Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για tempered glass αν σας ενδιαφέρει εγώ έμεινα ευχαριστημένος με το παρακάτω:

https://www.honorbuy.com/1077-redmi-note-4xredmi-note-4-global-version-full-cover-tempered-glass-screen-protector.html

Εγω παλι, σταματησα να βαζω tempered glasses. Βαζω μονο Liquid Armor σε ολες τις συσκευες μου :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι, σταματησα να βαζω tempered glasses. Βαζω μονο Liquid Armor σε ολες τις συσκευες μου :)

 

12 ευρω η φτηνοτερη περιπτωση και αναγκη επαναεφαρμογης στους 6 μηνες ή ακομα και 3 αναλογα τη χρηση. Δηλαδη αν κρατησεις το κινητο σου κανα 2 χρονια και ανηκει στις φτηνοτερες υλοποιησεις, θα σκασεις κανα 50αρη ή ακομα και 100αρη ευρω για προστασια οταν το πηρες καινουργιο 180; Αλλα ακομα και λεφτα να μην ειχε θα ασχολεισαι καθε τοσο με καινουργια προστασια; Και πες οτι θες να βγαλεις τη προστασια να βαλεις κατι αλλο ή να το αφησεις και εντελως γυμνο... μπορεις να το βγαλεις μονος σου ή πρεπει να πας στο καταστημα;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Για tempered glass αν σας ενδιαφέρει εγώ έμεινα ευχαριστημένος με το παρακάτω:

https://www.honorbuy.com/1077-redmi-note-4xredmi-note-4-global-version-full-cover-tempered-glass-screen-protector.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο κολλάει σε όλη την οθόνη ή μόνο περιμετρικά;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ήταν βιαστική αγορά. Δεν φανταζόμουν πως έχει ίδια τιμή στο σκρουτζ. Γλύτωσα μόνο μεταφορικά, αντικαταβολή. +τα δωράκια. Τώρα με την εγγύηση δεν ξέρω αν το σκρουτζ καλύπτει.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο edge to edge glass και μια φθηνή ωραία θήκη μέχρι 10€ και τα δύο ; Ίσα ίσα να φοράω θήκη όταν πάω γυμναστήριο όχι σιλικόνης
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για αυτα τα Xiaomi Redmi Note ωρες τωρα και εχω ζαλιστει!:wacko:

...Τελικα με καρτα wind και BAND 20/800MhZ υπαρχει κανενα σε λογικη τιμη απο Ελλαδα;

 

Και αμα στην τελικη δεν υποστηριζει την BAND 20/800MhZ ενω εχω καρτα wind τι επιπτωσεις εχει;

 

edit Για αυτο το τελευταιο που λεω για την 20/800MhZ η απαντηση εδω: https://www.angroid.gr/%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82/4g-ke-800mhz-allios-b20-alithies-ke-psemmata

Edited by myphonides
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για αυτα τα Xiaomi Redmi Note ωρες τωρα και εχω ζαλιστει!:wacko:

...Τελικα με καρτα wind και BAND 20/800MhZ υπαρχει κανενα σε λογικη τιμη απο Ελλαδα;

 

Και αμα στην τελικη δεν υποστηριζει την BAND 20/800MhZ ενω εχω καρτα wind τι επιπτωσεις εχει;

 

Μαλλον δεν διαβαζεις και πολυ καλα. :p Κοιτα λιγο καλυτερα το τιτλο. Εισαι σε thread με κινητο που εχει 800αρα.

 

Τωρα για γενικοτερη συζητηση ως προς ποια κινητα εχουν 800αρα και τι επιπτωσεις εχει η ελλειψη της μαλλον εισαι σε λαθος θεμα. :)

Link to comment
Share on other sites

12 ευρω η φτηνοτερη περιπτωση και αναγκη επαναεφαρμογης στους 6 μηνες ή ακομα και 3 αναλογα τη χρηση. Δηλαδη αν κρατησεις το κινητο σου κανα 2 χρονια και ανηκει στις φτηνοτερες υλοποιησεις, θα σκασεις κανα 50αρη ή ακομα και 100αρη ευρω για προστασια οταν το πηρες καινουργιο 180; Αλλα ακομα και λεφτα να μην ειχε θα ασχολεισαι καθε τοσο με καινουργια προστασια; Και πες οτι θες να βγαλεις τη προστασια να βαλεις κατι αλλο ή να το αφησεις και εντελως γυμνο... μπορεις να το βγαλεις μονος σου ή πρεπει να πας στο καταστημα;

Δεν ισχυει το 12€. Για μια εφαρμογη απαξ ειναι 7€. Επισης μπορεις να παρεις το μουκαλακι ποου ειναι αποτι θυμαμαι στα 20€ και φτανει για πολλαπλες εφαρμογες.

