Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να βάλω να ανοίγει η εφαρμογή της κάμερας με το app open camera πάντα?
Link to comment
Share on other sites

α καλα καιω καρβουνο και η πλακα ειναι οτι μου εκανε το ιδιο και το meizu και το εστειλα για βρουβες

το πηρα χθες καινουργιο,το αφηνω να ξεφορτησει μεχρι να κλεισει ?

Εννοεί προφανώς μην το αφήνεις κάτω από αυτό το ποσοστό διότι κάτω από το 20 τρόπο;βάσει μεγαλύτερο ζόρι η μπαταρία (μην μπούμε στις τεχνικές λεπτομέρειες)
Όχι. Το φορτίζεις πάντα (όσο αυτό είναι δυνατό) όταν φτάσει στο 15-20%.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με χρήση δύο σιμ,δεδομένα, συνδεδεμένο bluetooth, συνχρονησμο τριών mail, πλοήγηση με δεδομένα από τις 7:30 μέχρι τις 15:30-16:00 έχει υπόλοιπο 49-47% και οθόνη 2h45m....

Κάτι άλλο τώρα...αύριο περνώ το 4/64 και θέλω να περάσω από το 3/32 όλες τις φωτογραφίες,ήχους κλήσης κλπ κλπ,υπάρχει τρόπος εκτός από το mi cloud???

Αν σύνδεσω με κάποιον τρόπο τις δύο συσκευές μεταξύ τους;;;

Ευχαριστώ

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακομα

Όταν πατάω να μπω στο messenger μου δείχνει ότι είναι εκτός και τότε συνδεετε

Πως γίνετε το WiFi να είναι μόνιμα συνδεδεμένο?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακομα

Όταν πατάω να μπω στο messenger μου δείχνει ότι είναι εκτός και τότε συνδεετε

Πως γίνετε το WiFi να είναι μόνιμα συνδεδεμένο?

 

Στο πρώτο μήνυμα θα βρεις πολλές απαντήσεις για τα πάντα. Για αυτό που ρωτάς διαβασε τον οδηγό για "Οδηγιες για τυχον προβληματα με ειδοποιησεις (καθυστερησεις, led κλπ)" . Δεν κλείνει το wifi, απλά καθαριζει την εφαρμογή απο τη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκω αυτό που λες γιατί είμαι ασχετος
Στο πρώτο ποστ του θέματος θα βρεις διάφορα λινκ

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε μπορώ να βάλω ήχο κλήσης διαφορετικό στις δύο σιμ?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το φορτίζεις πάντα (όσο αυτό είναι δυνατό) όταν φτάσει στο 15-20%.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εγώ που το φορτίζω κάθε βράδυ, το οποίο σημαίνει πως το βάζω στην πρίζα γύρω στο 50-55%, είμαι εντάξει; Ή είναι καλύτερα να το βάζω όσο λες, 15-20%;

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τον διαφορετικό ήχο κλήσης αλλά ανεβαίνει σιγά σιγά ο ήχος. Υπάρχει ρύθμιση να παίζει κατευθείαν δυνατά?
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με χρήση δύο σιμ,δεδομένα, συνδεδεμένο bluetooth, συνχρονησμο τριών mail, πλοήγηση με δεδομένα από τις 7:30 μέχρι τις 15:30-16:00 έχει υπόλοιπο 49-47% και οθόνη 2h45m....

Κάτι άλλο τώρα...αύριο περνώ το 4/64 και θέλω να περάσω από το 3/32 όλες τις φωτογραφίες,ήχους κλήσης κλπ κλπ,υπάρχει τρόπος εκτός από το mi cloud???

Αν σύνδεσω με κάποιον τρόπο τις δύο συσκευές μεταξύ τους;;;

Ευχαριστώ

 

Mi mover

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το φορτίζω κάθε βράδυ, το οποίο σημαίνει πως το βάζω στην πρίζα γύρω στο 50-55%, είμαι εντάξει; Ή είναι καλύτερα να το βάζω όσο λες, 15-20%;
Ως κατώτατο όριο το έθεσε. Απλώς όπως το είπε ήθελε διευκρίνιση που έχω κάνει κάποια ποστ πιο πριν.
Το βρήκα τον διαφορετικό ήχο κλήσης αλλά ανεβαίνει σιγά σιγά ο ήχος. Υπάρχει ρύθμιση να παίζει κατευθείαν δυνατά?
Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου (εφαρμογής)

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της μπαταρίας έχει ειπωθεί και από τον Κώστα και από άλλους ότι είναι προτιμότερο (δεν ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο, ισχύει για όλα τα κινητά) να μην αφήνουμε την μπαταρία να "στραγγίξει".

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες sot από 100% μπαταρία μέχρι 10% πχ; Λίγο μου ακούγεται όντως. Για πόσες ώρες εκτός πρίζας μιλάμε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αν μιλάς για εμένα σου λέω ελάχιστα, το βγάζω το πρωί και μετά απο 1 ώρα παίζει ασταμάτητα για 2-3 ώρες με τέρμα φωτεινότητα, 3g η wifi, γιατί δεν γίνετε αλλιώς.

