Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας : Ρυθμίσεις>Πρόσθετες ρυθμίσεις>Προσβασιμότητα>Το κουμπί λειτουργίας τερματίζει την κλήση. Και είσαι Ο.Κ
Μπα φίλε μου το έκανα και πάλι όταν τελειώνει η κλήση ανάβει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mi max 2 δεν εχει 800αρα και ειναι 6.44 αν ειχε 800 θα ειχα σουταρει το redmi note 4/64 και θα το ειχα παρει.

 

Περιμενουμε το mi max 3 7 ιντσες 18-9 οθονη

Αυτό θα έχει την 800αρα;; Αν ναι, that makes two of us....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

σε κινητό με μια σιμ και μια κάρτα μνήμης ενώ έχω ρυθμίσει να αποθηκεύει τις φωτο στην κάρτα μνήμης.

τα screenshots, τις φωτο που αποθηκευει απο Facebook, messenger, τις αποθηκευει στην εσωτερική. γιατί;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε κινητό με μια σιμ και μια κάρτα μνήμης ενώ έχω ρυθμίσει να αποθηκεύει τις φωτο στην κάρτα μνήμης.

τα screenshots, τις φωτο που αποθηκευει απο Facebook, messenger, τις αποθηκευει στην εσωτερική. γιατί;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

γιατι εχεις ρυθμισει να αποθηκευονται στην sd μονο οι φωτο της καμερας

τα screenshoots και οι φωτο του facebook δεν εχουν σχεση με την εφαρμογη της καμερας

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχεις ρυθμισει να αποθηκευονται στην sd μονο οι φωτο της καμερας

τα screenshoots και οι φωτο του facebook δεν εχουν σχεση με την εφαρμογη της καμερας

άρα; πως γίνεται και τα screenshots, και οι φώτο που αποθηκεύουμε από Facebook να αποθηκευονται στην κάρτα μνήμης;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει περάσει το συγκεκριμένο μοντ HZQ_MIUI_Camera_Mod_MIDO_170731.zip να με πει αν και πως δουλεύει το auto hdr?
Link to comment
Share on other sites

άρα; πως γίνεται και τα screenshots, και οι φώτο που αποθηκεύουμε από Facebook να αποθηκευονται στην κάρτα μνήμης;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

δεν ξερω αν γινεται

αν ξερει καποιος εδω μεσα ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να σβησω καποιες εφαρμογες απ τις προεγκατεστημενες? Δεν μ αφηνει ουτε να σβησω ουτε να απενεργοποιησω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να σβησω καποιες εφαρμογες απ τις προεγκατεστημενες? Δεν μ αφηνει ουτε να σβησω ουτε να απενεργοποιησω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με root και τη κατάλληλη εφαρμογή μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να σβησω καποιες εφαρμογες απ τις προεγκατεστημενες? Δεν μ αφηνει ουτε να σβησω ουτε να απενεργοποιησω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς και χωρίς root να κάνεις disable. Εδώ οδηγίες. Απλά προσεχτικά τι θα κάνεις disable γιατί μπορεί να πέσεις σε bootloop. Παλιά όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό με MIUI 8.1.15.0 είχα απενεργοποιήσει όλες τις google στυλ books, movies Κτλ και το google app και είχα πέσει σε bootloop.

Τώρα σε MIUI 9.0.5.0 tiw απενεργοποίησα και δεν είχα θέμα. Αυτό έκανα και εγώ μόλις τώρα δηλαδή!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και χωρίς root να κάνεις disable. Εδώ οδηγίες. Απλά προσεχτικά τι θα κάνεις disable γιατί μπορεί να πέσεις σε bootloop. Παλιά όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό με MIUI 8.1.15.0 είχα απενεργοποιήσει όλες τις google στυλ books, movies Κτλ και το google app και είχα πέσει σε bootloop.

Τώρα σε MIUI 9.0.5.0 tiw απενεργοποίησα και δεν είχα θέμα. Αυτό έκανα και εγώ μόλις τώρα δηλαδή!!

Αν τις κάνεις disable όμως μετά από επανεκκίνηση δεν ενεργοποιούνται ξανά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν τις κάνεις disable όμως μετά από επανεκκίνηση δεν ενεργοποιούνται ξανά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν ενεργοποιήθηκαν σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

 

χθες έσπασα την οθόνη του redmi note 4 global (black) μου

 

ξέρει κανείς που μπορώ να βρω original οθόνη (αν είναι μαζί με το frame ακόμη καλύτερα)?