Τελος δεν ειναι κατι που βαζεις απο πανω και μετα το βγαζεις. Μενει πανω στην οθονη χωρις να χρειαζεται να το βγαλεις. Μπες στο λινκ που εστειλα να δεις πως λειτουργει. Ειμαι ηδη στους 3 μηνες και δεν εχω δι καποια διαφορα απο την 1η μερα. Αρα 2 φορες το χρονο, το πολυ 14€ η αν παρεις το μεγαλο μεγεθος θα σου βγει ακομη πιο φθηνα. Τεσπα, ο καθενας οπως κρινει. Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Τελεια αισθηση, τελεια εφαρμογη, ουτε ιριδισμοι, τιποτε. :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κολλάει σε όλη την οθόνη ή μόνο περιμετρικά;

 

Πόσο καιρό έκανα να σου έρθει ;

 

Από τη ευρωπαική αποθήκη το πήρα έκανε 2 μέρες μαζί με το κινητο που είχα παραγγείλει.

Κολλάει σε όλη την οθόνη ένα πολύ μικρό κενό που αφήνει είναι όσο αφήνουν όλα τα tempered glass.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει το 12€. Για μια εφαρμογη απαξ ειναι 7€. Επισης μπορεις να παρεις το μουκαλακι ποου ειναι αποτι θυμαμαι στα 20€ και φτανει για πολλαπλες εφαρμογες.

Τελος δεν ειναι κατι που βαζεις απο πανω και μετα το βγαζεις. Μενει πανω στην οθονη χωρις να χρειαζεται να το βγαλεις. Μπες στο λινκ που εστειλα να δεις πως λειτουργει. Ειμαι ηδη στους 3 μηνες και δεν εχω δι καποια διαφορα απο την 1η μερα. Αρα 2 φορες το χρονο, το πολυ 14€ η αν παρεις το μεγαλο μεγεθος θα σου βγει ακομη πιο φθηνα. Τεσπα, ο καθενας οπως κρινει. Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Τελεια αισθηση, τελεια εφαρμογη, ουτε ιριδισμοι, τιποτε. :)

 

Μα απο το linκ που εβαλες το διαβασα. Εγραφε συγκεκριμενα οτι

 

"Με τιμή που ξεκινάει από 11,90€... Διαρκεί έως 6 μήνες... Σε περιπτώσεις εντατικής χρήσης ή εκτεταμένης καταπόνησης της συσκευής συνίσταται επανεφαρμογή μετά από διάστημα 3 μηνών."

 

Τωρα το αν ειναι λαθος προφανως δεν θα μπορουσα να το ξερω. :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν διαβαζεις και πολυ καλα. :p Κοιτα λιγο καλυτερα το τιτλο. Εισαι σε thread με κινητο που εχει 800αρα.

 

Τωρα για γενικοτερη συζητηση ως προς ποια κινητα εχουν 800αρα και τι επιπτωσεις εχει η ελλειψη της μαλλον εισαι σε λαθος θεμα. :)

αυτο το ειδα αλλα δεν το βλεπω Ελλαδα

 

Στο σκρουτζ ας πουμε ποιο ειναι; ...κανα λινκ; γιατι με τον τιτλο Xiaomi Redmi Note 4 GLOBAL EDITION δεν βλεπω καποιο

 

edit

Εδω ειναι και οπου λεει Global Version? https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

 

edit2 με την απαντηση του πρωτου μου edit

 

Μερος απο το σχολιασμο ενος χρηστη με το ονομα @Black_Mamba3 στο σκρουτζ:

https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

Επειδή υπάρχουν πολλές παρεξηγήσεις με αυτό το μοντέλο μιας και η Xiaomi το'χει ξεφτιλίσει τελείως με τα ονόματα οι εκδόσεις είναι:

1) Redmi Note 4: Επεξεργαστής Helio x20, δεν εχει 800άρα Band (B20) χρήσιμη για 4g στην επαρχία

2) Redmi Note 4X: Επεξεργαστής Snapdragon 625 χωρίς 800άρα

3) Redmi Note 4 (snapdragon): Επεξεργαστής Snapdragon 625 χωρίς 800άρα

4) Redmi Note 4 Global Edition/ Redmi Note 4X της infoquest: Επεξεργαστής Snapdragon 625 με 800άρα

α) Προσοχή, γιατί πολλά μαγαζιά λένε global στο όνομα αλλά εννοούν την Rom)

β) Η infoquest (επίσημος αντιπρόσωπος Xiaomi στην Ελλάδα) βαπτίζει έτσι το global οπότε έχει την 800άρα

γ) Για να σιγουρευτείτε ότι είναι όντως με την 800άρα, στο πλάι το κουτί γράφει Global Edition με κόκκινα γράμματα και είναι το μοντέλο -> Model: 2016102