Gps μια έτσι μια αλλιώς και bluetooth το ίδιο.

Απλά από αυτά που με ενδιαφέρουν τίποτα δεν αφήνω να το διαχειριστεί όσο είναι δυνατόν η miui.

Πολύ σπάνια όπως είπα μόνο σπιτι και με χαμηλωμενη φωτεινότητα θα δω χρόνους 7 ώρες.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τελείως την εφαρμογή weather? Η τουλάχιστον τις αυτόματες ενημερώσεις. Γιατι από ότι βλέπω χρησιμοποιεί location και data αυτόματα για να ενημερώνει τον καιρό χωρίς να ρωτάει.
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για tempered glass παιδιά; Από τα απλά δεν εφαρμόζει κανένα καλά απότι κατάλαβα και χρειάζεται edge to edge;
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με χρήση δύο σιμ,δεδομένα, συνδεδεμένο bluetooth, συνχρονησμο τριών mail, πλοήγηση με δεδομένα από τις 7:30 μέχρι τις 15:30-16:00 έχει υπόλοιπο 49-47% και οθόνη 2h45m....

Κάτι άλλο τώρα...αύριο περνώ το 4/64 και θέλω να περάσω από το 3/32 όλες τις φωτογραφίες,ήχους κλήσης κλπ κλπ,υπάρχει τρόπος εκτός από το mi cloud???

Αν σύνδεσω με κάποιον τρόπο τις δύο συσκευές μεταξύ τους;;;

Ευχαριστώ

 

ΔΕΝ ξεριεις το τηλεφωνο σου προφανως :lol: παγαινε στις ρυθμισεις κατεβα στο περισσοτερες ρυθμισεις και στο τελος του σκρολ υπαρχει το mi moover θα περασει τα παντα στο αδελφο τηλεφωνο μεχρι και ολους τους κωδικους wifi κλπ.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε είσαι σίγουρος ότι είναι Global version? Γιατί στο site τους δεν αναφέρει την 800αρα...

 

το γραφει στον τιτλο αλλα μπορεις να τους παρεις τηλ.Εμενα global ηταν.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξεριεις το τηλεφωνο σου προφανως :lol: παγαινε στις ρυθμισεις κατεβα στο περισσοτερες ρυθμισεις και στο τελος του σκρολ υπαρχει το mi moover θα περασει τα παντα στο αδελφο τηλεφωνο μεχρι και ολους τους κωδικους wifi κλπ.:)

 

Ευχαριστώ....Βασικά από τον Απρίλιο που το έχω δεν έχω ασχοληθεί και πολύ είναι η αλήθεια....Μωρό 4 μηνών,έναν γιο 4ετων,18 ώρες δουλειά.....Εδώ θα φανταστείς το 1;3Τ που έχω δεν έχει βγει από το συρτάρι όλο το καλοκαίρι παρά μόνο ένα ΣΚ....Η αλήθεια είναι ότι λόγο δουλειάς έχω το Ν4,μιας και δεν με νοιάζει αν σπάσει η ότι και να πάθει....Από μέσα Σεπτεμβρίου που θα χαλαρώσω λίγο θα βγάλω το 1+ από την ναφθαλίνη....

Παρεμπιπτόντως,θα δώσω το 3/32 μόλις ανοίξω το 4/64...

Global με Β20(800),θήκη,tempered,100€...οποίος ενδιαφέρεται π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ....Βασικά από τον Απρίλιο που το έχω δεν έχω ασχοληθεί και πολύ είναι η αλήθεια....Μωρό 4 μηνών,έναν γιο 4ετων,18 ώρες δουλειά.....Εδώ θα φανταστείς το 1;3Τ που έχω δεν έχει βγει από το συρτάρι όλο το καλοκαίρι παρά μόνο ένα ΣΚ....Η αλήθεια είναι ότι λόγο δουλειάς έχω το Ν4,μιας και δεν με νοιάζει αν σπάσει η ότι και να πάθει....Από μέσα Σεπτεμβρίου που θα χαλαρώσω λίγο θα βγάλω το 1+ από την ναφθαλίνη....

Παρεμπιπτόντως,θα δώσω το 3/32 μόλις ανοίξω το 4/64...

Global με Β20(800),θήκη,tempered,100€...οποίος ενδιαφέρεται π.μ.

