να κάνουν περιορισμένη χρήση. Διότι ας μηνξεχνάμε ότι καρτούλα μπορώ να βάλω σήμερα και κατόπιν μετά από 6 μήνες άρα...???? Και τέλος έλεγξε τις χρεώσεις του ΟΤΕ προς κινητά και έλα και πες μου αν σε συμφέρει να τηλεφωνείς από το σταθερό σου σε κινητό! Καλό θα ήταν αυτά που αναφέρουμε να είναι και έγκυρα και όχι ράδιο αρβύλα!

Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone Live δεν εχει να κανει με κλειδωματα και συσκευες. Ειναι η σελιδα live.vodafone.com

 

Μηπως εννοεις οτι δεν σου αρεσουν οι Vodafone customized συσκευες?

 

Μάλλον ξεχνάμε το σημαντικότερο.... Ότι η vodafone δεν κατασκευάζει κινητά αλλά είναι εταιρεία κινητής τηλεφωνίας! Ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Οτι είναι υπεύθυνη για την λειτουργία της γραμμής μας, για τις υπηρεσίες που παρέχει, για τις χρεώσεις & για ότι έχει να κάνει γενικότερα με το δίκτυο. Αν μία συσκευή έχει bluetooth ή IR (που ως γνωστόν είναι χαρακτηριστικά ΣΥΣΚΕΥΩΝ και όχι λειτουργία του δικτύου) δεν οφείλεται στην vodafone αλλά guess who? στην αντιπροσωπεία!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ μαζί σου. Το πιστεύεις ότι χρέωναν την κοπέλα μου συνδρομές σε τσόντοσαιτ του LIVE. Η κοπέλα δεν είχε ιδεα τι είναι το WAP, πόσο μάλλον να γραφτεί και συνδρομητής σε τσόντες. Είχε κάνει όμως το λάθος και είχε αγοράσει συσκευή LIVE.

 

Ερώτησις? Κάλεσες τους "άσχετους" της vodafone να ρωτήσεις ή μπα περίμενες αγία επιφοίτηση για το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ποιος σε αναγκάζει να αγοράσεις τις κατακόκκινες συσκευές της vodafone που έχουν και το μενού της? Δεν θυμάμαι να ήρθε κανείς στο σπίτι μου ή στην δουλειά μου και να μου επέβαλλε να αγοράσω κάποια......

Και όσο για το wap δεν ισχύει κάτι το διαφορετικό....

 

Κανείς δεν με αναγκάζει, αλλά η Vodafone δεν δίνει και πολλές επιλογές όταν προσφέρει κινητά μόνο κόκκινα. Ενώ ίσως να με ενδιέφεραν τα πακέτα τους, οι συσκευές μου με αποτρέπουν τελείως. Και δεν είναι μόνο το Live αλλάζουν ολόκληρο το λογισμικό και καταστρέφουν όλα τα εικονίδια.

Αλλά εχεις δίκιο ο κάθενας με την επιλογή γι'αυτό και εγώ κάθομαι μακρυά... :w00t:

 

EDIT: Βρες μου ένα άτομο που του αρέσουν τα καραγκιοζιλίκια της βοδιβον στα κινητά της σε σχέση με τα ίδια κινητά αλλά "unbranded" κατευθείαν από την κατασκευάστρια.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

tin stigmi poy mpaineis se ena katastima vodafone kai to 99% ton kiniton pou exoun ekei mesa einai me to simataki mprosta esi ti tha pareis???

 

kai to allo eutrapelo pou kai to exo dei kai to exo akousei kai to ksero kala einai oti i vodafone dinei bonus gia kathe vodafone live siskeui pou poulaei sto katastima kai ksero prosopika oti polloi ma para polloi ipalliloi tis vodafone asxeta an tha exoune kinita mesa sto magazi pou tha einai kai unbranded, i sou lene oti den iparxoun ena ta zitiseis i den sou ta deixnoun katholou me skopo na sou poulisoun vodafone live siskeui.

 

tora gia ta kleidomata ton siskeuon, please prin leei o kathenas otidipote na diabazei kai ligo ta posts pou eidi exoun bgei logo tou oti I VODAFONE KLEIDONI TA KINITA TIS kai auto to kserei olos o kosmos kai den milao mono gia ellada alla pantou.