 

εναλλακτικά αν ξέρει και κάποιος κάποιο σοβαρό κατάστημα για να κάνει την επισκευή για να έχω μια ιδέα για τι κόστος μιλάμε (ιδανικά στην Θεσσαλονίκη)

 

σε κάθε περίπτωση χρόνια πολλά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά, κλείδωσα το μέσσεντζερ να μην μπορεί να μπει κάποιος να δει τα μηνύματα μου αλλά ακόμα μου εμφανίζει κανονικά και ξεκλείδωτο το ποπ απ όταν μου στείλει κάποιος άλλος... Κάποια ιδέα?!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα

Πήρα δύο θήκες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αγκαλιάζουν το τηλέφωνο πολύ καλά.

http://www.smartfun.gr/index.php?route=product/product&path=116&product_id=1447

Και αυτή http://www.smartfun.gr/index.php?route=product/product&path=116&product_id=1391

Το χοντραίνουν πολύ το τηλέφωνο ή όπως μια απλή διάφανη ?!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..χρονια πολλα σε ολους!

για ξεκλειδωμα bootloader θελει καποιο αντιγραφο ασφαλειας?θα χασω τιποτα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και χωρίς root να κάνεις disable. Εδώ οδηγίες. Απλά προσεχτικά τι θα κάνεις disable γιατί μπορεί να πέσεις σε bootloop. Παλιά όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό με MIUI 8.1.15.0 είχα απενεργοποιήσει όλες τις google στυλ books, movies Κτλ και το google app και είχα πέσει σε bootloop.

Τώρα σε MIUI 9.0.5.0 tiw απενεργοποίησα και δεν είχα θέμα. Αυτό έκανα και εγώ μόλις τώρα δηλαδή!!

 

 

Σε ευχαριστω. Δεν το ρισκαρω τοτε γιατι δεν ειναι δικο μου το τηλεφωνο, Μη βρω κανα μπελα!:p

Σε bootloop την πρωτη φορα ειχες πεσει οταν εσβησες το google app? Αυτο δηλαδη δημιουργησε το προβλημα? ή επειδη εσβησες ολη τη σουϊτα εφαρμογων της google?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πήρα δύο θήκες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αγκαλιάζουν το τηλέφωνο πολύ καλά.

http://www.smartfun.gr/index.php?route=product/product&path=116&product_id=1447

Και αυτή http://www.smartfun.gr/index.php?route=product/product&path=116&product_id=1391

η θηκη απο το πρωτο link καλυπτει τα κουμπια τα πλαινα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Δεν το ρισκαρω τοτε γιατι δεν ειναι δικο μου το τηλεφωνο, Μη βρω κανα μπελα!:p

Σε bootloop την πρωτη φορα ειχες πεσει οταν εσβησες το google app? Αυτο δηλαδη δημιουργησε το προβλημα? ή επειδη εσβησες ολη τη σουϊτα εφαρμογων της google?

 

Είχα απενεργοποιήσει hangouts, google books, movies, games, music, photos, duo, drive και google app. Τώρα τι έφταιξε δεν γνωρίζω, ίσως το google app γιατί κάποιος το είχε ξαναναφέρει εδώ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και χωρίς root να κάνεις disable. Εδώ οδηγίες. Απλά προσεχτικά τι θα κάνεις disable γιατί μπορεί να πέσεις σε bootloop. Παλιά όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό με MIUI 8.1.15.0 είχα απενεργοποιήσει όλες τις google στυλ books, movies Κτλ και το google app και είχα πέσει σε bootloop.

Τώρα σε MIUI 9.0.5.0 tiw απενεργοποίησα και δεν είχα θέμα. Αυτό έκανα και εγώ μόλις τώρα δηλαδή!!

 

Πλεον το System App Remover Pro δεν δουλευει βγαζει failed να βαλει το Es File Explorer

Link to comment
Share on other sites

Πλεον το System App Remover Pro δεν δουλευει βγαζει failed να βαλει το Es File Explorer

 

Αφου χτες το εκανα επιτυχως, εκανα disable τις εφαρμογές τις google πώς δεν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Αφου χτες το εκανα επιτυχως, εκανα disable τις εφαρμογές τις google πώς δεν δουλεύει;
Ας κάνει κάποιος τον κόπο να στείλει ένα λινκ γιατί μου βγάζει μόνο αυτό για ρουτ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει κάποιος τον κόπο να στείλει ένα λινκ γιατί μου βγάζει μόνο αυτό για ρουτ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνεις log in, γράφεις ένα σχόλιο για να δεις το download link της εφαρμογής και ακολουθείς τις απλές οδηγίες.

 

http://en.miui.com/thread-917378-1-1.html

 

Ό,τι κάνεις με δική σου ευθύνη φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Αφου χτες το εκανα επιτυχως, εκανα disable τις εφαρμογές τις google πώς δεν δουλεύει;

ισως επειδη εχω dev και οχι stable

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...