Edited by myphonides
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε καθε σελιδα τα ιδια θα λεμε; Παιρνετε τηλεφωνακι οσα γραφουν Redmi Note 4 (snapdragon) EU και ρωτατε αυτα που γραφω στο link του πρωτου μηνυματος (δηλαδη αν γραφει global edition και model 2016102). Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματακι με το χρώμα του φλας για τις ειδοποιήσεις,ότι χρώμα και να επιλέξω αυτό ανάβει συνέχεια πράσινο,συμβαίνει αυτό και σε κάποιον άλλο η κάτι δεν κάνω σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματακι με το χρώμα του φλας για τις ειδοποιήσεις,ότι χρώμα και να επιλέξω αυτό ανάβει συνέχεια πράσινο,συμβαίνει αυτό και σε κάποιον άλλο η κάτι δεν κάνω σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

viber και χαμενες κλησεις τι χρωμα αναβουν; Με τι τροπο προσπαθεις να αλλαξεις τα χρωματα (πχ με app) ;

Link to comment
Share on other sites

Στο messenger που χρησιμοποιώ πιο συχνά,όταν μου έρχεται μύνημα ανάβει πράσινο χρώμα,όταν είναι σβηστή η οθόνη. Το χρώμα το αλλάζω μέσα από το λειτουργικό του τηλεφώνου και όχι με κάποιο app. Ρυθμίσεις>φλας ειδοποίησης>χρώμα φλας ειδοποιησης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο messenger που χρησιμοποιώ πιο συχνά,όταν μου έρχεται μύνημα ανάβει πράσινο χρώμα,όταν είναι σβηστή η οθόνη. Το χρώμα το αλλάζω μέσα από το λειτουργικό του τηλεφώνου και όχι με κάποιο app. Ρυθμίσεις>φλας ειδοποίησης>χρώμα φλας ειδοποιησης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το messenger by default ειναι πρασινο. Δεν ξερω αν αλλαζει χωρις προγραμμα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το messenger by default ειναι πρασινο. Δεν ξερω αν αλλαζει χωρις προγραμα.

 

Μάλλον είναι έτσι όπως τα λες,γι' αυτό και δεν αλλάζει το χρώμα με τίποτα,δεν εξηγείται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι έτσι όπως τα λες,γι' αυτό και δεν αλλάζει το χρώμα με τίποτα,δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Αν θες ομως να το αλλαξεις δοκιμασε κανενα app απο το playstore.

Link to comment
Share on other sites

γνωστο προβλημα στο xiaomi redmi note 4x ειναι τα καμμενα πιξελ σε μαυρο φοντο με φουλ φωτηνοτητα εσεις εχετε παρατηρησει κατι?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι έτσι όπως τα λες,γι' αυτό και δεν αλλάζει το χρώμα με τίποτα,δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Και μένα πράσινο ανάβει στο μεσσεντζερ..ενώ στο Facebook ανάβει μπλε.Που σημειωτέον μπλε έχω βάλει στις κλήσεις..Δηλαδή ότι Ναναι..δεν έχω δοκιμάσει viber,μηνύματα και κλήσεις ακόμα για να δω!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα πράσινο ανάβει στο μεσσεντζερ..ενώ στο Facebook ανάβει μπλε.Που σημειωτέον μπλε έχω βάλει στις κλήσεις..Δηλαδή ότι Ναναι..δεν έχω δοκιμάσει viber,μηνύματα και κλήσεις ακόμα για να δω!

 

Στις κλησεις και ειδοποιησεις επιλεγεις χρωμα στο μεσεντζερ ειναι πρασινο, στο φατσομπουκι μπλε, στο βαϊμπερ βιολετι, δηλαδη φυσιολογικα ετσι πρεπει.

 

Στις κλησεις βαλε κίτρινο αφου μπερδευεσαι.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στις κλησεις και ειδοποιησεις επιλεγεις χρωμα στο μεσεντζερ ειναι πρασινο, στο φατσομπουκι μπλε, στο βαϊμπερ βιολετι, δηλαδη φυσιολογικα ετσι πρεπει.

 

Στις κλησεις βαλε κίτρινο αφου μπερδευεσαι.

 

Επιπλεον αμα βαλεις καποιο προγραμμα τυπου light manager, lightflow κλπ (διαλεχτε το πιο ελαφρυ, δεν ειναι αναγκη να κανει παπαδες) μπορειτε να βαλετε οτι χρωμα θελετε σε οποιοδηποτε app.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τα παιδια που απαντησανε στις πιο πισω σελιδες!

Τελικα παρηγγειλα το 4/64 global version απο ευρωπαικη αποθηκη. Ελπιζω να μην εναι η μεγαλυτερη απογοητευση εβερ μετα το S7 :(

Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τα παιδια που απαντησανε στις πιο πισω σελιδες!

Τελικα παρηγγειλα το 4/64 global version απο ευρωπαικη αποθηκη. Ελπιζω να μην εναι η μεγαλυτερη απογοητευση εβερ μετα το S7 :(

 

υπαρχει δλδ το 4/64 σε global με 800αρα; απο που το παρηγγειλες και ποσο;; γιατι και εδω θελω να το παραγγειλω αμεσα και δεν το βρισκω ευκολα στο ali ή καπου αλλου..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...