 

den tha miliso gia ta palia sharp kai samsung i lg pou nai itan moufa kai ta kleidonan oi etairies tous, alla gia ola ta ipoloipa vodafone live kinita me xaraktiristika paradeigmata na min mporeis na exeis mp3 os ringtone, na paizeis paixnidia pou den exeis katebasei apo to live kai polla alla.

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις? Κάλεσες τους "άσχετους" της vodafone να ρωτήσεις ή μπα περίμενες αγία επιφοίτηση για το πρόβλημα?

 

asta ta ksefteria pou exoun sto cc giati gia na petixis sxetiko atomo poy tha sou dosei mia sosti apantisi kai tha liseis to problima sou pragmatika einai thauma.

 

kai to poio koulo apo ola pou mou exei tixei prosopika emena alla kai se para pollous sinadelfous kai exoume arxisei na tin sixainomaste san etairia einai otan mas pernoun til. kai mas lene oxi oti exoume epidotisi (auto kalo einai den leo) alla otan tous rotas gia kapoia kinita sou lene oti i epidotisi einai analoga me to kinito pou agorazeis.

 

an einai dinaton, i epidotisi einai ena stathero poso kai aferite apo tin sinoliki timi tou kinitou, toso diskolo einai na apantisoun kai mas kanoume na trexoume san ta probata sta katastimata na rotame times gia diafora kinita????

 

akoma kai apo katastima tis vodafone mou eipane "kala ti mlks sas eipane apo to til." etsi akribos.

 

ante meta na bgalei kapoios aplos pelatis akri an stin apenanti grammi tou tilefonou einai kamia foititrioula pou me ton ena i ton allo tropo mpike stin vodafone i kamia "megali kiria kai kala" pou exei mparba stin koroni kai ksinei ta nixi tis eno milaei.

 

ego prosopika exo arxisei kai ta perno asxima me tis astoxes kai pragmatika asxetes apantiseis tou cc tis vodafone kathos kai arketoi sinadelfoi kai to skeftomaste sobara na kanoume gi'auto kalitera na prosexete poious proslambanete kai na min thelete ftina ergatika xeria alla ipeuthina kai me empeiria kai gnoseis pano apo ola se auto pou kanoun.

 

den eisaste kai cosmote eksallou na exete kai tin mama ote apo piso alla idiotiki etairia, gi'auto ligo prosoxi den blaptei. :mad:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεχνάμε το σημαντικότερο.... Ότι η vodafone δεν κατασκευάζει κινητά αλλά είναι εταιρεία κινητής τηλεφωνίας! Ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Οτι είναι υπεύθυνη για την λειτουργία της γραμμής μας, για τις υπηρεσίες που παρέχει, για τις χρεώσεις & για ότι έχει να κάνει γενικότερα με το δίκτυο. Αν μία συσκευή έχει bluetooth ή IR (που ως γνωστόν είναι χαρακτηριστικά ΣΥΣΚΕΥΩΝ και όχι λειτουργία του δικτύου) δεν οφείλεται στην vodafone αλλά guess who? στην αντιπροσωπεία!

 

pos ginetai tote siskeues pou den dexontai to vodafone live menu epeidi den thelei na alliothei to original menu tous apo tin kataskeuastria etairia na min tis poulane ta vodafone katastimata. blepe motorola 620 kapoia sagem kathos kai polla alla pou tora akribos den mou erxontai sto mialo.

 

mia etairia paroxis ipiresion exei oli tin gkama ton kiniton sta katastimata tis kai afinei ton pelati na kanei tis epiloges tou, oxi na ton bazei mesa se stena plaisia tou stil ego tha sou doso tin epilogi na kaneis tilefona apo to diktio mou alla tha douleueis mono tis siskeues mou.

 

etsi toulaxiston pisteuo oti kanoun oi sobares etairies kai an den kanoun tha eprepe na kanoun, giati kapoia stigmi i vodafone tha exei sindromites alla oi siskeues tis apla tha pianoun skoni sta rafia.