 

18 ωρες δουλεια?ποτε κοιμασαι και παιζεις με τα παιδια ,και αφου δουλευεις τοσο φανταζομαι σες δικη σου δουλεια,γιατι να παρεις το 64αρι αφου ηδη το 32αρι τοχεις απλα να βρισκεται και δεν το απολαμβανεις,μιας και εχεις και το 1+ στο συρταρι γιατι να ξοδευεσαι?Φιλικα στο λεω.:):):):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

18 ωρες δουλεια?ποτε κοιμασαι και παιζεις με τα παιδια ,και αφου δουλευεις τοσο φανταζομαι σες δικη σου δουλεια,γιατι να παρεις το 64αρι αφου ηδη το 32αρι τοχεις απλα να βρισκεται και δεν το απολαμβανεις,μιας και εχεις και το 1+ στο συρταρι γιατι να ξοδευεσαι?Φιλικα στο λεω.:):):):):)

 

Λόγο δουλειάς το κινητα περνάνε δύσκολα στα χέρια μου....Λυπήθηκα το 1+3Τ να το περνώ μαζί μου,και προτίμησα να έχω μια φτηνή,για εναλλακτική λύση μέχρι να φύγει το καλοκαίρι....Βασικά υπάρχουν μέρες που δεν βλέπω καθόλου τα παιδιά,και αυτό είναι λίγο ζορικο...Το 4/64 το βρήκα σε καλή τιμή,και το πήρα,το να χάσω 50€ δεν λεει κάτι...Παντός.το 3/32 όχι μόνο άντεξε αλλά βγήκε και σκυλί....Και είναι σε πολύ καλή κατάσταση σε σχέση με την δουλειά που τράβηξε...

Το 32αρι δεν το έχω να βρίσκεται,αλλά το έχω στην δουλειά...Θα το αλλάξω με το 64αρι...σκεφτόμουνα να πάρω κάτι άλλο,αλλά βολεύτηκα το MIUI...Αύριο θα ανοίξω το 64αρι και πάει για πούλημα το 32....

Φυσικά αυτό που σκέφτομαι είναι τι κάμερα θα φοράει το καινούργιο....Αν είναι Samsung οκ,αν είναι η τρίτη που έχουν βάλει,θα φύγει αμέσως....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Λόγο δουλειάς το κινητα περνάνε δύσκολα στα χέρια μου....Λυπήθηκα το 1+3Τ να το περνώ μαζί μου,και προτίμησα να έχω μια φτηνή,για εναλλακτική λύση μέχρι να φύγει το καλοκαίρι....Βασικά υπάρχουν μέρες που δεν βλέπω καθόλου τα παιδιά,και αυτό είναι λίγο ζορικο...Το 4/64 το βρήκα σε καλή τιμή,και το πήρα,το να χάσω 50€ δεν λεει κάτι...Παντός.το 3/32 όχι μόνο άντεξε αλλά βγήκε και σκυλί....Και είναι σε πολύ καλή κατάσταση σε σχέση με την δουλειά που τράβηξε...

Το 32αρι δεν το έχω να βρίσκεται,αλλά το έχω στην δουλειά...Θα το αλλάξω με το 64αρι...σκεφτόμουνα να πάρω κάτι άλλο,αλλά βολεύτηκα το MIUI...Αύριο θα ανοίξω το 64αρι και πάει για πούλημα το 32....

Φυσικά αυτό που σκέφτομαι είναι τι κάμερα θα φοράει το καινούργιο....Αν είναι Samsung οκ,αν είναι η τρίτη που έχουν βάλει,θα φύγει αμέσως....

 

Σε καταλαβαινω αλλα αν δεν εισαι νταλικιερης η πουλματζης προσπαθησε να χαιρεσε τα παιδακια σου κοβοντας λιγες ωρες δουλειας,ολα τα αλλα περι τηλεφωνων ειναι σε δευτερη μοιρα,:(:(:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αυτό που σκέφτομαι είναι τι κάμερα θα φοράει το καινούργιο....Αν είναι Samsung οκ,αν είναι η τρίτη που έχουν βάλει,θα φύγει αμέσως....

 

Μεχρι στιγμής μόνο το κινέζικο 4x έχω δει με omnimax και αυτά περιορισμένα. Σε global δεν έχει τύχει να διαβάσω για κινητό που είχε αυτό τον αισθητήρα. Τώρα να είσαι άτυχος και να κάνεις την αρχή;

 

Εν το μεταξύ με τον omnivision δεν δουλεύει το hdr+. Ή μαλλον δουλεύει αλλά τα βγάζει όλα ροζ.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμής μόνο το κινέζικο 4x έχω δει με omnimax και αυτά περιορισμένα. Σε global δεν έχει τύχει να διαβάσω για κινητό που είχε αυτό τον αισθητήρα. Τώρα να είσαι άτυχος και να κάνεις την αρχή;

 

Εν το μεταξύ με τον omnivision δεν δουλεύει το hdr+. Ή μαλλον δουλεύει αλλά τα βγάζει όλα ροζ.

 

Αν θυμάμαι καλά για να δουλέψει το hdr+ πρέπει να είναι ρουτ η συσκευή,σωστά;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε καταλαβαινω αλλα αν δεν εισαι νταλικιερης η πουλματζης προσπαθησε να χαιρεσε τα παιδακια σου κοβοντας λιγες ωρες δουλειας,ολα τα αλλα περι τηλεφωνων ειναι σε δευτερη μοιρα,:(:(:)

 

Το καλοκαίρι δυστυχώς δεν μπορώ να κόψω ώρες.....τον χειμώνα μπορώ να κόβω όμως και μέρες....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...