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το V3 μπαινει στο live αλλα πωλειται στα καταστηματα της Vodafone.

 

ΔΕΝ υπαρχει συσκευη που να μην παιζει παιχνιδια που δεν εχουν κατεβει απο το live.

 

Για τα οποια κλειδωματα δεν φταιει το vodafone live αλλα η Vodafone.

 

Η επιδοτηση παει αναλογα με το κινητο που θα παρεις. ΠΧ αν παρεις V800 εχεις 70 ευρω επιδοτηση παραπανω. (Ορισμενα καταστηματα κανουν τους ξερολες και παραπληροφορουν. Κατα προτημηση franchise).

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το V3 μπαινει στο live αλλα πωλειται στα καταστηματα της Vodafone.

 

ΔΕΝ υπαρχει συσκευη που να μην παιζει παιχνιδια που δεν εχουν κατεβει απο το live.

 

Για τα οποια κλειδωματα δεν φταιει το vodafone live αλλα η Vodafone.

 

Η επιδοτηση παει αναλογα με το κινητο που θα παρεις. ΠΧ αν παρεις V800 εχεις 70 ευρω επιδοτηση παραπανω. (Ορισμενα καταστηματα κανουν τους ξερολες και παραπληροφορουν. Κατα προτημηση franchise).

 

nai einai kapoia kinita poy den exoun vodafone live alla einai opos eipa ena pososto tis taksis tou 1% kai polla apo auta gia na ta pareis prepei na ta kaneis paraggelia (blepe ta qtek). :mad:

 

tora an den einai giannis einai giannakis. ti mou les dld oti den kleidonei to vodafone live ta kinita alla i idia i vodafone? ma an den ipirxe to vodafone live den tha eixe anagki i vodafone na ta kleidoni etsi oste na min se eksanagkazei na mpaineis. kai gia mena i megali aliteia einai oti ta koumpia gia to vodafone live einai panta polli eukolo na ta patiseis kata lathos me apotelesma na se xreonei asxeta an to patises kata lathos i oxi. :mad: :mad:

 

ego kai pisteuo o perissoteros kosmos edo mesa theloume otan tha paoume ena kinito na mporoume na kanoume oti theloume me auto kai na mporoume na ekmetaleutoume sto megisto tis dinatotites tou kai oxi na pigainoume se diafora magazia stil 9volto mpas kai doume fos. ;)

 

oso gia ta paixnidia epeidi den exo katebasei pote mou apo vodafone live mias kai eixa tin empeusi tote pou agorasa tin siskeui mou na tin paro mi vodafone me apotelesma na mporo na kano ta panta me to pisto mou laptop, as sou apantisoun loipon filoi apo edo mesa. :p

 

oso gia tis 3g siskeues, auto pou les isxiei apo oti mou exoun pei toulaxiston logo tou oti i idia i vodafone prokeimenou na poulisei dinei mia extra epidotisi se oles tis 3g siskeues tis 40 euro. :X :confused:

 

oso gia ta katastimata franchize, se auto den mporo na exo apopsi alla an den kanoun kala tin douleia tous, tote as prosexe i vodafone me poious ekleine simfonies kai na se diabebaioso episis oti kai se idioktita katastimata tis vodafone eidika exo paratirisi mia nootropeia tou stil dimisiou.

dld polli na to paizoun xai kai dithen ta atoma kai na se eksipiretoun les kai tous skotoses tin mana kai oti kanoun aggareia anti na douleuoun. :mad:

 

auto pou xreiazetai i vodafone kai to exo pei ena ekatommirio fores einai eksidikeumeno prosopiko stis nees texnologies me polles gnoseis kai ptixia etsi oste na anebei i poiotita eksipiretisis ton pelaton tis kai oxi ton/tin kathe asxeto atomo pou epeidi exei ena gnosto i epeidi einai kapoia oraia gkomena na to pairnoume sto etsi kai as min kseroun oute pos anoigei ena kinito poso mallon gia kainourgies texnologies. kai apo tin alli an exeis ena atomo mesa stin etairia kapoia xronia kai blepeis oti den mporei na akolouthisi kai na mathei tis kainourgies texnologies kai genika na simbazisei me to olo klima tis epixeirisis, apla to apoliis para na sou bgainei kathe mera sxedon zimiogono, emeis toulaxiston etsi kanoume kai ksero oti oi megales kai sobares etairies kanoun oti kai emeis, dld seminaria (ta opoia ta plironoume stous ergazomenoun) gia enimerosi kai an doume oti par'ola auta den mporoun na mathoun apla feugoun me mia apozimiosi eite legali eite mikri. etsi einai i zoi.

 

to eipa kai prin den einai dimosio kai an sinexisei na leitourgei me auto ton tropo tote enas theos kserei toulaxiston stin elliniki agora poia tha einai i tixi tis.

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ποιος σε αναγκάζει να αγοράσεις τις κατακόκκινες συσκευές της vodafone που έχουν και το μενού της? Δεν θυμάμαι να ήρθε κανείς στο σπίτι μου ή στην δουλειά μου και να μου επέβαλλε να αγοράσω κάποια......

Και όσο για το wap δεν ισχύει κάτι το διαφορετικό....

 

auto pou exo paratirisi tous teleutaious 2 mines ston analitiko logariasmo mou kathos kai ola ta atoma me ta apoia exo milisei einai oti stin teleutaia selida exei kapoies xreoseis wap, arketes tha elega pou eno einai midenikes teleios sto telos mou bgazei mia souma etsi sto ksekarfoto ton 8.5 euro.

 

den ksero gia esas kai an einai kanenas apo vodafone edo mesa as mou apantisi alla emeena prosopika mou thimizei kati tou stil, plirono as poume gia tin et1 asxeta an den tin blepo.

 

me alla logia foro stin etairia gia mia ipiresia pou den exo xrisimopoiisi pote. auto emena prospopika mou thimizei dimosio opos exo anaferei kai se allo post sxetika me tin simperifora atomon se vodafone idioktita magazia. :mad: :mad: :mad: :mad:

 

an to paei etsi i vodafone elladas kai auto pou leo isxiei tote apo emena ante geia giati den mporei na leme apo tin mia kako to dimosio kai mpla mpla mpla kai apo tin alli mia etairia idiotiki na douleuei me auto ton tropo. :mad: :mad: :mad:

 

an einai kanenas apo vodafone edo mesa as mou apantisi mpas kai lithei i aporeia mou giati mesa stin bgomada tha deite 25 sindeseis (tosa atoma einai i etairia mou) na ginontai diakopi epeidi ta exoume parei oloi mazi sto kranio oi sinadelfoi me polla kai ena apo auto einai kai auto pou anefera.

 

thanks prokatabolika.

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Το τι συμφέρει τον καθένα, όπως προανέφερες και εσύ, είναι τελείως υποκειμενικό. Γιατί αυτό που θέλω να κάνω εγώ από το κινητό μου δεν είναι απαραίτητο να το θες και εσύ. Με άλλα λόγια... αν θέλεις να χρησιμοποιείς το κινητό σου για να στέλνεις μηνυματάκια θα αγοράσεις καρτούλα, αν μιλάς πολύ ώρα στο κινητό σου θα πάρεις συνδεσούλα. Άλλωστε, η προσωπική μου άποψη είναι ότι η κάρτα απευθύνεται σε μία συγκεκριμένη κατηγορία χρηστών, δηλαδή των μαθητών και αυτών που θέλουν ναι μεν να έχουν κινητό αλλά να κάνουν περιορισμένη χρήση. Διότι ας μηνξεχνάμε ότι καρτούλα μπορώ να βάλω σήμερα και κατόπιν μετά από 6 μήνες άρα...???? Και τέλος έλεγξε τις χρεώσεις του ΟΤΕ προς κινητά και έλα και πες μου αν σε συμφέρει να τηλεφωνείς από το σταθερό σου σε κινητό! Καλό θα ήταν αυτά που αναφέρουμε να είναι και έγκυρα και όχι ράδιο αρβύλα!
Αμαν βρε elizabeth7...ουτε στην Vodafone να δουλευες... Χαλαρωσε λιγακι ;)

Κανενα "ράδιο αρβύλα".Aν ξαναδιαβασεις πριν,εγραψα οτι ειναι πολυ κοντα οι χρεωσεις δεν εγραψα οτι ειναι φθηνοτερα ή ιδιες...

Τελος,ο ΟΤΕ εδω και πολυ καιρο δεν σημαινει "σταθερη τηλεφωνια"...

Αυτα περι εγκυροτητος.

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

"PEOPLE HAVE THE POWER"λέει η διαφήμιση και είναι σωστή,

αν η VODAFONE ηταν τόσο κακή εταιρεία όσο λέτε δεν θα ήταν εκεί που είναι

σήμερα,τυχαίο δεν είναι τίποτα!!!Είναι λογικό σε μια εταιρέια με τόσους

πελάτες να υπάρχουν και μερικοί δυσαρεστημένοι,αν πάλι ηταν τόσοι πολλοί

θα είχε καταντήσει σαν την ΤΙΜ που ψάχνει συνδρομητές με το τουφέκι!!!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν με αναγκάζει, αλλά η Vodafone δεν δίνει και πολλές επιλογές όταν προσφέρει κινητά μόνο κόκκινα. Ενώ ίσως να με ενδιέφεραν τα πακέτα τους, οι συσκευές μου με αποτρέπουν τελείως. Και δεν είναι μόνο το Live αλλάζουν ολόκληρο το λογισμικό και καταστρέφουν όλα τα εικονίδια.

Αλλά εχεις δίκιο ο κάθενας με την επιλογή γι'αυτό και εγώ κάθομαι μακρυά... :w00t:

 

EDIT: Βρες μου ένα άτομο που του αρέσουν τα καραγκιοζιλίκια της βοδιβον στα κινητά της σε σχέση με τα ίδια κινητά αλλά "unbranded" κατευθείαν από την κατασκευάστρια.

 

Δεν ξέρω αν το ξέρεις (προφανώς δεν το ξέρεις) αλλά υπάρχουν και συνεργάτες της vodafone οι οποίοι ναι μεν πουλάνε vodafone συνδέσεις αλλά οι συσκευές δεν είναι με το σήμα της vodafone...... όλες οι vodafone live συσκευές δεν έχουν το σήμα της vodafone!

Και όσον αφορά για το αν υπάρχουν άτομα που του αρέσουν τα σηματάκια της vodafone υπάρχουν αρκετά trust me, σκέψου το απλό ότι ότι δεν αρέσει σε εσένα δεν είναι στάνταρ ότι δεν αρέσει σε κάποιον άλλο....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμαν βρε elizabeth7...ουτε στην Vodafone να δουλευες... Χαλαρωσε λιγακι ;)

Κανενα "ράδιο αρβύλα".Aν ξαναδιαβασεις πριν,εγραψα οτι ειναι πολυ κοντα οι χρεωσεις δεν εγραψα οτι ειναι φθηνοτερα ή ιδιες...

Τελος,ο ΟΤΕ εδω και πολυ καιρο δεν σημαινει "σταθερη τηλεφωνια"...

Αυτα περι εγκυροτητος.

 

Τυχαίνει να μου αρέσουν αρκετά τα κινητά και εξαιτίας αυτού έχω ψάξει αρκετά κάποια πράγματα και τα έχω διελευκάνει, απλά διαβάζω πράγματα που λέγονται απλά για να λέγονται χωρίς να έχουν βάση. Εγώ αυτό που ακολουθώ πάντα στην ζωή μου είναι το εξής τα χώνω εκεί που πρέπει και πάνω από όλα είμαι σίγουρη γι αυτό που λέω γιατί ειδάλλως γίνομαι ολίγον τι ρεζίλι αν λέω πράγματα που δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

auto pou exo paratirisi tous teleutaious 2 mines ston analitiko logariasmo mou kathos kai ola ta atoma me ta apoia exo milisei einai oti stin teleutaia selida exei kapoies xreoseis wap, arketes tha elega pou eno einai midenikes teleios sto telos mou bgazei mia souma etsi sto ksekarfoto ton 8.5 euro.

 

den ksero gia esas kai an einai kanenas apo vodafone edo mesa as mou apantisi alla emeena prosopika mou thimizei kati tou stil, plirono as poume gia tin et1 asxeta an den tin blepo.

 

me alla logia foro stin etairia gia mia ipiresia pou den exo xrisimopoiisi pote. auto emena prospopika mou thimizei dimosio opos exo anaferei kai se allo post sxetika me tin simperifora atomon se vodafone idioktita magazia. :mad: :mad: :mad: :mad:

 

an to paei etsi i vodafone elladas kai auto pou leo isxiei tote apo emena ante geia giati den mporei na leme apo tin mia kako to dimosio kai mpla mpla mpla kai apo tin alli mia etairia idiotiki na douleuei me auto ton tropo. :mad: :mad: :mad:

 

an einai kanenas apo vodafone edo mesa as mou apantisi mpas kai lithei i aporeia mou giati mesa stin bgomada tha deite 25 sindeseis (tosa atoma einai i etairia mou) na ginontai diakopi epeidi ta exoume parei oloi mazi sto kranio oi sinadelfoi me polla kai ena apo auto einai kai auto pou anefera.

 

thanks prokatabolika.

 

Εφόσον έχει εμφανιστεί, όπως λες, ένα ξεκάρφωτο ποσό των 8,5 ευρώ με μηδενικές χρεώσεις από περιήγηση (που είναι φύση αδύνατο) γιατί δεν κάνεις ένα κόπο να τους καλέσεις και να το αναφέρεις? Όσο "άσχετος" και να είναι κάποιος δεν νομίζω να μπορεί να αμφισβητήσει κάτι τόσο τρανταχτό....

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ποιος σε αναγκάζει να αγοράσεις τις κατακόκκινες συσκευές της vodafone που έχουν και το μενού της? Δεν θυμάμαι να ήρθε κανείς στο σπίτι μου ή στην δουλειά μου και να μου επέβαλλε να αγοράσω κάποια......

 

Όταν κάνω σύνδεση vodafone και μετά απο ένα χρόνο θα μπορώ να πάρω νέα συσκευη με επιδότηση σίγουρα δεν πρόκειται να μου δώσουν το Sony Ericsson K500i αλλα το βιασμένο Sony Ericsson F500i.

Link to comment
Share on other sites

tin stigmi poy mpaineis se ena katastima vodafone kai to 99% ton kiniton pou exoun ekei mesa einai me to simataki mprosta esi ti tha pareis???

 

kai to allo eutrapelo pou kai to exo dei kai to exo akousei kai to ksero kala einai oti i vodafone dinei bonus gia kathe vodafone live siskeui pou poulaei sto katastima kai ksero prosopika oti polloi ma para polloi ipalliloi tis vodafone asxeta an tha exoune kinita mesa sto magazi pou tha einai kai unbranded, i sou lene oti den iparxoun ena ta zitiseis i den sou ta deixnoun katholou me skopo na sou poulisoun vodafone live siskeui.

 

tora gia ta kleidomata ton siskeuon, please prin leei o kathenas otidipote na diabazei kai ligo ta posts pou eidi exoun bgei logo tou oti I VODAFONE KLEIDONI TA KINITA TIS kai auto to kserei olos o kosmos kai den milao mono gia ellada alla pantou.

 

den tha miliso gia ta palia sharp kai samsung i lg pou nai itan moufa kai ta kleidonan oi etairies tous, alla gia ola ta ipoloipa vodafone live kinita me xaraktiristika paradeigmata na min mporeis na exeis mp3 os ringtone, na paizeis paixnidia pou den exeis katebasei apo to live kai polla alla.

 

Τα mp3 όντως δεν μπορείς να τα βάλεις σαν ήχο κλήσης, γιατί και εγώ έχω ένα k700 με το σήμα της vodafone (το έλυσα βέβαια το πρόβλημα μου και μια χαρά παίζουν τα mp3 σαν ήχος κλήσης) αλλά όσον αφορά τα παιχνιδάκια έχω κατεβάσει τα άπειρα από wap sites και μια χαρά παίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω σύνδεση vodafone και μετά απο ένα χρόνο θα μπορώ να πάρω νέα συσκευη με επιδότηση σίγουρα δεν πρόκειται να μου δώσουν το Sony Ericsson K500i αλλα το βιασμένο Sony Ericsson F500i.

 

 

αν σου κόψουν την επιδότηση τί θα πεις?????????????

δεν είναι υποχρεωμένοι να σου τη δώσουν!!είναι προσφορά που όποτε θελουν την ανακαλούν !!!

αντί να πεις οκ,εντάξει , βρήκες κάτι να γκρινιάζεις!!!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω σύνδεση vodafone και μετά απο ένα χρόνο θα μπορώ να πάρω νέα συσκευη με επιδότηση σίγουρα δεν πρόκειται να μου δώσουν το Sony Ericsson K500i αλλα το βιασμένο Sony Ericsson F500i.

 

Tο αν ο πωλητής σου προτείνει κάποιο και επιμένει κιόλας (γιατί αυτή είναι η πολιτική όλων των πωλητών) δεν σημαίνει ότι εσύ θα κάνεις αυτό που σου λέει... Πιστεύω ότι έχουμε δική μας προσωπικότητα και κάνουμε αυτό που θεωρούμε καλύτερο και πιο συμφέρον προς εμάς

Link to comment
Share on other sites

Tο αν ο πωλητής σου προτείνει κάποιο και επιμένει κιόλας (γιατί αυτή είναι η πολιτική όλων των πωλητών) δεν σημαίνει ότι εσύ θα κάνεις αυτό που σου λέει... Πιστεύω ότι έχουμε δική μας προσωπικότητα και κάνουμε αυτό που θεωρούμε καλύτερο και πιο συμφέρον προς εμάς

 

Δεν με κατάλαβες...δεν υπάρχει K500i σε κατάστημα vodafone. Όπως δεν πρόκειται να βρεις K700i non vodafone live η το επερχόμενο Z800 (ουσιαστικά το V800 αλλα όχι vodafonized).

 

Οπότε αναγκάζομαι να καταλήξω σε vodafonized συσκευή όταν (καλή ώρα) θα πρέπει να πάρω συσκευή με επιδότηση. Η εταιρία σε δεσμεύει ακόμα και με τις επιδοτήσεις να πάρεις κάτι vodafonized (όταν υπάρχει κάτι αντιστοιχο που δεν ειναι vodafonized).

Link to comment
Share on other sites

αν σου κόψουν την επιδότηση τί θα πεις?????????????

δεν είναι υποχρεωμένοι να σου τη δώσουν!!είναι προσφορά που όποτε θελουν την ανακαλούν !!!

αντί να πεις οκ,εντάξει , βρήκες κάτι να γκρινιάζεις!!!

 

Θα αλλάξω εταιρία :tease:

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες...δεν υπάρχει K500i σε κατάστημα vodafone. Όπως δεν πρόκειται να βρεις K700i non vodafone live η το επερχόμενο Z800 (ουσιαστικά το V800 αλλα όχι vodafonized).

 

Οπότε αναγκάζομαι να καταλήξω σε vodafonized συσκευή όταν (καλή ώρα) θα πρέπει να πάρω συσκευή με επιδότηση. Η εταιρία σε δεσμεύει ακόμα και με τις επιδοτήσεις να πάρεις κάτι vodafonized (όταν υπάρχει κάτι αντιστοιχο που δεν ειναι vodafonized).

 

αν δεν κάνω λάθος vodafonized συσκευές είναι μόνο οι live συσκευές, δεν είσαι υποχρεωμένος να πάρεις μία τέτοια συσκευή υπάρχουν εκατομμύρια άλλες συσκευές που μπορείς να αγοράσεις!!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις? Κάλεσες τους "άσχετους" της vodafone να ρωτήσεις ή μπα περίμενες αγία επιφοίτηση για το πρόβλημα?

 

 

ti tilefono. traba ekei pera kai plakosetous stis p...... mono etsi katalabainoun. p.x gia na kano sindesi me cosmote eprepe na tous po kati tetoia allios tha mou tin kanane meta apo kanena mina.

sorry gia tis lexeis alla....

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...